حمله تند حامیان دولت در مجلس به هاشمی رفسنجانی

آزادی مهدی هاشمی با واکنش تند دو تن از نمایندگان حامی دولت محمود احمدی‌نژاد در مجلس شورای اسلامی ایران همراه بود. در همین حال دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی با اعتراض به این اظهارات خواستار فرصت پاسخگویی در مجلس شد.
 

روز سه‌شنبه (۲۸ آذر / ۱۸ دسامبر) حمیدرضا رسایی نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود با ‪"‬ام‌الفساد" خواندن مهدی هاشمی اتهاماتی را متوجه اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) رسایی در بخش از سخنان خود گفت: «مهدی هاشمی وقتی در فتنه ۸۸ نشان داد که تبدیل به یک غول مفسده شده است با توصیه و مشورت بزرگترش از کشور گریخت.» وی همچنینی مدعی شد که بازگشت مهدی هاشمی به توصیه پدرش در شرایطی صورت گرفته است که اکبر هاشمی احساس می‌کند ‪"‬سرهم‌بندی" پرونده پسرش موفق خواهد بود.
 
حکومت جمهوری اعتراضات مردمی به نتایج دهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۳۸۸ را فتنه می‌خوانند. در جریان آن اعتراضات ده‌ها تن از معترضان کشته و صدها نفر روانه زندان شدند. فائزه هاشمی دختر اکبر هاشمی رفسنجانی نیز به علت فعالیت‌اش در آن دوران به شش ماه زندان محکوم شده و هم‌اکنون دوران محکومیت‌اش را در زندان اوین می‌گذراند.
  
حمیدرضا رسایی در بخشی دیگر از سخنانش در مجلس ایران گفت که «مهدی هاشمی در روزهای بعد از انتخابات سال ۱۳۸۸ صدها میلیون تومان به اراذل و اوباش پرداخت کرده است تا برخی میادین تهران، بانک‌ها و اماکن عمومی را به آتش بکشند و ایجاد رعب و وحشت کنند».


این اظهارات در حالی بیان می‌شود که بر اساس فیلم‌های منتشر شده در جریان اعتراضات خیابانی برخی نیروهای انتظامی و شبه نظامیان حامی دولت اقدام به تخریب وسایل نقلیه شهروندان و خانه‌ها و مغازه‌ها کردند. مخالفان حکومت ایران همچنین می‌گویند که اکثر راهپیمایی‌های برگزار شده مسالمت‌آمیز بود و نیروهای امنیتی علیه شهروندان اعمال خشونت می‌کردند.
 
"اختاپوسی" خواندن خانواده هاشمی و اعتراض دفتر رفسنجانی
 
حمیدرضا رسایی همچنین با اشاره به اینکه مهدی هاشمی با راهنمایی ‪"‬مشاور اصلی‌اش‪" با بهانه‌ی بیماری قلبی در بیمارستان بستری می‌شود، افزود: «قرار بوده که از بیمارستان به خانه برده شود که نهایتا توسط ماموران ذی ربط از بیمارستان دزدیده و به زندان بازگردانده می‌شود، همین حرکت نشان می‌دهد که دستگاه قضایی و امنیتی کشور تا چه اندازه مظلوم بوده و در پرونده مهدی هاشمی در فشار یک خانواده اختاپوسی قرار داشته‌اند.»
 
رسایی با اشاره امکان تبانی، از بین بردن اسناد و یا فرار مهدی هاشمی افزود: «پاسخ قوه قضائیه به اظهارات متهم که در روزهای اخیر در فضای مجازی منتشر شده چیست؟ آیا تحقیقات دراین باره انجام شده که متهم و شاه‌کلید فتنه‌ها علیه رهبری را آزاد کرده‌اید.»
 
اشاره این نماینده مجلس به مکالمه‌ی تلفنی مهدی هاشمی با نیک آهنگ کوثر، کاریکاتوریست ساکن کانادا است. انتشار این گفت‌وگوها که بدون اطلاع مهدی هاشمی ضبط شده در هفته گذشته جنجال زیادی آفرید. در این مکالمات مهدی هاشمی انتقادات تندی را در مورد عملکرد آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران مطرح می‌کند.
 
در پی انتشار این سخنان، دفتر اکبر هاشمی با ارسال نامه‌ای به هیات رییسه مجلس شورای ضمن اعتراض به انتشار ‪"‬توهین‌ها و تهمت‌ها" علیه رییس مجمع تشخیص از تریبون مجلس، درخواست اختصاص وقت برای پاسخگویی شد. طبق آئین‌نامه داخلی مجلس ایران، افرادی که از تریبون مجلس مطلبی علیه آنها بیان می شود، حق پاسخگویی دارند.
 
مقایسه مهدی هاشمی و ستار بهشتی توسط کوچک‌زاده
 
در رخدادی دیگر، مهدی کوچک‌زاده، نماینده اصولگرای حامی دولت در مجلس نیز از آزادی مهدی هاشمی انتقاد کرد. به گزارش خبرگزاری مهر این نماینده مجلس روز دوشنبه (۲۷ آذر / ۱۷ دسامبر) در جمع نیروهای وابسته به بسیج در دانشگاه امام صادق تهران گفت: «من می‌خواهم بمیرم که ستار بهشتی مُرد، اما یک آقازاده با ۱۰ میلیارد تومان آزاد شد.»


 
مهدی هاشمی

 

این نماینده مجلس افزود: «ستار باید قانونی حسابش را پس می‌داد. او گچکاری بود که در رباط کریم کار می‌کرد و مهدی هاشمی آقازاده‌ای که با ۱۰ میلیارد تومان وثیقه آزاد شد. آیا شما دنبال ترویج این دین هستید؟»
 
کوچک‌زاده در بخش دیگری از سخنانش در دانشگاه امام صادق بدون نام بردن از اکبر هاشمی رفسنجانی افزود: «کسی که بلد است ۱۰ میلیارد پول برای آزادی فرزندش بگذارد، کارهای دیگر هم بلد است.»
 
سایت بازتاب در واکنش به اظهارات نمایندگان حامی دولت علیه اکبر هاشمی رفسنجانی با انتشار یادداشتی به قلم ‪"‬حسن فاتحی" با اشاره به وثیقه‌ی پرونده موسوم به اختلاس سه هزار میلیارد تومانی می‌نویسد: «چگونه می شود، امثال مه آفرید که دارئی‌شان بیش از ۱۲هزار میلیارد تومان برآورد شده، درتعاملات انجام یافته با طیفی ازمدیران متخلف که ذکر شمه‌ای از اسامی و فسادشان در پرونده اختلاس بزرگ برمردم به نمایش گذاشته شد، مورد کنکاش قرارنمی‌گیرد.»
 
او می‌افزاید: «اینکه دانه‌ درشت‌های واقعی پرونده چه کسانی بودند هنوز هم مورد سوال مردم است. آقای رسایی، مردم به خود می‌گویند اسلام مصباح الاسلام‌ها چرا فساد خودی‌ها را ولو درشت نمی‌بیند ولی ازاتهامات دیگران، پیراهن عثمان برای جلوس مدیریت‌ها درست می کنند؟»

+54
رأی دهید
-35

seiied - یزد - ایران
خود خاک برسرش از همه مفسدتره این رسائی مشخصه سرش تو آخور کیه
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 11:22
بت شکن - مونترال - کانادا
سال پیش خبرنگاری با چاپ عکس آقای رفسنجانی در منزلش از وی پرسیده بود که "افکار عموم بر این باور است که در هر صنعت و تجارت موفقی‌ حتی در برخی از کشور‌های دیگر، نام هاشمی‌ و خانواده اش در آنجا میدرخشد، آیا این درست است و اگر آری میزان تقریبی آن را بگویید" رفسنجانی گفت "هر کس که بر این باور است مدرک بیاورد من همان را می‌بخشم به خودش"!!! حالا مدرک‌ها یکی‌ یکی‌ دارند رو میشوند!!!آقای رفسنجانی‌ قبل از انقلاب زندانی کشیده، بازرگان و شاملو و هزاران نفر دیگر هم زندانی کشیدند اما این کجا و آنها کجا!! زنده باد اسلام ناب محمدی!!!
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 11:45
fekreazad - گتنبرگ - سوئد
همشون سر و ته یه کرباسن. دارن سر مردم رو گرم می کنن. مفت خورها. شما ها اگه ایرانی بودین و غیرت و شرف داشتین باید درجا استعفا می دادین!
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 12:05
shytoon - وادوز - لیچتن اشتین
نوش جانتون، حقتون هست، ایشاالله که داغ بچه هاتون ببینید همون جور که داغ به دل پدر مادر‌های سهراب و ندا گذاشتید. بی‌ همه چیزها جنگِ زرگری راه انداختند. خر خودتونین ۷ پشت تون. اگه یه روزی خودتون به دست عدالت این ملت نیفتید، خدمت بچه‌ها تون یا نوه هاتون خواهیم رسید. ثروت این ملت را از حلق شون می‌کشیم بیرون.
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 13:04
توليپ - اهواز - ایران
بشکنه دستی که نمک نداره رفسنجانی خودش خامنه ای را به خمینی معرفی کرد حالا به چه روزی افتاده
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 21:55
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.