دستگیری عاملان عکاسی مخفیانه از زنان در جزیره کیش

دو مرد جوان که اقدام به عکاسی از گردشگران به ویژه بانوان با پوشش نامناسب در یکی از کلوپ‌های جزیره کیش کرده بودند، دستگیر شدند.

 


ماموران انتظامی جزیره کیش در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در صنوف و اماکن عمومی فعال در سطح جزیره اقدام به بازرسی از تعدادی از کلوپ‌های دریایی کردند که در یکی از این کلوپ‌ها، متوجه شدند که دو مرد مشغول عکاسی از افرادی هستند که به منظور استفاده از ورزش‌ها و تفریحات دریایی از جمله جت‌اسکی ، چتر پاراسل و ... به این محل مراجعه کرده‌اند.
 
در ادامه با بررسی‌های بعمل آمده توسط ماموران اماکن عمومی پلیس کیش، مشخص شد که عکاسان مشغول به کار در این کلوپ‌ها فاقد هرگونه مجوز عکاسی و فیلمبرداری ‌هستند که در این راستا دو دستگاه لپ‌تاپ و یک دستگاه دوربین عکاسی حرفه‌ای این افراد توقیف شد.
 
ماموران پس از هماهنگی قضایی از محتوای لپ‌تاپ‌ها بازدید کردند که مشخص شد، دو جوان اقدام به گرفتن عکس از زنان و دختران جوان با حالت مبتذل کرده و با توجه به اینکه احتمال سوءاستفاده از چنین تصاویری و انتشار آن در سایت‌های اینترنتی نظیر فیسبوک و ... متصور بود، هر دو مرد به دادسرا معرفی شدند.
 
در همین راستا، مدیریت اماکن عمومی فرماندهی انتظامی ویژه کیش به شهروندان و گردشگران توصیه کرد که به هیچ عنوان اجازه ندهند افرادی از صحنه‌های خصوصیشان چه در خفا و چه در اماکن عمومی تصویربرداری کنند و همچنین تصاویر و اطلاعات شخصی و خانوادگی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و در صورتی که در شبکه‌های اجتماعی عضویت دارند نسبت به درج اطلاعات محرمانه خود دقت کنند.

+111
رأی دهید
-22

karkas - اصفهان - ایران
حالا از کجا میدونستید میخوان عکسارو بذارن فیس بوک
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 22:18
Sarrowy - میامی - آمریکا
حالات مبتذل چیه!نه خوبه اجازه برداشتن روسری رو هم نمیدن؛در هرحال مجوز نداشتن و هر جای دنیا که بود ازین نظر،برخورد میشد/.
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 02:35
paydar22 - لاهه - هلند
زیاد جدی نکیرید جمهوری اسلامی دیکه از کاهی کوهی می سازه حالا این بدشانسا چی کار کردن خدا داند اونوقت تو ایران این اخوندها نمیزارند خانومها بدونه مانتو و مقنعه اجازه ورود به اب و بدان حتی در مسابقات ورزشی جهانی بانوان اجازی بدون مانتو و مقنعه را نمیدان
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 04:02
mash meti - تهران - تهران
باید از ناموسه این بی ناموسها از همون عکسها گرفته بشه و تو کل کشور به رایگان پخش بشه تا درس عبرتی بشه واسه این بیشعور ها. هرچند یک سری اگه خود ناموسشونم تو خیابون پخش کنند باز هم اینکار هارو انجام خواهند داد
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 05:34
mehraban1980 - تهران - ایران
خوب شد جلوی اشاعه فساد گرفتید
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 07:30
asal55290 - مشهد - ایران
خب میخواستن نرن حالا تو فیس بذارن مگه چی میشه....
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 07:57
boomfang - آبادان - ایران
نه بابا میخان بگن که دیگه باس با چادر ملی برید شنا
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 22:06
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.