ده هزار میلیارد تومان بودجه درمانی ایران گم شده است

در جلسه‌ی علنی روز سه شنبه ۲۸ آذر مجلس شورای اسلامی درباره‌ی ناپدید شدن ۱۰ هزار و ۵۰۰ ملیارد تومان بودجه درمانی ایران بحث شد. بررسی این موضوع در دستور کار کمیسیون بهداشت و درمان قرار گرفته است.
 

در متن گزارش کمسیون بهداشت مجلس از "وضعیت بحرانی حوزه سلامت" کشورصحبت می‌شود. ده هزار و پانصد میلیارد تومان از بودجه‌ی بیمارستان‌های دولتی تاکنون پرداخت نشده است. حسینعلی شهریاری نماینده‌ی زاهدان و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از عدم اختصاص درآمدهای ناشی از هدفمندسازی یارانه‌ها به حوزه سلامت و عدم اختصاص ارز مرجع به واردات دارو و تجهیزات پزشکی انتقاد کرده است.
 
در متن گزارش کمسیون بهداشت و درمان  صریحا از واگذاری بودجه‌ی درمان به وزارت راه و شهرسازی صحبت می‌شود.


 
اطلاعات نادرست بانک مرکزی و اتاق مبادلات ارزی

 
 
کمسیون بهداشت و درمان مجلس وضعیت در حوزه سلامت را بحرانی می‌داند

 

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همچنین انتقاد کرده که بانک مرکزی و اتاق مبادله‌ی ارزی به فعالان اقتصادی اطلاعات نادرستی داده است.  به‌گفته وی درآمار اعلام شده از سوی بانک مرکزی و اتاق مبادله ارزی ، مبلغ پرداخت شده برای واردات دارو، با رقمی که وی در اختیار دارد یکی نیست.
 
شهریاری همچنین گفته است که اگر واقعا این رقم پرداخت شده بود، مشکلات بدهی بیمارستان‌ها و بیمه‌ها برطرف می‌شد. وی درخواست کرده که دولت کسری بودجه را پرداخت کند.


 
ممنوعیت تعطیلی بیمارستان‌های دولتی


 
روسای ۵۰ دانشگاه علوم پزشکی نیز با نوشتن نامه به رئیس مجلس ایران هشدار داده‌اند که اگر وضعیت به همین شکل ادامه یابد بیمارستان‌های دولتی به زودی تعطیل می‌شوند.
 
بحث تعطیلی بیمارستان‌های دولتی و حتی خصوصی اکنون هفته‌هاست در ایران ادامه دارد. رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز روز سه شنبه ۲۸ آذر دراین باره هشدار داده و گفته که ادامه‌ی وضعیت بحرانی در بودجه درمانی منجر به تعطیلی بیمارستان‌های دولتی خواهد شد.
 
 حسن امامی‌رضوی معاون وزیر بهداشت ایران در پاسخ به منتقدین پیش از این گفته بود که «بیمارستان‌ها و مراکز درمانی حتی در صورت ضرردهی هم حق تعطیل کردن ندارند و باید به ارائه خدمت به مردم ادامه دهند.»


 
ورشکستگی بیمارستان‌های خصوصی


  
خطر تعطیلی بیمارستان‌های دولتی و ورشکستگی بیمارپستان‌ها خصوصی در ایران

 

بحران کنونی در حوزه سلامت بیمارستان‌های خصوصی را هم در آستانه ورشکستگی و تعطیلی قرار داده است. روسای بیمارستان‌های خصوصی پیش از این اعلام کرده بودند که اگر دولت ارز را با قیمت مناسب در اختیار این بخش از مجموعه بهداشت و درمان کشور قرار ندهد، قطعاً این مراکز تا سال آینده دوام نخواهند آورد و ورشکست خواهند شد.
 
در بخشی از متن گزارش کمسیون بهداشت و درمان مجلس این سئوال نیز مطرح می‌شود:«دو هزار میلیارد تومان که در بودجه سال ۱۳۹۰ با پی‌گیری‌های این کمیسیون مطالبه شد، کجا هزینه گردید؟ آیا در محل‌های پیش‌بینی شده هزینه شد؟ با چه مستمسک قانونی دولت یک هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان از بخش سلامت را به وزارت راه و شهرسازی واگذار نمود و چرا در قبال اعتراض به این عمل غیرقانونی عکس‌العملی نشان نداد؟»
 
علی لاریجانی، رئیس مجلس پس از قرائت گزارش کمسیون بهداشت و درمان مجلس گفت، روی گزارش کمیسیون بهداشت باید تامل بیشتری شود تا فرصتی برای بررسی این موضوع ایجاد گردد. پس از صحبت‌های لاریجانی بررسی گزارش کمیسیون بهداشت و درمان به جلسات آینده مجلس موکول شد.

+78
رأی دهید
-12

بت شکن - مونترال - کانادا
اصلا هم ده‌‌‌ هزار میلیارد گم نشده، بی‌ خودی دولت را خراب می‌کنید. میگویید نه، بروید از بیمارستان‌ها و خدمات درمانی دیگر ایالت‌های ایران در لبنان، فلسطین و سوریه استعلام بگیرید تا معلوم شود که یک ریال هم گم نشده است!!
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 22:14
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
واقعا این میلیارد تومان ها این میلیارد دلارها که سرمایه این مردم هست کجا می رود؟آقایان ساعت تیک تیک می کند تا دیر نشده به داد این مردم درد کشیده برسید.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 22:48
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
ته جیب یکی از آخوندا گیر کرده , بگید همه شون جیب ها شون را پشت رو کنند پیدا میشه.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 23:49
be_pa.khaste - هارلم - هلند
خدا ما با این همه دزد چیکار کنیم خداااااااااااا
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 00:47
Labe karoon - شیین - نروژ
دولت رو انگشت مافیا می‌چرخه.
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 00:57
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
بابا ما موندیم در دولت امام زمان چجوری این پولا گم می‌شه؟؟ بابای ما می‌خواد ۱۰۰۰ دلار دانشجویی بگیر برای ما با قیمت دولتی، ۶ ماه دوندگی، ۱۰ تا نامه نگاری، ۵۰ جای مختلف استعلام و در به دری، آخرش هم آیا بدهند آیا ندهند! ما موندیم چجوریه که یهو ۳ هزار میلیارد گم میشه! یهو ۱۰ هزار میلیارد گم میشه هیچ کس هم نمی‌فهمه کجاست! بعدش جالبیش اینه احمدی‌نژاد میگه به آمریکا که بجای شما ما بیاییم برای دنیا مدیریت کنیم و اقتصاد جهانی‌ از ما الگو برداری کنه! تنها الگو برداری که میشه از وضع اقتصادی ایران کرد، برای دستشویی‌ عمومی‌‌های پارک‌های این ممالک کفر هست!
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 00:43
sama128 - شیراز - ایران
دوولت خدمتگزار و پاسخگو همانطور که مجلس خدمتگزار و مردم سالار از رئیس جمهور عنتر دعوت بعمل آورد و اونهم به کل کل کل سوالات از زمان خلقت انسان تا روز قیامت جواب قانع کننده داد دیگه این ده هزار میلیارد تومان عددی نیست که وقت آقا چلاق - محمود عنتر - برادران لاریجانی ملقب به دالتون ها گرفته بشه بهتر گزینه این هستش که خرچنگ نظام احمد خاتمی یا اون موش کثیف احمد جنتی یا میت برباد رفته این کرمانی جدید پیشنماز تو نماز جمعه اگر وقت کردند یه طوری به شکلی که فشار گرم به آقا نیاد ماست مالی کنند انشاء ا...
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 05:54
mehraban1980 - تهران - ایران
رقمی نیست اصلا ناراحت نشید
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 07:32
kambizian - تهران - ایران
بت شکن - مونترال - کانادا. درود بر تو
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 07:44
yashainiran - ایران - ایران
خبر فوری!!!!. پایان دنیا که 21 دسامبر 2012 برنامه ریزی شده بود، به علت عدم توافق جنتی با عزرائیل به 3012 موکول شد!!!!
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 08:35
Tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
اونای کا گم شده بدو مگه پیدا کردن کا اینا پیدا بشن
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 08:40
بشنو از نی‌ - لوگانو - سویس
عرضه داشتند حالشو‌ بودند. از این ملت ۱۰ میلیارد که هیچ باید ۱۰۰ میلیارد به جیب زد. یک مشت غذا ی نذری بریزید جلوی این ملت یه ساندیز پرت کنید طرفش. دیگه هیچ چیز دیگه نمیخواد دستتون هم ماچ می‌کنه. هیّ دولت دولت نکنید، بدبختی ریشه ش در ملت هست.
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 09:23
hankooksaram - تهران - ایران
ده ها هزار میلیارد دلار از بیت المال نیست شده تو این 33 سال. منتها یواش یواش دارن همدیگه رو لو میدن.
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 10:04
a.ahooraei - کلن - آلمان
توی این کشور سگ صاحبش را گم میکند و شما میخواید پول بی زبان را پیدا کنید؟ ملاخور شد رفت.
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 09:03
delmorde - یوتوبوری - سوئد
بابا اینا دیگه چه حیوانات وحشی هستند. از بودجه درمانی هم بذل و بخشش می کنند به کشورهای سوریه و لبنان و فلسطین. ای تف بر فبرت خمینی . ای لعنت ابدی بر تو ای خامنه ای دزد چلاق خدا خر را شناخت شاخش نداد اگر تو هردو دست را داشتی چه جنایتها می کردی. این کار بزرگترین خیانت و جنایت است ملعونین ای خدا مرگ زودرس بده به خود و خانوادههایتان این بی غیرتان، بی مسئولان دولت. .
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 12:16
modire behesht - هایدلبرگ - آلمان
این کاملاً طبیعی است !،، امدادهای غیبی در ایران بدجوری فعّال هستند !!،، البته مرکز فرماندهی این امدادان غیبی در جمکران است !، از ته همان چاه فرماندهی میشود !،، یا صاحب زمان هچی مچی لاترچی ؛ ادامه بده که خیلی‌ کارت درسته !!،، خزانه مملکت را نشونه گرفتی !، دمت گرم !!،، میگم عمو مهدی ؛ این روزها برای شما ، گاوان و خران بار بردار ، بهتر از آدمیان سنگ انداز است !!
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 21:18
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.