مهدی هاشمی در مجلس ایران 'شاه کلید فتنه علیه رهبری' توصیف شد

آقای رسایی گفته که مهدی هاشمی "با توصیه و مشورت بزرگترش از کشور گریخته" و "باز با توصیه و سفارش بزرگترش به داخل ایران باز گشته است"

حمید رسایی، نماینده حامی دولت، در یک سخنرانی در جلسه علنی مجلس ایران، مهدی هاشمی پسر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را "ام الفساد" و "شاه کلید فتنه‌ها علیه رهبری" دانست.

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای رسایی امروز سه شنبه ۲۸ آذر (۱۸ دسامبر) با اشاره به "اظهارات متهم که در روزهای اخیر در فضای مجازی منتشر شده"، از قوه قضاییه ایران پرسید که چرا آقای هاشمی را بدون انجام تحقیقات در مورد این اظهارات آزاد کرده است؟

در هفته های اخیر، یک منبع ناشناس چند فایل صوتی از گفتگوهای خصوصی میان مهدی هاشمی و نیک آهنگ کوثر، روزنامه نگار مقیم آمریکا را منتشر کرده که حاوی اظهارات آقای هاشمی علیه مسئولان ارشد حکومت ایران است. خانواده مهدی هاشمی این فایل ها را ساختگی می دانند، اما آقای کوثر تاکید دارد که محتوای آنها واقعی است.

مهدی هاشمی دو روز قبل، پس از ۸۴ روز بازداشت در سلول انفرادی و با وثیقه ۱۰ میلیارد تومانی از زندان اوین آزاد شد و بنا به اعلام قوه قضاییه ایران، باید در مقابل دادگاه پاسخگوی اتهامات خود باشد.

حمید رسایی، در سخنرانی امروز خود مهدی هاشمی را به "مدیریت کودتا" در جریان "فتنه سال ۸۸" متهم کرد و افزود: "وی در روزهای بعد از انتخابات سال ۸۸ صدها میلیون تومان به اراذل و اوباش پرداخت کرده است تا در برخی از میادین تهران،‌ بانک‌ها و امکانات عمومی را به آتش بکشند و ایجاد رعب و وحشت کنند."

بسیاری از حامیان رهبر جمهوری اسلامی، اعتراضات بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ را نوعی "کودتا" علیه حکومت ایران دانسته و از آن تحت عنوان "فتنه ۸۸" یاد می کنند.

آقای رسایی، با انتقاد شدید از اکبر هاشمی رفسنجانی، پدر مهدی هاشمی، وی را متهم کرده که با اعمال نفوذ، در صدد جلوگیری از رسیدگی عادلانه به اتهامات فرزند خود است و از قوه قضاییه خواسته است که در مقابل چنین فشارهایی مقاومت کند.

این نماینده طرفدار دولت با اشاره به اقامت سه ساله مهدی هاشمی در خارج از ایران پس از انتخابات ریاست جمهوری گذشته، گفت که وی "با توصیه و مشورت بزرگترش از کشور گریخته" و بعدا "باز با توصیه و سفارش بزرگترش به داخل ایران باز گشته"، چون "پدر احساس می کند در سرهم بندی پرونده پسر در درون کشور موفق تر خواهد بود".

حمید رسایی، بدون توضیح بیشتر مدعی شده که پرونده مهدی هاشمی در "شورای امنیت کشور" مورد بررسی قرار گرفته است و در جای دیگر، از به دست آمدن "اطلاعات مهم" از افرادی خبر داده که در ارتباط با این پرونده دستگیر شده اند.

آقای رسایی تاکید کرده است: "بر اساس اطلاعات موثق، مشاوران عالی مهدی که او را فراری دادند و بعد از سه سال بازگرداندند، اکنون تمام تلاش خود را می‌کنند تا پرونده مهدی هاشمی را به ابعاد سیاسی آن منحصر کنند و بر این اساس از هیچ کاری دریغ نمی‌کنند تا از مفاسد اقتصادی و امنیتی وی عبور کنند."

وی افزوده این تلاش در حالی صورت می گیرد که "فساد اصلی مهدی هاشمی قبل از آن که سیاسی باشد، اقتصادی است".

نماینده تهران در مجلس نهم، در بخشی دیگر از اظهارات خود، با اشاره به "انتشار چند نوار صوتی در فضای مجازی"، این نوارها را "حاشیه های اسناد" دادگاه مهدی هاشمی دانسته است.

"انتقال اطلاعات محرمانه به خارج ‌کشور"، "اخلال در نظام اقتصادی"، "جاسوسی" و "فساد در قراردادهای بزرگ"، از جمله تهاماتی است که علیه مهدی هاشمی مطرح شده است.

وی همچنین متهم است که در سازماندهی اعتراض‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ دست داشته است.

+58
رأی دهید
-24

nashmeili - آمستردام - هلند
حاکمان لاشخور
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 19:29
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
روانشاد ستار بهشتی که فقط با استناد به خطبه های نماز جمعه، اعمال رژیم را مورد سئوال قرار میداد، آنقدر شکنجه شد تا در زیر شکنجه مرد ولی این پدر سگ که بجز مفاسد سیاسی و اقتصادی و آدم ربائی و هزاران کثافت بازی دیگر، مدرکی صوتی بر علیه خودش دارد که در آن مستقیما رهبری و نطام را مورد حمله قرار میدهد پس از نمایشی مضحک به خانه اش برمیگردد و به ریش آدم و عالم میخندد. مرگ بر جمهوری اسلامی
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 21:02
garmsari - یورک - بریتانیا
دزد خانه اى به نام ایران.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 22:06
a.ahooraei - کلن - آلمان
خوب دیگه , مفسدفی العرص, محارب با خدا و رسول خدا و منافق و مهره اجنبی است و حکم اعدام در ملآ عام و 180 ضربه شلاق قبل از اعدام. اللهم انی اسعلکی و من سماوات و فی العرض خرکی و بقیه شم می دیدیم به بابای گوادش قرض السلکی .
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 21:46
قیصرمنم - سده - ایران
زنده باد مهدی هاشمی،پاینده باد جمهوری اسلامی، درود بر رفسنجانی،....... ای کاربران محترم، پای سیستم نشسته اید و تصمیم میگیرید و فحش و ناسزا میگویید؟؟؟ بروید به کار و زنگیتان برسید، خود وزارت اطلاعات و قوه قضاییه میدانند چی به صلاح مملکت است و تصمیم بگیرند، حال اگه شما جای این آقازاده ها بودید فکر میکردید امام جمعه میشدید یا پیش نماز!!! شما هم اگر جای این آقازاده ها بودید شاید این مسائل بدتر بود اما این بنده خدا لااقل تحصیلات داردو......حرف بسیار است و من کار دارم.
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 07:00
Tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
آخه علی‌ گدا کا خودش امّ الفساد ایرانه،
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 09:52
fekreazad - گتنبرگ - سوئد
بازم میگم دارن سر مردم رو گرم می کنن. همشون مفت خور دزد هستند.
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 12:07
exam292 - تهران - ایران
garmsari - یورک - بریتانیا: خودت شاه دزدی!!! کافر همه زکیش خود خواند...
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 04:29
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.