همسر رئیس شرکت خصوصی طعمه آدم‌ربایان شد

یک زن جوان همسر رئیس یک شرکت خصوصی از سوی ۳ متهم ربوده شده تا شوهر ۲۰۰ میلیون تومان پول برای آزادی وی بدهد.

 

به گزارش خبرنگار حوادث فارس،‌ روز 9 آذر امسال مدیر عامل یک شرکت خصوصی با مراجعه به پلیس آگاهی اعلام کرد که همسرش ربوده شده و آدم ربایان درخواست مبلغ 200 میلیون تومان پول کرده‌اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "آدم ربایی" در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، بلافاصله هماهنگی لازم با شعبه ششم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران انجام و تحقیقات جهت آزادی گروگان و شناسایی و دستگیری ربایندگان در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

با آغاز تحقیقات از مدیرعامل شرکت، وی در اظهارات خود گفت: در ساعت 17 روز حادثه همسرم به قصد رفتن به منزل، از محل کارش خارج شد اما در حدود ساعت 22 افراد ناشناسی از طریق تلفن همراه همسرم با من تماس گرفتند.

افراد ناشناس با طرح موضوع ربوده شدن همسرم و برای اثبات ادعای خود، لحظه‌ای کوتاه اجازه دادند تا همسرم با من صحبت کند و پس از آن، با طرح موضوع پرداخت مبلغ 200 میلیون تومان در ازای آزادی همسرم مدعی شدند که در صورت اطلاع موضوع به پلیس و یا عدم پرداخت پول بلافاصله وی را به قتل خواهند رساند.

با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله تحقیقات پلیسی جهت پیگیری موضوع آغاز و همزمان آموزش‌های لازم به همسر فرد ربوده شده در خصوص عدم پرداخت هرگونه وجه به ربایندگان و همکاری کامل اعضای خانواده با پلیس ارائه شد.

همزمان با آغاز تحقیقات و در کمتر از 12 ساعت از زمان اعلام شکایت، همسر فرد ربوده شده در تماس با اداره یازدهم اعلام کرد که همسرش موفق به فرار از دست آدم رباها شده که بلافاصله تیمی از کارآگاهان اداره یازدهم با مراجعه به منطقه شهران، گروگان را شناسایی و به اداره یازدهم منتقل کردند.

با انتقال گروگان به اداره یازدهم پلیس آگاهی، وی در اولین اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در یک لحظه توانستم از ماشین پیاده شده و با کمک خواستن از مردم خود را نجات دهم.

وی درباره نحوه ربوده شدن خود نیز به کارآگاهان گفت: در ساعت 18 روز حادثه، با خودروی 206 قصد ورود به داخل پارکینگ منزل را داشتم که دو نفر جوان حدودا 30 ساله با تهدید اسلحه کمری وارد خودرو شده و پس از منتقل کردن من به صندلی عقب و بستن چشمانم، شروع به حرکت کردند؛ پس از چند ساعت، طی تماسی که ربایندگان با همسرم داشتند از وی درخواست مبلغ 200 میلیون تومان وجه نقد کرده و برای آنکه او را تحت فشار قرار دهند مرا مجبور کردند تا با همسرم صحبت کنم تا مبلغ مورد درخواست آنها را پرداخت نماید و تهدید کردند که در صورت عدم پرداخت پول مرا خواهند کشت؛ طی مدتی که در اختیار آنها قرار داشتم، ربایندگان با گرفتن رمز عابر بانک‌های شخصی ام در چندین نوبت اقدام به برداشت وجه نقد کردند.

این خانم جوان در ادامه اظهارات خود و درباره نحوه فرار خود از دست ربایندگان نیز به کارآگاهان گفت: در تمام این مدت به همراه دو رباینده در داخل ماشین بودم و آنها با خودرو 206 در سطح شهر تردد می‌کردند تا اینکه در یک لحظه و در شرایطی که تصور می‌کردند که من قادر به دیدن جایی نیستم، از فرصت استفاده کرده و زمانیکه یک نفرشان از ماشین پیاده و به داخل یک سوپرمارکت در غرب تهران رفته بود، از صندلی عقب ماشین پیاده شده و با داد و فریاد از مردم کمک خواستم که ربایندگان نیز با رها کردن ماشین در محل بلافاصله از محل متواری شدند

کارآگاهان اداره یازدهم با بهره‌گیری از اطلاعات بدست آمده از مشاهدات زن ربوده شده، بلافاصله اقدام به چهره نگاری تصاویر متهمان کرده و با بهره گیری از تصاویر بدست آمده از چهره نگاری و بانک اطلاعاتی پلیس موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار به نام بابک 21 ساله شدند.

با شناسایی هویت یکی از ربایندگان، بلافاصله مخفیگاه وی در منطقه مرتضی گرد شناسایی شد و پس از چندین روز مراقبت‌های نامحسوس و انجام اقدامات پلیسی، سرانجام در ساعت 12 روز 26 آذر اولین متهم پرونده به هویت بابک دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش، اسلحه کمری استفاده شده در زمان آدم ربایی نیز کشف شد.

با انجام مواجهه حضوری و شناسایی بابک از سوی شاکی و با توجه به دلایل و مدارک بدست آمده از جمله اسلحه کمری کشف شده، بابک که چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت در کمتر از یک ساعت از زمان دستگیری به آدم ربایی و معرفی همدست خود به نام فرهاد 27 ساله اعتراف کرد که بلافاصله فرهاد نیز دستگیر و پس از انتقال به اداره یازدهم به آدم ربایی و طراحی نقشه توسط یکی از دوستانش به نام یونس 28 ساله اعتراف کرد.

فرهاد در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: با یکی از دوستانم به نام یونس در حال صحبت بودم که عنوان کردم بیکار هستم؛  یونس سر صحبت در خصوص مدیر عامل شرکت محل کار خود را باز کرد و گفت: مدتی است که به این موضوع فکر می کنم که یک نفر مثل مدیر شرکتمان آنقدر پول دارد که نمی داند چه کار کند و یکی هم مثل ما فقیر است و بعد، نقشه ربودن همسر مدیر عامل شرکت را مطرح کرد و گفت: اگر کسی باشد که بتواند این کار را انجام دهد، مدیر شرکت پول خوبی می‌دهد؛ فقط یک آدم خلافکار می‌خواهم تا این کار را انجام دهد و من نیز بابک را معرفی کردم.

فرهاد در خصوص نقش خود در زمان اجرای نقشه آدم ربایی مدعی شد: قرار نبود که من داخل این کار بشوم اما وسوسه حرف‌های بابک و یونس شدم.

با توجه به اعترافات صریح فرهاد، یونس از سوی شاکی پرونده و به عنوان یکی از کارمندان شرکتش مورد شناسایی قرار گرفت که بلافاصله پیش از اطلاع یونس از خبر دستگیری همدستانش و هرگونه اقدام برای فرار، وی نیز در همان دستگیر و جهت انجام تحقیقات به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ انتقال داده شد.

+80
رأی دهید
-19

فضول میرزا - استكهلم - سوئد
هر چند که اگه زنه فرار نمیکرد به این زودی پلیس قادر به کشف مسئله نبود ولی اگه لطف کنن و این سه نفر رو با اون چهار نفر زور گیر قمه بدست در یک روز اعدام کنن، شو خوبی خواهد شد! در ضمن دوستان مخالف اعدام اگر اعتراضی دارند لطفا خودشونو بجای اون جوونی که وسایلشو در روز روشن بزور ازش گرفتن و بعد هم با قمه زدن بصورتش و خواهرشونو بجای همسر این رئیس شرکت فرض کنند و سپس اعاده افاضات نمایند.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 15:58
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
اسلحه کمری؟ طرف بیکار بوده اسلحه کمری داشته , باید میگفت با دوستانم در ساعت فراغت و بیکاری به فکر ساختن پول افتادیم و با تعویض لباسهای بسیج و سپاهی خود به لباس شخصی دست بکار شدیم.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 18:43
بت شکن - مونترال - کانادا
میگویند اگر به جای اعدام به این گونه افراد کار بدهند و بیکاری را ریشه کن کنند چنین اتّفاقاتی دیگر تکرار نخواهد شد و یا کمتر خواهد شد! ولی‌ مثل این که افرادی مثل یونس این جریان به شغل و حق و حقوق خودشون هم قانع نیستند!!! پس اینگونه افراد آدم نمیشوند و مناسبترین برخورد همان اعدام است!!
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 19:21
classic - تهران - ایران
فضول میرزا - استکهلم - سوئد. تا حد زیادی موافقم. زورگیر، سارق، جانی، گروگانگیر توی ایران خیلی احساس آرامش می کنند. من گاهی دیدم با مالباخته توی دادگاه انقدر توهین آمیز حرف میزنند با سارق و زورگیر اینجوری حرف نمیزنند! گناه مردم چیه که باید این وضع بی عدالتی رو تحمل کنند. دزدی رو کسی دیگه میکنه مردم باید فحششو بخورند! این یعنی توی ایران همه چی کشک. فقط شو بازی می کنند. همین 4 تا زورگیر هم میتونه یه شو باشه واسه بهبود آبروی نداشته سیستم های امنیتی و پلیس. وگرنه اگه از جلوی در کلانتری یه سارق ماشین بلند کنه کسی متوجه نمیشه چه برسه به گرد پاش برسه! سیستم امنیتی فقط برای مسائل سیاسی و انتقادی و توی زندان کردن عده ای جوان و دانشجو توی مملکت وجود داره.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 21:12
behnamagha - برلین - آلمان
فضول میرزا - استکهلم - سوئد .....فضول جون حرفت مثل این می مونه که یکی بزنه تو گوش یکی بعد بگن باید دستش رو قطع کرد.بعد بگیم حالا چرا قطع؟بگن اگه تو گوش خودت زده بود بازم همین رو می گفتی؟!!!فضول جان هر جرمی یک تنبیه متناسب به اون داره.این درکش خیلی سخته؟
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 08:32
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.