واکنش آمریکا به صفحه فیس‌بوک آیت‌الله خامنه‌ای

صفحه فیس بوک رهبر ایران از ۲۳ آذر (۱۳ دسامبر) راه اندازی شده است

ویکتوریا نولاند، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفته است که به صفحه فیس‌بوک آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران مراجعه خواهد کرد و می خواهد بداند که در این صفحه چه چیزهایی منتشر شده است.

خانم نولاند روز دوشنبه ۱۷ دسامبر ( ۲۷ آذر) در عین حال به شوخی گفت که کنجکاو است بداند که آقای خامنه‌ای چقدر" لایک" دریافت می‌کند.

روز گذشته اعلام شد که صفحه فیس بوک رهبر ایران از روز ۲۳ آذر (۱۳ دسامبر) راه اندازی شده است.

پس از انتشار گسترده خبر راه اندازی این صفحه در روز دوشنبه، تعداد مراجعه کنندگان و دنبال کنندگان آن افزایش ناگهانی داشته است.

مقامات ایران هنوز در این مورد اظهارنظر نکرده‌اند.

این صفحه از جمله شامل عکسی غیررسمی از آقای خامنه ای است که او را در جریان یک سفر سوار بر اتومبیل نشان می دهد.

عکسی قدیمی از رهبر ایران در کنار آیت الله روح الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی هم در این صفحه منتشر شده است.

اظهارنظر سایر کاربران فیس‌بوک که در این صفحه چاپ می شود توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

تعداد قابل توجهی از این اظهارنظرها به هواداران رهبر ایران تعلق دارد، اما شمار زیادی اظهارنظر انتقادی و تند هم در این صفحه منتشر می شود.

به نظر می رسد که اظهارنظرهای توهین آمیز به طور مرتب از این صفحه حذف می شود.

دفتر آیت‌الله خامنه‌ای در فضای مجازی فعالیت چشمگیری دارد و علاوه بر اداره یک سایت اینترنتی بسیار فعال و به لحاظ فنی پیشرفته، بر روی شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک، توییتر و اینستاگرام (یک شبکه اجتماعی به اشتراک گذاری عکس) حضور پیدا کرده است.

سایت‌های فیس‌بوک و توییتر، در جریان اعتراضات بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ در ایران فیلتر شدند و از آن زمان تاکنون، دسترسی به آنها بدون فیلترشکن امکان‌پذیر نیست.

مسئولان حکومت ایران، این شبکه‌های اجتماعی را از ابزارهای "جنگ نرم" با جمهوری اسلامی می‌دانند و اسماعیل احمدی مقدم فرمانده پلیس ایران، پیشتر، "شبکه‌های اجتماعی مثل فیس‌بوک و توییتر" را ابزار سازماندهی "ناراضیان پراکنده، مجرمان و سرویس‌های خارجی" دانسته بود.

+120
رأی دهید
-32

apadana_uk2013 - بورن موت - انگلستان
همین ۱ کی‌ رو کم داشت
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 14:21
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
یا دولت امریکا بسیار احمق است و فارغ از هر نگاه تخصصی به مسائل نگاه می‌کند یا مردم را احمق و مانند خود تصور کرده/ گزینه اول با نوع عمل کردشان خیلی‌ غیر محتمل نیست/ چگونه کنجکاو دیدن مطالبی‌ هستند که یک پیرمرد تروریست به اسم خامنه‌ای با در دست داشتن تمام ابزار و آلات قدرت در صفحه خود میگزارد/ تازه میخواهند تعداد لایک را مشاهده کنند/ مگر برای این رژیم اشغال گر‌ کاری دارد که در فضای مجازی هر روز هزاران لایک از سوئ چاکرن گسال سامری ببینند و یک پیام مخالف نه‌ و پاکسازی کنند/ متأسفانه امریکا فرهنگ و اصول دیپلوماسی خود را در حد حکومت ایران کاهش داده و خود را مضحکه خاص و عام کرده است.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 14:38
amir-amir - تورنتو - كانادا
کاربران بروند و خیر مقدم عرض کنند و شست سر بالا از نوع ایرانى اش براى ایشان بدهند
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 14:38
freepersia - کلگورلی - استرالیا
مطمئناً نان به نرخ خوران که همانا گدا گشنه‌های دیروز و فدائیان علی‌ سگدست هستند فیسبوک ضحاک زمان رو لایک می‌کنن که مبادا از قافله دزدان عقب بیفتند وگرنه همون آشو همون کاسه گدائی رو باید دوباره دست بگیرن.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 14:39
amir-amir - تورنتو - كانادا
طالبان افغانستان نیز موقعى که تلویزیون ها را از درختان آویزان مى کردند در همان حال در اینترنت سایت راه انداخته بودند و این نشانه پر روئى آنان بود حال حکایت مقامات جمهورى اسلامى که اینترنت را منع مى کنند و در صدد جایگزینى آن با نوع اسلامى اش هستند که فقط قابل مصرف براى جماعت آخوند پر رو است. دیگر ثابت شده است که اینان دمکراسى و تکنولوژى و کتابهاى منع شده فقط براى آخوند خوب است و دیگران حق استفاده از آن را ندارند و شعارشان تا آخرت این است که دیگى که براى من نجوشد سر سگ در آن بجوشد. به امید آن که ایرانیان روزى را به نام سربداران تعطیل عمومى و جشن بگیرند که در آن روز سر آخوند ها بر دار رفته باشند.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 14:57
ir2013 - کرج - ایران
من که به نوبه خودم مطالب ایشان را پسندیدم درود بر ایشان
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 15:30
Iran man azad - آلمیره - هلند
خودش چیه که فیسبوکش چی باشه اون وقت یه سوال چطوری که فیسبوک تو ایران فیلتر ولی واسه این آقا آزاده عوضی کثیف ای کاش کاربران فیسبوک کاری میکردن که نتونه ادامه بده
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 15:29
alborzi - کرج - ایران
رطب خورده نهی رطب !!!
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 16:14
hossein-87 - تهران - ایران
خامنه ای هم با فیلتر شکن آن میشه؟!!!
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 16:31
perser68 - فلوریدا - امریکا
اگه میشد براش یه من تاپاله میفرستادم!!!
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 17:00
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
"به نظر می رسد که اظهارنظرهای توهین آمیز به طور مرتب از این صفحه حذف می شود". شاید از صفحه فیس بوک پاک شود ولی از ذهن خامنه ای و اطرافیانش پاک نخواهد شد .
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 18:33
abdolmalek - رامسر - ایران
مواظب این تله ها باشین...لعنت خدا نثار وجود و روح سید علی گدای پوفیوز
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 18:34
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
سد علی گدا عقده لایک هم داره!!! میمون هر زشت تر بازیش بیشتر. کثافت جنایتکار کم مردم رو به خاک و خون کشیده لایک هم میخواد!!! مرگ بر خامنه ای و مزدورانش
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 18:38
razmandeh - استکهلم - سوئد
رفتید تو سایت رهبر یا علی‌ یادتون نره
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 19:20
اواره وطن - نیکوزیا - قبرس
amir-amir - تورنتو - کانادا ایولل!!!دمت گرم اخیییییییییییییییی با با بیچاره فیس بوکم براش عقده شده دیگه !!!
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 21:09
shinoeli - تهران - ایران
اخی طفلکی خسته شده از بس مجبور شده ای دی فیک برا خودش درست کنه بیاد فیسبوک 1 روز پیش خودش گفته ا من سلطانم رهبر جهان اسلامم چه منی میده بزار بیام با اسم خودم مسلمین جهان از وجودم 1 وقتی بی بهره نمونن خدا ی نکرده ............... ( اما ملت تو پیجش خوب فوحشش میدنا دیدم که میگم :)))
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 21:13
Hadysalmani - مشهد - ایران
الان چقد خوب میشد اگه فیسبوک دکمه فحش زنده و مرده و زیر وبالا خواهر و مادر میذاشت تا یه حالی به صفحه اقا میدادم
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 21:27
htafas - مادرید - اسپانیا
تعداد لایک باید با تعدا مسدود شده‌ مقایسه بشه...اینو میشه فیس بوک گزارش کنه. لایک‌های جعلی هم هست،، می‌شه برید تو صفحه افراد بمینید که هیچی‌ توش ندران و فقط برای این کار ساخته شدن
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 22:29
htafas - مادرید - اسپانیا
تعداد لایک باید با تعدا مسدود شده‌ مقایسه بشه...اینو میشه فیس بوک گزارش کنه. لایک‌های جعلی هم هست،، می‌شه برید تو صفحه افراد بمینید که هیچی‌ توش ندران و فقط برای این کار ساخته شدن
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 22:38
htafas - مادرید - اسپانیا
بعضی‌ از اینا که پاچه رهبرو میخارن، برید ببینی‌ چه لایکا‌ای دارن تو پسندا شون .اصلا بهشون نمیاد
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 22:46
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
shirzan e irani - استکهلم - سوئد. البته یک گزینه دیگر هم محتمل است و آن اینکه جنابعالی احمق باشید و معنی جملات بالا را که بسیار روشن بیان شده نفهمیده باشید و همه را احمق فرض کنید جز خودتان! اولا اینترنت سر جهازی کسی نیست که بخواهند کسی را از آن محروم کنند میخواهد القاعده و خامنه ای باشد یا جنابعالی! ثانیا سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته به سایت مراجعه خواهد کرد تا ببیند چه چیزهای نوشته شده و بعد هم {{{ به شوخی }}} گفته میخواهد بداند علی گدا چقدر لایک میگیرد! این خیلی تفاوت دارد با عقده گشایی شما نسبت به آمریکا! این روزها آمریکا خاری شده در چشم متعصبین مذهبی, نوکران رژیم, کمونیستهای ورشکسته و ساندیس خوران ارتش سایبری با نامهای مجازی بعنوان ایرانیان داخل یا خارج!
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 23:52
Tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
خانم نولاند . آمریکا و اروپا و حسابهای بانکی‌ کا از پول نفت کشور ایران پر شدن و تلویزیونهای بیگانه و سایتهای اجتماعی ،اینا فقط مخصوص خودشونه ملت ایران فقط باید پیرو محمد وحشیو عربای گرسنه فلسطینیو غزه و تو چه دنبال امامشون بگردن،شبکه‌های اجتماعی واسه ملت ایران نیست
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 08:51
mortimer - اصفهان - ایران
جالب کار آن جاست که علی یک دستی برای ورود به صفحه ی فیس بوکش باید قوانین وضع کرده ی خودش را زیر پا بگذارد و این یعنی این که ایشان مجرم بوده و حال آن که: مگر می شود جانشین خدا روی زمین یک مجرم باشد؟...و خداوند بزرگ است!
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 16:27
mortimer - اصفهان - ایران
راستی علی جون یه عکسیم از بی ام و ها و مابقی کلکسیونات بذار تو فیس بوکت تا همه بفهمند تو چقدر مستضعفی o.0
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 16:36
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.