پورمحمدی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ایران آماده می‌شود

آقای پورمحمدی می‌گوید که زوایایی را می‌شناسد که کمتر کسی از آنها مطلع است

مصطفی پورمحمدی، رئیس سازمان بازرسی کل ایران گفته است که در حال مشورت برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری است و در این مورد "احساس تکلیف" می کند.

آقای پورمحمدی در جمع دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت که "در مسیر حضور در انتخابات" قرار دارد، اما هنوز تصمیم نهایی را نگرفته است.

او در پاسخ به این سئوال که چرا خود را برای تصدی مقام ریاست جمهوری مناسب می داند، گفت: "۳۳ سال به طور پیوسته در حوزه های سخت و متفاوت کشور اشتغال داشته ام و زوایایی را می شناسم که کمتر کسی از آن مطلع است، لذا برای حضور در انتخابات احساس تکلیف می کنم".

آقای پورمحمدی در دوره وزارت اطلاعات علی فلاحیان معاون برون مرزی وزارت اطلاعات بود و در اولین دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، به وزارت کشور رسید. او سپس با آقای احمدی نژاد اختلاف نظر پیدا کرد و برکنار شد.

دوره دوم ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد سال آینده به پایان می رسد و قرار است انتخابات ریاست جمهوری روز ۲۴ خرداد سال ۱۳۹۲ برگزار شود.

آقای پورمحمدی پس از برکناری از وزارت کشور به عنوان رئیس سازمان بازرسی کل کشور منصوب شد و از آن زمان تاکنون از جمله منتقدان دولت آقای احمدی نژاد بوده است.

او در جمع دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان در پاسخ به سئوالی در مورد تمایل اطرافیان آقای احمدی نژاد برای باقی ماندن در قدرت گفت: "میل به قدرت یک غریزه طبیعی است و کمتر کسی حاضر به پس دادن آن است و چون این امر به ضرر ملت است، مقرر شده که افراد در زمان محدودی به مسئولیت ادامه دهند".

آقای پورمحمدی با اشاره به اینکه آقای احمدی نژاد در تلاش است که "نهضت سوم تیر" ادامه پیدا کند، افزود: "منع قانونی ندارد که او برای روی کار آمدن همفکرانش، از اعضای کابینه خود دفاع کند، اما باید توجه داشت که این حمایت با استفاده از ابزارهای دولتی نباشد".

سوم تیر سال ۱۳۸۴ روزی بود که آقای احمدی نژاد برای نخستین دوره به ریاست جمهوری ایران انتخاب شد و هوادارانش آن روز را آغاز نهضتی برای بازگشت به "ارزش های اولیه انقلاب" معرفی می کنند.

منتقدان آقای احمدی نژاد می گویند که او و یارانش قصد دارند اسفندیار رحیم مشایی یا یکی دیگر از اعضای حلقه نزدیکان رئیس جمهور را نامزد دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری کنند.

رسانه های ایران تاکنون نام افرادی چون علی لاریجانی، محمدباقر قالیباف، غلامعلی حداد عادل و علی اکبر ولایتی را به عنوان نامزدهای احتمالی جناح اصولگرا در انتخابات آینده ریاست جمهوری ایران مطرح کرده اند.

نحوه مواجهه اصلاح طلبان با این انتخابات و واکنش احتمالی حکومت به آن هنوز روشن نیست.

+13
رأی دهید
-66

Tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
میدونیم کا عدم درست حسابی‌ بین شما نیست اما تو کا دیگه واقعا" ،اگه از زوایا اطلاع داری پس چرا اون روزی کا احمدی نژاد با تقلب اومد چیزی نگفتی،؟؟ اون زوایا چیان ؟؟؟؟ تو هم میخواهی‌ با این ریشو عینکت بگی‌ این دفعه من خود امام زنبورم
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 13:34
Kamran631 - لیون - فرانسه
خدایا، پناه می‌بریم به تو !!
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 13:36
vahid.persian - شیراز - ایران
دیگه آدم نبود...
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 13:57
goleshab - اوگسبورگ - المان
وای‌ی‌ی‌ی‌ی‌ی‌ی‌ی همین مونده که تو بیای . واقعا داره خاک تو سر ایران میشه !
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 14:26
MartinT - هایدلبرگ - آلمان
یک قاتل و جانی دیگر تو نوبت غارتگری و گرفتن جان جوانان میهن پرست
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 14:03
mehraban1980 - تهران - ایران
ای خدا یکی از یکی کریه تر و زشت تر اگه میشه اخبار انتخابات نذارید من عصبی می شم
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 16:21
kobalt - کرج - ایران
اگه اصغر قاتل یا بیجه مدیر خوبی برا مهد کودک باشن اینم ریئس جمهور خوبی میشه برا برودرا.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 18:45
datis - سن دیگو - امریکا
خاک تو سر ایرانی‌ که تو رئیس جمهورش باشی‌، از صورتش جنایتو دروغو کثافت میبره
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 00:50
hamid shojaei - تهران - ایران
پور محمدی به گور باباش خندید ...... همین و بس ..............
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 15:14
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.