واکنش دختران موسوی به انتشار عکس رهنورد در سایت سپاه

زهرا رهنورد، همسر میرحسین موسوی، از رهبران مخالفان دولت

پس از آن که یک وب‌سایت وابسته به سپاه، روز شنبه ۲۵ آذر با انتشار عکسی که گفته شده نمایانگر حضور زهرا رهنورد در یک بانک است، نگرانی از وضعیت حصر او و میرحسین موسوی را بی‌مورد دانست، دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در اطلاعیه‌ای به این خبر واکنش نشان داده و وضعیت آنها را هم‌چنان نگران‌کننده توصیف کردند.
 
وب‌سایتی به نام «مرکز خبر دانشجو»، وابسته به سازمان بسیج دانشجویی، روز شنبه ۲۵ آذر با انتشار عکسی نوشت که این عکس زهرا رهنورد را نشان می‌دهد که شنبه هفته گذشته برای انجام امور بانکی در یکی از شعب حوالی دانشگاه تهران حضور یافته است.
 
این سایت با انتقاد از ابراز نگرانی محمد خاتمی، رئیس‌جمهوری پیشین ایران، از وضعیت حصر آقای موسوی و همسرش نوشت که «هم‌اکنون وی باید به افکار عمومی پاسخ دهد که چگونه فردی که شما از نگرانی درباره زندگی‌اش سخن می‌گویید حتی به انجام برخی امور مالی می‌پردازد که خود این مسئله نشان از مسدود نبودن حساب‌های مالی این خانواده دارد.»
 
اطلاعیه دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در این مورد که در وب‌سایت «کلمه» انتشار یافته می‌نویسد که خانم رهنورد «برای ایجاد حساب بازنشستگی خود، پس از وقفه‌ها و کارشکنی‌های زیاد، اسیر و تحت تدابیر شدید امنیتی و با حضور زندانبانان زن و مرد در بانکی حضور پیدا کرده است».
 
این اطلاعیه ادامه می‌دهد که وضعیت حقوق دانشگاهی آقای موسوی و خانم رهنورد از زمان اعتراض‌های آنها به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری گذشته «به دستور مستقیم وزیر معلق شد» و «حتی دسترسی به حساب مالی ایشان نیز تا همین اواخر غیر ممکن بود» و حضور تحت‌الحفظ خانم رهنورد برای امضا در بانک، «با پیگیری‌های بسیار و برای رفع ضروری‌ترین نیازهای معیشتی» صورت گرفته است.
 

 

 
عکس «مرکز خبر دانشجو» از «حضور» زهرا رهنورد در بانک

​​

دختران موسوی و رهنورد در این اطلاعیه می‌افزایند که «تأمین مالی این زن و شوهر زندانی در ماه‌های اول، از پس‌انداز اندک موجود در خانه فراهم می‌شده‌ است» و «معلوم نیست پس از دو سال حبس سخت و ظالمانه، در حالی که ما حتی مجاز به رساندن خبر سلامتی ایشان به دوستان و یارانشان نیستیم ... چرا تنها تحقق جزئی از حق بدیهی آنها که ظالمانه گرفته شده است، یعنی حق امرار معاش، دستاویزی می‌شود برای خبرپردازی» و «حمله» به محمد خاتمی.
 
به گزارش سایت «باران»، محمد خاتمی هفته گذشته در پیامی تصویری به مناسبت ۱۶ آذر به همایش انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران گفت که «امروز علاوه بر ناخشنودی از دربند بودن بسیاری از نیروهای شایسته، ما به جد نگران سلامتی این عزیزان هستیم. به خصوص جناب آقای مهندس موسوی، جناب آقای کروبی و خانم رهنورد که در این موقعیت، سلامت آنها و دیگران تهدید می‌شود.»
 
میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، ۲۲ ماه پیش، پس از درخواست مجوز برای راهپیمایی ۲۵ بهمن با هدف حمایت از جنبش‌های اعتراضی در خاورمیانه، در حصر خانگی قرار گرفتند و کلیه کانال‌های ارتباطی آنها با نزدیکان و هواداران‌شان مسدود شد.
 
حبس خانگی این افراد در حالی ادامه دارد که هیچ دادگاهی در ایران حکم به حصر خانگی آنها نداده است و مقام‌های قضایی و سیاسی حاضر نیستند که مسئولیت این اقدام را بپذیرند.
 
وب‌سایت خبری «کلمه»، نزدیک به میرحسین موسوی، روز یک‌شنبه ۱۹ آذر، از «تغییر رفتار نگران‌کننده زندانبانان میرحسین و خودداری از تامین مواد غذایی» برای او و همسرش زهرا رهنورد خبر داد.

+115
رأی دهید
-13

vahid_ - گلاسگو - انگلستان
امیدوارم اینقدر زجر بکشن که به استخوناشون برسه ،،
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 17:47
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
توی عکسها خبری از تحت الحفظ بودن نیست ولی به نظر میرسد که خانم خیلی نگران است که شناسائی نشود, و این نشان دهنده این است که دست همه اینها توی یک کاسه است و فقط کلاه سر ملت ایران رفته که جوانان عزیز شان را از دست داند و انقلاب سبزشان به خاطر کارشکنی موسوی به نتیجه نرسید.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 18:06
ordak - بن - المان
چند بار به جوانهایی که فریب موسوی و کروبی را خودرند اجازه دادند از زندان بیرون بیایند و برن بانک به اصطلاح کارهای روزمره خود را انجام بدهند؟، روزی نیست که داد و بیداد و یا حسین میر حسین نباشد،حتی در مورد اسهال و یبوست حضرات ،صبحانه خوردن گزارش روزانه میدن ولی‌ هیچ خانواده ایی تا لحظه دریافت جنازه فرزاندنشون نمیدونستند اونها کجا هستند، هیچ سایتی خبر از اونها نداد،هیچ جا اسمشون را نبردند، حتی استخوانهای جونهای خلق خاک شد ولی‌ گردان موسوی و کروبی هر روز کلفت تر میشه، این فرق میان همپالکیهای آخوندها و کسانی است وابسته به آخور خمینی و دور و بریهاش نبوده و نیستند،خلاصه کلام این به‌اصطلاح میر حسین برای حفظ اخوندهای ولی نعمتش شد میر غضب جونهای خلق، خوب همه را سری کار گذشتند و به ریش همه می‌خندند،چه ملتی ساده‌ای الحقّ ایران دارد!!
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 18:06
فريادزيره آب - اهواز - ایران
همه سرکاربودیم؛همش فیلم بود؛سیاست پدرمادرندارد؛جاشون خوبه فقط حکومت دنبال یه اهدافی بود که یه عده رو زندانی کنه؛واسه حکومت کاری نداشت که مشکل حقوق خانم رهنورد رو درست کنه نیازی به وجودخودشون تو بانک نبود
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 19:13
javadrezazadeh - ارومیه - ایران
vahid_ - گلاسگو - انگلستان. منم امیدوارم کسایی که ارزوی زجر کشیدن دیگران رو دارن نیست و نابود شن
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 20:48
classic - تهران - ایران
vahid_ - گلاسگو - انگلستان. چرا؟! مگه تو سادیسم یا مازوخیسم داری؟ شایدم اوتیسم داری!.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 21:17
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
یکی‌ از نکات عجیب در مورد جنبش سبز اسلامی این است!! که در خیال خود فکر میکنند اگر به جای عنتر اوغلی---این موسوی یا کروبی پیروز شده بودند امکان آزادیهای اجتماعی بیشتری بود!! نهایت اتفاق مثبتی که رخ می‌‌داد تجدید ۸ ساله ی دوران خاتمی بود همین و بس!! تمام اعدامها-شکنجه‌ها تحقیر زنان فقر و فحشا و اعتیاد به جای خود میبود خامنه یی و اسلام ننگینش نیز!!! حال اگر دلتان می‌خواهد سر خود را با این فیلم‌ها شیره بمالید راه باز جادهٔ دراز!!!
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 22:39
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
بی‌ انصافی یا نتیجه گیری عجولانه با قضاوتی نادرست تا کنون خیلی‌ بلاها سر ما ایرانیان به خاطر غلبه احساسات لحظه ائی یا جو گیر شدن آورده که به ثمر رسیدن شورش ۵۷ که ریشه این مردم و مملکت را برای قطع کردن نشانه رفت بزرگترین و مخرب ترینش بود/ اولا که اگر آقای موسوی در بانک بود هر احتمالی میرفت اما کمی‌ همه چیز را سفید و سیاه نبینیم/ همسر آقای کروبی هم در حبس مطلق نیست غیر از آن متهم اصلی‌ از نظر این حکومت رذل آن دو هستند که کاندید شده و بر خلاف نظر جانی کبیر بر طرفداری از مردم پافشاری کردند/ غیر از آن همین که این دو بانو از دل‌ نظام بیرون آماده توانستند از راحت و آزادی و زندگی‌ خود بگذرند و تا اینجا ایستادند قابل احترام و ستودنیست / حال اگر نتوانستند به هزار و یک دلیل در آن نظام بی‌ اصول و عاری از هر ارزشی کار را تمام کنند خود حکایتیست غم انگیز و درد آور که بر سر همنوع ایرانی‌ آمده که برای هموطن خودش اسلحه می‌کشد و شکنجه روا میدارد/ کمی‌ قدر شناس باشیم و حداقل برای کسانی‌ که در کنار ما هر خطری را به جان خریدند و اکنون روزگار سختی را برای این ایستادگی میگذراند منظور داشته باشیم.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 23:07
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
دروغ گو ها طرف داره راحت زندگیشو میکنهو به قول رویان نگران است است که شناسائی بشود , اگر این توی حصر و زندان حکومت بود خیلی که باهاش همکاری میکردنند یک کارمند بانک را میفرستادنند که ازش امضا بگیرد نه اینکه چادرش را بکشه سرش بره بانک.
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 00:09
ghafas - مشهد - ایران
vahid_ - گلاسگو - انگلستان. خجالت شرم
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 07:13
man-malaysia - كوالالامپور - مالزي
حالا این زن بیچاره چیکار کرده که بهش فحش ونفرین میدید؟!!! غیر از اینکه شما هم مثل ساندیس خورای وحشی پست وخونخوارید؟ اگر اونها متحجرگراهای مذهبی هستند شما هم متحجرگراهای لامذهبیت، البته فقط تو یک لا فرق دارید!!!
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 07:29
فریدون شیرازی - شیراز - ایران
اصلا کاری به درستی یا نادرستی یک اندیشه ندارم ولی یک تفاوت اساسی بین رهبرانی که در خارج و یا در مخفیگاههای مطمئن می نشینند و از دیگران میخواهند که برای اندیشه انها بجنگند و کسانیکه در میان مردم هستند و با انها به تظاهرات میروند و کتک میخورند و زندان میروند هست.اینها اینده را ان خود کرده اند و ما مینوانیم خودمان را جر بدهیم.تا زمانیکه اربابان سیاست در خارج تمرگیده اند و از دیگزان میخواهند جلو بروند و جاده صاف کن انها باشند شیشکی تقدیمشان حال هر ایده که دارند
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 09:55
hassan5 - تهران - ایران
چون قرار شده که پول کرایه زندانشان وغذایشان را خودشان بدهد خانم را برده اند بانک که پول کرایه زندان وخرید مایحتاج زندگیش را از پس اندازش تامین کند
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 16:02
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.