روزنامه وارش به‌خاطر معرفی عماد رام توقیف شد

روزنامه محلی "وارش" مازندران تا اطلاع ثانوی توقیف شد. وارش با ۱۵ هزار تیراژ در استان‌های مازندران، گلستان و گیلان توزیع می‌شد. معرفی عماد رام خواننده فقید به‌عنوان یکی از مشاهیر مازندران سبب توقیف این روزنامه شد.
 

خبرگزاری‌ فارس از توقیف موقت روزنامه وارش گزارش داده ‌است. گزارش‌های دیگر حاکی است، یک‌روز پیش از توقیف وارش، دادستان مرکز استان مازندران لیلا وریجی مدیرمسئول و جمعی از اعضای تحریریه این روزنامه را احضار کرده بود.
 
بنابر گزارش "خبرگزاری فعالان حقوق بشر" (هرانا)، صبح روز دوشنبه (۱۷ دسامبر، ۲۷ آذر) در حالی که مدیرمسئول روزنامه وارش برای مراجعه به پزشک به تهران رفته بود، کلیه شماره‌های این روزنامه جمع‌آوری و از توزیع آن جلوگیری شد.
 
توهین عماد رام به آیت‌الله خمینی
 
روزنامه وارش از مدتی پیش سلسله مطالبی را با عنوان "مشاهیر مازندران" منتشر می‌کرد. در چارچوب این مجموعه، روز ۱۹ آذر امسال شرح‌حال کوتاهی از عماد رام خواننده فقید مازندرانی منتشر شده بود. عماد رام در سال ۱۳۸۲ خورشیدی در پی ابتلا به سرطان در آلمان درگذشت. در معرفی این‌خواننده، وارش از جمله نوشته بود: «در سال ۱۳۵۷ هنگامی که جمهوری اسلامی می‌رفت مستقر شود، امام خمینی (هنگام بازگشت به میهن) در جواب خبرنگاری که از او پرسیده بود چه احساسی دارد، جواب داد "هیچ". عماد گفته بود: با هیچ نمی‌توان ایران را ساخت و به ایران و ایرانی خدمت کرد.»

چاپ همین اظهارنظر خواننده‌ای که ۹ سال پیش درگذشته است، دلیل اصلی توقیف روزنامه وارش اعلام شده است. خبرگزاری‌ها می‌نویسند که بنا‌به‌نظر دادستانی، عماد رام به آیت‌الله خمینی توهین‌ کرده است. وارش ضمنا در صفحه اول شماره‌ای که منتهی به توقیف آن شد، آگهی مربوط به گم‌شدن یک سگ را نیز منتشر کرده و دادستانی این کار را هم دلیلی دیگر بر توقیف آن دانسته است.
 
شکایت اداره‌کل ارشاد مازندران
 
گزارش خبرگزاری فارس نشان‌می‌دهد که تلاش برای توقیف روزنامه وارش از مدتی قبل ادامه داشته است. این خبرگزاری یک‌هفته پیش (۲۰ آذر، ۱۰ دسامبر) خبر داده بود که مدیرکل فرهنگ‌ و ارشاد مازندران درخواست توقیف روزنامه وارش را تسلیم دادستان استان کرده است.
 
حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی مدیرکل ارشاد مازندران به‌خبرگزاری فارس گفته بود:«نظر اداره کل بر این است که این روزنامه به قداست‌ها اجحاف کرده است. تذکرات لازم به مدیر مسئول ابلاغ شده و درخواست توقیف این روزنامه را داده‌ایم.»
 
وارش تا مدتی پیش به‌صورت هفته‌نامه منتشر می‌شد، اما بعدا با مجوز هیئت نظارت مطبوعات پس از "بشیر مازندران" به دومین روزنامه محلی مازندران تبدیل شد و تیراژ روزانه آن به ۱۵ هزار نسخه رسید.

+71
رأی دهید
-27

pesar iran - بریزبن - استرالیا
همهٔ اینها نشانه به فلاکت افتادن و حقیر شدن یک حکومت رو نشون میده.حکومتی که با آگاهی‌ در مورد یک حیون و چاپ مصاحبهٔ یک انسان که چندین ساله پیش فوت کرده وحشت می‌کنه حتما دیگه روزهای آخرش هست.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 10:34
Mazani Tiger - کوالالامپور - مالزی
آره من شمالی هستم بی‌ بارون میده دستم، آره من شمالی هستم واسه ایران زنده هستم. درود بر همهٔ مازنی‌های عزیز
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 11:34
bawafa1385 - هامبورگ - المان
بعقیده من توقیف این ظاله از اقدامات مهم اقایان حجج اسلام مدیر کل ارشاد دام اقاضته و جناب دادنستان دادگستری مازندران میباشد . این مدیر روزنامه بیخود میکند در کشور اسلامی با بودن ابن همه ایات عظام اگهی مفقود شدن یک سگ را چاپ میکند.در کشور ما هزاران اخوند در جبهه گم شدند اینها یک کلمه ننوشتند . اما برای گم شدن یک سک مطلب مینویسند.من اقدامات اقایان را تائید میکنم
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 11:27
ذک گرجی - فررارا - ایتالیا
هزاران دورود به عماد رام که راه حق علیه باطل تشخیص داد وبرای کمک به مردم تحت ستم ملاها وخمینی دجال به مقاومت برخواست وبرای ازادی ایران زمین تنها راه را در سازمان مجاهدین خلق وشورای ملی مقاومت یافت ودرراه ازادی ایران هیچ وقت ارام نداشت روحش شاد باد هنرمندی مسئول که هنرش را در راه ازادی ملت ایران گذاشت بر خلاف هنرمندان لوسانجلیسی فقط به فکر پول توی جیب خودشان هستند واصلا درد جامعه را اساس نمی کنند .
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 11:28
sama128 - شیراز - ایران
اینها اساسا با این نوع روزنامه ها همچون وارش مخالفند اینها تنها روزنامه کیهان که کارش مالش هست را می ستایند و دوست دارند. اساسا اگر روزنامه ای در ایران جزء لاینفک مالش را رعایت نکند به سرنوشت وارش دچار می شود. میگی نه از رهبر چلاق و الاغ بپرس
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 12:29
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
بیچاره ها اینقدر وامانده هستند که از واقعیات هم میترسند! مگر اون گور بگور شده همچین حرفی نزده بود؟ مگر این نکته دروغ است که با هیچ نمیتوان چیزی را ساخت؟ خاک بر سرتان که واقعیات را فقط در موهومات می بینید!
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 12:46
prince of darkness - دبی - امارات
زنده یاد عماد رام صدایی بسیار دلنشین داشت...بهار من گذشته شاید را با تبهر واحساس خاصی خوانده...خدایش بیامرزد...
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 14:26
freepersia - کلگورلی - استرالیا
خوب مگر این هندیزادهٔ کثیف غیر از هیچ هم احساسی‌ برای ایرانی داشته که باید ابراز میکرده، این جانور خوناشام خودش میدونسته که می‌خواد چی‌ بر سر ایرانو ایرانی‌ بیاره، روح عماد رام در آرامش ابدی که حقیقت رو گفته.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 14:29
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
حداقلش اقاراستشو گفت که بعد ازاونهمه درگیری وخونریزی هیچ احساسی نداره چون هیکس واسش اهمیت نداشت ولی موضوع بقول اون دوست محترم جریان سرمالش دادن به اندازه کافی هستش که روزنامه کیهان استادشه.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 17:46
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
ذک گرجی - فررارا - ایتالیا. اختلاف شما با ملا فقط اختلاف فرقه ای‌ است!! اعدام شکنجه و هر ظلمی با روش گروه خامنه یی و با روش شریعتی‌ شما!!! این ملت باید مغز الاغ قبرسی را خورده باشد که بعد از این حکومت کثافت این دین ننگین دوباره به سراغ اسلام شما رود!!! تمام کامنت‌های ضد رژیم شما هم فقط نوشته یی بر با د است!!ترفند‌های جالبی‌ هم دارید استفاده از خوانندگان بی‌ مغز..و چند بی‌ حجاب در کنار آبجی‌ زینبهای شما با لچک قرمز!! مجاهد و ملا ۲ روی یک سکه سکه ی خونین اسلام!!تکیه کلام پدر خمینی یادتان است!!!!!!
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 22:51
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
این تنها حرف صادقانه ای بود که خمینی زد ولی ملت ایران مفهومش را نگرفتند و بازم امام امام کردنند. از یه هندی زاده پرورش یافته با سیستم عربی نباید انتظار داشت که ایران و ایرانی را دوست داشته باشد و برای رسیدن به ایران هیجان داشته باشد , روش نشد بگه حس انتقام و کینه جوئی یه تخفیف داد گفت هیچی.
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 00:00
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.