الله کرم: قصد دارند ما را خشن معرفی کنند! ما نسل سوخته ایم!

پنجره در گزارشی از حواشی نشست مخالفان و موافقان فیلم من مادر هستم نوشت:
در گیرودار حواشی نه‌چندان خوشایند اکران فیلم سینمایی «من مادر هستم» جریان مبارکی نیز متولد شد که در ادامه می‌تواند با تکیه بر اصول گفتمانی تبدیل به ادبیاتی نو برای تبادل نظر در حوزه‌های فرهنگی شود. تقابل مستقیم و بی‌واسطه انصار حزب‌الله با جمعی از سینماگران در مقابل وزارت ارشاد، دیالوگ مستقیم معترضان و موافقان فیلم در فرهنگسرای رسانه و مناظره حسین الله‌کرم با عوامل فیلم در لانه جاسوسی را می‌توان از بارزترین نمودهای این جریان مبارک دانست. فارغ از محتوای این رویدادها که پوشش مناسبی نیز در رسانه‌های مختلف داشتند، برخی مباحث و حاشیه‌های نشست «لانه جاسوسی» جای تأمل بیشتر داشت. الله‌کرم در این نشست ضمن تشریح دیدگاه خود درباره فیلم گفت: «در وضعیت کنونی شاهدیم که جریان‌ روشنفکری کماکان به‌دنبال سیاه‌نمایی اجتماعی است و در این راستا سینماگران هم آلت دست سیاستمداران شده‌اند؛ سیاستمدارانی که گویی عادت کرده‌اند به آهو بگویند بدو و به شکارچی بگویند شکارش کن!»


وی افزود: «درباره سیاه‌نمایی هم سینماگر را به سمت آن سوق می‌دهند و بعد از ما می‌خواهند جلوی آن را بگیریم! سر این جریان هم به جریانات سیاسی بازمی‌گردد؛ جریانی که قصد دارد بنده و هم‌ردیفان بنده را به‌عنوان جماعتی خشن در جامعه معرفی کند و در عین حال خود را طرفدار جریانات شبه مدرن. در این میان جیرانی و جیرانی‌ها مانند ما قربانی هستند؛ به جیرانی می‌گویند به این سمت بدو و به ما می‌گویند بگیریدش.» وی در ادامه گفت: «بنده علاقه‎مند جیرانی هستم. مگر چند نفر اهل نقد و مطالعه در این سینما داریم اما من و جیرانی هر دو قربانی یک ساختار سیاسی معیوب هستیم.»


جیرانی هم در بخشی از برنامه ضمن اشاره به مباحث طرح شده از سوی الله‌کرم گفت: «یکی از نگرانی‌های بنده این بود که جناب الله‌کرم با زبانی غیرعلمی به فیلم بپردازند اما واقعاً خوشحالم که اینگونه نبود و شاهد نقدی مستدل از سوی ایشان هستیم.» این تعارف متقابل تا جایی پیش رفت که مجری برنامه گفت: «تا این دوستان دل و قلوه به هم می‌دهند، سراغ صحبت دیگران برویم!» این جمله با خنده حضار همراه شد. دیالوگ محبت‌آمیز جیرانی و الله‌کرم به گونه‌ای بود که محمدتقی فهیم در بخشی از صحبت‌هایش گفت: «بنده اولین بار است در چنین میزانسنی با جناب الله‌کرم مواجه می‌شود. در آغاز این نشست


محمدتقی فهیم با اشاره به تعداد بالای مهمانان گفت: «به بنده گفته بودند در نشستی با حضور مسعود فراستی قرار است فیلم نقد شود و حتی از حضور فریدون جیرانی هم بی‌اطلاع بودم. حال که دوستان جناب الله‌کرم را هم به این ترکیب اضافه کرده‌اند، فکر می‌کنم اینگونه ایشان سوخت خواهند شد!» الله‌کرم در واکنش به این اظهارنظر گفت: «بنده مهمان اصلی این نشست بوده‌ام و نمی‌دانم چرا اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند. در پاسخ به اینکه من در این ترکیب سوخت می‌شوم هم می‌گویم ما پیش‌تر در 8 سال دفاع مقدس سوخته‌ایم و به سوختن عادت داریم. ما نسل سوخته‌ایم.»

+20
رأی دهید
-62

perspolisi - سیدنی - استرالیا
درست میگه، منظورش تریاک سوختس
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 02:57
fdsa60 - تهران - ایران
یا خدا ، این دیگه کیه ؟؟؟ انگار از عصر حجر اینو فریز کردن الان یخشو آب کردن. عجب جانورهایی تو ایران پیدا میشه؟؟؟!!!
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 04:34
kobalt - کرج - ایران
کلمه پدر تو این جمله جا افتاده لطفا اضافه کنید.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 05:06
razmandeh - استکهلم - سوئد
این سوخته با اون سوخته فرق می‌کنه داداش شعبان !! شما مهره سوخته هستی‌ مثل میمونی نژاد
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 05:51
طالب حق - تهران - ایران
آخیش دلم سوخت . کی گفته شما خشنید ؟ هر کی گفته اشتباه کرده . شماها وحشی هستید ، وحشی
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 06:24
sama128 - شیراز - ایران
از کی ارازل و اوباش چماق بدست و قمه بدست که به زن و بچه مردم رحم نمی کنند و کثیف ترین آدم ها روی زمین هستند شدند افراد خوب و نسل سوخته موقعی که در برخورد با مردم عربده میکشید رجز خوانی میکنید دشنه و چاقو و چماق دستتان می گیرد به پشتوانه نیروی ان تظامی مردم را می زنید و هر کاری که بخواهید می کنید امثال ترانه موسوی های خدابیامرز را دستگیر شکنجه و به انها تجاوز و بعد می کشید و جنازه آنها را آتش می کشید حالا مظلوم نمائی می کنی بی صفت نامرد اسم شما ها را مرد نباید گذاشت حتی نامرد هم مثل شماها این قدر بی صفت نیست .
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 07:00
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
آقا من موندم چرا هرجا یه شرّی به پا هست اسم "الله" هم در میونه! مثل جندلله، حزب الله، حسن نصر الله ،جمشید بسم الله،محمد ابن عبدالله، الله کرم، و و و. حالا هم که شخص حقیر به اسم "نقی‌ الله" شر شدم برای این ساندیس خوارهای عرب پرست!
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 07:46
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
در خانه مور قطره آبی سیل است. مردم سی‌ و اندی سال هر روزشان به خاطر حکومت اراذل و اوباشانی چون شما نکبتها نان در خون زده و میخورند، حال برای هشت سال که در جبهه‌ها به ظاهر سازی مشغول بودید شده‌اید نسل سوخته، آنها که سوختند یا رفتند یا علیل درد در کنجی افتاده‌اند نه شما سواستفاده کنان رذل، نسل سوخته همه ایرانیان بعد این شورش رذیلانه به نام انقلاب بود/ درست است انقلاب بر علیه ایران و ایرانی‌ شد بر علیه راستی‌ و پاکی‌ و بر علیه دانش و معرفت در راستای خرافات و تعصب در راستای جهالت و سفاهت و در راستای آدمکشی و حیوان سالاری در طویله و باغ وحشی به نام بیت رهبری.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 07:16
raha1984 - هامبورگ - المان
نسلتون درد بی درمون بگیره الهی ، نسلتون ریشه اش از روی زمین کنده بشه الهی
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 08:56
parvaz747 - نیس - فرانسه
از شالگردنت معلومه تو یکی خلیی نسل سوخته ای بیچاره .
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 09:28
pesar iran - بریزبن - استرالیا
آخیش بنده خدا،شماها که اصلا خشن نیستید،بلکه این مردم هستند که شماها رو می‌کشند و بهتون تجاوز میکنند،شماها هم که مظلوم.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 10:52
bita tehrani - ونکوور - کانادا
اختیار دارید حاج آقا لطافت و طراوت و محبت و معنویت از سر و روی شما میباره! اون سوختگی هم که شما می‌گید از آتش منقل دیشبه.پماد سوختگی خوبشو از فرزانه بگیر،خوب میشی‌.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 09:34
abdolmalek - رامسر - ایران
سوختنی رو ببینی که خودت حض ببری...مرتیکه آشغال
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 11:32
dara20 - تهران - ايران
این سیاه بازی‌ها را واسه ننه جونت اجرا کن‌. وقوع استفراغ اسلامی که واسه امثال تو بد نشد. شماها نسل آتش زننده بودید که ملتی را با حماقت و شیطنت خویش سوزاندید. نسل سوخته این دیار قربانیان جنایات شما و سرکردگان پلیدتان هستند که هنوز در آتش خیانت‌های شما میسوزند.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 12:46
rain man - تهران - ایران
تو این مملکت همه مدعی هستند که نسل سوخته اند !!!. واقعا" نسل سوخته چه کسانی هستند ؟. آیا ممکنه که همه ما قسمتی از این نسل سوخته باشیم ؟؟؟
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 13:02
بت شکن - مونترال - کانادا
نخیر، نخیر، خواب نمی‌بینم، بنده خدا چند سالی‌ ازش خبری نبود گویا قمه و چماق را ازش گرفتند کتاب دستش داده اند، چقدر الله کرم کرمدار شده و لفظی ادبی‌ به خود گرفته!!خیلی از رئیس جمهور ادبی تر سخن میگوید، حقش هست که خودش را کاندید کند، این از معجزات و کرامات امام است!!
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 13:03
odin - انتورپن - بلژيك
ببین تورو خدا ما با چه حیوونهایی طرفیم!!! این بیوجدان تا حالا خودش چندین نسل رو سوزونده، از بالکن خوابگاه دانشجوها رو پرت کرده پایین و پول گرفته، الان که احتمالآ سنش رفته بالا و برای جنایت بسیجی جوونتر استخدام میکنن از چین و سومالی و ایشون بیکار شده، اقا شده نسل سوخته!!! اما هر وقت یادم میاد کیف میکنم، تظاهرات چریکهای فدایی بود تو دانشگاه، این رزل چاقوکش رو هم فرستاده بودن مزاحم زن و بچه مردم بشه. عربده میکشید و حمله میکرد به مردم، یکی از دوستام با مشت زد تو گلوی همین اقا و انداختش زمین. مردم ریختن گرفتنش و زیر دست و پا اینقد با لقد زدیم و زدنش که خودشو زد به غش و ضعف تا ولش کردن مثل سگ در رفت.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 13:24
star44 - یوتبوری - سوئد
یاد ضرب المثل اشک تمساح افتادم .
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 14:00
sarbedar5 - تهران - ایران
ما هم شوختیم داداش
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 14:27
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا/ ای بابا شما چرا میپرسی؟ ریشه شر تو همون اسم الله است دیگه.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 18:35
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
این مظلوم بازیها سیاست اسلامی است , اسلام دهن همه را سرویس میکند تا یکی بگه اسلام دهنمو...... داد و بیداشون در میاد که ای دنیا نگاه کنید به امت مسلمان چه ظلمهائی که وارد نمیشود.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 18:37
ghafas - مشهد - ایران
شما نسل دماغ سوخته اید
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 07:15
hassan5 - تهران - ایران
بنظرم الله کرم میخواد پا روی جای پای شعبان بی مخ بگذاره (یعنی بشه نویسنده و باصطلاح اندیشمند)مردیکه چماق بدست لات چاقو کش حرفهای گنده تر از دهنش میزنه
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 16:18
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.