ایران 20 آمبولانس به سوریه هدیه داد - تأمین داروی بیماران تالاسمی سوریه

دولت ایران به سوریه 20 دستگاه آمبولانس هدیه داد.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، دولت ایران در مراسمی رسمی در محل وزارت بهداشت سوریه در دمشق، 20 دستگاه آمبولانس مجهز به امکانات درمانی را تحویل مقامات این کشور داد. این مراسم با عنوان "هدیه ملت ایران به ملت سوریه برای حمایت از فعالیت های اورژانسی" برگزار شد.

دکتر "سعد النایف" وزیر بهداشت سوریه در این مراسم اعلام کرد: این آمبولانس ها، آماده کار هستند و می توانند در مراکز پزشکی فعالیت خود را آغاز کنند. این خودروها به مانند پل محبت میان دو کشور خواهند بود.


مراسم رسمی تحویل 20 آمبولانس از طرف دولت ایران به سوریه

 

در این مراسم از طرف دولت ایران "حسن کاظمی قمی" مشاور معاون رئیس جمهور حضور داشت.

سایت رادیو تلویزیون دولتی سوریه هم در این باره نوشت: این خودروهای مجهز ، به عنوان هدیه ای از طرف ملت ایران به ملت سوریه تقدیم می شوند. این اقدام در راستای حمایت از خدمات بهداشت در سوریه صورت می گیرد.

وزیر بهداشت سوریه در این مراسم گفت: این مرحله از تحویل گرفتن آمبولانس های اهدایی ایران باعث افزایش سطح ارائه خدمات اورژانسی در سوریه می شود به ویژه که بخش بهداشت سوریه به دلیل اعمال تحریم های اروپا و آمریکا، تحت فشار است و بیمارستان ها و واحدهای پزشکی سوریه از طرف تروریست ها مورد هدف قرار می گیرند.

ارائه این آمبولانس ها در راستای اجرای یادداشت تفاهم 12 ماده ای است که توسط وزیران بهداشت دو کشور ایران و سوریه برای فعال سازی همکاری های بهداشتی و پزشکی میان دو طرف امضا شده بود. این یادداشت تفاهم شامل همکاری در بخش های مختلف پزشکی و بهداشتی است.

 
آمبولانس های اهدایی دولت ایران به سوریه 

 


وزیر بهداشت سوریه ادامه داد: این کشور در سال جاری میلادی تمامی نیاز خود به داروی تالاسمی را از ایران تامین کرده است.

حسن کاظمی قمی که قبل از این مسؤولیت سفارت ایران در بغداد را برعهده داشت در سخنانی ضمن تاکید بر پیروزی دولت سوریه در مقابله با تروریست های مورد حمایت غرب با اشاره به بشار اسد رئیس جمهور سوریه گفت: با وجود هجمه گسترده علیه سوریه، خوشبختانه یک رهبر انقلابی و مردمی در این کشور وجود دارد که به ندای ملت خود به خوبی گوش می کند و با سیاست های اصلاح طلبانه، به این نداها پاسخ می دهد.

ایران در ماه آگوست گذشته نیز محموله ای از تجهیزات و مواد پزشکی و  چند دستگاه آمبولانس به ارزش یک میلیون و 200 هزار دلار به سوریه هدیه داد.

+55
رأی دهید
-132

baharmazaheri - عجمان - دبي
رسوا تر بشید بی‌‌ لبنان فلسطین کم بود .؟>؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سوریه هم استان ایران شد ..... زن ایلامی از نبود آمبولانس جان باخت خاک عالم بر سر اون رهبر روانی‌ آدمخوار و اون خمینی هندی زاده گور به گور شده
دوشنبه 27 آذر 1391 - 23:47
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
خدای حقیقی‌ از سر پیامبر دروغین اسلام نگذره که ما رو به چنین ذلتی کشید! که الان برای حمایت این برادران تروریست مسلمون (یا مسلمون تروریست) باید ملت ایران این همه بها بدهند! خودشون می‌کشند، خودشون آمبولانس میفرستند. این آمبولانس‌ها هم حتما بهشون گفتند فقط به شیعه رافضی کمک کنید.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 23:52
kurosh_alman - فرانکفورت - آلمان
کثافتهای اشغال ملت از هیچ امکاناتی بر خوردار نیست به سوریه کمک می‌کنه...ای خدا کی‌ این مردم را از دست این حرمزا... می‌خوای نجات بدی؟؟؟؟؟؟ مرگ بر جمهوری نکبت اسلامی
دوشنبه 27 آذر 1391 - 23:55
Behnam1978 - شتوتگارت - المان
حالا چه قدر اصلاح تو اون آمبولانس‌ها بود...قیمتشون رو نگفتند؟
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 00:01
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
یه بخاری درست حسابی تو کلاس درس بچه هانیست , بچه باید تو مدرسه ای که باید تخریب میشده درس میخوانند, زلزله زده ها هنوز زیر چادر زندگی می کنند , مریض ها در بدر دنبال دارو هستند مال ملت سر از سوریه و لبنان و جبیب حماس در میاورد, ملت خیلی بدبخت و ذلیلی هستیم.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 00:08
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
چند وقت پیش توی فیس بوک یه نفر یه نامه به اوباما نوشته بود و ازش گله کرده بود و گفته بود که بخاطر تحریمها از داشتین داروی بیماری تالاسمی محروم است و این تحریمها را غیر انسانی خوانده بود و اوباما را باعث مشکلات کم داروئی بیماران در ایران معرفی کرده بود.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 00:15
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
پست فطرتان مزدور آفت الله فحشای شیطانی حال نه فقط ملت ایران و سوریه دارد از دست شما حمایت کننده از جنایت کاران زمانه به هم میخورد بلکه دنیا شاهد این هست در تاریخ بشریت نظامی به پستی این رژیم دارد علناً از رژیمی حمایت می‌کند که بیش از ۴۰۰۰۰ نفر از هم وطن‌هایشان را قتل عام کرده اند و غافل از ملت ایران هستند که هر روز برای یک لقمه نان باید دست به هر کاری بزنند.تا کی‌ ملت می‌خواهد در ذلت این نظام زندگی‌ کنند؟
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 00:30
apadana_uk2013 - بورن موت - انگلستان
این بی‌ ناموسا ی بیشرف ببین چه جوری حق ملت ایرانو میبخشن آخه رو چه حسابی‌ پول ملت میدید به این عربای که دشمنه ایرانی‌ هستن
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 00:38
Madjid aramesh - پاریس - فرانسه
بابا بدین بره قابل نداره پول ملت أیرانه چیزى نیست حالا هم وطنان عزیز زلزله زده چند روز بیشتر تو چادر بخوابن دنیا که به آخر نمیرسه
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 01:39
Iran e azad - هورتن - نروژ
چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام هست!!!!!. واسه آقایان ملا که همگی‌ مفتخرند که سید و عرب زاده هستند،نجف،کربلا،عراق و سوریه خانه حساب میشود و ایران مسجد.وطن آنها عراق است و به قول حسن نصرالله بی‌ شرف ،خامنه‌ای از نسل جدّ عزیزش و سید ی از قبیله ملخ خوران قریش است،امام خامنه‌ای فرزند پیغمبر و نایب او در سرزمین فارس هست/خلیفه عرب سرزمین ایران است.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 02:10
porharfi - آرنم - هلند
خاک تو سر مُلا ها ! و حاکمان کشور !..که همیشه تیتر بنام زیبای ...ایــــــــران...است.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 02:34
compatriot - تورنتو - کانادا
آی‌ مردشور ایران را ببره که از شکم فرزندان خودش میزنه و تو حلق اجانب میریزه!
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 04:55
sarah1 - نیویورک - امریکا
امت خر به این اعتراز نمیکند ولی به هامر استانداری تبریز خودشونو پاره میکنند.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 04:58
sama128 - شیراز - ایران
بیماران نیازمند ایران را ول کردند چسبیدن به سوریه - غزه و ... خودتان را مسخره کردید . مرگ بر شما کافران که دین ندارید مرگ بر شما که بویی از انسانیت نبرید مرگ بر شما که تمام زندگی شما شو و نمایش است و همه ان عوام فریبی و ظاهر فریبی و مــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرگ بـــــــــــــــــــــــــــــــــر شمــــــــــــــــــــــا
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 07:02
gherti - ها سلت - بلژیک
به‌‌‌‌ به‌‌‌‌ بادا بادا مبارک بادا
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 08:14
vendidad - کالیفرنیا - امریکا
. وای سهراب دلم را کشتند... صبر کن ای سهراب قایقت جا دارد... منم از همهمه ی داغ زمین بیزارم.... . l
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 09:17
Tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
کثافتو و خاک اینها خیلی‌ ارزش دارن کا ما خرج این بی‌ ناموسا کنیم
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 10:02
Tabesh - شفیلد - انگلیس
ما مشکل از خودمونه. اینهمه آدم رای منفی دادن. پس وطن پرستا کجان ؟ این خبر مهم نیست. یعنی نباید مطرح بشه توی این اوضاع ایران هنوز دولت دست از بذل و بخشش های بیجا بر نداشته. واقعا که از ماست که بر ماست!!!!!!!
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 10:16
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
باج جدید برای دلگرمی‌ بشار که میدان را خالی‌ نکند/ اما بشار بدان که بار کج به منزل نمیرسد نه تو و نه دولتت توانائی جنایت کاری حاکمان جانی ایران را نداری قطعاً تا به حال هم از دستورات آنان پیروی کردی که اینگونه ملتت را به خاک و خون کشیدی/ از هر جای ضرر برگشتن منفعت است/ قدرت را به مردم واگذار کن خود و اطرافیانت، را به سرنوشت صدام و قذافی دچار نکن و از دایره مافیای حکومت ایران.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 15:36
paya55 - چیچست - ایران
ابله ها زیادولخرجی نکنید بشارتون داره میره پیش قذافی.روسیه کشتی هاشو برای تخلیه اتباع خود به سواحل سوریه روانه کرد.حالا شما هی از کیسه مردم که محتاج نون شبشونن بدین به زرافه قاتل...
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 20:26
مانفرد - ایران - ایران
حالا که این سرمایه از ایم مملکت دزدیده شد پس به امید روزی که جسد چاقو در ماتحت رفته زرافه رو تو یکی از این آمبولانسها ببینیم......................بزن لایکو ....ترق ترق ترق
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 12:47
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.