تاجزاده: اینها همان طالبان هستند ولی شجاعت و جسارت آنها را ندارند

مصطفی تاجزاده، معاون سیاسی وزارت کشور در دولت محمد خاتمی 

مصطفی تاجزاده، معاون سیاسی وزارت کشور در دولت محمد خاتمی که از سال ۸۸ در زندان اوین به‌سر می‌برد در دیدار با همسر خود در زندان با اشاره به مقام‌های کنونی جمهوری اسلامی گفت که «این‌ها همان طالبان هستند ولی شجاعت و جسارت آن‌ها را ندارند.»
 
 سایت «کلمه» در مطلبی که روز یکشنبه منتشر کرده، از قول  آقای تاجزاده می نویسد: «این‌ها طالبان ترسو هستند که می‌خواهند یواشکی کارهایشان را بکنند غافل از این که در عصر ارتباطات کار یواشکی معنا ندارد و امکان ندارد.»
 
فخرالسادات محتشمی‌پور همسر مصطفی تاجزاده، عضو دربند سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و جبهه مشارکت، این مطلب را در یادداشتی که در مورد روز ملاقات خود با همسرش نوشته در وب‌سایت «کلمه» بازتاب داده‌است.
 
به نوشته همسر آقای تاجزاده، وی این مطالب را در واکنش به خبر لایحه مربوط به لزوم اجازه سرپرست مذکر برای صدور گذرنامه برای زنان مجرد زیر ۴۰ سال بیان کرده‌است.
 
بیش از یک ماه پیش در روز ۲۳ آبان کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران به ماده‌ای از لایحه گذرنامه رای داد که بر اساس آن، صدور گذرنامه برای زنان ایرانی مجرد زیر ۴۰ سال مشروط به موافقت رسمی «ولی قهری» آنان و در غیر این صورت «حکم حاکم شرع» می‌شود.
 
مصطفی تاجزاده در واکنش به این خبر با «طالبان» خواندن مقامات جمهوری اسلامی گفته‌است «لابد از این پس دختران دو جشن تکلیف دارند، ۹ سالگی شرعی، چهل سالگی عقلی.»
 
همسر آقای تاجزاده در یادداشت خود می‌نویسد که در این ملاقات موضوع «زشت‌کاری‌های بعضی بازجوهای سپاه» را با وی در میان گذاشته و مصطفی تاجزاده نیز در واکنش با اشاره به این بازجوها گفته‌است که «اگر اسم و عکسشان دست به دست بگردد بقیه حساب کار خودشان را می‌کنند.»
 
فخرالسادات محتشمی‌پور در یادداشت خود ازجمله به مورد بدرفتاری‌های بازجوی زندان با علیرضا رجایی، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی، اشاره می‌کند.
 
این هفته ابوالفضل قدیانی، زندانی سیاسی و عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه گفته که «مفاسد بازجویان شما روی شکنجه‌گران ساواک را سفید کرده است» و خبر داده که بازجوی علیرضا رجایی از همسر وی خواسته تا از شوهرش طلاق بگیرد.
 
مصطفی تاجزاده در دیدار با همسرش در واکنش به این خبرها گفته‌است: «دستگاه قضائی بحرین هم از ما جلو افتاد. در روزنامه‌ها خواندم که هشت پلیس به جرم شکنجه زندانیان سیاسی بحرین بازداشت شده‌اند. این در حالی است که این جا ما باید جواب بدهیم که چرا از شکنجه در زندان نوشته‌ایم و شکایت کرده‌ایم. یعنی به جای رسیدگی به شکایت زندانیان سیاسی آن‌ها را باز محکوم می‌کنند. واقعا شرم‌آور است که امیر بحرین هم از اقتدارگراها دموکراتیک‌تر عمل می‌کند.»
 
دادگاه انقلاب تهران مصطفی تاجزاده را در فروردین ماه سال ۱۳۸۹ به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام مجموعا به ۶ سال حبس و ۱۰ سال محرومیت از فعالیت در احزاب و مطبوعات محکوم کرده‌است.
 
وی تاکنون نامه‌های مختلفی که از زندان خطاب به مقامات جمهوری اسلامی نوشته و سیاست‌های داخلی و خارجی آنها را به باد انتقاد گرفته است.

+111
رأی دهید
-12

vahid_ - گلاسگو - انگلستان
بزارید حالشو ببره تاجزاده اون ۳۰ سال که مردم قتله عام میشدند چرا صداش در نیومد ،،چرا ی دفعه همه چی ۱۸۰ درجه عوض شد ،، حکومت شد طالبانی ،، دیروز که ناب محمدی بود !!؟؟
دوشنبه 27 آذر 1391 - 20:12
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
از طالبان مسلمون حقیقی‌ تر وجود نداره.کلمه به کلمه قران رو دارند اجرا میکنند و حتا به مراتب خفیف‌تر.برید قتل‌های هولناک پیامبر و امامان رو بخوبید تو ۴ تا کتاب تاریخی‌ تا متوجه بشید که این طالبان همون اسلام ۱۴۰۰ پیش هست.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 20:20
فریدون شیرازی - شیراز - ایران
تاج زاده خجالت بکش حالا که میبینی همه امکانات در اوین مهیا است 180 درجه تغییر موصع دادی که شکنجه و تحقیر بشوی و حالش را ببری!!! شجاعت این نیست که ادم در زندان اوین از زندانبان و شکنجه گران و حکومت و خامنه ای انتقاد بکند.شجاعت این است که ادم با اسم مستعار از گلاسکوی انگلیس از تاجزاده زندانی در اوین انتقاد بکند.ای کاش منهم یک گلاسکویی بودم و شجاعت و انتقاد پرتاب میکردم(امام دراز گوش)
دوشنبه 27 آذر 1391 - 21:35
ذک گرجی - فررارا - ایتالیا
اقای تاجزاده یادت رفته در سالهای 60 چکار می کردی با ملیشیای مجاهدین خلق در اطاقهای شکنجه ودزیدن اسم سازمان مجاهدین خلق و تاسیس یک سازمان قلابی بنام سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی برای ضربه زدن به سازمان مجاهدین خلق ایران حالا دیدی کوه بکوه نمی رسد ادم به ادم می رسد یاد ان بلاهائیکه سر میلیشیا وچریک های فدائی اوردی افتادهای یا نه در زیر زمین اوین انها را شکنجه وتجاوز می کردی وحالا شدی اصلاح طلب مثله خاتمی شیاد وتازه شانس اوردی بگیر خامنه ای افتادی اگر بدست اعضای خانواده میلیشیا ویا چریکهای فدائی خلق به افتی ویا بدست مردم بعد از سرنگونی رژیم ولایت فقه به افتی خواهی فهمید یک کیلو ماست چقدر روغن کره می دهد
دوشنبه 27 آذر 1391 - 23:03
marka - گرگان - ایران
نقی اله سیدنی استرالیا . به احتمال قریب به یقین هیتلر ،استالین ،کشور آمریکا در ریختن بمب اتم بر سر مردم ژاپن ،واون جانی که چند روز پیش کودکان بیگناه دانش آموزوبه گلوله بست ،مسلمان و مو به مو آیات قرآنی رو اجرا کردن . وقتی پیروان ادیان همشون اشکال دارن از مسلمانش با ادعاهای آنچنانی که گاهی خودشونو خدا میدونن تا مسیحت که گاهی پدران روحانی توهم عیسی بودنو پیدا میکنن ویهودیت که خودشونو مالک همه میدونن و لاییک که از همه اینها خودشو از خدا هم بالاتر میدونه دیگه تقصیر اون بالایی نیست .توی قرآن خواستی هر سوره و آیه شو خواستی تو هر موردی بود منطقی بحث میکنیم .به شرطی به قواعد عربی کاملا اجهاف داشته باشی .چون عربی قواعد پیچیده ای داره .اینو گفتم فکر نکنی ما مسلمان کافر کش ،مسیحی کش،ویهودی کشم .ما جانی نیستیم هر چند توی کشوری زندگی میکنیم که این شغل پر درآمدی شده برا بالاییها .
دوشنبه 27 آذر 1391 - 23:12
vahid_ - گلاسگو - انگلستان
فریدون شیرازی - شیراز - ایران. روزایی که ۱۰۰ تا ۱۰۰ تا در دوران موسوی جنایتکار و همین لاشخور که اونوقت معاون امور بین الملل بود اعدام میشدند چرا اونوقت حکومت ناب محمدی بود و باقی کافر و بیدین، اون وقت که به دختر ۱۰ ساله مجاهد در زندانها تجاوز میکردند ،،خبری از این کثافت ها نبود ،، خبری از انتقاد نبود ،،، لابد خبر نداشتن لووول ... حالا دوست دارم گوشت بدنش با گاز و انبر بکنن که بدونن شکنجه و اعدام یعنی چی ،،دوست دارم موسوی روزی ۱۰۰۰ بار اعدام بشه ،، به زن و بچش روزی ۱۰۰ با ر تجاوز کنند ،، دوست دارم همشونو مثل سگ آزار بدن ،، اونا مگه ندیدن و نمیدونستن روزگار چقدر آسون تغیر میکنه ،،ندیدن هیتلر میخواست دنیارو تصرف کنه آخرش چی شد ،، ندیدن گنده تر از اونا پوزشون به خاک مالیده شد ،،، حالا بچشن که من اینجا از لذت شکنجه این کثافت ها ودکا و ویسکی میزنم به رگ ،،،
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 00:35
RezaFokoli - تهران - ایران
آقای تاجزاده غلط کرد که ایرانی آریایی نژاد پاک سرشتو با طالبان افغونی مقایسه کرد.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 03:17
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
کاملا درست گفتید/ آقای تاجر زده همیشه منتقد این نظام طالبانی بوده و هست و تا به حال تاوان زیادی هم بابت این نگاه پرداخته درود با شما که هر دل‌ مارا زدید سا. سگ‌ طالبان شرف دارد بر اینها طالبان خود اعمالی را که فاسد می‌دانند انجام نمیدهند اما این حکومت امّ اللفساد فقط پاچه مردم را می‌گیرد آنهم برای هر حق طبیعی اما هر فسادی از هر نوع برای خودشان از واجبات شرع ساختگی مجتهد قلابیشان جاهل وقیح است.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 07:30
میکایل - مالمو - سوئد
آقای تاج زاده این طالبان را شماها بوجود آوردید،امثال نقدی ها،رادان ها،این لاتهای چاقو کش زندانهارو،امثال شما،اجازه دادید وارد میدان شوند،۳۰،ساله حالا که از میدان بیرون انداخته شدیید،اینها همان طالبان هستند،بله همه میدانستند،شماها مسته قدرت بودید.هشت سال هیچ غلطی نکردید،میتوانستید قدرت،را بدست بگیرید،با بیست ملیون رأی،برو بابا،با اون فریبا خاتمی تو ن،.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 08:38
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
marka - گرگان - ایران.. ببین فدات شم، بره هرکی‌ مغلطه میکنی‌ برای من حنات رنگ نداره! من قبلا هم گفتم قتل و غارت در دنیا زیاد شده، ولی‌ اینکه بهش افتخار بکنی‌ یه مساله دیگست! تو داری استالین رو با محمد که میگفت من از طرف خدا اومدم جرم و جنایاتشون رو یکی‌ میکنی‌ و میگی‌ این به اون در؟ تو داری قتل‌های هولناکی که علی‌ ابن ابو طالب انجام داد رو با قتل‌های هیتلر در به در میکنی‌؟هیتلر میگفت من زورم زیاده برای من بجنگیم تا دنیا برای ما بشود، محمد میگفت من از طرف الله اومدم، برید شمشیر بذارید گردنشون رو ببرید اگه پول خمس و زکات من رو ندادند! آخه این یکیه؟ مولای متقیان چند نفر رو کشت؟ به قول خودش در نهج البلاغه "من اگر مطمئن نبودام که تا ۷ نسل کسانی‌ که میکشم مسلمان نمیشوند، آنها را نمیکشتم "! آخه اینم شد منطق؟آخه یکی‌ دوست نداش مسلمون بشه، چرا باید بکشیش!؟
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 10:49
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
ادامه (۲).. بحث راجع قران؟؟شان نزول؟ اینم دیگه از اون ماست مالی‌هایی‌ هست که مسلمون‌های رافضی از خودشون در آوردند که سوتی‌های وحشتناک زشتی که قران داده رو بگیرند. آخه‌شان نزول آیه ۲۲۳ سوره بقره چیه که میگه "زنهای شما محل کشتزار شما هستند هرجور دوست دارید باهاشون رفتار کنید"؟ شن نزول آیه ۲۴ سوره نسأ چیه که به پیامبر میگه "این زنهای شوهردار که از راه جنگ اسیر کردی بر تو حلال هستند"؟‌شان نزول آیه ۴ سوره محمد چی‌ که میگه ""گروگانگیری کنید تا اهدافتون رو پیش ببرید"؟‌شان نزول آیه ۵ سوره توبه چی‌ که میگه"کمین کنید مشرکان و منافقان رو بکشید و مجبورشون کنید پول زکات بدهند"؟
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 10:57
فریدون شیرازی - شیراز - ایران
vahid_ - گلاسگو - انگلستان-وحید جان من که تو را شجاع شحاعان نامیدم و به تاجزاده هم فحش دادم.چرا احساساتی شدی؟؟؟ تازه کشته و مرده انسانیتت هستم که نسخه تجاوز اونهم 100بار تجویز میکنی.فراموش نکن که لاجوردی جنایتکار هرزه هم 100 بار به کسی تجاوز نکرد.دوم اینکه اشتباهات بسیار فاحش رهبران مجاهدین موجب قدرت گرفتن افرادی مثل لاجوردی و گیلانی و . شد.در اخر هم بدان اکثریت مردم بر اساس خصلت طبیعی بدنبال یک زندگی عادی و ازادیهای مرسوم و . هستند فقط عده ای مفلوک عاشق رجوی و موسوی و شاه و خمینی و محمد و علی و مسیح وموسی و بها الله و ..میشوند وبه هر جنایتی دست میزنند.همه اینها فدای یک گرم خاک ایران.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 11:49
arya47 - کرمان - ایران
فریدون شیرازی دمت گرم زدی وسط خال .بعضی ها در حد قاضی القضات بدون محاکمه حکم صادر میکنند اگر حکومت دست امثال این آقایون با تفکرات آدمکشی بیفته بدتر آخوندا هستند تفکری که به فکر کشتن مخالفاش باشه مضر است برای ه جامعه ای.درود بر تاجزاده و تمام مبارزان راه آزادی
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 12:32
arya47 - کرمان - ایران
فریدون شیرازی دمت گرم زدی وسط خال .بعضی ها در حد قاضی القضات بدون محاکمه حکم صادر میکنند اگر حکومت دست امثال این آقایون با تفکرات آدمکشی بیفته بدتر آخوندا هستند تفکری که به فکر کشتن مخالفاش باشه مضر است برای ه جامعه ای.درود بر تاجزاده و تمام مبارزان راه آزادی
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 12:32
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
ادامه (۳)...‌شان نزول آیه ۵۰-۵۱ سوره احزاب چیه که به پیامبر میگه "خداوند این کنیز‌ها رو داده تا باهاشون هر موقعی دوست داشتی بخوابی"؟‌شان نزول بیشتر از ۵۰۰ آیه رجعی به قتل و غارت غیر مسلمون‌ها چی‌؟‌شان اینهمه زن بازی رسول خدا چی‌ بود؟شان این همه کشتاری و ایجاد ترس و وحشت و ترور چی‌ بوده؟خلاصه که دوست عزیز، یکم فکر و تامل کن بجایه ماست مالی.این خدای دروغین رو ۱ روز هم کمتر بپرستی سود کردی!
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 11:05
فضول سنج - هامبورگ - آلمان
RezaFokoli - تهران - ایران. غلط تو تو کردی بی‌ سواد پاپتی تو امثال تو رو چه به آزادی اونوقت بگین ایران دموکراسی می‌خواد با این عقب افتادها .
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 13:49
vahid_ - گلاسگو - انگلستان
۱۰۰ با ر کم هست ،،، اندازه تمامی افرادی که اعدام شدن و شکنجه شدن ،، دوست دارم زجر بکشه ... اینان بنیانگزران شکنجه و اعدام در ایران هستن ،،
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 17:55
alm2580 - لوس انجلس - آمریکا
انتقام کورمون کرده به جای کشتن این موجودات( دنبال کلمهٔ بهتری بودم پیدا نکردم حیوان هم بهتر از این هست) اینها رو باید فردای آزادی ایران اسیر کرد ور در کمپ‌های کار اجباری برای ساختن ایران فردا به بیگاری کشید، طوری که هر روز التماس مرگ کنند اما صبح روز بعد بازم برای کار بیدار شوند. اعدام برای این جنایتکاران اسون‌ترین و شیرین‌ترین راه حل است اینا روزی ۱۰۰۰۰ بر باید آرزوی مرگ کنند ولی‌ باید کارکنند کاری که یک عمر نکردن و مفت خوردن و خوابیدن.باید ببینند که ایران چطوری بازم ایران میشود.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 19:59
beranoosh - لندن - انگلیس
دوستان عزیز، انسان همیشه در حال تکامل است انسان هائی بسیاری در طول تاریخ از ظلم اربابان خویش خسته شدند و عطائی پادشاهی را به لقائی آن بخشیدند وبه صف مردم پیوستند . کشور ما به انسان های شجاع که در برابر ظلم ایستادگی می کنند بیشتر از همیشه احتیاج دارد . دموکراسی یعنی احترام به عقاید یکدیگر و محاکمهء عادلانه در برابر قانون .
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 16:50
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.