آیت‌الله علی خامنه‌ای عضو فیس‌بوک شد

 

سایت فیس بوک در جریان اعتراضات بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ فیلتر شد و دسترسی به آن بدون فیلترشکن امکانپذیر نیست

 آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، به شبکه اجتماعی فیس‌بوک پیوسته است.

صفحه فیس‌بوک رهبر ایران، در تاریخ ۲۳ آذر (۱۳ دسامبر) ایجاد شده و اطلاع‌رسانی علنی راجع به آن، سه روز بعد از طریق صفحه کلیک توییتر آقای خامنه‌ای صورت گرفته است.

دفتر آیت‌الله خامنه‌ای، فعالیت چشمگیری در فضای مجازی داشته و علاوه بر اداره یک سایت اینترنتی بسیار فعال و به لحاظ فنی پیشرفته، بر روی شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک، توییتر و اینستاگرام (یک شبکه اجتماعی به اشتراک گذاری عکس) نیز حضور دارد.

تا این لحظه، صفحه فیس‌بوک رهبر جمهوری اسلامی ۲۶۸ "لایک" خورده است و در زیر پست‌هایی که در این صفحه به اشتراک گذاشته شده، علاوه بر اظهارنظرهای تمجیدآمیز، کامنت‌های انتقادی نیز به چشم می‌خورد.

مشخص نیست که اداره‌کنندگان این صفحه، در آینده نیز اجازه انتشار کامنت‌های انتقادآمیز بر روی آن را خواهند داد یا آنکه چنین اظهارنظرهایی را از صفحه آیت‌الله خامنه‌ای حذف خواهند کرد.

سایت‌های فیس‌بوک و توییتر، در جریان اعتراضات بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ فیلتر شدند و از آن زمان تاکنون، دسترسی به آنها بدون فیلترشکن امکان‌پذیر نیست.

مسئولان حکومت ایران، این شبکه‌های اجتماعی را از ابزارهای "جنگ نرم" با جمهوری اسلامی می‌دانند و اسماعیل احمدی مقدم فرمانده پلیس ایران، پیشتر، "شبکه‌های اجتماعی مثل فیس‌بوک و توییتر" را ابزار سازماندهی "ناراضیان پراکنده، مجرمان و سرویس‌های خارجی" دانسته است.

احتمال رفع فیلتر از فیس‌بوک؟

در اواسط تیر ماه گذشته، تورج کاظمی، معاون مبارزه با جرایم "پلیس فتا" (پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات) از احتمال رفع فیلتر شبکه اجتماعی فیس‌بوک خبر داده بود.

"در زیر پست هایی که در صفحه فیس بوک آیت الله خامنه ای به اشتراک گذاشته شده، علاوه بر اظهارنظرهای تمجیدآمیز، کامنت های انتقادی نیز به چشم می خورد. مشخص نیست که امکان درج چنین کامنت هایی در آینده هم وجود خواهد داشت یا خیر"

اما در واکنش به آن اظهارات، عبد‌الصمد خرم‌آبادی، دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و مشاور قضایی دادستان کل کشور، اعلام کرد که تصمیمی برای رفع فیلتر سایت فیس‌بوک اتخاذ نشده و این موضوع حتی در دستور کار نیز قرار ندارد.

آقای خرم‌آبادی، در بخشی دیگر از اظهارات خود با "جرم" دانستن بسیاری از اقدامات کاربران فیس‌بوک، به "همه مسئولان" توصیه کرد که "از اظهارنظر‌هایی که موجب تشویق جوانان در مراجعه به سایت‌هایی که دشمنی آنها با نظام آشکار است [می‌شود] پرهیز کنند".

وی در عین حال با ذکر اینکه "جرم بودن یا نبودن استفاده از فیس‌بوک بستگی به اقداماتی دارد که کاربران در فیس‌بوک انجام می‌دهند"، انتشار مطالب علیه "اخلاق، عفت عمومی، مقدسات اسلامی و امنیت و آسایش جامعه"را بر روی این شبکه اجتماعی جرم دانست.

در همین ارتباط، رهبر ایران نیز چندی پیش گفته است که اگر ورود به فیس‌بوک "مستلزم مفسده (مانند ترویج فساد، نشر اکاذیب و مطالب باطل) بوده و یا خوف ارتکاب گناه باشد و یا موجب تقویت دشمنان اسلام و مسلمین شود"، "جایز نیست و الا مانعى ندارد."

"اسماعیل احمدی مقدم فرمانده پلیس ایران، پیشتر، 'شبکه‌های اجتماعی مثل فیس‌بوک و تویتر' را ابزار سازماندهی 'ناراضیان پراکنده، مجرمان و سرویس‌های خارجی' دانسته است"

وی این نظر را در پاسخ به این سئوال یکی از مقلدان مذهبی خود بیان کرده که پرسیده بود: "با توجه به اینکه وبسایت فیس بوک در ایران فیلتر شده است آیا ورود به چنین سایتی صرفا برای ارتباط با دوستان و بدون هیچ فعالیت سوء علیه منافع ملی جمهوری اسلامی اشکال دارد؟"

تصمیم برای فیلتر کردن یا رفع فیلتر از سایت‌ها در ایران، توسط "کمیته تعیین مصادیق" صورت می‌گیرد که نمایندگان قوه قضاییه، وزارت اطلاعات، وزارت ارشاد، نیروی انتظامی و سازمان صدا و سیما از جمله اعضای آن هستند.

تا کنون با عده زیادی از کاربران فیس‌بوک در ایران، به خاطر مطالبی که بر روی این شبکه اجتماعی منتشر کرده‌اند، برخورد امنیتی و قضایی صورت گرفته است.
 

+102
رأی دهید
-244

farhad_swiss_zurich - زوريخ - سوئيس
از فردا سهم (سود دهی‌ ) فیسبوک ۱۰ درصد افت می‌کنه !
دوشنبه 27 آذر 1391 - 19:46
Azadikhah - تكسل - هلند
خوب حالا کامنت‌های باحال هم نصیب آغا می‌شه
دوشنبه 27 آذر 1391 - 19:49
vahid_ - گلاسگو - انگلستان
آقا رپورتش کنید که صفحه فیس بوک کثیف نشه ،،، موقعی که باز شد ۱۲ نفر گذاشته بودند که فقط فحش و ناسزا به خامنیه پاک کنند تا اینکه درستش کردند ..
دوشنبه 27 آذر 1391 - 20:03
invisible kid - ریو دو ژانیرو - برزیل
مگه فیسبوک حروم نبود؟ لول
دوشنبه 27 آذر 1391 - 20:04
Benika - برن - سوئیس
هه هه هه خاک زمین و آسمون به سر خودتو خانوادت و ساندیس خورات،علی‌ چلمنگ
دوشنبه 27 آذر 1391 - 20:38
فريادزيره آب - اهواز - ایران
نزن لایکو
دوشنبه 27 آذر 1391 - 20:25
irane aziz - وین - اتریش
امیدوارم ۱۰۰‌ها نفر،از جمله مسیح پسر ناخلف مریم،مسول پاک کردن نشوند و بشه اونجا کامنت گذشت
دوشنبه 27 آذر 1391 - 21:19
bita tehrani - ونکوور - کانادا
از رهبر فرزانه تقاضا میشود که فیلتر شکن جدید هم برای کاربران دخل ایران معرفی‌ کنند لطفاً :)
دوشنبه 27 آذر 1391 - 21:51
bv_mark - اولم - آلمان
رهبر ایران نیز چندی پیش گفته است که اگر ورود به فیس‌بوک "مستلزم مفسده (مانند ترویج فساد، نشر اکاذیب و مطالب باطل) بوده و یا خوف ارتکاب گناه باشد و یا موجب تقویت دشمنان اسلام و مسلمین شود"، "جایز نیست و الا مانعى ندارد." خودت حرف خودت قبول نداری چطور انتظار داری بقیه حرفت قبول کنن.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 21:53
yyazdan - زوریخ - سوئیس
مارک زوکر برگ رو ختنه کردند واسه همین فیس بوک حلال اعلام شد.شما هم کژ ندهید lol
دوشنبه 27 آذر 1391 - 22:07
baharrr - وین - اتریش
خوش امدی رهبر عزیز و گرامی‌. بوی گلاب را هم با خودت به فیسبوک آوردی. تا کور شود هر آن که نتواند دید.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 22:10
net_shayan - تهران - ایران
من نمیدونم شما از کجا میدونین این فیسبوک واقعیه ؟؟؟همیشه ما پشت رهبری هستیم و گوش به امر ایشون
دوشنبه 27 آذر 1391 - 22:58
ذک گرجی - فررارا - ایتالیا
ای رهبر ازاده خمینی منتظرته .
دوشنبه 27 آذر 1391 - 23:06
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
سد علی گدا هم به شبکه ظاله فیسبوک پیوست!!! همین مونده بود که فیسبوک رو به گ.. بکشه؟!!! حالا باید به یه حالی بهش داد که گورش رو از فیسبوک گم کنه. حتما جنتی هم همین روزها بطور ددمشیانه و ددمناشم وارد فیسبوک میشه.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 22:52
baharmazaheri - عجمان - دبي
شاید دام باشه . مراقب این روباه مکار آدمکش باشید ......خیلی موزی و خونخوار هست عزیزان ......
دوشنبه 27 آذر 1391 - 23:16
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
اصلا احتمال برداشتن فیلتر از فیس بوک زیاد هست شما زمانی که اینترنت را فیلتر می کنید نشان از این دارد که هنوز تکنولوژی کنترل اینترنت را ندارید.ولی وقتی به تکنولوژی کنترل اینترنت دسترسی پیدا کردید دیگر نیازی به فیلتر کردن نیست تازه بهتر می توانید مردم را کنترل کنید .در همه کشورهای پیشرفته منجمله آمریکا و اروپا دولت خیلی راحت روی اینترنت کنترل دارد اما این کنترل به منظور مردم آزاری یا سرکوب انسانها نیست ولی در ایران برای سرکوب انسانها و فضولی در زندگی شخصی افراد هست .دوستان توجه داشته باشند در صورتی که فیلتر را از فیس بوک برداشتند بیشتر درباره مطالبی که در فیس بوک قرار می دهند دقت کنند چون پیدا کردن افراد خیلی ساده هست .
دوشنبه 27 آذر 1391 - 23:24
ali1111 - تهران - ایران
ببینیم چند هزار فحش میخوره...
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 00:01
gharoon - لندن - انگلستان
baharr - وین - اتریش عزیزفکر کنم یه جایش را اشتباه نوشته ای اون گلاب شما بجای حرف ل باید ه نوشته میشد تا معنای واقعی رهبر عزیزت از آن استنباط بشود البته غلط املایی حضرت عالی کاملا مشهود بوده چرا که همچون بویی شما را تا اتریش از خود دور ساخته لازم است یاد آور شوم اگر من اشتباه میکنم پس شما چرا تا این حد از چنین بویی دور افتاده ای
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 00:04
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
آخ جون حالا میتونیم مستقیم و بی واسطه ..... به هیکلش.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 00:24
behbahani - اهواز - ایران
چرا از این مسئله بعنوان یک فرصت استفاده نمیکنید.تکنولژی به کمک انسان اومد که بتونه نظراتش رو در کمتر از یک دقیقه به اونور دنیا برسونه.چرا ما کاربران ایرانی جز توهین و ناسزا چیز دیگه ای رو بلد نیستیم.به فرض که شما مخالف نظرات ایشون هستید،خوب این فیسبوک فرصتی رو در اختیار شما میذاره که نظراتت رو بگیو به نظر من این یه امر مثبته و من رای مثبت میدم.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 00:27
htafas - مادرید - اسپانیا
تمام کامنتهای مخالفو پاک و مسدود کردن ..فقط باید از علی‌ گدا تعریف کنید
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 00:50
lord-uk - بیریستول - انگلیس
ﺑﻪ ﻧﻆﺮ ﻣﻦ ﺑﺎﻳﺪ ﭼﻨﺪ ﻣﺪﺕ ﺑﮕﺬﺭﻩ ﺗﺎ ﻣﻌﻠﻮﻡ ﺑﺸﻪ ﺩﺭﻭﻏﻪ ﻳﺎ ﻧﻪ
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 01:10
Madjid aramesh - پاریس - فرانسه
بابا فیس بوک که حرام بود ممکنه این على تم دست بگه فیلتر شکن رو از کدام سایت بگیریم که حلال باشه؟
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 01:27
porharfi - آرنم - هلند
عکس های سکسی ..بالا پایین تنه شکنجه گران زن زیر حجاب را در صفحه ش میذاره؟؟ یا خودش تنهایی حظش را میبره؟
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 02:44
perspolisi - سیدنی - استرالیا
baharrr - وین - اتریش. خودمونیم، عجب پاچه ای‌ از راه دور میخارونی. معلومه اینکاره ای‌.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 03:12
machan - لس انجلس - آمرکا
بروید صفحه علی چلاق را گزارش کنید تا صفحه اش تخته بشه
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 04:43
shahram_khan - قزوین - ایران
با اون دست چلاقش جطورى چت میکنه با اقا امام زمان!
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 06:05
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
به هر چاره ائی برای ماله کشیدن و عوام فریبی دوباره متوسل میشود تا مردم به انتصابات متوسل شوند از طرفی‌ از فیس بوک که مانند شجره نامه افراد شده در جهت رد یابی‌ و شناسایی مخالفین بهره ببرد/ اجازه دهیم که تنها ساندیس خوران یا ذوب شدگان در بت بزرگ عضو باشند و از هر گونه ارتباطی‌ با این کرکودیلها پرهیز کنیم/ بگذار آنها به هم نان قرض داده و بیشتر مدح جنایات هم کنند/ عقده او از شنیدن مدح و خالی‌ بندی و دستمال کشی‌ تمامی‌ ندارد.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 06:45
sama128 - شیراز - ایران
از مسئولین محترم سایت خواهشمندم نظر چند آخوند درپیتی که چندی پیش اعلام کرده بودند فیس بوک حرام است و آقا با فیس بوک مخالف است و از این اراجیف را حتما حتما در یک صفحه بیاورند و در انتها همین خبر جهت اطلاع تمامی دوستان که از سایت شما بازدید می کنند درج شود. باتشکر فراوان .
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 07:35
exam292 - تهران - ایران
میگن آدمی که خلاف میکنه، همیشه نگران لو رفتنه!!! حالا اگه fb رفع فیلتر بشه، چرا بعضی ها نگران شدن!!!
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 08:12
sama128 - شیراز - ایران
یه چیز مضحک و خنده دار که باید برای همه دوستان عرض کنم اینه : جالبه بخوانید حتما : 1- در ایران ماهواره قدغن هستش ولی جالبه کانال های استانی و تهران از طریق ماهواره پخش میشه و فرکانس های شبکه را در زیر نویس برنامه ها اعلام میکنند. 2- فیس بوک - تویتر و .. در ایران قدغن ولی جالبه که خیلی از سایت های خبری مهم لینک این سایت های فیلتر شده را گذاشتن . حالا اینکه خود آقا علی چپ دست خودش عضو فیس بوک میشه که این خودش نهایت جالب بودن و خنده دار بودن هستش جدی کارهای کمیک این مسئولین اینقدر جالبه که صدتا لورل و هاردی و چارلی چاپلین و امثال مستر بین نمی توانند به این شکل مردم را بخوانند. خلاصه ایران با تمام عزاداری ها و غم هاش از بی سوادی مسئولین نظام سراسر طنز ولی طنزی بسیار غمناک و گریه دار
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 07:17
shirzan48 - بروكسل - بلژيك
به‌به !!! فیس‌بوک ؟؟؟؟ مراقب باشید شاید یه تله است برای شناسایی و ردیابی ایرانیان !!!!! *****پلیس فتا اینترنشنال ایرانی‌ *****
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 08:42
Face Book 121 - تهران - ایران
تبریک"
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 08:59
darkoob-1390 - قم - ایران
خاک تو سر فیس‌بوک ،باید درشو گل‌ گرفت !
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 08:55
Kamran631 - لیون - فرانسه
فیس‌بوک که تو ایران فیلتر شده، اون وقت این مرتیکه میاد عضو فیس‌بوک میشه، واقعأ که وقیح هست !!
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 10:16
abdolmalek - رامسر - ایران
لعنت بر سید علی گدای ملعون
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 11:38
Tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
اینترنت_شایان تهران ایران. اره همین کا گفتی‌ خوبه همونجا پشت رهبر بمآاواون اگه چ.....سید هدر نره .به دوستایه سندیسیو ،اون شپشهای کا خودت سراغ داری بگو باهات هم دردی کنن
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 11:38
saeed_national - تبریز - ایران
behbahani - اهواز - ایران -هههههههه اینو باش دلش را به چی خوش کرده .
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 11:43
sama128 - شیراز - ایران
یکی از آقا بپرس با چه فیلتر شکنی میره توش . ای آدم های دورو یه روز میگفتن شطرنج حرام بعد حلال شد گفتند اوزن برون حرام بعد حلال شد بعد بهشون فشار اومد گفتند فیس بوک حرام بعد حلال شد ولی با فیلتر شکن حلال نه و غسل مس میت
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 13:12
Iran man azad - آلمیره - هلند
یعنی چی که شما مینوسید آیت الله بدجوری مشکوک میزنید خودتون . غلط کرده عضو فیسبوک شده باید فیسبوک رو گل گرفت
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 15:36
javaad - تهران - ایران
آورین. هر لایک شما، بیلاخ بزرگی است بر آمریکای جهانخوار. احسند، آورین
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 08:57
hassan5 - تهران - ایران
ای رهبر مسلمانان جهان لطفا به فیس بوکت کمتر مراجعه کن و وقت گران بهایت را کمتر هدر بده چون ما مسلمانان جهان بدون پند و اندرز های داهیانه تو حتی یک لحظه هم قادر بادامه زندگی نیستیم ...ای چوپان ما لطفا ما گوسفندان را برای یک لحظه هم رها مکن.این تو هستی که مشخص میکنی که ما کجا چرا کنیم و کجا اب بخوریم و کجا بخوابیم.امضا ساندیس خور
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 17:20
مشیانه - قم - ایران
هه هه هه...
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 21:46
ukang - لندن - انگلستان
یکی از عاقا بپرسه چطوری میخواد یه دستی هم تایپ کنه و هم هی تند تند کامنت دیلیت کنه?!!! هاها اینجوری ببینین چطور اشتغال زایی کرد لامصب!!! احتمالا یه صدتا ساندیس خور استخدام کرده هی تند تند کامنت ها خوب بزارن و کامنت های ضد رو دیلت کن.
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 01:36
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.