دبیرکل سازمان ملل متحد: افزایش خشونت‌ها در سوریه نگران‌کننده است

 

بان کی‌مون: گزارش‌های مربوط به سوریه به شدت نگران‌کننده است

دبیرکل سازمان ملل متحد نسبت به افزایش چشمگیر خشونت‌ها در سوریه در چند روز گذشته و 'خطرات نگران‌کننده‌ای' که غیرنظامیان را در مناطق زیر آتش تهدید می‌کند، هشدار داده است.

بان کی‌مون در بیانیه‌ای اعلام کرد که اوایل این هفته گزارش‌هایی به شدت نگران‌کننده درباره کشتار دسته‌جمعی غیرنظامیان در روستای عقرب در نزدیکی حماه دریافت کرده است.

در این بیانیه به نقل از برخی گزارش‌ها آمده که ادعای استفاده از موشک‌های دوربرد در برخی مناطق سوریه نیز مطرح شده است.

دبیرکل سازمان ملل متحد اضافه کرد: بمباران مناطق پرازدحام با هلی‌کوپتر و هواپیماهای نظامی در موارد متعددی ثبت شده است.

در این بیانیه با اشاره به حمله‌ای که دیروز به یک اردوگاه پناهندگان فلسطینی در دمشق، پایتخت سوریه، انجام شد، نسبت به چنین حمله‌هایی به شدت ابراز نگرانی شده است.

براساس گزارش‌ها، دیروز در حمله جنگنده‌های دولتی به اردوگاه یرموک در جنوب دمشق دست‌کم ۱۵ نفر کشته شدند.

یرموک بزرگ‌ترین اردوگاه پناهندگان فلسطینی در سوریه خوانده می‌شود، ولی گزارش شده است که گروهی از سوری‌هایی که در جریان جنگ در مناطق مختلف دمشق بی‌خانمان شده‌اند، در این اردوگاه به سر می‌برند.

شاهدان عینی گفته‌اند که جنگنده‌ها یک مسجد را در یرموک هدف قرار دادند، جایی که بی‌جاشدگان سوری در آنجا پناه گرفته بودند.

دبیرکل سازمان ملل متحد از تمام طرف‌های درگیر در سوریه خواسته است تا به خشونت‌ها پایان دهند.

آقای بان اضافه کرد که تمام طرف‌ها در سوریه باید به تعهدات خود در چارچوب قوانین بین‌المللی برای محافظت از غیرنظامیان عمل کنند.

او همچنین از کشورهای همسایه سوریه به دلیل آنچه "میزبانی سخاوتمندانه" از پناهجویان سوری خواند، تقدیر کرد و گفت که لازم است برای پناه دادن به افرادی که از خشونت‌های سوریه می‌گریزند، مرزهای این کشورها همچنان باز بماند.

+21
رأی دهید
-11

shirzan e irani - استکهلم - سوئد
جدی میگوید؟ شوخی‌ نکنید!!! حیف آن منصب برای شماها که فقط برای نمایش است.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 14:56
morid - بوشهر - ایران
از کرامات شیخ ما چه عجب+ شیره را خورد و گفت شیرین است..باالاخره یه صدایی هم از این رباط کوکی ساخت کره و برنامه ریزی شده توسط امریکا درآمد.ایول داره بابا!! 40000 نفر تکه پاره شدند،ده ها کودک را سر بریدند،اونوقت میگی افزایش خشونت؟؟مسخره است نه؟؟
دوشنبه 27 آذر 1391 - 15:00
majid63 - پاريس - فرانسه
شما گ...خوری زیادی می‌کنید.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 17:39
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
کار اسد تمام هست اگر هم تا الان طول کشیده فقط و فقط به خاطر سیاستهای آمریکا هست .به فرض هم که اسد سرنگون نشود آخه چطور می خواهد در کشوری که 40 هزار نفر را کشته حکومت کند؟ این 40 هزار نفری که این آقا کشته در سوریه میلیونها فامیل دارند مگر می گذارند آب خوش از گلوی اسد پایین برود.کار اسد تا چند ماه دیگر تمام هست ولی آمریکا می داند بعد از سرنگونی اسد با مشکلات زیادی در سوریه روبه رو خواهد بود برای همین هم تا الان صبر کردند.وگرنه سرنگونی اسد در عرض چند ساعت انجام می شود.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 23:49
morid - بوشهر - ایران
این 40000 نفر تروریستهای سلفی و القاعده و بلک واتر وابسته به امریکا کشته اند.بیچاره مردم سوریه فکر کردند اونا هم میتوانند بهار عربی در کشور خود ایجاد کنند که ناگهان عربستان، قطر،اسرائیل،امریکا و انگلیس با همکاری ترکیه و تروریستهای سلفی و تکفیری وارد سوریه شدند و کودکان بیگناه سوری را سر بریدند و تمام زیر بنای سوریه را احمقانه نابود کردند.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 11:20
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.