ایران در فهرست هفت کشور اعدام کننده خداناباوران

گزارش سالیانه «آزادی اندیشه» که توسط اتحادیه بین المللی انسانگرایی و اخلاق تهیه و منتشر می شود نتایج جدیدترین یافته های خود را روز بیستم آذر ماه به سازمان ملل متحد تقدیم کرد. این سند حاوی فهرستی از قوانین و مقررات محدود کننده یا کیفری خداناباوران (آتئیست ها) را در کشورهای مختلف گردآوری کرده است. در گزارش فوق، نام ایران در میان هفت کشوری به چشم می خورد که در آنجا خداناباوران با مجازات اعدام روبرو هستند.
 
به نوشته روزنامه واشینگتن پست، تمامی هفت کشوری که مجازات مرگ را به عنوان قانون «ضد کفر» به مرحله اجرا در آورده اند اسلام به عنوان دین رسمی شناخته می شود. از این میان کشوری که بیشتری آمار اعدام خداناباوران را به خود اختصاص داده است «جمهوری اسلامی پاکستان» است. شش کشور دیگر شامل عربستان سعودی، ایران، افغانستان، سودان، موریتانی و مالدیو است. در نقشه فوق این کشورها به رنگ قرمز نشان داده شده اند.
 
در عربستان سعودی، یکی از هفت کشور اعدام کننده خداناباوران، اوایل سال جاری میلادی، یک مرد جوان ۲۳ ساله به نام حمزه کاشغری در سالروز تولد محمد، پیامبر مسلمانان، در توئیتر خود نوشت به رغم آنکه محمد را الهام بخش می داند به قداست وی باوری ندارد. مقام های قضایی عربستان نیز کاشغری را به کفر متهم کردند و زمانی که وی قصد داشت برای نجات زندگی خود از کشور بگریزد در جریان توقف برای تعویض پرواز در مالزی بازداشت و به عربستان سعودی بازگردانده شد. حمزه کاشغری هم اکنون در انتظار حکم دادگاه به سر می  برد و احتمالاً مجازات اعدام به جرم کفر در مورد او به اجرا در خواهد آمد.
 
باید توجه داشت که در عین آنکه حکم اعدام کافران به ندرت در این هفت کشور اجرا می شود، تهدیدی که از ناحیه این مجازات شدید متوجه دگر اندیشان می شود موجب از بین رفتن اساس آزادی مذهب و عقیده در این کشورها شده است.
 
قوانینی از این دست باعث ایجاد تابوهای فرهنگی علیه خداناباوری می شوند و نه تنها به تنبیه شهروندان غیرمذهبی می انجامند بلکه بسیاری را از بیم مجازات وادار به مخفی نگاه داشتن باورهایشان کرده است.
 
در گزارش اتحادیه بین المللی انسانگرایی و اخلاق همچنین به قانون مجازات خداناباوری در برخی کشورهای دیگر نیز اشاره شده است که محکومیت زندان را برای آتئیست ها در نظر گرفته اند. کشورهایی از قبیل مصر و اندونزی شهروندانی را مورد مجازات قرار می دهند که به صورت علنی به خداناباوری خود اعتراف می کنند.
 
دیگر کشورهایی هم هستند که حقوق خداناباوران را محدود کرده و، برای مثال، محدودیت هایی در زمینه حقوق ازدواج یا خدمات عمومی برای ایشان وضع کرده اند.
 
در همین زمینه هاینر بیله فلت، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در زمینه آزادی مذهب و عقیده، تصریح می کند که میزان آگاهی جهانی از حق و حقوق خداناباوران در سطح پایینی قرار دارد و بسیاری حتی نمی دانند که «آتئیسم» از مواردی است که در چارچوب قوانین بین المللی حقوق بشر مورد حفاظت قرار دارد.

+105
رأی دهید
-38

Behnam1978 - شتوتگارت - المان
این هم خودش یه رکورد است که اسلامی ایران به دست آورده....ولی‌ دیوونگی می‌باشد که کسی‌ رو به جرم کفر اعدام کنند.به زور که کسی‌ رو به به بهشت یا جهنّم نمیفرستند.من آزادم که بگم به این اعتقاد دارم یا ندارم.فحش که ندا دم..حالا این القاعده و طالبان خیلی‌‌ها رو سر بریدن چون که مسلمان نبودند.خودش این جرم نیستش...؟
دوشنبه 27 آذر 1391 - 12:20
baas - روتردام - هلند
اگر خدا وجود داشته باشه خیلی ظالمه .
دوشنبه 27 آذر 1391 - 12:31
Tabesh - شفیلد - انگلیس
مگر ایران تو کشتن آدما مقام کسب کنه !!!
دوشنبه 27 آذر 1391 - 13:13
baharmazaheri - عجمان - دبي
هر چی‌ میکشیم از عرب و جاهلیت اسلام است مغز تعطعل میشه با تعصّب فکر میکنند ،،،،،،،،،،،،،،به امید نابودی کامل اسلام و حکومت اسلامی
دوشنبه 27 آذر 1391 - 15:15
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
مرگ بر مرگ آفرینان اسلام از خدا‌شان تا رهبر دینشان!!! ۱---۲---۳--ماله کشان حقیر!! شروع کنید!!
دوشنبه 27 آذر 1391 - 16:23
astara-irani - استارا - ایران
تا کی باید خجالت بکشیم ?.۲۵۰۰ سال پیش اولین منشور حقوق بشر به دست پادشاهان ایران نوشته میشه وحالا زشتترین جنایاته بشری به دست سرداران دون مایه اسلامی در همین مملکت انجام میشه.جدا متاسفم
دوشنبه 27 آذر 1391 - 16:38
exam292 - تهران - ایران
یه نفر بیاد، مثالی بزنه!!! که فلانی رو به خاطر اینکه خدارو قبول نداره در ایران اعدام کردن!!!
دوشنبه 27 آذر 1391 - 17:33
feminism - لندن - انگلستان
کِی بنده نماز بی جهت خواهم خواند >>lt;< یا بهر ِ بهشت ِ آخرت خواهم خواند { با باده شود اگر وضو بر گیرم gt;><< هر روز من هفتاد رکعت خواهم خواند. }م.آذر. تقدیم به هم اندیشانم.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 17:46
hovakhshatare - تهران - ایران
exam292 - احتیاج به مثال نیست. خودت برو توی یکی از مسجدهای ایران بگو من خدا رو باور ندارم ببین اعدامت می‌کنند یا نه!
دوشنبه 27 آذر 1391 - 20:39
امید1723 - لندن - انگلیس
exam292 - تهران - ایران / کمال پاکدل استان گیلان / غلام اخوان لنگرود استان گیلان / کارو رشتی روستای رودبنه لاهیجان / بیشتر می خوایی باز هست / دوست عزیز این 3 نفر از گیلان اعدام شدن بابت کمونیست بودن
دوشنبه 27 آذر 1391 - 20:42
kobalt - کرج - ایران
یکی از سوالات هیئت مرگ در قتل عام زندانیان سال 67 آیا نماز میخوانید .جواب منفی مساوی مرگ بود .اشداءعلی الکفار ......سوره فتح آیه29که میفرمان رسول خدا ویارانش با کفار سخت گیر وتند خو یند و در میان خود مهربان ورحیم .که البته در میان خود هم چنین نبودند و پس پیامبر تا کنون مسلمین چندان از خود بکشتند که هیچ کافری نکشت شیرازه این دین چنان شده که هر مسلمی به اندک تفاوتی مسلم دیگر را مرتد وخونش را حلال تواند خواند کفار که جای خود دارند.پاکستان افغانستان سودان عراق یمن سومال صحنه نبرد بی پایان مفتیان و مجتهدین در هزاره سوم است هیچ کس در امان نیست چه کافر چه مسلم مجاهدین فی سبیل الله همه را درهم راهی دیار عدم کرده از برای خود بهشت میخرند
دوشنبه 27 آذر 1391 - 22:06
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
exam292 - تهران - ایران. کشیش دیباج که ۲۰ سال قبل از آن.....قلاب !!!!مسیحی‌ شده بود در ۱۳۵۸ اعدام شد---خدا را هم قبول داشت---مونا ۱۶ ساله دختر بهائی به همراه پدرش در شیراز به همراه تعداد دیگری بهایی و و و از رو رفتی‌ یا نه؟؟ بسیجی‌
دوشنبه 27 آذر 1391 - 22:45
feminism - لندن - انگلستان
exam292 / این ناانسان چطور اعدام های دهه 60 و کشتار های مخفیانه را نمیگویی . زندانیانی که اساسأ جرمشان نه اعتقادات سیاسی بلکه گرایش های مذهبی و اکراهشان از تبعیت از اسلام بود و جرمشان خدانشناسی و یا بی ایمانی بود که نهایتأ به ارتداد محکوم و اعدام شدند !!! خمینی جلاد در پیامش گفت : به حال «دشمنان خدا و مخالفین و متخلفین نظام » احساس دلسوزی نکنید. «آقایانی که تشخیص موضوع به عهده آنان است وسوسه و شک و تردید نکنند و سعی کنند «اشداء علی الکفار ». سورۀ الفتح، ایۀ ٢٩ : بر کافران سخت گیر باشند. » آنقدر عمق فاجعه زیاد بود که رفیق دیرینه اش " منتظری " از آن انتقاد کرد !!!!!!!!!!! فتوای حکم قتل " سلمان رشدی " نیز از معجزه های اسلام و خمینی گور به گور شده است. شاهین نجفی آهنگی را اجرا میکند و حکم ارتداد و اعدامش از ایران توسط خون آشامانِ مذهبی ارسال میشود !!!!!!!!! بی وجدانی و ناانسانی را کنار گذارید چرا که واقعیت ها هرگز پنهان نخواهند ماند.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 21:45
exam292 - تهران - ایران
hovakhshatare - تهران - ایران: عزیزم، هردینی واسه خودش قوانینی داره!!! من مسلمان اگه کافر(از دین خارج بشم) مرتد محسوب میشم که حکمش معلومه(اگه به ذائقه ی بعضی ها خوشایند نیست، اون بحث دیگری است)
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 05:20
exam292 - تهران - ایران
امید1723 - لندن - انگلیس: نوشتن چند اسم کار ساده ای است، این افراد اگه قبلا مسلمان بودن و حالا از دین خارج شدن، حکمش رو توی کامنت قبل گفتم. ولی عزیزم دین اسلام با کسی که از اول خدارو قبول نداره، فقط وظیفه اش ارشاد هست مگر آنکه فرد کافر با عملش بر علیه اسلام وارد عمل بشه!!!(در این حالت باید کشته بشه)
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 06:04
exam292 - تهران - ایران
ARTEMIS-SW - .پاریس - فرانسه: عزیزم اگه کسی بر علیه اسلام اقدام عملی کند و در دادگاه اثبات بشه، اونوقت حکمش محاربه.. ولی بهائیت فرقه ای هستند که از اسلام خارج شده اند و حکم اونها رو هم در کامنت قبلی گفتم.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 06:09
gone with wind - دزفول - ایران
از اول پیدایش خلقت' انسان از ابزار گوناگونی برای کشتن استفاده کرده و میکند که برخی از انها اصلا برای کشتن ابداع شده اند مانند چاقو و شمشیر و اسلحه و سایر مواردی که همه ما میدانیم!!!. اما برخی از انها مانند طناب اصالتا برای کشتن ابداع نشده اند بلکه این ذهن مریض انسان بوده که انها را تبدیل به ابزار کشتن کرده است!!!. در میان ادیان هم همین موضوع صدق میکند برخی از ادیان مانند اسلام در درون خود یک نوع خشونت ذاتی دارند که پبروان انها قادر به تحمل نظر مخالف با عقاید خود نیستند و این مشکل خود دین است نه پیروان انها!!!. کافی است نگاهی به جغرافیای جنگ های امروز جهان بیندازیم حتما متوجه میشویم که هر جا مسلمانی وجود دارد چه اقلیت باشند و چه اکثریت همیشه در حال جنگ و ترور خشونت و سرکوبند!!!
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 08:03
exam292 - تهران - ایران
feminism - لندن - انگلستان: تو که در اروپا زندگی میکنی، خیلی از قوانین ممکنه به ذائقه ی شما خوش نیاید، ولی چون قبول کردی در اروپا باشی، لذا باید به اون قوانین احترام گذاشت و این یه امریست طبیعی. توی ایران هم قانون اساسی داره و هر که توی ایران میخواد زندگی کنه، باید به قانون احترام گذاشت...(اونهایی که قبول ندارن از کشور رفته اند)
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 13:06
Azadikhah - تكسل - هلند
به قدر کافی‌ اعدام تو ایران داریم حالا اینم روش!نیزی به مثل زدن نیست.ظالمان نامرد!
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 15:34
exam292 - تهران - ایران
Azadikhah - تکسل - هلند: ممکنه در اوایل انقلاب این موضوع صدق کنه(که این هم برای هر انقلاب بزرگی طبیعیست مثل انقلاب بزرگ فرانسه) ولی در حال حاضر، اگر اعدامی صورت میگیره کاملا با قوانین کشور منطبقه، که بعضا در کامنتهای بالا شرح دادم...
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 11:22
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.