دوبلورهای حریم سلطان دستگیر شدند

این سریال با عنوان 'حریم سلطان' از یک شبکه ماهواره ای فارسی زبان پخش می شود و بینندگان فراوانی دارد

شبکه خبری سینمای ایران از بازداشت تعدادی از دوبلورهای سریال 'حریم سلطان' خبر داد.

به گزارش این شبکه، تعدادی از دوبلورهای این فیلم چند روز پیش دستگیر و به زندان منتقل شده اند.

سریال حریم سلطان از یک شبکه ماهواره ای فارسی زبان پخش می شود و بینندگان فراوانی دارد.

همزمان، خبرآنلاین از بیانیه "انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم" در ارتباط با دستگیری دوبلورهای این سریال خبر داده است.

در اطلاعیه رسمی انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم (دوبلاژ ایران) آمده است: "به عنوان تنها تشکل صنفی رسمی و قانونی دوبله ایران به اطلاع علاقه‌مندان می‌رساند، هیچ یک از اعضای این انجمن در بین افرادی که از سوی وزارت اطلاعات دستگیر شده‌اند، حضور ندارند."

در ادامه این بیانیه آمده است: "اعضای این انجمن همواره مخالفت خود را با هر گونه فعالیت زیرزمینی و غیرقانونی که لطمات جدی به فرهنگ و ادبیات کلامی این مرز و بوم وارد آورده است اعلام داشته‌ و از آن پرهیز کرده‌اند."

سریال پرطرفدار حریم سلطان به زندگی سلیمان اول، سلطان سلسله عثمانی می‌پردازد، اما بسیاری عقیده دارند که این سریال واقعیات تاریخی را به شدت تحریف کرده است.

پیش از این تعدادی از سیاستمداران ترکیه از جمله نخست وزیر این کشور نیز از این سریال انتقاد کرده بودند.

رجب طیب اردوغان در انتقاد از این سریال گفته بود: "برخی مدعی هستند که ما در تاریخ کشورمان جز جنگ و لشکرکشی و توطئه و یک حرمسرای بزرگ چیزی نداشته‌ایم. بیگانگان می‌توانند تاریخ ما را هرجور که دلشان خواست تعریف کنند، اما ما باید تاریخ و تمدن خودمان را درست بشناسیم و درست معرفی کنیم."

طرفداران این سریال می‌گویند که سریال با فیلم مستند تفاوت دارد و مجبور نیست عین واقعیات تاریخی را بازسازی کند.

برآورد می‌شود که این سریال در سراسر جهان بیش از ۱۵۰ میلیون تماشاگر ثابت دارد.

+106
رأی دهید
-45

siavash33 - کردستان - ایران
سریال مزخرفیست درست مثل سریال های داخلی
دوشنبه 27 آذر 1391 - 12:31
بت شکن - مونترال - کانادا
تهیه کننده و کارگردان و هنر پیشه هاش دارند راست راست تو ترکیه برای خودشان میگردند بعد ۴ تا دوبلور بیچاره را که حتی در ترجمه محاورات نقشی‌ نداشتند یعنی‌ فقط گوینده بوده اند باید تقاص پس دهند!! اگر هنرپیشه‌ها و عوامل سینماش ایرانی‌ بودند چی‌ به سرشان می‌آمد؟؟!!به قول مرحوم رفسنجانی "ایران یکی‌ از دموکرات‌ترین کشور هاست"!!!!!!
دوشنبه 27 آذر 1391 - 13:35
darkoob-1390 - قم - ایران
چقدر ما ایرانیها ذلیل و خار شدیم که جزو پربیبنده‌ترین این آشغال سریال شدیم !!
دوشنبه 27 آذر 1391 - 13:50
mashhabib - کبک - کانادا
درد وبلای خرم سلطان بخوره تو سر هر چی ادم مذهبی عوضیه بددله!!!!!
دوشنبه 27 آذر 1391 - 16:01
p.sezar - ساری - ایران
اینا یه مشت وحشی بودن ، تاریخ کجا داشتن ؟
دوشنبه 27 آذر 1391 - 20:25
shinoeli - تهران - ایران
جالبه 1 کی دیگه سریال ساخته اونوقت دوبلورا رو میگیرن؟ خو این ها هم باید نون بخورن توایران همه چی مافیایی شده حتی صنف دوبلورا کار هم که قربویش برم پیدا نمیشه حالا این بیچاره هارو گرفتن به جرم عوامل اسرائیل؟!1!!
دوشنبه 27 آذر 1391 - 23:55
ekman - شیراز - ‫ایران
انجمن گویندگان و دوبلور فیلم که این بیانیه را منتشر کردید!!آیا کسانیکه دستگیر شدند و اکنون در زندانند،آیا فیلم پورن و مستهجن دوبله کردند؟قاچاق مواد مخدر کرده اند؟.سزیال مذکور آشغال است،خوب ما نمیبینیم آنرا.اگر عثمانیان به تبریز خمله و تجاوز و کشتار کردند،دلیلش بیعرضگی سلسله صفوی بود که غرق در اشاعه شیعه گری بود،بجای مملکت داری.از سلطان سلیمان بدتر برای ایران آغا محمد قاجار آن خواجه عقده ای بود که صدها نفر از مردم کرمان را کور کرد و کشت،میدانید چند هزار چشم بعد از فتح کرمان درآورد،میدانید که بدستور خواجه عقده ای قاجار از شب تا صبح چند نفر از سربازانش در طویله به لطفعلی خان زند تجاوز کردند،میدانید که با زن و مرد در تفلیس و گرجستان که جزو قلمرو ایران بود چه کشتارها و تجاوز ها که نکرد.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 01:12
akbarboy - تبریز - ایران
p.sezarشما به اهلی بودن خودت ببخش ولی در کل قابل دیدن نیست تو جمع خانوادگی اخه صحنه های ......داره
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 07:48
Tourkan - کپنهاگ - دانمارک
p.sezar - ساری - ایران, تو و هم تباران تو تاریخ داشتند که همیشه در سلطه بودید!!! حالا هم که میبینمتون. عثمانی ۶۲۵ سال بر ۴۷ کشور جهان حکم رانده،
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 08:42
bakhtiyar - گوتنبرگ - سوئد
ترک ها در عصر درخشان خودشون 100 هزار 100هزار چشم در می آوردند و با کله مناره میساختنداز ساوه شاه و خاقان ترک و چنگیز و تیمور لنگ ازبک تا شیبک خان و سلطان محمد و سلیمان . زبان آذری که از لهجات هفتگانه پارسی بود در زمان ایلخانان ور افتاد. بخوانید تحقیق احمد کسروی که خود دانشمندی آذرباییجانی بود .حالا دوبلور چه گناهی کرده مگه؟
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 08:50
farahnoush - ساری - ایران
Tourkan - کپنهاگ - دانمارک. منظورت از سلطه بودن ایران یا مازندران !. ما مردم طبرستان (گیلان , گلستان و طبرستان ) همواره خودمون جز ایران می دونستیم و می دونیم !. این منطقه چه در زمان اعراب , یونانی ها و مغول ها بخاطر سد دفاعی رشته کوه های البرز هرگز فتح نشده است !اسلام هم به انتخاب مردم این منطقه نه با زور شمشیر مانند شما ها انتخاب شده است ! شیعه هم که از طبرستان اغاز شده است !تنها زمان جنگ جهانی اول و دوم اون هم تمام ایران فتح شده است !
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 16:46
bakhtiyar - گوتنبرگ - سوئد
Tourkan - کپنهاگ - دانمارک. دوست عزیز با احترام.این چه بیاناتی است؟دنیا داره به سمت واحدی پیش میره.همه انسانیم و حاصل تکامل .....ایران تو و هم تباران تو چه معنی داره.با این تفکر نژاد گرایانه که خودت رو جدا از ایران و ایرانی میدونی نباید تو یه سایت پارسی زبان گشت بزنی.بعدش مگر شما از تبار عثمانی هستی.ترک ها صد ها شاخه دارند...نشو کاسه داغتر از آش دادا
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 18:59
Tourkan - کپنهاگ - دانمارک
ما تورک‌های هویت طلب ایران خودمان را با تورک‌های تورکیه و دیگر تورک‌ها برادر می‌دانیم و با ایرانیان هم وطن و دوست، دوست نداریم که به هیچ کدام از این‌ها توهین شود، توهین به هر کدام از این‌ها را توهین به خود می‌دانیم
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 00:12
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.