مهدی هاشمی از زندان اوین آزاد شد

پایگاه اطلاع رسانی دادستانی تهران شامگاه روز یکشنبه اعلام کرد مهدی هاشمی پس از تکمیل تحقیقات و با تودیع وثیقه مناسب از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش جهان، سید محمود علیزاده وکیل مهدی هاشمی در گفتگو با مهر اظهار داشت: امروز مهدی هاشمی با نظر بازپرس پرونده از زندان اوین آزاد شد.

وی افزود : موکلم در حال حاضر در مسیر زندان به خانه است و هنوز با آیت الله هاشمی رفسنجانی دیدار نداشته است.

وکیل فرزندان هاشمی در خصوص قرار صادره برای مهدی اظهار بی اطلاعی کرد.

مهدی با سپردن وثیقه منزلش آزاد شده

همچنین وکیل مهدی هاشمی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: امروز به ما اطلاع داده بودند که قرار است مهدی آزاد شود اما زمان دقیق آن را نمی‌دانستیم.

سید محمود علیزاده طباطبایی درباره اینکه مگر قرار نبود مهدی هاشمی تا پایان دی ماه در بازداشت بماند، گفت: گویا تحقیقات پرونده به پایان رسیده است که او را آزاد کرده اند.

علیزاده به بیان اینکه در حال رفتن به خانه هاشمی فسنجانی هستم گفت : مهدی هاشمی با سپردن وثیقه منزلش آزاد شده است؛ اطلاعی از میزان وثیقه ندارم زیرا ما فقط سند خانه را ارائه کردیم و کارشناسان آن را تأیید کردند.

همچنین غلام حسین اسماعیلی رئیس سازمان زندان ها نیز در گفت و گوی کوتاهی با تسنیم ضمن تایید خبر آزادی مهدی هاشمی گفت : نامه آزادی مهدی هاشمی بعد از ظهر امروز صادر شده بود این در حالی است که مسسولان دادستانی تهران از اعلام میزان دقیق وثیقه آزادی مهدی هاشمی خودداری کرد.

دیدار با پدر

برادر مهدی هاشمی رفسنجانی از توقف کوتاه وی در منزل خودش و حرکت به سمت منزل آیت الله هاشمی رفسنجانی برای دیدار با پدر خبر داد.

محسن هاشمی رفسنجانی در گفتگو با تسنیم با اشاره به آزادی مهدی هاشمی رفسنجانی از زندان اوین گفت: برادرم با حکم دادسرای تهران و با قید وثیقه ساعتی پیش از زندان ازاد شد.

وی تاکید کرد که سند منزل مهدی هاشمی وثیقه آزادی اش بوده است اما به ارزش مالی این سند اشاره ای نکرد.

فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: مهدی هاشمی 20 دقیقه قبل به منزل ما رسید و هم اکنون قرار است به سمت منزل آیت الله هاشمی حرکت کنیم تا مهدی با پدر دیدار کند.

جهان نیوز

+70
رأی دهید
-150

متفاوت - شیراز - ایران
مفهومش اینه اکبر هاشمی هنوز قدرت داره . از ترس افشاگری اکبر هاشمی آزادش کردن . درضمن با اوون فایل صوتی که ازش پخش شد باید بیشتر نگرش میداشتن . یه چیز جالب اینکه هیچ یک از قاضی ها سند خونه متهم رو به عنوان وثیقه قبول نمیکنن
یکشنبه 26 آذر 1391 - 21:20
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
چه زود آزادش کردنند , فکر کنم قرار است به کارهای انتخاباتیش سرو سامان بدهد.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 21:04
no_rasicm - استکهلم - سوید
گور باباش ، مرد باشن نسرین ستوده و امثال اینا را آزاد کنن
یکشنبه 26 آذر 1391 - 21:20
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
سناریوی بعدی چیست؟؟
یکشنبه 26 آذر 1391 - 21:52
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
یعنی‌ ما ملت ایران کلا سر کاریم . با سپاس و تشکر از اینکه موجب مشغولیّات ما رو فراهم کردین .
یکشنبه 26 آذر 1391 - 21:53
piade - تهران - ایران
خیلی سختی کشید اینهمه سال تو سلول انفرادی.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 21:57
rezgar - لینشوپینگ - سوئد
از اول همه این ماجرا بگیر و ببندهای مهدی و خواهرش کلک و نمایش بود حتی ان قضیه مصاحبه تلفنی مهدی رفسنجانی با پیشاهنگ کوثر هم همینطور. فقط برای مطرح کردن خانواده کذاب رفسنجانی در اذهان عموم مردم ایران و همینطور می خواهند با هزار ترفند سر مردم را شیله بمالند و تا این خانواده کذاب در دولت اینده سهم بسیاری داشته باشن.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 22:10
بت شکن - مونترال - کانادا
در ایران آقا‌ها و آقا زاده‌ها معمولا غیر از ویلاهای شخصیشون که مجهز به سیستم [security] و نگهبان‌های ویژه است، یه خونه حقیر کلنگی هم با همه وسایل هاش و یکی‌ دو تا مستخدم توش دارند که برای فریب عوام الناس نشان دهند کهه چقدر ساده زیست و بی‌‌های و هوی زندگی‌ میکنند، حالا یکی‌ از اون کلنگی‌ها را گذاشته اند وثیقه که حتی وکیلشون هم نمیدونه قیمتش چقدر است!!ولی‌ یکی‌ از اعضای با شرف نهضت آزادی با گذاشتن 500 میلیون وثیقه هنوز 4 ماه هست که آزاد نشده!! به این میگویند "حکومت عدل اسلامی"!!!!
یکشنبه 26 آذر 1391 - 21:29
dara20 - تهران - ايران
از زدندان یا از هتل محل اقامتش؟ چرا فرزندان دربند ملت از زندان آزاد نمی شوند؟ چرا فرزندان بیگناه مردم، نظیر زنده یاد ستار بهشتی‌ در سلاخ خانه‌های رژیم علی‌ هارون ال خامنه‌ای نجوانمردانه بقتل میرسند اما توله سگ رفسنجانی با پرونده‌های بیشمار در زمینه تخلفات میلیاردی بی‌ هیچ دردسری آزاد میشوند؟ رژیم فاسد اسلامی سرتا پایش را لجن و فساد فراگرفته. مرگ شما آخوندک‌ها و نابودی حکومت مضحک اسلامی مایه شادمانی ایرانیان خواهد شد.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 22:18
همایون خدای صبر - اسلو - نروژ
منم با نظر متفاوت از شیراز موافقم. سند خونه متهم رو نمیشه به عنوان وثیقه قبول کرد کس دیگری میبایستی سند بذاره . ببین چقدر حالا براش بریدن که روشون نمیشه بگن چقدره تا هیچکس نفهمه که ارزش خونه ایشون چقدره.لعنت به همتون از دم
یکشنبه 26 آذر 1391 - 22:33
فريادزيره آب - اهواز - ایران
کدوم خونش؛100تا خونه داره
یکشنبه 26 آذر 1391 - 23:13
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
به جهنم، به ما چه، نکته مهم در ماجرای نیک‌ آهنگ و اق مهدی که باعث خوش وقتی و امیدواری بود رشد فرهنگی‌ ایرانیان بود که نمونه ائی از این رشد فرهنگ از سوئ اکثریت کاربران این سایت به نمایش گذاشته شد، زشتی رفتار نیک‌ آهنگ به باد انتقاد و شماتت گرفته شد آنهم با علم به نارضایتی از خانواده هاشمی‌ به عنوان یکی‌ از مهره‌های اصلی‌ حکومت / این است اعتلای فرهنگ ایرانی‌ که جانب سلامت نفس و عمل را بگیرد حتی در مورد دشمن. درود بر ایرانیانی که به این رشد رسیده‌اند تا هر یک الگویی برای ایرانیانی باشند که هنوز به این مرحله نرسیده اند.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 23:00
htafas - مادرید - اسپانیا
حالا باید چیکار کنیم؟ ،چه خبر مهمی‌!!!!!!!!!!!!!""!!! از فکر مهدی اصلا خواب نداریم که
دوشنبه 27 آذر 1391 - 02:44
naderan - یوتوبوری - سوید
این پوفیوز چهار روز بازداشت بود مثل پدر دورغگو خودش را بمریضی زد.با مخارج دولت جراحی مجانی کرد بعد امد خانه.اینها همه بازی پدرش بود.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 05:01
razmandeh - استکهلم - سوئد
جالب بود :خانه هاشمی فسنجانی /mage چه انتظاری داشتید که همون کاری را که با ستار بهشتی‌ کردن با این هم میکردند !!! یا میبردندش کهریزک
دوشنبه 27 آذر 1391 - 05:04
moci 30 - دوحه - قطر
بابا این خونواده ى هاشمى خیلى سیاست بلدن همشون کار خودشون جه جورى دستکیر شن جه جورى ازاد اینا فکر ایندن که اکه مردم یا غرب نظامو عوض کردن بکن دیدى ما با مردم بودیم و با اون رزیم مخالف بودیم,اکه هم نشد که بازم جاى بایمان محکمه,و بکن ما تو جنایتهاى اون رزیم شریک نیستیم و تو اختلاسها
دوشنبه 27 آذر 1391 - 05:22
kobalt - کرج - ایران
تبریک به قوه غذائیه برای زسیدگی سریع به پرونده های غذائی که در دنیا رکورد محسوب میشود .نوکران غرب واستکبار خجالت بکشند دادگاه های غرب هنوز لای پرونده آقا زاده های غربی را باز هم نکرده اند.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 05:35
nangbarvelayat - دالاس - آمریکا
همه ننگ‌ها بر این نظام پلید و اسلام قلّابی و همه سگهای هار که بر سر منابع ملت ستمدیده ایران به جون هم افتادن.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 06:45
bita tehrani - ونکوور - کانادا
تفاوت از زمین تا آسمان بین زندان آقا زاده‌ها و زندان ستار‌ها و سهراب‌ها و نسرین هاست! آلرژی تون خوب شد به سلامتی یا ریه‌هاتون هوای لندن میطلبه دوباره آقای زندانی سیاسی؟!
دوشنبه 27 آذر 1391 - 06:38
قیصرمنم - سده - ایران
خدا را شکر که یک زندانی را آزاد کردند، اکبر هاشمی رفسنجانی خیلی خدمت به ایران کرده، اما متاسفانه الان کسی قدرش را نمیداند. قدرت اصلی بازهم به رفسنجانی باز میگردد.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 07:21
متفاوت - شیراز - ایران
shirzan e iran . نیک آهنگ به این دلیل کارش زشت بود که از خانواده هاشمی باج خواهی کرد چون کسی بهش باج نداد فایل رو منتشر کرد
دوشنبه 27 آذر 1391 - 08:21
modire behesht - هایدلبرگ - آلمان
خوک‌های کثیف و رانت خارهای پست و فاسد ! ننگ بر تو و خاندان کثیفت باد !،، با اینهمه اتهام و اسناد و مصاحبه‌های صوتی و تصویری از این خوک و زالوی کثیف ؛ اگر یک شهروند عادی بود که کسی‌ را نداشت ؛ تا بحال مفسد و فی‌ الارض و محارب با خدا و رسول خدا میشد و در ملأ عام با جرثقیل اعدامش میکردند !!!،، رژیم کثیف و دزد مافیایی اسلامی !، ننگ و نفرین این ملت مظلوم بر شما باد !
دوشنبه 27 آذر 1391 - 07:51
nashmeili - آمستردام - هلند
از اول هم آزاد بود .فقط سر ملت بیچاره را با این حرفها گرم می کنند.رفسنجانی =روباه
دوشنبه 27 آذر 1391 - 08:54
bv_mark - اولم - آلمان
جنگ قدرت وارد فاز جدیدی شد
دوشنبه 27 آذر 1391 - 10:43
darkoob-1390 - قم - ایران
البته با وثیقهٔ ۱۰ میلیارد تومانی !!!!
دوشنبه 27 آذر 1391 - 13:52
kobalt - کرج - ایران
تبریک به قوه غذائیه برای زسیدگی سریع به پرونده های غذائی که در دنیا رکورد محسوب میشود .نوکران غرب واستکبار خجالت بکشند دادگاه های غرب هنوز لای پرونده آقا زاده های غربی را باز هم نکرده اند.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 17:45
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
متفاوت - شیراز - ایران/ این حدس شماست نه اکثریت کاربران و هنوز این مساله ثابت نشده اگر نظرات را با دقت بخوانید متوجه میشوید بیشتر کامنتها در شماتت آدم فروشی ایشان در قالب دوستیست و اینکه تاکید بر تکثیر نشدن گفتگو.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 18:27
کبوترپران - دوبی - امارات
قدم نورسیده مبارک انشالله به همین زودی شاهدآزادی خواهرگرامی ایشان باشیم
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 07:15
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.