متهم پرونده درگذشت ستار بهشتی مشخص شده است

گیتی پورفاضل، وکیل خانواده ستار بهشتی، یکشنبه (۲۶ آذر) اعلام کرد که متهم پرونده فوت این وبلاگ‌نویس مشخص شده اما علیرغم این موضوع پرونده همچنان به دادگاه نرفته است. به گفته وی مادر ستار بهشتی خواهان قصاص است.
 

خانم گیتی پورفاضل می‌گوید علیرغم اصرارها وی، تا کنون موفق به مشاهده رضایت‌نامه‌ای که پس از فوت این وبلاگ‌نویس مخالف حکومت از خانواده وی گرفته شده، نشده است. وی می‌افزاید، بازپرس پرونده در این رابطه به او گفته است که برای پیگیری پرونده "باید رضایت‌نامه پس گرفته شود."
 
وکیل مدافع خانواده ستار بهشتی در گفت‌وگو با خبرگزاری‌‌های داخلی این رضایت‌نامه را به دلیل "مشخص نبودن مجرم در آن زمان" فاقد ارزش قانونی دانسته است.
 
گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی پیش‌تر در مورد رضایت‌نامه مذکور و نحوه اخذ آن به دویچه‌وله گفته بود: «سه روز بعد از هفتم ستار، من را بردند که قاتل‌ها را ببینم. بعدا آن‌جا حکم بازداشت دختر من را نشانم دادند و تهدیدم کردند. مجبور شدم امضا کنم. به‌خاطر این‌که نمی‌خواستم داغ دیگری روی سینه من بماند.

به گفته خانم پورفاضل متهم اصلی پرونده فوت ستار بهشتی مشخص شده و وی نیز با او ملاقاتی داشته است: «با حضور ما در بازپرسی بین ۴ متهم از ۳ نفر خواستند که اتاق را ترک کنند، تنها یک نفر در اتاق باقی ماند و به ما گفته شد که وی متهم اصلی است. وقتی از متهم خواستم تا علت اصلی برخوردهای تند و غیرقانونی خود را بگوید تنها با التماس از خانواده بهشتی درخواست می‌کرد که وی را ببخشند در حالیکه مادر ستار بهشتی خواهان قصاص مجرم اصلی پرونده است.»
 
واکنش‌های گسترده به درگذشت ستار بهشتی در بازداشتگاه پلیس فتا مجلس شورای اسلامی را بر آن داشت تا نماینده‌ای را مسئول پیگیری این پرونده کند. وکیل این خانواده ا‌‌ظهار امیدواری کرده است که با حساسیت‌هایی که در مجلس و قوه قضائیه نسبت به این پرونده ایجاد شده، تکلیف آن نیز مشخص و به دادگاه ارجاع شود.
 
ستار بهشتی وبلاگ‌نویس ساکن رباط کریم نهم آبان ماه در خانه‌اش بازداشت شد و پنج روز بعد در بازداشتگاه پلیس فتا درگذشت.
 
در همین حال در مراسم چهلم ستار بهشتی اعضای خانواده و شرکت‌کنندگان از سوی مأموران امنیتی مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. بر اساس گزارش‌ها مادر ستار بهشتی نیز از سوی چند تن از مأموران به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود و برادر وی نیز به مدت دو ساعت تحت بازداشت بود.
 
با وجود گذشت بیش از ۴۰ روز از درگذشت ستار بهشتی، هنوز هیچ یک از مسئولان در مورد کسانی که مسبب وجود آثار ضرب و شتم بر جسد او هستند خبری منتشر نکرده‌اند.

+253
رأی دهید
-10

compatriot - تورنتو - کانادا
متهم اصلی‌ از همون روز اول معلوم بود کیه. علی‌ چلاق!!! اینها بازیها‌ی رژیم است. علی‌ چلاق و همپالگیهاش هنوز هم دست از آزا‌ر این خانواده بر نمیدارند.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 19:35
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
بیچاره متهم , حتما یکی از زندانیان سیاسی است که تهدیدش کردنند که اگر خودش را بعنوان متهم معرفی نکند مادر و خواهرش را بازداشت میکنند.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 20:14
alborzi - کرج - ایران
چی شد تا حالا که میگفتند به مرگ طبیعی مرده ؟
یکشنبه 26 آذر 1391 - 20:45
میکایل - مالمو - سوئد
وجدان،نداران شرف نداران،ناموس نداران،مذهب نداران،پدر و مادر ندارند،فاقد،فضائل انسانی‌ هستند،همرو،به پول آخونده بی‌ همه چیز فروختند،کسی‌ که طائب و،چهارتا اشغال دیگه خرشون میکنند،بچه‌های اطلاعاتی‌ امام زمانی‌ همینه،،،،
یکشنبه 26 آذر 1391 - 20:52
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
مادر ساده دل؟؟ همانگونه که قاتل ندا و دیگر قربانیان شناسایی شد قاتل پسرت نیز!!!
یکشنبه 26 آذر 1391 - 21:54
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
مسبب تمام جنایتها مشخص است جلادان رژیم فقط فرمان میبرند و اجرای حکم میکنند.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 22:14
aziz iran - کپنهاک - دانمارک
سید علی خامنه ئی متهم اصلی این پرونده است که باید در دادگاهی بین المللی محاکمه و مجازات شود.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 22:33
فريادزيره آب - اهواز - ایران
فردا هم نوبت بازداشت وکیل مرحوم ستاربهشتی میشه,مثل بنده خدا نسرین ستوده؛راستی خبری ازمرید؛بروتهر؛مسیح؛اگزام واسپیدرنیست?آخه پیرزن بدبخت کتک زدن داره
یکشنبه 26 آذر 1391 - 23:19
Dook - دبي - امارات
این دیگه چه مملکتیه همه چیزش خر تو خری شده . مثل اینکه کسی به کسی نیست.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 03:39
Pesar iran - بریزبن - استرالیا
فریاد زیر آب-اهواز-ایران-دقیقا به نکته خوب و ظریفى اشاره کردی،همین روزهاس که بخونیم خانوم گیتى پورفاضل به دلیل دفاع از حق یه خانواده بى سرپرست و بى پناه به حداقل ١٠ سال زندان محکوم شد.همونطور که هممون میدونیم تو ایران متجاوزین و دزدان درجه و شغل هاى بالا میگیرند و انسان هاى شریف و پاک به زندان و قتل محکوم میشوند.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 04:03
ghafas - مشهد - ایران
عمرا اگه دولت اسلامی این یارو رو اعدام کنه .اعدام چیه ! عمرا اگه بازداشتش کنه !
دوشنبه 27 آذر 1391 - 08:06
mehraban1980 - تهران - ایران
امیداوارم مسببین اصلی به سزای اعمالشون برسن نه اینکه یه بیگناه دیگه رو جای متهم غالب کنند.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 09:00
MartinT - هایدلبرگ - آلمان
امیدوارم که خانواده ستار احساسات رو کنار بذارن،موضوع قتلهای وب نویس‌ها و ژورنالیست‌ها به طور یقین جز ترور دولتی محسوب می‌شه و به متهم شخصی‌ مربوط نمی‌شه،
دوشنبه 27 آذر 1391 - 10:37
مانفرد - ایران - ایران
فریاد زیره آب***این دوسه نفری که اسم بردی رفتند گل بچینند.اینجور موقعها اینا خفه خون عظما میگیرند چون حرفی برای زدن ندارند.یه مشت امنییچ(گرفتی که) آره کوکام.اینا رو باید برد شانگ آباد ا حساب کار بیاد دسشون.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 11:45
مانفرد - ایران - ایران
فریاد زیره آب****اصلاح میکنم (((شلنگ آباد)))
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 08:08
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.