تغییر شکل انتقال ایدز زنگ خطری جدی است

آموزش و اطلاع رسانی می تواند منشأ هرگونه تغییر رفتاری در جامعه باشد؛اما متاسفانه هنوز درباره ارائه آموزش‌های مربوط به بیماری ایدز نقاط ضعفی وجود دارد.

تغییر شکل انتقال ایدز زنگ خطری جدی است

حسینعلی شهریاری، به مجلس نیوز ،گفت: گزارش ها حاکی از آن است که شکل انتقال بیماری ایدز در کشورمان در حال تغییر است و این یک زنگ خطر جدی است که مسئولان باید آن را جدی بگیرند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: طبق گزارش ها شکل انتقال بیماری ایدز از انتقال از طریق سرنگ مشترک آلوده به روابط جنسی در حال تغییر است و این موضوع باید هر چه سریع تر تحت کنترل قرار بگیرد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس با اشاره به وجود نقاط ضعفی در آموزش های مربوط به بیماری ایدز اظهار داشت: گسترش آموزش ها و افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به ابعاد مختلف این بیماری بیش از هر موضوع دیگری در کنترل ایدز موثر است.

وی به تلاش‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای کنترل بیماری ایدز اشاره و تصریح کرد: اقدام های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد اعتیاد تزریقی و سرایت بیماری ایدز از طریق آن به‌خصوص در سطح زندان‌ها بسیار خوب بوده است.

شهریاری با تاکید بر نقش بسیار مهم آموزش در پیشگیری از ابتلا به اعتیاد گفت: مسئولان باید توجه بیشتری را به این موضوع معطوف کنند زیرا یک راه بسیار مطمئن برای کنترل بیماری ایدز است.

این نماینده مردم در مجلس نهم اضافه کرد: آموزش و اطلاع رسانی می تواند منشأ هرگونه تغییر رفتاری در جامعه باشد اما متاسفانه هنوز درباره ارائه آموزش‌های مربوط به بیماری ایدز نقاط ضعفی وجود دارد.

وی آموزش را موجب کاهش هزینه‌های ناشی از بیماری ایدز در کشور دانست و یادآور شد: اگر افراد جامعه با راه‌های پیشگیری از ابتلا به ایدز آشنا باشند، هزینه‌های درمان این بیماری روز به روز افزایش نمی یابد.

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سیاستگذاران نظام سلامت کشور باید به صورت جدی موضوع بیماری ایدز را پیگیری کنند، گفت: در حال حاضر مراقبت‌های لازم در مورد کنترل این بیماری در سطح کشور در حال انجام است و این موضوع باید بیش از پیش جزء اولویت‌های اول نظام سلامت کشور قرار بگیرد.

+86
رأی دهید
-8

Islam zoda - تورنتو - کانادا
جائی‌ که صیغه باشه(فحشای قانونی‌) چطور میشه جلو ایدز رو گرفت؟
دوشنبه 27 آذر 1391 - 01:55
bv_mark - اولم - آلمان
مردم دارن بدبخت میشن؛ اینا افتادن روی دنده لج و لجبازی با غرب
دوشنبه 27 آذر 1391 - 10:47
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.