فرمانده نیروی انتظامی: علیرضا عسگری ۱۸ ماه در ایران زندانی بود

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی می‌گوید علیرضا عسگری، معاون پیشین وزارت دفاع ایران که به گفته مقام‌های تهران شش سال پیش در ترکیه «ربوده شده است»، پیشتر «۱۸ ماه» در ایران زندانی بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی: علیرضا عسگری ۱۸ ماه در ایران زندانی بود

اسماعیل احمدی‌مقدم روز شنبه، ۲۵ آذرماه، در «ششمین سالگرد ناپدید شدن» علیرضا عسگری، گفت که آقای عسگری پیشتر در ایران «۱۸ ماه» بازداشت بود و افزود زمانی که «حدود ۱۵ ماه» از زمان بازداشت آقای عسگری می‌گذشت در اعتراض به این اقدام نزد ناطق نوری، بازرس ویژه آیت‌الله خامنه‌ای، رفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی توضیح داد: «من گفتم انصاف نیست او این مدت در بازداشت باشد، زیرا قرار مجرمیت صادر نشده بود که ایشان (ناطق نوری) گفت من خودم پیگیر ماجرا هستم. آقای ناطق نوری همچنین گفت این همه آدم خیانت کردند و راست راست می‌گردند، حالا این حاج رضا که هزارات خدمت کرده، اگر فرضا خطایی هم کرده باشد، نباید خدماتش نادیده گرفته شود.»

آقای احمدی‌مقدم در مورد زمان بازداشت معاون وزارت دفاع دولت خاتمی و دلیل آن توضیحی ارائه نکرد.

علیرضا عسگری، معاون علی شمخانی، وزیر دفاع دولت محمد خاتمی، که پس از بازنشستگی به تجارت زیتون و روغن زیتون در سوریه مشغول بود، روز ۱۶ آذرماه ۱۳۸۵ از سوریه به ترکیه سفر کرد و دو روز پس از آن ناپدید شد.

مقام‌های ایرانی بارها اسرائیل را متهم به ربودن آقای عسگری کرده‌اند.

روز شنبه، حسین دقیقی، معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران بار دیگر در این خصوص گفت: «شواهد فراوانی داریم که اعضای سرویس اطلاعاتی اسرائیل علیرضا عسگری را از ترکیه ربودند و به اسرائیل انتقال دادند.»

اسراییل اتهام ربودن علیرضا عسگری را تایید یا تکذیب نکرده است.

در عین حال زمانی که خبر مفقود شدن آقای عسگری منتشر شد، برخی از منابع خبری ادعا کردند که آقای عسگری با غرب همکاری می‌کرده و اعلام کردند که وی با مراجعه به سفارت آمریکا در استانبول درخواست پناهندگی کرده است. آن زمان همسر آقای عسگری خبر پناهنده شدن وی به آمریکا را شایعه دانست.

فرمانده ناجا نیز روز شنبه گفت: «شورای عالی امنیت ملی و همه نهادهای امنیتی اکنون اذعان دارند که علیرضا دزدیده شده، اما متاسفانه بعضی افراد هستند که در این امر تشکیک ایجاد می‌کنند.»

وی تاکید کرد که تمام مستندات و شواهد حاکی از آن است که آقای عسگری ربوده شده است.

+28
رأی دهید
-22

modire behesht - هایدلبرگ - آلمان
با اعلام این خبر ، مطمئنا آقای علیرضا عسکری در این ۱۸ ماه قبل از مفقود شدنش در ترکیهٔ ؛ از سری‌ترین اسرار نظامی و پروژه‌های نظامی مطلع بوده !، زیرا با اعلام این خبر از طرف جمهوری استفراغی مبنی بر اینکه ایشان ۱۸ ماه قبل از مفقود شدنش را در ایران در زندان بوده است ؛ به این معنی است که اطلاعات سپاه به این نتیجه رسیده است که ایشان ربوده نشده ، بلکه به احتمال قوی خود او مخفیانه به یکی‌ از سازمانهای اطلاعاتی دیگر کشورها مراجعه و تقاضای پناهندگی و مصونیت کرده است ! ؛ بنابر این اینگونه به دروغ ۱۸ ماه زندانی بودن ایشان را قبل از مفقود شدنش اعلام میکنند که اگر از طرف ایشان اطلاعات سری و مخفی‌ در آن تاریخ به سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی دیگر کشورها داده شده باشد ؛ با این طرفند اطلاعات داده شده ایشان را به چالش بکشد و صحت آنها را به شک و تردید بیندازند !،، و اینگونه استنباط شود که ایشان چون در آن دوران زندانی بوده است ؛ بنابر این خبر و افشای آن مورد یا سوژه محرمانه نیز صحت ندارد و از این طریق نیز ایجاد شک و تردید در آن سوژه یا افشای مورد محرمانه نظامی شود !!!،
یکشنبه 26 آذر 1391 - 23:33
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.