کودکان دبستانی در آمریکا چندین بار هدف تیراندازی قرار گرفته بودند

مقام های محلی ایالت کانتیکات آمریکا می گویند که کودکان قربانی تیراندازی روز جمعه در یک دبستان شهر نیوتاون، بین شش تا هفت سال سن داشته اند و چندین بار هدف تیراندازی قرار گرفته بودند.

             کودکان دبستانی در آمریکا چندین بار هدف تیراندازی قرار گرفته بودند
 
تیراندازی روز جمعه از سوی جوانی ۲۰ ساله به نام «آدام لانزا» صورت گرفت که در ابتدا مادر خود را کشت و سپس با رفتن به یک دبستان، ۲۶ نفر را به قتل رساند. وی پس از این قتل عام خود را کشت.
 
گزارش خبرگزاری رویترز حاکی است که تمام دانش آموزان کشته شده در دبستان «سندی هوک» شناسایی شده اند که در میان آنها یک کودک به چشم می خورد که تنها چهار روز از جشن تولد هفت سالگی اش می گذشت.
 
۱۲ نفر از این دانش آموزان دختر و هشت نفر نیز پسر بودند. شش زن و خود قاتل نیز در میان کشته شدگان شناسایی شده اند.
 
دکتر اچ. واین کارور، رییس مرکز پزشکی قانونی کانتیکات، که بر کالبدشکافی اجساد کشته شدگان نظارت داشته است روز شنبه به خبرنگاران گفت: «این بدترین چیزی است که تاکنون دیده ام.»
 
وی افزود: «قربانیان چندین بار هدف تیراندازی قرار گرفته بودند و خانواده های آنها برای تخفیف آلام شان از روی عکس ها، فرزندان خود را شناسایی کردند.»
 
قرار است که باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، روز یکشنبه برای ابراز همدردی با قربانیان این حادثه عازم شهر نیوتاون شود که ۲۷ هزار نفر جمعیت دارد و در ۱۲۹ کیلومتری نیویورک قرار گرفته است.
 
آقای اوباما روز شنبه برای دومین بار پس از حادثه تیراندازی در کانتیکات خواستار «اقدام‌های معنی‌دار» برای جلوگیری از وقوع فجایعی از این دست شد.
 
به گزارش خبرگزاری رویترز، گرچه آمریکایی ها در چند دهه گذشته شاهد حوادث متعدد تیراندازی در این کشور بوده اند ولی به ندرت پیش آمده است که قربانیان تا این حد کم سن و سال بوده باشند. برخی از سناتورهای دموکرات روز شنبه خواستار اقدام سریع برای به اجرا درآوردن ابزارهای کنترل اسلحه شدند.
 
در حالی که رییس جمهوری آمریکا و خانواده های قربانیان قرار است روز یکشنبه در مراسمی برای یادبود کشته شدگان شرکت کنند، پلیس همچنان در تلاش است تا انگیزه قاتل ۲۰ ساله این حادثه را از کشتن مادرش در خانه خود و همچنین حمله به دبستان سندی هوک کشف کند.
 
پلیس روز شنبه گفت که «شواهد خیلی خوبی» درباره انگیزه قاتل به دست آورده است.
 
یکی از صاحبان رستورانی محلی در نیوتاون گفته است: آدام لانزا در ارتباط برقرار کردن با دیگران مشکلاتی داشته است و مادرش، نانسی، چندین سال قبل او را از رفتن به مدرسه منع کرده و در عوض، خود کار تدریس او را به عهده داشته است.
 
مادر این قاتل به طور قانونی چند قبضه سلاح خریداری کرده بود. پدر قاتل با انتشار بیانیه ای اعلام کرده که خانواده اش در «ناباوری» به سر می برند.
 
پیش از این و در سال ۱۹۹۹ در حادثه ای مشابه در دبیرستان کلمباین در ایالت کلرادو، دو دانش آموز با تیراندازی به سوی دیگران ۱۳ دانش آموز و بزرگسال را به قتل رساندند و سپس به زندگی خود خاتمه دادند.
 
تیرندازی سال ۲۰۰۷ یک فرد مسلح در دانشگاه ویرجینیا نیز ۳۲ کشته برجای گذاشت که خونبارترین تیراندازی در تاریخ آمریکا را به دنبال داشت.

+22
رأی دهید
-47

lucina - تهران - ایران
خیلی خیلی دردناکه ولی از این اتفاقا همه جا میوفته تو امریکا با این رشد جمعیت و این تعداد مهاجر خوب باید هم شاهد این اقدامات باشیم بلاخره همه کشورها هم توشون جنایت اتفاق میوفته .مگه تو ایران خودمون کم جنایت داریم؟
یکشنبه 26 آذر 1391 - 13:17
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
مرگ بر هر کسی‌ که برای مطامع دینی و سیاسی از این واقعه خوشحال است!!
یکشنبه 26 آذر 1391 - 13:36
feminism - لندن - انگلستان
ناانسانِ پست فطرتی که کودکان بی پناه و ناتوان را به زیر رگبار گلوله بست :(( خدایتان هم حتما به تماشای این فیلم وحشتنناک و رعشه آور نشسته بوده و برای قاتل بی وجدان هورا میکشیده !!!!!!!!
یکشنبه 26 آذر 1391 - 13:51
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
feminism - لندن - انگلستان. دوست خوبم؟؟ تمام ادیان سامی می‌گویند!!! حتی برگی جز به خواست خدای این ۳ دین فرو نمی‌‌افتد!!!!!!!!!! قاتل اصلی‌ کیست؟؟؟
یکشنبه 26 آذر 1391 - 17:20
feminism - لندن - انگلستان
آرتمیس جان ژان روستان میگوید : اگر فردی یک نفر را بکـُشد قاتل است ، میلیونها را بکـُشد فاتح است و همه را بکـُشد خداست. و این حقیقت خدای مذهب فروشان است.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 20:21
ramin-cph - کپنهاگ - دانمارک
دوست عزیز از فرانسه اگه مردم یه کم از دین و مکتب‌های فرسوده دوری کنن مسلما زندگی‌ بهتری خواهیم داشت.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 21:41
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
الهی بگردم خدا نصیب هیچ مادری نکند خیلی دردناک است , بچه صبح صحیح و سالم بره مدرسه و ................. الهی بچه ها اون لحظه چه وحشتی کردن تصورش هم غیرممکن است .
دوشنبه 27 آذر 1391 - 02:53
akbarboy - تبریز - ایران
اخ که این نظرات احمقانه ادمو بیشتر از اصل خبر ناراحت میکنه اخه چه ربطی به دین داره من نمیدونم این جریان تاسف اور باز نشون داد که انسان باید دارای محدودیت باشه و گرنه هار میشه و این یک مسئله اثبات شدست
دوشنبه 27 آذر 1391 - 08:12
Geelongcat - سیدنی - استرالیا
. این انگل نباید به این همه اسلحه دسترسی‌ میداشت.---. تصوّر آنچه که به بچه‌ها گذشت شدیدا و شدیدا ناراحتم میکنه. تا جایی که اصلا نمیخوام این اخبار را پیگیری کنم.--- تو استرالیا از سال ۱۹۹۶ که یک نفر تو تازمانیا کشتار کرد اسلحه ‌ها را محدود کردند .دیگه از اون تاریخ به اینور حادثهٔ مشابهی‌ رخ نداد.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 07:28
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.