احتمال برکناری وزیر بهداشت ایران تکذیب شد

محمد رضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهوری ایران در مورد شایعات مربوط به برکناری مرضیه وحید دستجردی، وزیر بهداشت گفته است: "خانم دستجردی از بهترین وزرای کابینه هستند و تا زمانی که آقای احمدی نژاد هست، وحید دستجردی هم در کابینه خواهد بود."

احتمال برکناری وزیر بهداشت ایران تکذیب شد

نادر قاضی پور، نماینده ارومیه در مجلس ایران در جلسه علنی امروز یکشنبه ۲۶ آذر (۱۶ دسامبر) گفته بود: "شنیده‌ایم می‌خواهند خانم دستجردی را به این دلیل که گفته است ارز دارو را به وسایل آرایشی اختصاص می‌دهند، عوض کنند، اما مجلس قطعا با این مسئله مخالفت می‌کند و نمی‌گذاریم این کار را انجام دهند."

محمد حسین قربانی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هم با اشاره به شایعه برکناری وزیر بهداشت گفت که خانم دستجردی در سمت خود باقی خواهد ماند.

آقای قربانی همچنین گفته است که وزیر بهداشت چیزی جز واقعیت نگفته است.

هشدارها درباره وضعیت بازار دارو در ایران، از اواسط امسال بالا گرفته است.

ایران از شهریور ماه با جهش بی‌سابقه قیمت ارزهای خارجی و سقوط ریال روبه رو است و تحریم‌های نفتی و مالی ایالات متحده و اتحادیه اروپا باعث شده که ایران در تامین و انتقال ارز با دشواری‌هایی مواجه شود.

مقامات بهداشتی، بانک مرکزی را متهم می‌کنند که ارز لازم را برای واردات دارو تامین نمی‌کند.

مسئولان انجمن های حمایت از بیماران و بعضی نمایندگان مجلس هم بارها درباره کمبود داروهای بیماران سرطانی، قلبی، هموفیلی، تلاسمی و غیره هشدار داده اند.

چندی پیش حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ایران در گزارشی در مجلس وضعیت دارو و لوازم پزشکی در ایران را بحرانی توصیف کرد و گفت که در مورد تامین دارو به رئیس جمهور تذکر داده، اما به آن توجهی نشده است.

+25
رأی دهید
-10

بت شکن - مونترال - کانادا
این وزیر که گوشه‌ای از واقعیت‌ها را گفته باید بر کنار شود ولی‌ وزیر آموزش و پرورش که در قبال کشته شدن دانش آموزان با لبخند از خود سلب مسئولیت می‌کند باید ابقأ شود!! به این میگویند "دولت عدالت محور"
یکشنبه 26 آذر 1391 - 13:13
DEHLIZAN - فنلاند هیلسینکی - هلسینکی فنلاند
اقای رحیمی دزد تو خودت هم وزیر لایقی هستی چون دزدی میکنی نماز میخونی شراب میخوری در خدمت نامردی مثل احمقی نژاد هستی روزه خواری میکنی خانم دستجردی واقعا وزیر لایقیه چن دهنش بوی گند میده ریش داره صمرتش مثل فاتی کماندو هست بی حساب میگه و......
یکشنبه 26 آذر 1391 - 13:22
Tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
تو رو خدا نگاه کنین آخه این عکس یه وزیره ،توف تو روحت خمینی ،النت به امواتت،قیافه این زنه مثل کلاغ جارکی میمونه،وی به حل اون مردم بد بختی کا این وزیر بهداشت شونه،فقط همین کا و زیره بسته واسعش
یکشنبه 26 آذر 1391 - 13:22
datis - سن دیگو - امریکا
این خانم باید وزیر فاضلاب میشد نه بهداشت، کسی‌ که ۲ تا مریضو به خاطره بی‌ پولی‌ گوشه خیابون رها می‌کنه و جلو دوربین انکارش می‌کنه بوی فاضلاب از ذهن وجدانش میاد، کثافت بوگندو دم از انسانیّت که هیچ خوی گرگ صفتم نداره که به همنوع ااش رحم کنه مرضیه بوگندو
یکشنبه 26 آذر 1391 - 19:59
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.