اعـدام، در انتظار زورگیران «قمه» به دست

رئیس پلیس کشور نخستین فردی بود که به این فیلم واکنش نشان داد و گفت: پلیس تهران بزرگ وظیفه رسیدگی به سرقت‌های تهران را دارد و اگر شهروندان از این دست فیلم‌ها دارند می‌توانند آن را روی سایت باشگاه خبرنگاران پلیس بگذارند تا پیگیری شود.

اعـدام، در انتظار زورگیران «قمه» به دست

گروه حوادث- دو هفته پس از ماجرای زورگیری از مردی در غرب تهران و انتشار فیلم آن در اینترنت، پلیس موفق به دستگیری سارقان شد، سارقانی که با سرقت خود باعث واکنش رئیس قوه قضائیه و نمایندگان مجلس شدند. تبعات این فیلم آنقدر گسترده بود که لایحه مقابله با حمل و نگهداری سلاح سرد پس از پنج سال سرگردانی در دستور کار مجلس قرار گرفت. لایحه‌ای که کار‌شناسان معتقدند تصویب آن می‌تواند در کاهش جرایم خشن و قتل با سلاح سرد تاثیر داشته باشد.

ماجرا از کجا آغاز شد

این ویدئو که توسط دوربین امنیتی یک ساختمان ضبط شده، وقوع یک زورگیری در پایتخت را ثبت کرده است. در این تصاویر مشاهده می‌شود که چهار زورگیر با دو موتورسیکلت سبک در هنگام روز و مقابل چشمان شهروندان به یک مرد حمله می‌کنند تا به او دستبرد بزنند. سارقان با تهدید قمه، مالباخته را مجبور می‌کنند تا کیف و کت خودش را تحویل بدهد، اما او مقاومت می‌کند و یکی از زورگیر‌ها پس از گرفتن اموال مرد، با وارد آوردن ناگهانی یک ضربه قمه، صورت او را زخمی می‌کند تا زمین‌گیر شود و نتواند تعقیبشان کند. سپس هر چهار سارق از صحنه وقوع جرم می‌گریزند. با این وجود که خودروهای عبوری شاهد این صحنه هستند، اما یکی از موتورسوار‌ها که ماسک به چهره دارد، آن‌ها را با لگد و فریاد تهدید می‌کند تا از آنجا دور شوند. از سوی دیگر دو مرد که از ساختمان روبه‌رو خارج شده‌اند، از فاصله ۷ متری به تماشای صحنه زورگیری می‌ایستند و هیچ اقدامی انجام نمی‌دهند و حتی با فریاد بقیه را خبر نمی‌کنند.

واکنش رئیس پلیس کشور

رئیس پلیس کشور نخستین فردی بود که به این فیلم واکنش نشان داد و گفت: پلیس تهران بزرگ وظیفه رسیدگی به سرقت‌های تهران را دارد و اگر شهروندان از این دست فیلم‌ها دارند می‌توانند آن را روی سایت باشگاه خبرنگاران پلیس بگذارند تا پیگیری شود.

این اتفاقات تکان دهنده است

در حالی که انتشار این فیلم باعث ایجاد فضای وحشت شده بود رئیس قوه قضاییه روز چهارشنبه در جلسه مسئولان قضایی به این ماجرا واکنش تندی نشان داد و گفت: چنین اتفاقاتی در کشور اسلامی ما تکان‌دهنده است و حسب موازین شرعی و قانونی مصوب، تفاوتی میان بکارگیری سلاح سرد یا گرم وجود ندارد و در حکم محاربه و مجازات آن نیز اعدام است. آیت‌ا... صادق آملی لاریجانی با تاکید بر ضرورت افزایش سطح امنیت در کشور و با اشاره به بروز جلوه‌هایی از ناامنی در کشور که در رسانه‌‌ها منعکس شده است، گفت: وقوع این جنایات و انتشار فیلم آن موجب ناامنی است و هرچند در تمام دنیا این وقایع و حوادث وجود دارد، اما چنین اتفاقاتی در کشور اسلامی ما تکان‌دهنده است و نیروی انتظامی باید دور جدید برخورد با اشرار را آغاز کند. حسب موازین شرعی و قانونی مصوب، تفاوتی میان به کارگیری سلاح سرد یا گرم وجود ندارد و در حکم محاربه و مجازات آن نیز اعدام است. وی تاکید کرد: ‌ البته مجازات‌های بدیل دیگری نیز در این زمینه وجود دارد اما دستگاه قضایی باتوجه به ضرورت بالا بردن هزینه اعمال شرورانه و برخورد قاطع، مجازات اعدام را انتخاب کرده است و باردیگر اعلام می‌کنیم که قوه قضاییه در برخورد با اشرار هیچ‌گونه سستی به خرج نخواهد داد و نیروی انتظامی هم به عنوان ضابط قضایی قطعا با شرارت اخیر و شرارت‌های مشابه به صورت قاطع و سریع برخورد می‌کند.

دستگیری سارقان زورگیر

پس از این واکنش‌ها کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی در دو عملیات ضربتی موفق شدند چهار سارق خشن را دستگیر کنند. قاضی فریدون امیرآبادی، سرپرست دادسرای جنایی تهران در این باره به «قانون» گفت: پس از وقوع سرقت و شکایت مالباخته و همچنین انتشار فیلم این زورگیری در سطح شهر، دستورات ویژه برای رسیدگی فوری به پرونده صادر شد. پرونده این سرقت برای دستگیری سارقان در اختیار کارآگاهان مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی قرار گرفت و پس از تحقیقات گسترده قضایی- پلیسی دو نفر از سارقان جمعه در تهران دستگیر شدند. در جریان تحقیقات از این دو متهم مخفیگاه دو همدست دیگر آن‌ها نیز شناسایی و آن‌ها ساعت ۶ صبح شنبه در مخفیگاه خود به دام افتادند.

سرپرست دادسرای جنایی خاطرنشان کرد: محل این سرقت در غرب تهران بود و به زودی بازجویی از متهمان را آغاز خواهیم کرد تا دیگر سرقت‌ها و جرایم احتمالی آن‌ها نیز مشخص شود. امیرآبادی در پایان تاکید کرد: با توجه به حساسیت ایجاد شده در این پرونده به آن به صورت ویژه و در اسرع وقت رسیدگی خواهد شد و مجرمان بدانند قوه قضاییه بدون اغماض با آن‌ها برخورد کرده و اجازه نمی‌دهد برخی تبهکاران با اقدامات مجرمانه خود باعث سلب آسایش و امنیت شهروندان شوند. سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ نیز در این زمینه به «قانون» گفت: ۱۱ آذرماه امسال یکی از شهروندان تهرانی به نام «جواد» پس از خروج از بانک در حالی که به محل کارش مراجعه می‌کرد از سوی چهار زورگیر با دو موتور سیکلت مورد حمله قرار گرفته که در این زورگیری سارقان اموالی شامل کارت‌های عابر بانک، وجوه نقد، مدارک و لباس‌های مالباخته را پس از زخمی کردن او به سرقت می‌برند.

سرهنگ محمدیان افزود: این مالباخته دقایقی بعد به ماموران مراجعه و شکایت خود را تسلیم آنان می‌کند. با توجه به حساسیت موضوع پرونده‌ای در این رابطه تشکیل و در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار می‌گیرد که طی آن تیم‌های ویژه عملیاتی اقدامات خود را برای شناسایی و دستگیری چهار متهم پرونده آغاز می‌کنند. وی ادامه داد: پس از جمع آوری اطلاعات و چهره نگاری و همچنین اقدامات پیچیده پلیسی یکی از متهمان به نام مهدی معروف به «خرچنگ» شناسایی شده و اقدامات ماموران آگاهی برای دستگیری وی ادامه می‌یابد. رئیس پلیس آگاهی پایتخت عنوان داشت: در تحقیقات تکمیلی پاتوق متهم که یک
 قهوه خانه در خیابان ۱۷ شهریور بوده شناسایی شده و طی عملیاتی غافلگیرانه این متهم بازداشت می‌شود که طی بازجویی‌های انجام شده به جرم خود اعتراف و عنوان داشت که سرقت‌ها را با همدستی ۳ تن از دوستانش به نام‌های «میلاد»، «مهرداد» و «علیرضا» انجام داده است.

سرهنگ محمدیان تصریح کرد: همزمان با اعتراف این متهم، کارآگاهان به بررسی سوابق سه همدست وی پرداخته و موفق شدند «علیرضا» را در محدوده یوسف‌آباد شناسایی و دستگیر کنند که با اقرار او به جرم زورگیری ماموران مخفیگاه دو متهم دیگر به نام میلاد و مهرداد را نیز کشف و هر دو را طی عملیات پلیسی بازداشت می‌کنند. هر سه متهم دیگر به همدستی با متهم ردیف اول (خرچنگ) و شرکت در زورگیری از شاکی (مالباخته) اعتراف و همچنین در بازجویی‌های انجام شده به پنج فقره سرقت دیگر به این شیوه اقرار کردند.

آغاز دور جدید برخورد با اراذل و اوباش

جانشین رئیس پلیس کشور هم با اشاره به سخنان رئیس قو قضاییه از آغاز دور تازه برخورد با اراذل و اوباش خبر داد. سردار احمدرضا رادان با اشاره به انتشار فیلم زورگیری ۴ سارق در سایت‌های مختلف، اظهار داشت: انتشار و توزیع این فیلم در فضای مجازی و خبری و نیز نگرانی حاصل از آن باعث شد تا این موضوع مورد پیگیری و برخورد قرار گیرد. جانشین رئیس پلیس کشور با اشاره به اینکه برخورد با جرایم خشن جزو اولویت‌های ماموریتی نیروی انتظامی است، عنوان داشت: پلیس پس از وقوع این حادثه به مجرمان نزدیک شده بود که زورگیران را دستگیر کند اما متاسفانه به دلیل انتشار فیلم در سایت‌ها و غیره، مجرمان هم از این امر مطلع شده و اقدام به فرار کردند و این باعث شد که عملیات دستگیری آن‌ها با تاخیر انجام شود. وی ادامه داد: این فیلم می‌توانست به پلیس و به واحد‌های مسئول کمک کند اما در حقیقت به مجرمان کمک کرد و باعث متواری شدن آنان و به زحمت انداختن پلیس برای دستگیری این افراد شد؛ اگر چه پلیس توانست ظرف مدت کوتاه و با بهره گیری از موضوعات فنی به سرعت مجرمان را به دام اندازد. سردار رادان تاکید کرد: پلیس این موضوع را که گروهی باعث فرار این افراد شدند، پیگیری می‌کند.

+339
رأی دهید
-22

Shirdel - لندن - انگلیس
اعدام حکم عادلانه ایست برای انها
یکشنبه 26 آذر 1391 - 11:15
faghat zartosht - شیراز - ایران
در اعدام این چهار اراذل و اوباش که هیچ شکی نیست و باید فوری انجام بشه.ولی اراذل و اوباش واقعی دزدان و غارتگران این کشور و مردمند که اونا هم به موقعش توسط مردم مجازات میشن .به فرموده اشو زرتشت پیامبر همه ما ایرانیان :راه در جهان یکی است و آن راه راستی است.هر کس که این فرموده رو ندید بگیره و گفتار و پندار و کردارش رو نیک نکنه یه روزی نابود میشه.پس خواهشا عمل کنیم.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 11:19
majid chama - لندن - انگلستان
کمترین مجازات برای این وحشی ها اعدام است .
یکشنبه 26 آذر 1391 - 11:26
hossein-87 - تهران - ایران
مفت خورای آشغال حروم لقمه بی همه چیز.من موندم یه سری انسان بینوا و زحمتکش چه جرمی رو مرتکب شدن که باید شما دزدای بی ناموس رو تحمل کنن.به امید نابودی هرچی دزد و قاچاقچی و معتاد تو این مملکته!فکر کنم اگه دعای بنده مستجاب بشه،جمعیت ایران از نصف هم کمتر میشه!!
یکشنبه 26 آذر 1391 - 11:35
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
هیچ کس این اراذل را تایید نمیکند!!!اما تمام این جانوران نتیجه ی آن قلاب اسلامی کمونیستی و رژیم صد در صد اسلامی شماست!!!چه جنایتی در ۳۳ سال اخیر شد که یک میلیون برابر آن در حمله ی اعراب مسلمان پدوفیل و قاتل و دزد در ۱۴۳۳ سال قبل نشد!!!!؟؟؟ دیوار حاشا بلند هم برای طرفداران خمینی در ۱۳۵۷ از مجاهد گرفته تا کمونیست توده‌ یی و اسلامی--!"!!هم برای رژیمی‌‌های خجالتی که در دانمارک سوئد و دیگر کشورها تمرگیده اند!!!
یکشنبه 26 آذر 1391 - 11:35
albalooo - لندن - انگلستان
من اصلا با کار اینها موافق که نیستم هیچ بلکه صددرصد وحشیگری ست اما حکم اعدام بیشتر لایق کسانی است که این شرایط را در مملکت ایجاد کرده اند جوانان بیکار معتاد بی پول بی هیچ انگیزه . خدا باعث و بانی شو لعنت کنه
یکشنبه 26 آذر 1391 - 11:37
samuk66 - لندن - انگلستان
آفرین ، اعدام کنید این انگلارو.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 11:47
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
چقدر کشتن انسان تو اون مملکت راحته.. به جای اینکه به این جوون‌ها برسن، با بیکاری مبارزه کنن، برنامه‌های تعلیم و تربیتی و روانشناسی‌ بزارن که دلیل چیست که جوان ۲۰ ساله دست به این کار می‌زنه، اعدام می‌کنن. تنها عکس‌العملی که این رژیم بلده نشون بده، فقط کشتن انسان است. جالب هم اینجاست که ملت هم خواهان اعدام هستند.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 11:47
majid63 - پاريس - فرانسه
اینها نباید اعدام بشوند چند نفر از ملایان دزد که اختلاس بانکی‌ انجام دادند اعدام کنید و هر روز بهتر می‌شه مملکت ! اینها باید درس بخوانند و مملکت را آباد کنن.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 11:51
mahdi1988 - وین - اتریش
حقشونه!!
یکشنبه 26 آذر 1391 - 12:05
rezgar - لینشوپینگ - سوئد
در تمام گذارش بالا این نکته جالب است در اخر اشاره به پخش فیلم زورگیری در سطح عموم میکند و نوشته زورگیران وقتی دانستن فیلم اخرین سرقتشان در سطح عموم پخش شده خودرا مخفی کردن و باعث تاخیر در دستگیریشان شده ان. اقای گذارشگار اگر این فیلم زورگیری در سایتهای خبری پخش نمیشود نیروهای انتظامی رژیم به این زودیها اقدام به دستگیریشان نمیکردند چون این اولین اتهام زورگیری و سرقت کردن انها نبوده بلکه پیش از این هم زورگیری و سرقت کرده اند که هیجی دستگیر نشده اند ادامه اش را هم دادن پس از کسی ممنون باشید که موجب پخش فیلم شده.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 12:18
sama128 - شیراز - ایران
با اعدام هر چهار نفر موافقم نه یک نفر چون متاسفانه در ایران خراب شده ناامنی بسیار بسیار زیاد شده است . ضمنا امیدوارم روزی روزگاری پرونده کیف قاپ های دیگر هم در که در شهرهای دیگری جز تهران کیف قاپی کرده اند و هنوز تکلیف شکات آنها علی رغم بازداشت این ارازل مشخص نیست مشخص گردد. البته امیدوارم
یکشنبه 26 آذر 1391 - 12:19
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
خود ماموران اینها اگر در صحنه حاظر بودند جرات نداشتند حتی یک قدم به این 4 سارق نزدیک بشوند. بعد همچین با آب و تاب گفته: پس از جمع آوری اطلاعات و چهره نگاری و همچنین اقدامات پیچیده پلیسی یکی از متهمان به نام مهدی معروف به «خرچنگ» شناسایی شده که حالا انگار که مثلا با باند مافیا طرف بودند . واقعا اینها شاید سواد نداشته باشند اما تو سیاست و حقه بازی به استاد پیر یعنی انگلیس رفته اند . اینها می دانند با تحریم ها و اوضاع بد اقتصادی هر روز احتمال شورش مردم وجود دارد جالب هست نوشته :آغاز دور جدید برخورد با اراذل و اوباش و این بهانه ای شد برای آقایان که دوباره هر 100 قدم به 100 قدم به بهانه مبارزه با اراذل و اوباش گشت تو خیابان بگذارند که مبادا کسی جرات کند حرفی بزند.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 12:23
be_pa.khaste - هارلم - هلند
اینا ۴ تا بسیجی‌ بی‌ ناموس هستن عمدا این کارو می‌کنن که واسه انتخابات به عنوان اراذل و اوباش کسی‌ چیزی بگه بگیرن اعدامش کنن
یکشنبه 26 آذر 1391 - 12:24
leila leila - گوتنبرگ - سوئد
اعدام حقشونه، این فیلمو منهم دیدم مو به تنم سیخ شد. درسته که فقر تو ایران بیداد می‌کنه اما خیلی‌ها با همون فقر دست‌و پنجه نرم می‌کنن در حالی‌ که شرافتشونو زیر پا نمیذارن
یکشنبه 26 آذر 1391 - 12:24
RezaFokoli - تهران - ایران
بابا اینا که همشون افغونین.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 12:30
dara20 - تهران - ايران
حکومت اسلامی، حکومت اوباشان و زورگویان است. با اوباش بزرگ علی‌ خامنه‌ای برخورد کنید.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 12:54
DEHLIZAN - فنلاند هیلسینکی - هلسینکی فنلاند
حکومت اسلامی مدت ۳۴ سال است که خودش از مردم زورگیری میکند و اگر به سن وسال این ارازل دقت کنید میبینید که اینها دقیقا دست پرورده حکومت اسلامی است زمانی که سربازان امام زنبور به زور وارد خانه های مادم میشن وجوانان را به جرم اینکه ابراز عقیده کرده به اداره پلیس میبرن و وقتیکه خانواده فرد دستگیر شده درخواست نشان دادن حکم بازداشت رو میکنن انها اسلحه رو نشون میدن نتیجه این میشه که می بینید در صورتیکه به دزدان ۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ میلیاردی هیچ کاری ندارن
یکشنبه 26 آذر 1391 - 13:00
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
باور کنید، این رژیم از سر این ملت هم زیاده. به خدا ملت ایران هنوز بویی از آدمیت نبردن. در ظاهر یه جورایی مخالف رژیم هستند، ولی‌ در عملکرد و رفتار ۱ به ۱ با رژیم مساوی هستن. همون حقتونه که جامعه این چنینی دارین. صبح جرثقیل بیارن اعدام کنن و شما‌ها هم به تماشای جان دادن یک انسان بنشینید. واقعا ملت ایران از نظر فکری هنوز در قرون وسطی بسر میبرد. عقل هم بد چیزی نیست. این اتفاق برای هر انسانی‌ می‌تونه پیش بیاد. از ناچاری و شکم گشنه و خانواده نادرست و محیط بد و تربیت نادرست، می‌تونه برای همهٔ ماها این اتفاق بیفته. بهتر نیست که این جوان‌ها رو هدایت کنن؟ بهتر نیست که بازار کاری بوجود بیارن که بشه از دستمزد کاری زندگی‌ کرد؟؟ فقط اعدام؟ پس بشینین که هر چی‌ سرتون میاد حقتونه! والسّلام. آخوند جماعت مثل اینکه بهتر می‌دونه با این ملت چجوری رفتار کنه!
یکشنبه 26 آذر 1391 - 12:59
نیایش - تهران - ایران
اخه مگه نباید یه دادگاه عادل تشکیل بشه و ریشه یابی بشه همینطوری یوهو رییس قوه قضاییه لاریجانی دزد و غارتگر زمینهای مردم عصبانی شد و بهش برخورد و گفت حکمشون اعدامه !!!! پس چرا بازجوهای ستار بهشتی و سعید زینالی که هنوز بعد از 14 سال معلوم نیست چه بلایی سرش اومده حتی توبیخ هم نشدن !! اونها هم که قاتل هستند اونم قتل با شکنجه . پس چرا پلیسی که خودش قاضی می شه و حکم زدن با باتوم رو صادر میکنه توبیخ نمی شه !!! چرااونها که تو کهریزک تجاوز کردن و شکنجه کردن و کشتن ازادانه می چرخند !
یکشنبه 26 آذر 1391 - 13:04
نیایش - تهران - ایران
hossein-87 - تهران - ایران به قول تو اگه دعات براورده بشه نصف جمعیت ایران باید بمیره . خوب چرا از خودت نمی پرسی که چرا این همه جمعیت به این روز افتادن . چه چیز باعث نابودی این همه جوانهای کشور ما شده ؟ مگه خود لاریجانی زورگیر نیست ؟ مگه نمی دونی چقدر زمینهای غرب تهران رو این برادرها بالا کشیدن و حق مردم رو خوردن ؟ اونها زورگیری اشون با قدرت و سیاسته ولی این بدبختها زورشون تا همین حد بوده که با تهدید زورگیری کنند . مگه خامنه ای که تو سفرهاش اسب ها ش رو هم با هواپیمایی اختصاصی اش اینور اونور می بره دزد نیست مگه خامنه ای که کلکسیون عصاهای جواهر نشانش معروفه یا کلکسیون پیپ هاش دزد نیست قاتل نیست چرا برای اونها هیچ حکمی صادر نمیشه ! این رو هم بدون جنبه ها یکسان نیست بعضی ها مقاومتر هستند وبعضی ها کمتر برای همینه که در یک شرایط یکی درستکار می مونه و یکی هم طاقت نمی اره و خلافکار می شه .
یکشنبه 26 آذر 1391 - 13:11
classic - تهران - ایران
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان. حرفت رو تا حدودی قبول دارم اما اگه ایران بودی و جای اون بنده خدا مالباخته بودی شاید متوجه میشدی که یک نفر میاد سگدو میزنه صبح تا شب دوزار کاسبی کنه. یه عده هم زورگیر مادر به.. میان راحت و مفت همون دوزار رو ازش میگیرند مفت و بدون زحمت. توی هر مملکتی از این جور مادر به .. ها یافت میشه . اما توی ایران یکمی بیشتر از جاهای دیگه داره میشه. اونم به خاطر همین روند اداره کشوره که در ایران جاریه
یکشنبه 26 آذر 1391 - 13:24
بهلول برمینگهام - برمینگهام - انگلستان
در مرحله اول خصومت سیاسیه ایران با دنیا و در مرحله دوم خرابی وضع اقتصادی که بستگی شدید به مرحله اول داره باعث همه این دسته از جرم و جنایته.باید این قبیل چیزها از ریشه درست بشن از کشتن چند نفر مشکل برطرف نخواهد شد.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 13:28
Tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
اون ملایانی کا اختلاس کردن پس چی‌ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یکشنبه 26 آذر 1391 - 13:40
classic - تهران - ایران
1-" سردار احمدرضا رادان با اشاره به انتشار فیلم زورگیری ۴ سارق در سایت‌های مختلف، اظهار داشت: انتشار و توزیع این فیلم در فضای مجازی و خبری و نیز نگرانی حاصل از آن باعث شد تا این موضوع مورد پیگیری و برخورد قرار گیرد." . 2- "پلیس پس از وقوع این حادثه به مجرمان نزدیک شده بود که زورگیران را دستگیر کند اما متاسفانه به دلیل انتشار فیلم در سایت‌ها و غیره، مجرمان هم از این امر مطلع شده و اقدام به فرار کردند و این باعث شد که عملیات دستگیری آن‌ها با تاخیر انجام شود. ". یکم دقت کنید میبینید همش تناقضه. بالاخره چون فیلم منتشر شد شما به خودتون جنبیدید یا اگه نمیشد میجنبیدید سریعتر هم دستگیر میکردین؟ البته من کلا یکم به این داستان مشکوکم. دوربین درست جلوی در آپارتمان. و دستگیری بعد از چند روز! من خودم کسی رو میشناختم که تمام آمار یک سارق رو به آگاهی داد اما آگاهی یک قدم بر نداشت برای دستگیری سارق. نمیدونم دم خروس رو باور کنیم یا قسم حضرت عباس اینارو
یکشنبه 26 آذر 1391 - 13:35
faghat zartosht - شیراز - ایران
fardaye khamoosh آخن-آلمان دوست عزیز ببین اگه سر خودت هم میومد باز این حرف رو میزدی؟قبول دارم فساد بیداد میکنه ولی چرا من و خیلی از جوانها سراغ خلاف نرفتیم؟اینا سادیسم دارن میخوان راه صد ساله رو یه شبه برن.نمیخوان تنشون رو به کار بدن.و الا من قبول دارم باید تمامی دزدها و غارتگران و آخوندهای درباری همشون باید نابود بشن.ولی این دلیل نمیشه منم برم یه قمه دست بگیرم و با اون رعب و وحشت ایجاد کنم و جامعه رو مختل کنم برای ارضای مادی خودم.منم خودم با اعدام زیاد موافق نیستم ولی برای جامعه ایران و جهان سوم هنوز نیازه.قبول کن و الا سنگ رو سنگ بند نمیشه.نمیشه همیشه رو احساس و عواطف هم سخن گفت.قبول کن عزیز من.و الا من نه اسلام رو قبول دارم نه این رژیم جنایتکار رو.و اینم دیگه خودتون باید فهمیده باشید.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 13:36
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
classic az tehran ببین دزد همه جا حکمش زندان است. دزدی کنی‌، چه سارق مسلح باشی‌، چه دزد معمولی‌ حکمش زندانه. ۵ سال ۱۰ سال حالا هر چقدر ولی‌ نه که دیگه اعدام. یعنی‌ اون طرف که ازش دزدی کردن، حاضر می‌شه به خاطره این کاری که باهاش کردن ۴ نفر رو اعدام کنن؟ بعدا اون شب می‌تونه آروم بخوابه؟ والله من بودم یک لحظه هم خوابم نمی‌برد که بخاطر اینکه یکی‌ اومده کیف منو زده اعدام شده. منظورم از انسانیّت اینه. اگر در ایران این موارد زیاد شده، تقصیر حکومت ایرانه. نه اون جوون ۲۰ ساله. فکر کردی اون جوون ۲۰ ساله دلش نمیخواد زندگی‌ راحتی‌ داشته باشه؟ دوست داره دزدی کنه؟ میدونیم از چه پدر و مادری به عمل اومده؟ تو کدوم محیط بزرگ شده؟ این حکومت ایرانه که همه سرانشون رو باید محاکمه کرد، نه اون جوان بدبخت ۲۰ ساله. من طرفداری نمیکنم از اون دزد. دزد همه جای دنیا جرمش مشخصه. ولی‌ تو ایران ماشألله همچین دست به اعدام دولت و همینطور خواسته قلبی ملت برای اعدام خیلی‌ بالاست.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 13:49
farhad_dayan - پاریس - فرانسه
تو تمام جای دنیا این مسائل وجود داره البته با مدلهای مختلف دلیلشم معلومه از نظر روان شناسی‌ می‌شه گفت نبودن تقارن دلبستگی به راحت طلبی نبودن کار در جامعه فاصله طبقاتی نمونش اشخاصی‌ هستن که نان شب ندران ولی‌ در خیابان و محیط زندگی‌ نظاره فاصلهٔ طبقاتی هستن و من با اعدام این اشخاص مخالفم و باید دولت اینهارو تحویل یه موسسهٔ بده برای یاد گیری کار و تخصص و مطمئن باشید بعداز پنج سال تبدیل به انسانهای نمونه میشن در جامعه..مطمئن باشید
یکشنبه 26 آذر 1391 - 13:59
behnamagha - برلین - آلمان
من نمی دونم چرا این ملت جون آدمی رو با گوسفند اشتباه می گیرند؟می گما مگه طرف آدم کشته که بکشند او را؟هان؟اونوقت ژست فرهنگ و ایران زمین و کورش و ...اینا رو هم میگیرید؟اون وقت می گید ما ایرانیها از عربها سریم و با فرهنگتریم؟الان چند نفر اینجا میگن این بدبختا باید اعدام شن؟این نشانه چیست؟آیا نشانه تعبیر "خلایق هر چه لایق " نیست؟برا همچین ملتی همچین حکومتی باید باشه.اینا باید زندان برن ، همین. یا زندان و شلاق.اگه زده بود کشته بود چی؟پس چون نکشت شما هم نکشید میشه؟
یکشنبه 26 آذر 1391 - 15:04
paydar22 - لاهه - هلند
خوب این چهار زورکیر اول از بیکاری دوم از اینکه می خواهند خوب بپوشند و خوب بکردان و بخوراند دست به اینکار زدند شاید هم اکر کاری درست و حسابی داشتن فکر چنین کارهای رو نمی کردن به هر حال هرکه خربزه میخوره پای لرزش هم میشنه اما باره در روزنامهها و وبسایتها و دیکر خبرها خوانده و شنیدایم افرادی را دستکیر کردان مامورنامها کسانی را که خود را وابسته به دولت معرفی کردن و با دریافت پول و سر کیسته کردن مردم دست به چنین جرایمی زدان بقول معرف دزدی که از در وارد میشه نه از دیوار جدا از اینکه تعددادی از اینها قلابی هستن ولی تعدای از اینها واقعی هستن هستن که تعدادی جرات میکنند در این نقش دست به کوش بری میزنند از دکتر و معلم وزیرو نماینده و پلیس تا روفتکر محله بکیر و برو هروز هروز این ماجراها تکرار میشه و هیچ کسی اقدامی نمیکنه
یکشنبه 26 آذر 1391 - 15:44
razmandeh - استکهلم - سوئد
رئیس قو قضاییه از آغاز دور تازه برخورد با اراذل و اوباش خبر داد اول باید با خودش و برادرش مبارزه و مقابل کنه دزد دزدو نمی‌تونه ببینه
یکشنبه 26 آذر 1391 - 15:51
نیایش - تهران - ایران
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان من هم باهات موافقم . تازه اون لاریجانی که بدون دادگاه حکم اعدام صادر میکنه خودش بزرگترین زورگیر و کثیف ترین ادم هست که کلی زمین مردم رو کشیده بالا . صادر کردن حکم اعدام برای سران اخوندی و مردم مثل نقل و نبات شده . جالب اینه که هر کسی هم خودش رو با اونها مقایسه می کنه و میگه چرا من مثل اونها نشدم . مگه قراره همه مثل هم بشن تازه از کجا معلوم که اگر تو هم تو شرایط زندگی اون قرار میگرفتی از اون بدتر نمی شدی ؟.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 16:37
FAYJANI - تهران - ایران
به نظر من برخورد کوتاه مدت ممکن جواب بده ولی خانه از پایه خراب است فقر فحشا دروغ دورنگی و...در جامعه ایران ریشه زده مردم بی تفاوت شدند.فقط سیر کردن شکم اولویت دارد و تربیت فرزندان و عاقبت و سرنوشت همه تا حدودی مبهم و گنگ است.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 16:41
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
RezaFokoli - تهران - ایران. حالا چرا تو به افغانی بند کردی؟؟؟ نکنه خمینی خلخالی خامنه یی افغانی بودند خبر نداشتیم!!!!
یکشنبه 26 آذر 1391 - 17:26
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
classic_ عزیز شما درست متوجه شدی این موضوع کمی عجیب هست و حتی امکان دارد از پیش طراحی شده باشد که به این بهانه و مبارزه با ارازل و اوباش دوباره خیابانها را ببندند .چون با گرانی و فشار اقتصادی هر لحظه امکان شورش مردم وجود دارد و به این بهانه به هر کسی وصله ارازل و اوباش بزنند و عدام کنند.وگرنه اینها از کی تا حالا دلشان به حال مردم سوخته به یاد دارم زمانی در ایران فیلمی روی گوشی های موبایل پخش شده بود که یکی با چاقو کسی را زده بود و بعد به نیروی انتظامی و مردم هم می گفت اگر کسی جلو بیاد آنها را هم می زند و نیروی انتظامی حتی جرات برداشتن یک قدم هم نداشت حالا چطور شده که آقایان دل سوز شدند؟
یکشنبه 26 آذر 1391 - 18:00
faridfarid53 - رامسر - ایران
اعدام در اینگونه مواقع بهترین حکمه
یکشنبه 26 آذر 1391 - 18:12
درود بر آزادی - کایزرسلاترن - آلمان
شرافت موافقان اعدام کجاست ؟ ننگ بر این طرز تفکر .
یکشنبه 26 آذر 1391 - 19:04
uk_boy - لندن - انگلیس
اعدام کنید ساعت 10 شب یکشنبه 19 آذرماه سال‌جاری اهالی خیابان میعاد جنوبی منطقه خانی‌آباد با صحنه هولناکی روبه‌رو شدند که در آن 2 جوان قمه به دست به سوی 2 تن از بچه‌محل‌هایشان حمله کردند و یکی از آنان را با ضربه قمه‌ای از پای در آوردند. همهمه‌ای به پا بود، مردم تصور نمی‌کردند بچه‌محل‌شان که به تازگی به ایران آمده بود دچار چنین سرنوشت شومی شود، آنان این جوان 31 ساله را که «اصغر کریمی» نام داشت برای نجات وی از مرگ به بیمارستان بردند ولی پزشکان این بیمارستان به خاطر شدت جراحات نتوانستند کاری انجام دهند و وی را به بیمارستان دیگری انتقال دادند که این جوان پیش از رسیدن به بیمارستان مرگ را در آغوش کشید
یکشنبه 26 آذر 1391 - 18:48
uk_boy - لندن - انگلیس
با مخابره قتل مرد جوان به پلیس 110 تیمی از کلانتری خانی‌آباد برای رسیدگی به ماجرا به بیمارستان یاس رفتند و در بررسی‌هایشان دریافتند که عاملان جنایت با قمه ضربه مهلکی را به گردن اصغر وارد کرده‌اند و بدون هیچ درنگی سوار بر پراید سفید رنگشان شده‌اند و از حلقه شاهدان شوک‌زده گریخته‌اند. با درجریان قرار گرفتن بازپرس کشیک جنایی، وی به تیمی از اداره 10 پلیس آگاهی تهران مأموریت داد سرنخی از این عاملان جنایت به دست آورند. بدین‌ترتیب تیم جنایی با انجام تجسس‌های میدانی از صحنه درگیری و تحقیق از چندتن از شاهدان دریافت که «اصغر کریمی» که به همراه همسر برزیلی و بچه‌اش از ژاپن بازگشته‌اند، شب درگیری برای خرید میوه به سر کوچه رفته است و در حال خرید موبایلش زنگ خورده است و در حال صحبت با تلفن بوده که پراید سفیدرنگی که کنار خیابان توقف کرده بود با وی درگیری لفظی پیدا می‌کند و چند دقیقه بعد راننده پراید به همراه مرد قوی‌هیکلی به این خیابان بازگشته‌اند و به سوی اصغر و برادرش حمله کرده‌اند که در جریان این درگیری وی با ضربه قمه به گردنش بشدت مجروح شده و پس از چند ساعت جانش را از دست داده است
یکشنبه 26 آذر 1391 - 18:50
oghab - هلسينكي - فنلاند
درواقع جمعیت کره زمین بیش ازاندازه شده ..دولت هابایدقوانینی تصویب کنند .که هرچی انگل دراجتماع هست بریزن تودریا ها ..اصلا دادگا ومحاکمه لازم نیست /
یکشنبه 26 آذر 1391 - 19:55
oghab - هلسينكي - فنلاند
RezaFokoli - تهران - ایران. واقعا خجالت هم خوب چیزی است . مگر ایرانی هادر ژاپن کم ابروریزی کردند ..اقایون جوادیه وغیره . خوب چندتا افغان هم توایران خلاف کردند ... امثال توواقعا ننگ برای ایران ...نه بابا اینها ازصد فرسنگی داد میزنن ایرانی هستند بااون هیکل های دون سوزشون ..
یکشنبه 26 آذر 1391 - 19:52
Aqili - استوانگر - نروژ
آنها باید اعدام شود.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 21:07
oghab - هلسينكي - فنلاند
uk_boy - لندن - انگلیس. بابا این بچه‌های خانی آباد . جوادی. نازی آباد .هنوز ژاپنو ولن نکردن......آبرو برای ایرانی‌ دیگه نگذاشتن.......
یکشنبه 26 آذر 1391 - 22:33
uk_boy - لندن - انگلیس
oghab - هلسینکی - فنلاند چه ربطی داشت ما داریم از نا امنی حرف میزنیم تو در داری سنگه آبرو ایرانیا رو به سینه میزنی مثلان تو اونجا داری آبرو ایرانو حفظ میکنی انگار تو باغ نیستی
یکشنبه 26 آذر 1391 - 23:22
shahram_khan - قزوین - ایران
چنین اتفاقاتی در کشور اسلامی ما تکان‌دهنده است و حسب موازین شرعی و قانونی مصوب، تفاوتی میان بکارگیری سلاح سرد یا گرم وجود ندارد و در حکم محاربه و مجازات آن نیز اعدام است (اخه کثافتا اینجورى قانون کذاشتین که مملکت به این سو کشیده شد)
دوشنبه 27 آذر 1391 - 06:34
hossein-87 - تهران - ایران
نیایش - تهران - ایران - اگر اینایی که شما میگی درست باشه،به امید نابودی اینها.من که فیلتر نکردم دعام رو.برای نابودی همه ارازل و اوباش و جانیان و آدمکشان و جنگ طلبان تو کل دنیا دعا کنیم که مردم عادی و بینوا دارن به آتیش اونها میسوزن.حالا اگه شما از این دزدی هایی که ذکر کردی مطمئنی،شما هم برای نابودی اونها دعا کن و من هم دعا میکنم.ولی اینکه ما بخوایم برای کار اشتباه خودمون و دیگران،سریع به دنبال توجیه بگردیم و شرایط رو عامل اشتباهاتمون بدونیم،خیانتیه که به خودمون و کشورمون کردیم.با این توجیه که فلان آدم و شخصیت مملکتی دزده پس من هم دزدی کنم که نشد حرف!
دوشنبه 27 آذر 1391 - 09:03
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
این چیزی که شما تعریف کردین فکر کنم جریانش فرق میکنه . فکر کنم قتل از قبل برنامه ریزی شده بوده. از اونجایی که خیلی‌ از ایرانی‌‌ها در ژاپن در پخش مواد مخدر و عضو رده پایین یاکوزا ژاپن بودن، فکر کنم ایشون هم یه جورایی در یک جریان مافیایی کشته شدن. حالا شریکی در ایران داشتن، پول شریک رو نداده بوده به هر صورت نمی‌دونم ولی‌ با قضیهٔ دزد رو اعدام کردن فرق میکنه. این داستان شما جنایی هستش چون با یک هدف کشتن طرف این جریان صورت گرفته.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 10:53
sefead - لندن - انگلستان
RezaFokoli با این هوش و استعدادی که تو در تشخیص چهره داری، لابد رهبرت رو هم برد پیت آمریکای میبینی‌!!
دوشنبه 27 آذر 1391 - 17:59
oghab - هلسينكي - فنلاند
uk_boy - لندن - انگلیس. اره اقایدالله .. بااون مثالی که تودررابطه باناامنی زدی/بازن برزیلی رفته خانی ابادو..../ خوب بدونه تردید فضای توکیو درحافظه ظاهر میشه و ازبه گند کشیدن جامعه ایرانی در اذهان ژاپنی هابخاطر میاد... گرفتی /درضمن من سعی میکنم اول برای خودوخانواده باعث ننگ نباشم بعدبرای وطنم ونام ایران ..
دوشنبه 27 آذر 1391 - 23:18
sange_sabor - نامور - بلژیک
ارزلو اباشه واقعی‌ خود این مفتخرهی مملکتن با علی‌ چلاقه بازم میخواید چنتا بی‌چاره به اسمه ارزلو اوباش بکشید آخ که نوبت سماع هم برسه چه حالی‌ میده
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 02:08
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.