از خنده وزیر تا گریه اوباما

اشک های باراک اوباما در سوگ کودکان کشته شده در جریان تیراندازی در یکی از مدارس این کشور را اگر در کنار نیشخند و جملات تمسخرآمیز وزیر آموزش و پرورش کشور خودمان در قبال آتش سوزی در یکی از دبستان های دخترانه ایران اسلامی بگذاریم، چه می توانیم گفت؟
عصر ایران؛ هومان دوراندیش - اشک های باراک اوباما در سوگ کودکان کشته شده در جریان تیراندازی در یکی از مدارس این کشور را اگر در کنار نیشخند و جملات تمسخرآمیز وزیر آموزش و پرورش کشور خودمان در قبال آتش سوزی در یکی از دبستان های دخترانه ایران اسلامی بگذاریم، چه می توانیم گفت؟

چرا باراک اوباما پس از واقعه تیراندازی در مدرسه ابتدایی ساندی هوک در نیو تاون، با 20 کشته، منفور نشد اما وزیر آموزش و پروش ایران پس از آتش سوزی در مدرسه شین آباد در پیرانشهر، با یک کشته، این همه مورد بغض مردم ایران قرار گرفته است؟

                              از خنده وزیر تا گریه اوباما
کافی است سری به شبکه های اجتماعی اینترنتی بزنیم و ببینیم که جوانان و میانسالان فعال در این شبکه ها، با چه ادبیاتی از وزیر آموزش و پرورش انتقاد می کنند. پاسخ سوال فوق را باید در اومانیسم راستین و مهرورزی قلابی جستجو کرد!

                                       از خنده وزیر تا گریه اوباما
فارغ از نحوه واکنش این دو رجل سیاسی به مصیبت های ملتشان در این سو و آن سوی جهان، که تا حد زیادی به شخصیت و تیپ روانی آنها برمی گشت، به نظر می رسد در واکنش دولت مهرورز احمدی نژاد، عنصر عقلانیت هم مفقود بود.

دولت احمدی نژاد، به غیر از واکنش عجیب وزیر آموزش و پرورش، کلاً در قبال حادثه پیرانشهر سکوت کرد. رئیس این دولت، که خودش را نوکر مردم می داند، حتی نیازی ندید یک پیام همدردی دو خطی در واکنش به آتش گرفتن دختربچه های پیرانشهری بنویسد. این سکوت، فارغ از اینکه اخلاقی است یا غیراخلاقی، بی تردید عقلانی نبود. بازدید از زندان اوین پیشکش، لطفاً سری به کودکان آتش گرفته بزنید!

                                     از خنده وزیر تا گریه اوباما
 
اما از این نکته هم که بگذریم، تسلیت رامین مهمانپرست به مردم آمریکا بابت حادثه مدرسه ساندی هوک نیز در نوع خود جالب توجه است. با توجه به نحوه رفتار دولتمردان ایران در برابر مصیبت مدرسه شین آباد پیرانشهر، هیچ کس جنبه انسان دوستانه تسلیت جناب مهمانپرست به مردم آمریکا را باور نمی کند و این تسلیت، فقط سیگنال بی فایده دیگری برای گشوده شدن باب مذاکره ایران و آمریکا تا پیش از غروب خورشید عمر دولت دهم قلمداد می شود.

بی اعتنایی دولت احمدی نژاد به درد و رنج مردم پیرانشهر در حالی رخ داد که اعضای این دولت و تمام تحلیلگران حامی این دولت، معتقدند روستاییان و مردم شهرهای کوچک و محروم، در سال های 84 و 88 جزو رای دهندگان به احمدی نژاد بودند. یعنی والدین کودکان آتش گرفته پیرانشهری، مطابق تحلیل خود دولتمردان ایران، جزو کسانی بوده اند که احمدی نژاد را به ریاست جمهوری رسانده اند.

دولتی که قرار بود "به میان مردم برود"، اینک که دیگر به رای مردم فقیر و روستایی نیازی ندارد، این گونه از کنار داغ دیدگی آنان بی اعتنا می گذرد.

الان به رای مردم مرفه شهرهای بزرگ نیاز بیشتری است. قرار است جناب مشایی به عنوان یک عارفِ لیبرالِ ناسیونالیست (!)، مردم شهرهای بزرگ را به پای صندوق های رای بکشانند تا دولت مهرورز در قالبی دیگر، ادامه حیات بدهد. یعنی اگر به جای مدرسه شین آباد، خدای نکرده، مدرسه ای در نیاوران تهران آتش گرفته بود، واکنش متفاوتی از دولت احمدی نزاد می دیدیم؟!

                                     از خنده وزیر تا گریه اوباما
عمر دولت احمدی نژاد رو به پایان است ولی این دولت، به شهادت بسیاری از مخالفان و حتی موافقان و حامیان سرسختش، تقریباً به هیچ یک از شعارهای خود پای بند نمانده است.

فقیر نوازی برای این دولت، طریقیت دارد نه موضوعیت. حادثه مدرسه شین آباد، موید این مدعاست. به جای پروراندن سودای خام مدیریت جهانی، بهتر است کمی از دولتمردانی یاد بگیریم که از صبح تا شب مشغول انتقاد از آنهاییم.

+184
رأی دهید
-8

kutol - ارومیه - ایران
واقعا مقاله‌ خوبی‌ بود.. اما باید این را به کلیت نظام آخوندی نسبت داد..نه تنها دولت جهل احمدی.. علی‌ گدا از احمدی‌نژاد ۱۰۰۰ برابر بدتر است.....
یکشنبه 26 آذر 1391 - 10:56
انقلاب دوم - هامبورگ - آلمان
مقایسه این دو نفر، ظلم در حق بشریت است، لطفا آشغال(اراذل و اوباش ج.ا) را با طلا مقایسه نکنید!
یکشنبه 26 آذر 1391 - 11:25
faghat zartosht - شیراز - ایران
دلیلش خیلی خیلی واضح و روشنه.دین اسلام.!!!!!!! که اکثر کسانی که بهش اعتقاد دارن میشن دزد و سنگدل و بی مسئولیت و عوضی و ... نمیدونم چرا اینجوریه این دین
یکشنبه 26 آذر 1391 - 11:31
vahid_ - گلاسگو - انگلستان
خنده یا گریه یک سیاستمدار دردی از ملت دوا نمیکنه ،،،
یکشنبه 26 آذر 1391 - 12:01
بارسا - جلفا - ایران
خنده بر هر درد بی درمان دواست
یکشنبه 26 آذر 1391 - 13:10
zagros_finland - هلسینکی - فنلاند
جالب اینجاست که دیروز ایم رامین مهمانپرست برای کودکان امریکا چیام تسلیت فرستاد که صد البته کار خوبی هست اما نه وزیری نه مموتی هیچ کدام برای دختران سوخته پیرانشهر دو کلمه پیام نفرستادند .!!؟؟
یکشنبه 26 آذر 1391 - 13:16
gone with wind - دزفول - ایران
از سبو همان تراود که در اوست!!!!. مشکل مملکت ما همین بی سوادی حاکمان ماست!. منظور از سواد هم مدرک دانشگاهی نیست زیرا اغلب انها دارای مدرک بالای دانشگاهی هستند ولی انچه که ندارد سواد اجتماعی است و انچه که انها را از اقای اوباما متمایز می کند همان سواد بالای اجتماعی اقای اوباما است!!!
یکشنبه 26 آذر 1391 - 13:20
Tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
واقعا آدم شرمش میشه بگه ایرانیم
یکشنبه 26 آذر 1391 - 13:28
tehrangoli - تهران - ایران
بره گم شه مرتیکه لق لقو! موقعی هم که ندا مرد گفت: قلبم به درد اومد.. عین خیالش هم نیست که تو دنیا چی داره سر مردم می آد. فقط فکر پولیه که قراره از این مادر............ها بگیره بابت گرونیه دلار تو این قبرستون!
یکشنبه 26 آذر 1391 - 14:37
datis - سن دیگو - امریکا
tehrangoli - تهران - ایران :بهتره بری سود سیسیتو بالا ببری بد نظر بعدی، .. گرونی دلار چه ربطی به جیب اوباما داره
یکشنبه 26 آذر 1391 - 20:06
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
tehrangoli - تهران - ایران/ مگه اوباما رئیس جمهور کل دنیاست , ایشون رئیس جمهور آمریکاست و در درجه اول ملت و منافع ملت و دولت آمریکا براش مهم است , حرف شما مثل این میماند که از بابات انتظار نداری برات نان تهیه بکند و همسایه را مسئول میدانی که چرا برای بچه هاش نان خریده و شما راگرسنه گذاشته , همین بی منطقی ملت ایران است که به این روز سیاه نشانده اشون.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 21:16
Islam zoda - تورنتو - کانادا
مقاله جالبی‌ بود.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 02:13
bv_mark - اولم - آلمان
فقط میتونم تسلیت به مردم آمریکا به خصوص والدین کودکان کشته شده بگم.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 10:57
zinamad - شهرکرد - ایران
لعنت به مسئولان دولت ایران.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 20:29
بی همه کس - تهران - ایران
واقعن عجیبه, اینجور واکنشهای عجیب رو فقط میتونیم تو ممالک اسلامی ببینیم, چندی پیش در پی قتل یه دانش آموز پاکستانی رییس جمهور افغانستان کرزی و وزیر آموزش اندکی بعد از این واقعه به مردم پاکستان تسلیت عرض کردند, درست چند روز بعد از این رخداد یه دانش آموز تو یکی از استانهای نا امن افغانستان در جریان واکسناسیون اطفال که او خود هم عضویت این روند رو داشت توسط شورشیان به قتل رسید اما افغانها هیچ واکنش حتی یه تسلیت و همدردری رو از رییس جمهور و وزیر آموزش تا اکنون که چند هفته از این واقعه میگذره شاهد نیستند!
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 15:37
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.