احمدی‌نژاد: تشریفات صدور ویزای ایران برای مسافران خارجی مشهد لغو می‌شود

شهر مشهد مدفن امام هشتم شیعیان است

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران گفته است که "تشریفات صدور روادید (ویزا) برای آن دسته از زائران خارجی که به طور مستقیم به شهر مشهد سفر می‌کنند، لغو خواهد شد."

آقای احمدی نژاد، بعد از ظهر جمعه ۲۴ آذر (۱۴ دسامبر) به مشهد سفر و در نشست کارگروه ملی زیارت شرکت کرده بود.

در جریان این نشست، مشهد به عنوان شهر نمونه بین المللی زیارتی، انتخاب شده است.

شهر مشهد در شمال شرقی ایران مدفن امام هشتم شیعیان و اصلی ترین مقصد زیارتی ایران محسوب می شود. این شهر همه ساله پذیرای گروه های کثیری از زائران ایرانی و خارجی است.

آقای احمدی نژاد در این جلسه گفته که "زیارت موضوعی بین‌المللی است و ضرورت دارد تمامی اقدامات در مشهد با نگاه فراملی و بین‌المللی باشد."

در صورت اجرای این طرح که مخصوص مسافرانی خارجی است که مستقیما وارد مشهد می شوند، مشخص نیست تکلیف آن دسته از گردشگران خارجی که می‌خواهند پس از دیدار از این شهر از سایر مناطق ایران دیدن کنند، چه خواهد بود.

دعوت از اتباع جمهوری آذربایجان برای سفر به ایران در تعطیلات سال نو میلادی

به نظر می رسد تصویب این طرح در ادامه سیاست اخیر دولت ایران باشد که اعلام کرده در صدد گسترش همکاری های منطقه ‌ای و استفاده از ظرفیت کشورهای منطقه از جمله گردشگر است.

همزمان با انتخاب مشهد به عنوان شهر نمونه بین المللی زیارتی، سفیر ایران در جمهوری آذربایجان از اتباع این کشور دعوت کرده در تعطیلات سال نوی میلادی که حدود دو هفته دیگر آغاز می شود، بدون نیاز روادید به شهرهای مختلف ایران از جمله مشهد و قم سفر کنند.

سفیر ایران، شهروندان جمهوری آذربایجان را تشویق کرده که "علاوه بر اهداف گردشگری با انگیزه‌های زیارت اماکن مقدسه" به شهرهای مشهد و قم هم بروند.

ایران در بهمن ماه سال ۱۳۸۸ خورشیدی روادید سفر برای اتباع جمهوری آذربایجان را به شکل یک طرفه لغو کرد و از آن زمان همه اتباع این کشور می توانند بدون اخذ روادید به عنوان گردشگر به ایران سفر کنند.

با این همه شهروندان ایرانی برای سفر به جمهوری آذربایجان نیازمند روادید هستند. مقام های جمهوری آذربایجان می گویند که زمینه لغو روادید برای ایران هنوز فراهم نیست.

سفیر ایران گفته کشورش یکی از مقاصد مورد توجه شهروندان جمهوری آذربایجان است و در این میان شهرهای مشهد، شیراز، اصفهان، تهران و استان های آذری زبان، جاذبه‎ بیشتری برای آنها دارد.

+71
رأی دهید
-37

DEHLIZAN - فنلاند هیلسینکی - هلسینکی فنلاند
خفه شو مردیکه دزد که باعث شرمندگیه تمام ایرانیها هستی ،،، چمپه
شنبه 25 آذر 1391 - 19:36
Azarbaijan-tabriz - تبریز - ایران
باید گفت 95% افرادی که از آذربایجان به ایران سفر می کنند. از مناطق اذربایجان ایران و شهر تبریز بازدید می کنند.آن هم به چند دلیل خاص. چون اتباع جمهوری آذربایجان بیشتر برای درمان و رفتن به دکتر به ایران سفر می کنند. و به خاطر زبان مشترک با مردم و دکتر های شهر تبریز در صحبت و مکالمه دچار مشکل نمی شوند.و تبریز به عنوان یکی از کلان شهر ایران .دارای زیر ساخت های خوب از نظر پزشکی در منطقه است.و در کنار آن با پائین آمدن ارزش ریال در برابر سایر ارزها از جمله منات آذربایجان . باعث شده است که مسافران جمهوری آذربایجان با خرج منات در بازار تبریز که حدود 3700 تومان تا 3800 تومان است. اجناس دلخواه خود را به قیمت ارزان خریداری کنند.با وجود گذشت سالها جدای جمهوری اذربایجان از اذر بایجان ایران. و قرار گرفتن زیر استبداد روس ها . مردم هر دو آذربایجان دارای زبان و فرهنگ مشترک هستند.و این دو عامل باعث پیوند بین مردمان دو کشور شده است.
شنبه 25 آذر 1391 - 21:25
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
مرکز حماقت برای پول بیشتر به جیب اقیانوس ملّا و آستان دزد رضوی!!
شنبه 25 آذر 1391 - 22:59
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
اگر یک کشور آزاد با مردمی آزاده بود همان بازمانده‌های تاریخ باستان.. و تمدن ۶۰۰۰ ساله ی جیرفت---شهر سوخته. بهترین مکان جلب توریست بود و در آمد هنگفت چون خرابه‌های مصر باستان!! به جای ترویج حماقت!!!
شنبه 25 آذر 1391 - 23:04
hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
اونایی که میان مشهد برای زیارت گدای سامرا که اومده مفتخوری، بجای ویزا باید بهشون کارت درمان بیماریهای ذهنی‌ بدن.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 04:28
mashhabib - کبک - کانادا
آره والا توریست پاشه بره قم چیکار کنه؟؟!! آخوند بشماره؟!!! از آب و هواش لذت . ببره ؟ بره کنار قمرود افتاب بگیره؟؟!! یا اش قونوید بخوره !!!!!!!!
یکشنبه 26 آذر 1391 - 05:01
javadch - تهران - ایران
وا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یکشنبه 26 آذر 1391 - 06:36
Tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
نمیدونم چی‌ بنویسم برای این مردک نفهم ،
یکشنبه 26 آذر 1391 - 09:40
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
بی‌خود نبود که کاندید اون جاهل وقیح بودی چون مثل خودش دزد جانی و حرف مفت زن هستی/ تنها هنرت چرت و پرت گفتن و آسمون و به زمین بافتن است/ چرا دشمن موسوی و کروبی بود و هست چون اونا اندازه تو نادان و وطن فروش نبودند چون اونا برا خودشون پرنسیب داشتن و شخصیت‌های قلاّبی نبودند/ هم جاهل وقیح با حقه و کلک سر اون پست نشست و قبضش کرد هم تو/ تا دم آخر هی‌ اراجیف ببافو و حال همه را به هم بزن/ بمیرید که تا این حد وقیح و بی‌ حیا هستید/ کسی‌ که هیچ چیز غیر از منفعت خودش براش ارزش نیست به همین خفت می‌افتد.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 11:41
بت شکن - مونترال - کانادا
الان ۳ سال است که ایران ویزا برای آذربایجانی‌ها را لغو کرده ولی‌ آذربایجان چنین اقدامی را برای ایرانی‌‌ها نکرده چون می‌دانند هدف ایران از این اقدام این بوده که مرز‌های آذربایجان به روی آخوند‌ها و سپاه و بسیج و حزبالله و و و باز شود ولی‌ ترک‌ها نشان دادند که هوشیار تر هستند!!!
یکشنبه 26 آذر 1391 - 13:08
modire behesht - هایدلبرگ - آلمان
( اخطار ) --- ( 1 )-- خدا عاقبت نسل آینده مشهدی‌ها را به خیر کند !،، در شهرها و کشورهایی که فقر در آن زیاد شده است و مردم برای بدست آوردن یک لقمه نان بخور و نمیر تن‌ به هر خفت و خاری میدهند و از طرفی‌ دور تا دور و تمام فضای اطراف حرم رضا را ملایان ۲زاری برای جاری کردن حکم صیغه در قبال دریافت کمی‌ پول خودش هام برایت صیغه‌ای را میاورند اگر این قانون تصویب شود و زوار به آنجا هجوم بیاورد قطعا بدانید که با گذشت چند سال در کمال تعجّب پی‌ خواهید برد که صد‌ها هزار فرزندهای مجهول و بی‌ پدر بدنیا خواهند آمد و بیخ ریش زنهای بدبخت مشهدی میماند !، و این بچه‌ها نه تنها یک عمر بدون پدر خواهند ماند ، بلکه قسم اینگونه بچه‌ها در مدرسه نیز این خواهد بود ؛ به جان و مرگ پدر مجهولم قسم که ... !!،،،،، >>>
دوشنبه 27 آذر 1391 - 01:41
modire behesht - هایدلبرگ - آلمان
( اخطار )-- ( 2 )-- و اگر این قانون لغو ویزا برای زواران مشهد واقعا" سالیان سال دیگر ادامه داشته باشد ؛ قطعا دولت در آینده مجبور خواهد شد که یک ستاد جدیدی به نام ستاد تخم زوار در مشهد افتتاح نماید !، برای رسیدگی و کمک به فرزندانی که از زواران بی‌ نام و نشانی‌ که روی دست زنان یا دختران مشهدی بجا مانده است !! مگر اینکه دولت یک قانونی را تصویب کنند که اگر زواری به قصد زیارت نیاید و فقط هدفش سیخ زدن باشد ؛ طبق این قانون در اطراف همان صحن حرم ؛ ابولی آنها قطع خواهد شد !!،، وظیفه انسانی‌ ایجاب می‌کند که این هشدار را بدهم !، جوری نشود که در آینده گلایه کنید و به من بگویید مدیر بهشت این را می‌دانست ولی‌ به ما نگفت ؟!!!،،حالا از ما گفتن !!
دوشنبه 27 آذر 1391 - 01:44
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.