عکسهای چند توریست از دربند تهران 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

+395
رأی دهید
-21

piade - تهران - ایران
از موشهای کنار رودخونه هم عکس انداختند؟
شنبه 25 آذر 1391 - 00:30
sarah1 - نیویورک - امریکا
ممکن نیست ایرانی یه جا بره و اشغال نریزه
شنبه 25 آذر 1391 - 00:32
Roya.m - تهران - ایران
من هنوز هم نفهمیدم اون مجسمه میدون دربند مال کیه؟!
شنبه 25 آذر 1391 - 00:30
محبت خدا - ایران - ایران
معرکه ست . هیچ جا مثل ایران نمیشه . آرزومه که ایرانم آزاد شه و برگردم.
شنبه 25 آذر 1391 - 00:59
piki82 - تورین - ایتالیا
خیلی قشنگ بود فقط عکس اون زباله ها حالم رو گرفت و اینکه واقعا کسی هست که بره دربند(عکس 4 ) و پیتزا مخصوص بخوره ???
شنبه 25 آذر 1391 - 01:00
ekman - شیراز - ‫ایران
یادش بخیر زمانیکه 18،19 سالم بود،هر جمعه صبح زود دوست و رفقا جمع میشدیم و جهت کوهنوردی و استفاده از طبیعت میرفتیم دربند،گروهای سیاسی خاصی را هم با سبیل های مخصوص به خودشون جهت فعالیت و جذب افراد به گروه خودشان را هر هفته میدیدیم.مثل حالا نه امکانات بود و نه اینقدر کثیف.
شنبه 25 آذر 1391 - 02:09
Neda02 - اتاوا - کانادا
عکس شماره ۹ بیشتر این تصور را برای من به وجود آورد که نوشابه و دوغ و .. را ریختن تو آب که خنک بشه. البته من همیشه خوش‌بین هستم و نسبت به مسائل دید منفی ندارم.
شنبه 25 آذر 1391 - 04:42
asal55290 - مشهد - ایران
زیبا زیبا زیبا....غیر از اون فرهنگ بالی ما ایرونیا در پاکسازی مححیط زیست.....
شنبه 25 آذر 1391 - 06:24
htafas - مادرید - اسپانیا
امیر شاه قدمی . سرهنگ 81 ساله ای . که کوهنورد، چترباز، مربی ممتاز اسکی از فدراسیون ایران و فرانسه، مربیگری کایت . مردی که مجسمه اش 48 سال است در میدان دربند تهران نصب شده است. علاوه بر فتح قله های مختلف، به دلیل همکاری در عملیات مربوطه به نجات یک فروند هواپیمای آمریکایی سقوط کرده در قله زردکوه بختیاری به ارتفاع 3870 متر در سرمای 30 درجه زیر صفر . در سال 1340 که موفق به نجات افراد آن گشته از طرف رییس جمهور وقت آمریکا (کندی) مدال لیاقت نیز دریافت کرده است.  . در آبان‌ماه سال۱۳۵۰، بنا به پیشنهاد فدراسیون کوه‌نوردی ایران و موافقت انجمن شهر و شهرداری تهران‌، نام میدان دربند به میدان کوه‌نوردان تغییر یافت‌.
شنبه 25 آذر 1391 - 07:25
pegahsr - دبی - امارات
واای من دربند می‌خوام
شنبه 25 آذر 1391 - 08:29
سبز باشيد - اكلند - نيوزيلند
خیلی هوای ایران زده به سرم اما دلم برا هموطنام کباب میشه تو این کرونی مکه میشه جوجه کباب و برک و این جیزا رو خورد ؟
شنبه 25 آذر 1391 - 10:00
ezraeel1366 - کرمانشاه - ایران
حیف که خیلی کثیفه و به جز یه هوای خوب چیزی از طبیعت دست نخورده اونجا وجود نداره. همش تا اون بالا رستوران تمام رودش کثیف و ذباله قبلا فکر میکردم مردم تهران خیلی فرهنگشون بالاتر از این حرف ها باشه واقعا اونجارو کثیف کردن. هزاربرابر طاق بستان و پارک کوهستان خودمون و با دربند صحنه رو ترجیح میدم به اینجا که فقط رستوران میبینی با یه رود کثیف و پر از ذباله. گاهی اوقات قدر جایی رو که داریم رو نمیدونیم.
شنبه 25 آذر 1391 - 08:35
maziar hezarshamshir - بوخلت - آلمان
دیدن این تصاویر، منو به چیزی حدود ۲۵ سال پیش برد. یادش بخیر!!!!در دوران دبیرستان، از سال ۱۳۶۳ تا۱۳۶۶، به مدت ۳سال تمام، هر جمعه، ساعت ۵ صبح، از سر ٔپل گیشا با دوستان و رفقا، ماشین میگرفتیم تا میدان تجریش، و از میدان تجریش تا دربند با ماشین بعدی می‌رفتیم. تو کوه هم چقدر خوش می‌گذشت. یا از خانه با خودمون غذا می‌بردیم یا اون بالا دیزی میخوردیم.ایستگاه ۴، همیشه نوار شهرام ناظری روشن بود.جوانی کجایی‌، یادت بخیر!!!!!
شنبه 25 آذر 1391 - 09:43
Tumba - استکهلم - سوئد
رویا.م - این مجسمه رو فدراسیون کوهنوردی پیش از ان قلاب اونجا نصب کرد. فکر می‌کنم فقط در ایران با کراوات به کوه می‌رن. واقعا خرابش کردن.
شنبه 25 آذر 1391 - 10:20
mahshahr - ونکوور - کانادا
هروقت این الو و لواشک ها رو خوردیم مشکل گوارشی گرفتیم!
شنبه 25 آذر 1391 - 10:46
اپل فارسی - لوزان - سوئیس
(محبت خدا - ایران - ایران ) . قربونت تو که تو ایرانی به کجاش میخواهی برگردی ؟؟؟؟
شنبه 25 آذر 1391 - 10:46
palachinka - صوفیا - بلغارستان
Roya.m - تهران - ایران:. کوهنورد که در میدان سربند در محلهٔ دربند برپا است در سال ۱۳۴۱ توسط رضا لعل ریاحی، پیکره‌تراش و نقاش ایرانی ساخته و سپس نصب شد. . ایدهٔ ساخت این تندیس در سال ۱۳۳۷ از سوی حسن وجدان‌خوش، از کوه‌نوردان با سابقه ایرانی پیشنهاد شد. سرهنگ بیات، رئیس مرکز آموزش کوهستانی ارتش، مقدمات ساخت آن را آماده کرد و «مهام»، شهردار وقت تهران، هزینه ساخت مجسمه را پذیرفت. سپس امیر شاه‌قدمی، گروهبان ارتش و مربی کوه‌نوردی مرکز آموزش کوهستانی و مربی اسکی ایران به عنوان مدل به رضا لعل ریاحی معرفی شد و شهرداری هم مبلغ ۱۰ هزار تومان بابت ساخت مجسمه پرداخت. . سال ۱۳۳۸، یک سال پس از طرح این پیشنهاد مدل گچی آن آماده و در میدان سربند نصب شد، اما بارندگی و یخ‌زدگی زمستان همان سال بود که دست و بخشی از بدن مجسمه را خرد کرد. این قسمت مدت‌ها با پرچم ایران پوشانده شده بود تا این‌که در سال ۱۳۴۱ با پی‌گیری‌های رئیس وقت فدراسیون، رضا لعل ریاحی تندیس سیمانی را آماده کرد که این مجسمه هنوز پا برجا است. منبع از ویکی‌پدیا :)
شنبه 25 آذر 1391 - 11:09
monjiiran - وین - اتریش
قشنگ بود یادی از آیام گذشته کردیم
شنبه 25 آذر 1391 - 11:43
tabarzinn - یوله - سوئد
اون ساختمانِ قشنگ با سربازهای هخامنشی فکر کنم از زمان رضا شاه باشه .. خوبه که وحوش تا این لحظه کاری با نقش و نگار نداشتن...
شنبه 25 آذر 1391 - 12:26
oghab - هلسينكي - فنلاند
Roya.m - تهران - ایران. یکی ازدوستان گفت. یک نماداست .نمادکوهنوردی .حالا هی بپرس ..
شنبه 25 آذر 1391 - 12:46
*Fanoos* - ایران - ایران
فقط این دربند جون میده واسه قلیون کشیدن
شنبه 25 آذر 1391 - 21:31
a.ahooraei - کلن - آلمان
Roya.m - تهران - ایران جوابت از صفحه های قبل, من مث تو از اداره ها نمی گیرم که مدام وقتم را اینجا صرف کنم من کم میام و واسه همین هم جوابت را دیر اما بموقع می گیری/ عبدالله ما نفهمیدیم که شما ما را بچه آخوند میدونی و یا از این فقرایی که با پول شهرهای اروپایی زندگی میکنند. حاجی اونموقع که شما و امثال شماها دنبال ملا و حزب الله توی ایران مرگ بر ضد ولایت فقیه و مرگ بر غرب زده سر میدادید و ملا را به حکومت کردن در ایران دلخوش می کردین امثال من و من اینجا شعارهای مخالف با شعارهای امثال تو را می دادیم و بدبخت ذلیل مرده این امثال من بودند که بیش از سی سال پیش جرآتش را داشتند و تنهایی پا به فرار گذاشتند و اون دیار را ترک کردند و جاده صاف کن واسه امثال شما شدند که بیاید یه سره برید سراغ اداره ها و نه منی که اینجا با خون دل زحمت کشیدم و آبروی تویی صفر ایرانی خریدم. کاش میدونستی و میدونستم که بابات و بابم کی بودند؟
شنبه 25 آذر 1391 - 22:25
Roya.m - تهران - ایران
دوستهای نازنین که برای من صبورانه توضیح دادین که مجسمه میدون دربند متعلق به چه شخصی هست، از شما سپاسگزارم ، با خوندن ماجرای این مجسمه حالا یک چیز برای من سوال شده و خیلی تعجب میکنم که چطور جمهوری اسلامی هنوز دست به اون مجسمه نزده ، مجسمه مردی که در زمان بقول اینها طاغوت اونجا گذاشته شده و مربوط به فردی هست که در زمان شاه تعلیم دیده و بخصوص از دست رییس جمهور امریکا مدال افتخار گرفته ، خیلی تعجب آوره که هنوز سرجاش هست و پایین نکشیدنش هنوز تا مجسمه اون خمینی ملعون رو بزارن جای اون !؟ علت اینو کی میدونه که چی میتونه باشه ؟ خیلی عجیییییییبه به خدا
یکشنبه 26 آذر 1391 - 00:55
setayeshz565 - وین - اتریش
piki82 - تورین - ایتالیا/ بله متاسفانه منم خیلی ناراحت شدم اینهمه آشغالو دیدم،بعدشم همش ادعا میکنیم که ما ملت با فرهنگی هستیم ،هر روز هم شهرو کشورمون کثیف تر میشه..
یکشنبه 26 آذر 1391 - 10:02
rezgar - لینشوپینگ - سوئد
ارزوی ما هم اینست کشور زیبا و عزیزمان ایران از شر اشغالگران اخوند عرب زده ازاد شود و ما هم که سالیان سال است تبعید و فراری شده ایم بتوانیم به ایرانمان برگردیم.
یکشنبه 26 آذر 1391 - 12:32
Roya.m - تهران - ایران
a.ahooraei - کلن - آلمان. دوست من ، معذرت میخوام اگه طوری نوشتم که ناراحت شدی، من منظوری نداشتم و شاید درباره شما زود قضاوت کردم ، بیا آشتی ! من اگه یاد بگیرم که زود قضاوت نکنم شاید اونوقت انسان خیلی کاملی باشم ، اما این همیشه بزرگترین ضعف من هست ، هربار هم میگم این دفعه آخرمه که زود قضاوت کردم ، اما باز هم تکرار میشه ، در هر صورت معذرت میخوام دوست من و منو ببخش که ناراحتت کردم ،ولی باور من دختر بدی نیستم اصلا
یکشنبه 26 آذر 1391 - 23:56
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
طبیعت و محیط آدمها هر قدر زیبا هم باشه وقتی که درش آزادی نباشه چه فایده؟ میتوانند در دربند ( چه اسمی در-بند! در اسارت؟ ) آزاد با یک موزیک شاد برقصند یا اینکه یکهو سرکله بسیجیها و دیگر مزدورها پیدا میشه؟ از حجاب اجباری و دیگر مشکلات مردم ایران بگذریم. من که یک خاطره بد و فراموش نشدنی از یکبار کوهنوردی با دوستان در دربند دارم. ولی کلاً جای با صفائی است آنهم برای تهرانیها برای فرار از زندگی در حصار بتونها و آسفالتها.
‌سه شنبه 28 آذر 1391 - 18:12
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.