درخشش تازه واردها برای برتری پرگل استقلال

مهدی رستم پور

از مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال ایران، تیم فوتبال استقلال مقابل سایپا به برتری پر گل ۴-۰ رسید تا در مرحله یک هشتم نهایی میزبان گهر دورود شود.
 
تیم گهر که هدایتش را محمد مایلی کهن برعهده دارد، موفق شد در اهواز بر تیم استقلال این شهر غلبه کند. تیم های داماش گیلان، فجرسپاسی شیراز، سایپا شمال، ذوب آهن اصفهان، ابومسلم مشهد و صنعت نفت آبادان نیز دیگر تیم های پیروز در این مرحله بودند.  شش بازی هم به دلیل انصراف تیم ها برگزار نشد که در جام های حذفی کشورهای صاحب فوتبال، بی سابقه است.
 
جدال استقلال تهران و سایپا البرز در ورزشگاه آزادی و با رونمایی از بازیکنان جدید استقلال به انجام رسید. همچنین مجتبی جباری بازیکن کلیدی این باشگاه نیز پس از ماه ها مصدومیت به میدان آمد. پیش از ورود جباری، بازی با تساوی بدون گل دنبال می شد.
 
در این بازی پس از این که سایپا ۱۰ نفره شد و نیمه اول با تساوی ۰-۰ به اتمام رسید، در نیمه دوم آرش برهانی دو بار، فرزاد حاتمی و ویسنته آرزه کاماچو بازیکن بولیویایی آبیها دروازه رحمان احمدی و سپس سنگربان ذخیره سایپا حمید لطف الله نژاد را گشودند.
 
تورج حق وردی داور مسابقه کاوه رضایی از سایپا را در دقیقه ۴۰ اخراج کرد. سرمربی سایپا معتقد است «اگر داور بیعدالتی نمیکرد، بازی به پنالتی کشیده میشد.»
 
مجتبی تقوی به خبرنگاران گفت: زمانی که رضایی اخراج شد، اصلا خطا نکرد. اگر او اخراج نمی شد استقلال نمیتوانست به ما گل بزند.
 
در این بازی در ترکیب استقلال مهدی رحمتی، حنیف عمرانزاده، امیرحسین صادقی، علی حمودی، خسرو حیدری، حسن اشجاری، جواد نکونام، عباس محمدرضایی، فرزاد حاتمی (دقیقه ۷۸ ویسنته آرزه کاماچو)، آرش برهانی و امین منوچهری (دقیقه ۴۶ مجتبی جباری) بازی کردند.
 
غیر از جباری که پس از چند ماه دوری به میدان برگشت، اشجاری، محمدرضایی، آرزه و حاتمی که خریدهای نیم فصل استقلال هستند برای نخستین بار با پیراهن این تیم به زمین آمدند. آرزه و حاتمی گلزنی کردند، جباری بازگشت خوبی داشت و عملکرد محمدرضایی و اشجاری نیز با واکنش مثبت اندک تماشاگران حاضر در ورزشگاه مواجه شد. به نحوی که در طول مسابقه بارها بازیکنان تازه وارد خود را تشویق کردند.
 
در حاشیه این مسابقه، هواداران استقلال وقتی خیال شان از برتری این تیم آسوده شد، شعارهایی را در کنایه به رتبه دوازدهمی پرسپولیس سردادند. آن ها طی دقایقی طولانی می گفتند: پرسپولیس قهرمان، در لیگ برتر بمان!
 
اظهارات پس از مسابقه
 
جواد نکونام هافبک تیم فوتبال استقلال پس از پایان بازی به خبرنگاران گفت: فردا معلوم میشود از این تیم جدا میشوم یا اینکه در ایران میمانم. اما تا به الان صحبتی مبنی بر پیوستنم به النصر امارات صورت نگرفته.
 
ویسنته آرزه هم گفت: خیلی خوشحالم در اولین دیداری که برای استقلال به میدان رفتم موفق شدم گل بزنم. جو ورزشگاه برایم خوشایند بود. من از آمریکای جنوبی میآیم، جایی که هواداران همواره استادیوم را پر کرده و از تیمشان حمایت میکنند.
 
سعید دقیقی مهاجم سایپا پس از شکست تیمش گفت: وقتی گل دوم را دریافت کردیم شیرازه تیم از هم پاشید، البته اگر  ۱۰ نفره نمیشدیم میتوانستیم استقلال را ببریم.
 
امیر قلعهنویی سرمربی آبی پوشان پیروزی تیمش را «به روح هوادار فقید و خانوادهاش» تقدیم کرد. اشاره او به هوادار جوان این تیم بود که روز بازی استقلال با داماش در ورزشگاه درگذشت.
 
قلعه نویی در ادامه گفت: «تغییرات خوب بودند. بالانس در جناحین استقلال به وجود میآید. آمدن جباری تاثیرگذار بود. هنوز با استقلالی که مد نظر من است فاصله داریم و بازی به بازی باید بهتر شویم. جباری بازیکن بزرگی است و اگر آماده شود حتی مشکلات تیم ملی را هم حل میکند.»

+75
رأی دهید
-53

1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
آقای تقوی اصلا از اول قضاوت مشخص بود که داور آمده که سایپا را حذف کند دقیقا مثل بازیهای لیگ که در صدر جدول هست اینجا هم قول میدم که استفراغ در فینال باشد؟تضمین شده از طرف فدراسون داوران فوتبال.
جمعه 24 آذر 1391 - 21:32
uk_boy - لندن - انگلیس
لنگ پولیسه قهرمان در لیگ برتر بمان loooooooooool
جمعه 24 آذر 1391 - 21:55
zoroye iran - وين - اتريش
داوری کیسه پیوندتان مبارک، این چند ساله همیشه داوری و فدراسیون و سازمان لیگ پشتشون بوده . رهبران مافیای ایران فتل نوحه و قندلی کارشونو خوب بلدن در هر بازی همیشه داور یار۱۲ کیسه کشها بوده
جمعه 24 آذر 1391 - 23:25
آبي ترين - تهران - ایران
فقط اس اس قهرمان. میبینم لنگیای عقده ای و توهمی نظرهای در شان تیم خودشون رو دادن. بنزپولیس قهرمان هه هه هه هه هه هه
شنبه 25 آذر 1391 - 06:25
celtic warrior - سلتیک - اسکاتلند
بازاین سوزشی نظرداد
شنبه 25 آذر 1391 - 07:12
tobayemohabbat - تهران - ایران
نظرات شانسپولیسیها دقیقا مثل درمانده هاست
شنبه 25 آذر 1391 - 10:04
0102 - هرات - افغانستان
اث میلان بارسلونا استقلال
شنبه 25 آذر 1391 - 16:52
dave07 - سیدنی - استرالیا
آخه احمق، اگه داور قرار باشه به نفع ما بگیره یه گٔل می‌زنیم یا فوقش دوتا نه چارتا. مگه آخوند پلیسه که اورت پول خرج کنه و داور بخره یا کل تیمه مقابل رو بخره؟ پرسپولیس غصه نخورد سایپا هم چاهارتایه
یکشنبه 26 آذر 1391 - 11:13
ramin.s - رستم آباد گیلان - ایران
اره بابا ابیته
یکشنبه 26 آذر 1391 - 18:51
zoroye iran - وين - اتريش
تا موقعی که سایپا ۱۱ نفر بودن بازی ۰-۰ بود با اخراج نادرست و ۱۰ نفر شدن بازی رو بردن فقط تیمی که ۱۰ نفر حماسه ۱۰-۱۰-۳ می‌کنه سرورتونه
یکشنبه 26 آذر 1391 - 21:58
dave07 - سیدنی - استرالیا
شما الان باید با تیمهای ته جدولی‌ کری بخونین عزیز جان نه با سرورتون که صدره جدوله. شما مثلا می‌تونین با گهره گٔل تپه کری بخونین که از اونا یکم بالاتر هستین. زیاد هم ناراحت نباشین وقتی‌ نوبته شما هم برسه ما چارتا می‌کنیم تو لنگتون. جباری هم که برگشته گفته می‌خوام دوباره لنگو از وسطه زمین سوراخ کنم.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 02:08
zoroye iran - وين - اتريش
من با کسی‌ کری ندارم مخصوصا با آدمهای فحاش ، بحث رو عوض کردن جالبه وقتی‌ کم میارن بحثو عوض می‌کنن الان نیم فصل مونده هروقت ۱۳ جدول و دسته ۳ رفتیم بد بیاید با ما کری بخونید اون کسی‌ که از نیمه زد کریم باقری بود اشتباه به عرضت رسوندن ما هم استاد کریمی‌ برگشت و نیم فصل براتون داریم .۱۰-۱۰-۳. و ۶۶۶۶۶۶
دوشنبه 27 آذر 1391 - 14:30
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.