۲۷ کشته در تیراندازی در دبستانی در ایالت کانتیکت آمریکا

مدرسه ساندی هوک به گفته خبرنگاران از مدارس سطح بالای شهر نیوتاون به شمار می رود

صبح جمعه ۱۴ دسامبر، در مدرسه ساندی هوک در شهر نیوتاون در ایالت کانتیکت آمریکا تیراندازی صورت گرفته و گزارش های رسانه های آمریکا حاکی از کشته شدن ۲۷ نفر از جمله دست کم ۱۸ کودک است. در این حادثه فرد تیرانداز، کشته شده و دو سلاح او در اختیار پلیس قرار گرفته است.

مارک باوتون، شهردار نیوتاون، به سی ان ان گفته است که سه نفری که به بیمارستان منتقل شده اند، در "وضعیت بسیار جدی" قرار دارند.


در پی دریافت این گزارش ها، پلیس دانش آموزان این مدرسه را از مدرسه خارج و محوطه را تخلیه کرده است.

مقام های محلی می گویند که به عنوان یک اقدام احتیاطی، مدرسه ها در سراسر منطقه تعطیل شده است و فرماندار ایالت کانتیکت راهی منطقه شده و در حال ملاقات با خانواده قربانیان است.

در کنفرانس مطبوعاتی پلیس که دقایقی پیش برگزار شد، پلیس اعلام کرد که فرد تیرانداز درون مدرسه کشته شده است ولی از ارائه آمار دقیق کشته شدگان و زخمی ها خودداری کرد. قرار است به زودی کنفرانس دیگری برگزار شود.

نیروهای پلیس مدت کوتاهی پس از ساعت ۹ و ۴۰ دقیقه صبح به وقت محلی (۱۴ و ۴۰ به وقت گرینویچ) سر رسیدند، و جست و جو در منطقه همچنان ادامه دارد.

گزارش تاییدنشده یک روزنامه محلی، از وجود دو تیرانداز حکایت دارد.

پلیس صبح جمعه گزارشی دریافت کرد از یک فرد مسلح که به دفتر اصلی مدرسه وارد شده بود. بر اساس گزارش روزنامه کورانت، یک نفر "گلوله های زیادی" خورده است.

یک شاهد عینی به سی ان ان گفته است که از راهروی مدرسه صدای تیراندازی شنیده است. او گفت "باید صدبار تیر شلیک شده باشد."

رسانه های محلی گزارش کرده اند که آتش نشان ها به کودکان گفته اند که چشم ها را ببندند و از کنار دفتر مدرسه بدوند و از مدرسه خارج شوند.

منابع دیگر می گویند که تعدادی از تیرها به داخل یک کلاس درس شلیک شده است.

اکنون با وجود اینکه کودکان از این مدرسه خارج شده اند، تصاویر هوایی همچنان از حضور چندین ماشین پلیس و اورژانس در منطقه حاکی است.

بر اساس گزارش ها چندتن از والدین در مدرسه حضور دارند و در انتظار اطلاعات بیشتر به سر می برند.

این مدرسه دولتی بیش از ۶۰۰ دانش آموز دارد، دانش آموزان ۵ تا ۱۰ ساله که از دوره آمادگی تا کلاس چهارم دبستان تحصیل می کنند.

بیمارستان دنبری در منطقه، در وبسایت خود نوشته است که از "وضعیت" مدرسه آگاهی دارد.

بیمارستان در بیانیه ای نوشته است: "لطفا مطلع باشید که ما در حال حاضر در حال جمع آوری اطلاعات هستیم و در اسرع وقت، اطلاعات دقیق را در اختیار شما قرار خواهیم داد."

 

+48
رأی دهید
-87

love-iran - چابهار - ایران
باز تو ایران ما روزی 2 یا 3 نفری میکشن اونجا هفته ایی 20 تا میکشن تو 1 سال چند مورد تیر اندازی تو سینما مدرسه دانشگاه اینجا تو خیابون امنیت نداریم اونجا تو سینما پارک مدرسه الان یک عده میان حمله میکنن به من گور پدر هر چی اخوند امریکا هست فقط میدونم نه اخوند کارش درسته نه این پیر انگلیس
جمعه 24 آذر 1391 - 21:36
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
exame292 - تهران- ایران- با شنیدن یا خواندن این خبر الان قند تو دلت آب میشه و از خوشحالی داری میمیری مگرنه؟ بسیجی !!! دیگر مزدوران رژیم ملاها هم الان ربطش میدهند به چرندیات گناه و بیخدائی آمریکائیها و مزخرفات دیگر. بهر حال از پیش آمد چنین حادثه ناگوار که جان انسانها خصوصاً کودکان گرفته شد بسیار ناراحت کننده است برای همه آنهائی که از شعون انسانی برخوردارند. با تسلیت و همدردی به بازمانده گانشان! برایشان آرزوی صبر و بردباری و تحمل این فاجعه دلخراش را دارم.
جمعه 24 آذر 1391 - 21:32
be_pa.khaste - هارلم - هلند
اینا اگه کارشون درست بود که آخوند رو راس کار قرار نمی‌دادن که ملت ایران اینجور بشن .حقشونه والا
جمعه 24 آذر 1391 - 22:05
ali1111 - تهران - ایران
exame292 - تهران- ایران راستی‌ آی دی‌هایی‌ هم که قبلا تو این سایت باهاشون کامنت میگذاشتی هم بنویس...
جمعه 24 آذر 1391 - 23:38
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
be_pa.khaste - هارلم - هلند. کشته شدن ۲۷ کودک به دست یک دیوانه حقشونه؟؟؟؟؟؟؟؟ این چه کامنت شرم آوری هست؟؟؟ مگر ۲ میلیون ایرانی‌ در سال ۱۳۵۷ امام امام کردند از آمریکا بودند؟؟؟ آمریکا پالون را داد چرا ایرانی‌ روی دوش کشید؟؟؟؟؟انسان باشید!
شنبه 25 آذر 1391 - 00:02
ali1111 - تهران - ایران
به_پا.خسته - هارلم - هلند. آدم به داغونی تو ندیدم...
شنبه 25 آذر 1391 - 00:43
perser68 - فلوریدا - امریکا
be_pa.khastehهارلم هلند. حتما آدم نباید عبا و عمامه داشته باشه تا بهش بگن آخوند!!!تو هلند زندگی میکنی‌ و همچنان از کشتن و مردن حرف میزنی!؟مطمئنم یه هفته تو آمریکا زندگی کنی‌ نظرت کاملا عوض میشه!!!
شنبه 25 آذر 1391 - 00:53
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی
be_pa.khaste - هارلم - هلند. حقشونه؟ یه مشت بچه ابتدایی و آمادگی رو یه جانی کشته تو میگی حقشونه؟حق کیه؟ هنوز به اون حد شعور نرسیدی که حتی اگه توهمات سیاسیت واقعیت هم داشت اونو ربط به یه مشت بچه ندی. آدم روانی و بیماری هستی که اینجور حرفی زدی.حتما زندگی سخت و تلخی هم اونجا داری..کم پول و در مضیقه و همیشه در حسرت...تنها و...حقته..از این بدتر هم سراعت میاد با این طرز فکر ضر بشریت عقده ای.
شنبه 25 آذر 1391 - 01:09
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
بیچاره بچه ها چه گناهی کرده بودنند که باید با این وضع کشته بشوند, خدا نسل هر چی آدم بیرجم و دیوانه است از زمین برداره الهی بگردم مادرهاشون در چه حالی هستند امیدوارم برای هیچ مادری پیش نیاد.
شنبه 25 آذر 1391 - 02:00
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
love-iran - چابهار - ایران - be_pa.khaste - هارلم - هلند. بسیجیان نوکر رژیم که از کشته شدن انسانهای بیگناه لذت میبرید چون آمریکایی هستند! آمریکا یک قاره بزرگ متشکل از 52 کشور است. مشکل اینجاست که اگر حادثه ای در آمریکا رخ میدهد صدها شبکه خبری آنرا پوشش میدهند. در ضمن باید متناسب با جمعیت و وسعت کشور موضوع را دید. نظیر این اتفاقات در همه کشورهای دنیا رخ میدهد از جمله در ایران. اما فقط آمریکاست که روی آن زوم میشود. اینهم لینک اتفاقات مشابه در کشورهایی که در آنها اسلحه ممنوع است:. https://news.yahoo.com/factbox-worst-shooting-incidents-globally-past-two-decades-212050118.html. این اتفاقات در ایران, آلمان, فرانسه, استرالیا, کره جنوبی, نیوزیلند, نپال و نروژ رخ داده و در این کشورهای حمل و استفاده از سلاح ممنوع است. با تمام این اتفاقات آمریکا یکی از امن ترین کشورهای جهان است. ...شما مزدوران رژیم که اسلام ذره ای وجدان برایتان باقی نگذاشته که کشته شدن بچه های معصوم را حق آمریکاییها میدانید! ننگ بر شما انگلهای اسلامی!
شنبه 25 آذر 1391 - 03:56
telesm - لس آنجلس - ایالات متحده
بابا من نمیدونم اگه اینا دیوانه هستن چرا میرن آدمهای بیگناهو میکشن خوب خودشونو بکشن راحت شن برن دیگه.عجب وحشی‌های پیدا می‌شه ها.
شنبه 25 آذر 1391 - 04:02
elkgrove12 - شیکا گو - امریکا
ببینم باورتون شده ۲ میلیون نفر یا بیشتر انقلاب کردن؟ معلومه آخوندارو آوردن.
شنبه 25 آذر 1391 - 05:41
elkgrove12 - شیکا گو - امریکا
ببینم باورتون شده ۲ میلیون نفر یا بیشتر انقلاب کردن؟ معلومه آخوندارو آوردن.
شنبه 25 آذر 1391 - 05:42
bakhtiyar - گوتنبرگ - سوئد
در آمریکا مقررات خرید سلاح بسیار آسان است.اینه که هر دیوانه ای میتونه داشته باشه و حکایت تیغ و زنگی مست مکررا تکرار شود.
شنبه 25 آذر 1391 - 06:48
morid - بوشهر - ایران
این پیشامد ناگوار را به همه انسانها تسلیت میگم حتی اگر در اسرائیل بود بازهم زشت،نکوهیده و غیر انسانی بود.اما پند نکته:1-خنده ام میگیره از چند میکرو نوکر مزدور که دارند اینجا دست پیش میگرند که عقب نیافتند و مثل همیشه قضاوتهای سطحی و احمقانه!!!2-27 کودک سوری چند روز قبل در یک مدرسه سوریه با خمپاره تروریستهای سلفی و القاعده تکه تکه شدند و چند ساعت بعد اوباما جلو تلوزیون گفت:ما اپوزیسیون سوریه را کاملا به رسمیت میشناسیم،یعنی دقیقا تروریست را،همانطور که مسعود و مریم رجوی قاتل هزاران کودک ایرانی را. 3 -قیافه امروز اوباما و اشکهای تمساحش امروز دیدنی بود!!؟؟4-در هیچ دین و مذهبی و مسلک کشتار انسانهای بیگناه و بویژه کودکان مورد تایید نیست.5-راستی چه فرقی بین کودکان میانمار،سوریه،غزه،بحرین،افغانستان و عراق ...و امریکا هست؟همه اشان دوست داشتنی و میوه دل بابا و مامان هستند. وقت آن نیست معیارهای دو گانه کنار بگذاریم و تروریست را از هر نوع محکوم کنیم؟؟؟
شنبه 25 آذر 1391 - 07:34
morid - بوشهر - ایران
در تمام کشتارهایی که در امریکا صورت میگیرد،شما هیچگاه عکس،فیلم و یا گزارشی از خود محل حادثه نمینید،عجیب نیست؟؟ عکسه و فیلمها همه اش از خیابانهای اطراف وقوع جنایت و یا با هلی کوپتر از نمای خیلی دور مشاهده میکنید و اف بی آی اجازه فیلمبرداری را به هیچکس از نمای نزدیک نمیدهد.البته شاید بخاطر ترس از کمپانیهای اسلحه فروشی،شایدم از هم گسیختگی جامعه امریکا و چند شاید دیگر!!!؟؟؟
شنبه 25 آذر 1391 - 08:02
prince of darkness - دبی - امارات
من با هر جور خشونت و قتل و غارت مخالفم و اعتقاد دارم هیچ ربطی به دین و ایین نداره که کسی قاتل بشه یا دکتر و مهندس بشه...انسانیت شرط اول هستش...خدا این کودکان بیگناه رو قرین رحمت خودش قرار بده...
شنبه 25 آذر 1391 - 08:38
pull.over - دوحه - قطر
خون بچه های آمریکایی از خون بچه های ایرانی و فلسطینی و لبنانی رنگین تر نیست!! شمایی که دل برای بچه ی آمریکایی میسوزنی! همین شما نبودی که واسه کشته شدن فلسطینی ها هلهله راه انداخته بودی؟ شما از انسانیت تنها نوشتنش را یاد گرفته اید! کشته شدن هر کدوک بیگناهی در هر جای دنیا ناراحت کننده است،اما فرق نهادن میان انسان ها نامردیه! زورت میاد از اینکه فلسطینی سرمایه مملکتت رو میخوره؟ خوب پس تو چکاره ای؟به جز عمل شاقه و پر زحمت کامنت گذاشتن در اینترنت چیکار کردی تا مسئولین کشورت این کار رو نکنند؟
شنبه 25 آذر 1391 - 12:37
Azadikhah - تكسل - هلند
مثل اینکه امسال ، سال کشتار کودکان است، در ایران، در سوریه، در غزه، در آمریکا، همه صحبت از کشته شدن کودکان بی گناه است.لعنت خدا بر کودک کشان..آزاد بودن خرید و فروش اسلحه در آمریکا باعث شده که هرکسی تو خونه اش اسلحه داشته باشه و هروقت بخواد ازشون استفاده کنه.در ایران که کشتن دانش آموزان و بچه‌ها به بخشی جدایی‌ناپذیر از دستگاه بی‌در و پیکر آموزش و پرورش تبدیل شده است. حالا به هر شکلی. چه کاروان راهیان نور و چه بخاری.
شنبه 25 آذر 1391 - 12:42
pull.over - دوحه - قطر
morid - بوشهر - ایران:دمت اساسی گرم. حرف دل منو زدی،واسه اولین بار با نظرت کاملا موافقم:-)
شنبه 25 آذر 1391 - 13:46
exam292 - تهران - ایران
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان:...بنی آدم اعضای یکدیگرند...که در آفرینش ز یک گوهرند...چو عضوی به درد آورد روزگار...دگر عضوها را نماند قرار...تو کز محنت دیگران بی غمی...نشاید که نامت نهند آدمی.
شنبه 25 آذر 1391 - 16:46
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
morid - بوشهر - ایران. - تو کور و کری مشکل بقیه چیست؟! مثل همیشه تو مزدور دروغگوی اسلامی با ماله کشی و دروغ و جعل حقایق سعی در زنده نگاه داشتن اسلام و حکومت ددمنش اسلامی داری! اولا تو که در بوشهر نشستی به کدام شبکه تلویزیونی آمریکا دسترسی داری که چنین ادعای مضحکی میکنی؟! شرم بر تو دروغگوی اسلامی! از لحضه وقوع حادثه تمام برنامه های پر بیننده قطع شد و دهها شبکه تلویزیونی به پوشش همزمان حادثه پرداختند. فکر کردی اینجا ایران طاعون زده اسلامی است که سانسور و خفقان حاکم باشد ؟! ثانیا تو بسیجی مزدور با سفسطه و مغلطه سعی میکنی آسمان و زمین را به هم بدوزی. کشته شدن بیگناه و با گناه در سوریه چه ربطی به تایید اپوزیسیون سوریه توسط اوباما دارد بجز اینکه شما مزدوران اسلامی از آینده خودتان نگرانید؟! اینرا یقین بدانید که اسد بزودی رفتنی است و نوبت ایران بزودی فرا میرسد. پس به فکر ذخیره پوشک و ساندیس و سوراخ فاضلاب برای مخفی شدن باش!
شنبه 25 آذر 1391 - 21:11
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
{قابل توجه ساندیس خوران ساعتی هفت هزار تومانی ارتش سایبری رژیم و تمام ماله کشان اسلامی - pull.over - دوحه - قطر - morid - بوشهر - ایران - be_pa.khaste - هارلم - هلند و بقیه اراذل اسلامی}. اگر در آمریکا قتلی صورت میکیرد عمدتا توسط افرادی با مشکلات شخصی و روانی است. بعنوان مثال فرد ضارب در حادثه بالا اول پدر خود را کشته بعد مادرش که در همان مدرسه معلم بوده و بعد بدون هدف به روی همه آتش گشوده. این نمیتواند فاکتوری برای نا امنی کشوری به وسعت آمریکا به شمار برود. اما نگاه کنیم به ایران طاعون زده اسلامی که افراد بدون محاکمه و بدون دسترسی به وکیل, دستگیر, شکنجه و اعدام میشوند! کدام یک از این دو واقعه نا امنی در جامعه به شمار میرود؟ به فرمان خمینی شیاد آن ضد ایرانی هندی زاده گور بگور بین 3 تا 7 هزار نفر در زندانهای ایران قتل عام شدند! آیا کسی پرسید در مدینه فاضله اسلامی چه میگذرد و بر چه اساس بر مبنای یک نامه با مضمون (دشمنان اسلام را سریعا اعدام کنید) عده ای که قبلا محاکمه شده و دوران محکومیتشان را میگذراندند شبانه اعدام شدند؟ لعنت بر اسلام و حکومت اسلامی و مزدوران بی وجدانشان!
شنبه 25 آذر 1391 - 21:13
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
exame292-تهران- زن بسیجی مثل اینکه داری یواش یواش بوئی از انسانیت میبری! راه پیوستن به جرگه انسانهای با وجدان و با عاطفه و با اخلاق نیک حتی برای کاسه لیسهای رژیم ملاها نیز باز است و نیازی به توسل به خرافات اسلامی نیست که انسان خوب باشی. مهم آنست که به ارزشهای انسانی خارج از چهارچوب ادیان کهنه و ساخته گی اعتقاد داشته باشی. مگر در قرآن نیامده که خدای شما حتی از افتادن هر برگی در روی زمین آگاه است؟ خدای شما کجا بود که جلوی مرگ بیست کودک بیگناه را در آمریکا بگیرد؟ یا خدا فقط در انحصار خدمت به مسلمانهاست؟ که نمیشود گفت چونکه چند روز پش خبر در آتش سوختن چند کودک ایرانی در مدرسه بود. تو هم دست از عوامفریبی بردار و خوشحالی خودت را با ادای ابراز همدردی کردن و استفاده از شعر مخفی نکن. ترا که دیگر همه میشناسند که چه کینه و نفرتی نسبت به حتی مورچه های آمریکائی داری چه برسد به کودکان امریکائی که میخواهی سر به تنشان نباشد! مگر غیر از این است که کامنتهای گذشته ات سندی در سایت برای اثباتش هست! اگر ابراز همدردی ات صادقانه است چه بهتر و حرفم را فقط در این مورد درکامنت اولم در باره شما پس میگیرم!
یکشنبه 26 آذر 1391 - 00:57
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
pull.over - دوحه - قطر. حماس موشک پرانی می‌کند اسرائیل جواب میدهد!!!! طبیعی است تعدادی بی‌ گناه هم قربانی شوند این چه ربطی به این واقعه دارد!!!!!مغز شما عاشقان شهادت با !!!!!!! پر شده!
یکشنبه 26 آذر 1391 - 13:49
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
اینهم آمار و وحشتناک جرم و جنایت در ایران به نقل از خبر آن لاین:. افزایش 16 درصدی قتل گرم سال گذشته بیش از یک میلیون و 300 هزار نفر را به دادگاه کشاند. برخوردهای خشونت آمیز ایرانیها، فقط در حد یقه گیری و ضرب و شتم، باعث ثبت 650 هزار پرونده در پزشکی قانونی شده. افزون بر این، خشونت هایی که در جاده ها وجود دارد و منجر به تصادفات سنگین و کشته شدن شهروندان می شود، آمار قتلها و سرقتهای مسلحانه را که به این میزان اضافه کنیم، به سادگی در می یابیم مردم ایران، چندان از اعمال راه حلهای خشونت بار برای مشکلات خود بدشان نمی آید. قتل با سلاح گرم در ایران، در سال 89، نسبت به سال 88 افزایش چشمگیری داشته است. افزایش سالانه 16 درصد قتل با سلاح گرم نشان می دهد سلاح گرم در بین ایرانیان، شیوع بیشتر و کشتن دیگران با تفنگ و تپانچه، افزایش یافته است. آمار پلیس می گوید در سال 88، شلیک های منجر به مرگ در کشور، تنها 517 مورد بوده است، ولی در سال 89، این میزان به 603 قتل با سلاح گرم رسیده است. سهم قتل با سلام گرم در سال 89، نسبت به کلیه قتلهای کشور، بیش از 26 درصد بوده است.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 00:08
morid - بوشهر - ایران
با این زبلخان هتاک،رکیک گو،و صد البته قابل ترحم به جهت مزمن بودن مرض روانیش دهن به دهن نشید،بهتره.1-بخاطر اینکه شان شما بالاتر از این حرفهاست.2-اون مفلوک فکر میکنه در ایران مردم دسترسی به اطلاعات ندارند،غافل از اینه که تنها فقط اربابش امریکا،انواع و اقسام سایت فارسی با پروکسی،و انواع رادیو و تلوزیون فارسی 24 ساعته برای ما اخبار ،تحلیل،فیلم و سرگرمی ایجاد کرده ،و حتی در روستا. و34 ساله که مدام دارد مخ مارا میزنه شاید دوباره یوغ نوکریش به گردن بیاندازیم!!!3-بیچاره فکر میکنه هر کس در ایران به سیاستهای امریکا انتقاد میکنه،حتما روش و رفتار حکومت ایران را تایید میکند.ما اشتباهات بعضا فاحش دولت خود را خوب میدانیم و ندانمکاریهایش را.ولی اینرا هم میدانیم که مثل رژیم گذشته نوکر امریکانیست.چرا؟چون تمام همت امریکا و کشورهای پیروش سنگ اندازی جلوی پیشرفت ایرانه.تحریم،جلوگیری از غنی سازی و هزاران درد سر دیگه.که البته تا بحال سرش به سنگ خورده و بازهم خواهد خورد.
دوشنبه 27 آذر 1391 - 09:00
exam292 - تهران - ایران
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان: خدا انسان رو آزاد آفریده(در انتخاب راه درست ونادرست کاملا مختاره) ولی چون خداوند انسان رو خیلی دوست داره، 124 هزار پیامبر رو فرستاد تا راه درست رو به انسان معرفی کنه. حالا اگه آدمی به اختیار خودش راه نادرست رو انتخاب کرد و توی چاه افتاد!!! چرا خدا رو مقصر میدونیم!!!
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 03:14
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.