وزیر امور خارجه اسرائیل از سمت خود کناره‌گیری کرد

استعفای آقای لیبرمن، پنج هفته پس از انتخابات سراسری اسرائیل صورت می‌گیرد

آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه اسرائیل پس از این که در جریان تحقیقاتی طولانی مدت، به سوء استفاده از اعتماد دیگران متهم شد، از سمت خود کناره‌گیری کرد.

آقای لیبرمن، همچنین از سمت خود به عنوان معاون نخست وزیر نیز کنار رفته و گفته است که برای پاک کردن نام خود و برای این که نشان دهد، بی‌گناه است، مبارزه خواهد کرد.

پرونده علیه آقای لیبرمن به یک رسوایی مالی مربوط به یک دهه پیش بر می‌گردد.

استعفای آقای لیبرمن، پنج هفته پس از انتخابات سراسری اسرائیل صورت می‌گیرد.

آقای لیبرمن در بیانیه‌ای که دفترش منتشر کرده، گفته است: "اگر چه می‌دانم جرمی مرتکب نشده‌ام، اما تصمیم گرفته‌ام که از سمت‌های خود به عنوان وزیر امور خارجه و معاون نخست‌وزیر کناره‌گیری کنم."

آقای لیبرمن، رهبر حزب دست راستی "اسرائیل، خانه ما" است و حزب او دومین حزب بزرگ در دولت ائتلافی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل است.

حزب "اسرائیل، خانه ما" قرار است به همراه حزب لیکود، حزب حاکم به صورت مشترک در انتخابات پیش از موعد شرکت کنند و نتایج نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که پیروز خواهند شد.

آویگدور لیبرمن در ابتدا متهم به پولشویی شده بود اما اتهامات او سپس به سوء استفاده از اعتماد تخفیف یافت.

این اتهام او به دریافت اسناد و مدارک محرمانه از سفیر سابق اسرائیل در بلاروس در باره تحقیقات علیه پرونده خود مربوط است.

آویگدور لیبرمن، نگهبان سابق باشگاه شبانه و مهاجری از شوروی سابق است و به خاطر برخی سیاست‌ها و رویکردهای جتجالی بارها مورد انتقاد قرار گرفته است.

+42
رأی دهید
-8

Royan - کالیفرنیا - آمریکا
روی مسئولین جمهوری اسلامی سیاه.
جمعه 24 آذر 1391 - 18:13
توفیق - سیاتل - آمریکا
این "صهیونیستها" وزیرشون به اتهام سوً استفاده از اعتماد دیگران استعفا میده، وزیر آموزش و پرورش ما وقتی‌ می‌‌شنوه دانش آموزان تو آتیش سوزی مردن میگه چرا از من میپرسین، برین یقه مسئوولش رو بگیرین! وزیر آموزش عالی‌ هم وقتی‌ گندش در میاد که در نشر یک مقاله علمی‌ رونویسی از یک مقاله چاپ شده کرده، میگه تقصیر شاگردم بود. من نمیدونستم! حالا بگذریم از این همه دزدیهایی که میشه و وامهای بدون برگشتی که میگیرن. ببینیم نظر برادران و خواهران ساندیسخور چیه.
جمعه 24 آذر 1391 - 19:19
massoudoslo - اسلو - نروژ
آقای لیبر من فعلا شما تشریف ببرید بعدا ملت شیر و خط میکنن ببینند با حرفای شما چه کار کنند !! شما از همان اولش هم برای کار سیاسی و ملی درست نشده بودید ولی خوب زور زورکی خودتان را تپاندید و فکر کردید در کشور دموکراتی مثل اسرائیل شما و امثال شما میتوانند گرد و خاک کنید و عصای موسی را به دست بگیرید! شما زادگاه اتان را با اسرائیل اشتباه گرفتید . بروید دنبال کارتان .
جمعه 24 آذر 1391 - 22:28
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.