احمدی‌نژاد: کاهش ارزش پول ایران 'طرح دشمنان' بود

رئیس‌جمهور ایران: دشمنان می‌خواهند مانع پیشرفت ایران شوند

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران گفت که فشارهای بین‌المللی علیه ایران برای جلوگیری از پیشرفت این کشور اعمال می‌شوند.

او کاهش ارزش ریال ایران در برابر ارزهای جهانی را هم بخشی از "طراحی دشمنان" خواند که با پشتیبانی عده‌ای در داخل کشور همراه بود.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایران (ایرنا)، آقای احمدی‌نژاد گفت: فشارهایی که در دنیا علیه ملت ایران وجود دارد، به دلیل کارهای سازندگی، جهت‌گیری‌ها و پیشرفت‌هاست."

او اضافه کرد: "دشمنان از ایران مقتدر، پیشرفته، آرمانی و مکتبی که در دنیا الگو شود، می‌هراسند و تمام بهانه‌ها برای جلوگیری از این موضوع است."

رئیس‌جمهور ایران گفت: "آنها مقایسه می‌کنند که ایران با روند کنونی پیشرفت در سال‌های آینده به چه نقطه‌ای می‌رسد و به همین دلیل تصور کرده‌اند که اگر راه برخی منابع را ببندند، منابع در ایران کاهش می‌یابد."

با این حال، او تایید کرد که "ریال ورودی به خزانه مقداری کاهش یافته است."

او اضافه کرد: "دشمنان تصور می‌کردند دولت فلج خواهد شد، اما اکنون کشور اداره می‌شود و نقص قابل توجهی به وجود نیامده است."

آقای احمدی‌نژاد کسانی را که "دشمنان" خواند، متهم کرد که به دنبال کاهش ارزش پول ایران بوده‌اند و گفت: "برخی نیز در داخل، دشمنان را پشتیبانی کردند."

ارزش برابری ریال ایران در برابر ارزهای جهانی در هفته‌های پایانی شهریور و نیمه اول مهرماه امسال به شدت کاهش یافت، به حدی که در دوره‌ای زمانی در بازار آزاد ارز تهران هر دلار آمریکا نزدیک به چهار هزار تومان معامله می‌شد.

رئیس‌جمهور ایران گفت: "ما درصدد هستیم پول ملی تقویت شود و در این راستا با تمام توان تلاش می‌کنیم."

او اضافه کرد: "آنها (دشمنان) خواهند دید که در مدت دو تا سه سال درآمد نفت، سهمش را در اقتصاد ایران از دست خواهد داد."

با این حال، آقای احمدی‌نژاد درباره چگونگی برنامه‌ریزی دولت برای رسیدن به این هدف در دو تا سه سال آینده توضیحی نداد.

او همچنین گفت که سال گذشته ۶۵ میلیارد دلار درآمد نفتی وارد اقتصاد ایران شده است.

محمود احمدی‌نژاد ارزش صادرات غیرنفتی ایران در سال گذشته را هم ۵۳ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: "اگر امسال صادرکنندگان و تولیدکنندگان قدری بیشتر تلاش کنند، صادرات غیرنفتی کشور از مرز ۶۵ میلیارد دلار فراتر می‌رود."

او اضافه کرد که باید فشارهای بین‌المللی علیه ایران به عنصری مثبت در اقتصاد ایران تبدیل شود و گفت: ایران سرشار از منابع است، "اما باید کمی نگاه‌ها به ساختن، مدیریت و منابع تغییر کند."

آقای احمدی‌نژاد تکیه بر منابع دولتی برای سرمایه‌گذاری‌های تولیدی را "عادتی کهنه" در اقتصاد ایران خواند که از سال ۱۳۲۸ خورشیدی ایجاد شده است و گفت: "سیستم اداری، مالی و مدیریت دستگاه‌های دولتی بر این پایه شکل گرفته که پول بیشتری از بودجه دریافت کنند، در حالی که نباید اینگونه باشد."

رئیس‌جمهور ایران واگذاری "اموال راکد یا اموالی را که دولت می‌تواند واگذار کند"، یکی از راه‌های تامین منابع مالی مورد نیاز دستگاه‌های دولتی خواند و اضافه کرد که حتی در سپاه و ارتش هم منابع راکد فراوانی هست که "باید احیاء و تبدیل شود."

+32
رأی دهید
-54

persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
نخیراقایه دکترچلغوز٬اگه اینجوری که شما میگین باشه باید همین تحریم ها روسرژاپن چین مالزی کره وکلی کشورهایه دیگه که دارن تبدیل به غولهایه اقتصادی میشن هم اعمال میشد ٫نخیراقایه احمقی نژاد٬علت شماوافکارمریض شماست که برایه بشریت خطرناکه احمق کودن کله پوک .
جمعه 24 آذر 1391 - 11:27
sharafYabi - بیمبه - انگولا
بی‌ عرضگی، بی‌ عرضگی، بی‌ عرضگی و بی‌ عرضگی، مساوی است با، دشمن دشمن دشمن تراشی! اگر عرضه ندارید و دلتان برای امّت می‌سوزد بروید کنار تا گروهی مدبّر ایرانی‌ که بسیار اند، به حل سلسله جبال مشکلات ملت بینوا بپردازد. اما شما به بینوایان ذره‌ای هم فکر نمیکنید. فقط به فکر دزدی هر چه بیشتر برای قبیله پانصد هزار نفری خودتان، زیر لوای دروغین دین و خرافات هستید. زمان شاه ملت دیندار تر بودند!!
جمعه 24 آذر 1391 - 12:19
Tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
آقای احمدی نژاد لطف کنینو به مردم بد از ۷ سال و نیم کا همش میگین دشمنان داخلی خارجی‌ ؛این دشمنان داخلی‌ کیان تا مردم بدونن ،دشمن خارجی‌ کیان،همش کا میگین دشمن ؛من دقیقاً نمیدونم چند تا کشور تو دنیا هستن،اما می‌دونم کا شما خودتون با حرفای مزخرفی کا طی‌ این سالها زدین دشمن تراشی کردین،اگرهم دشمنان دخلین شما به عنوان رئیس جمهور اگه تو این آخری واگیت نگین ک به همه حتا به خودتون خیانت کردین
جمعه 24 آذر 1391 - 11:11
Tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
آقای احمدی نژاد مگه شما رئیس جمهور نیستین مگه نمیگین حافظ کشور هستین اون ۳۰۰ نفری کا ۶۰ در صد از اموال کشورو بدردن چرا معرفی‌ نکردین مگه ۴۰ میلیون بهتون رای ندادن،یا اینا همش باد هواست کا از دهنتون میاد بیرون
جمعه 24 آذر 1391 - 13:03
shytoon - وادوز - لیچتن اشتین
حالا گیریم کار دشمن باشه، توی بی‌ عرضه با اون گاله گاو میشی‌ دولتی چرا نتونستید جلوی این جریان را بگیرید. میدونی‌ چرا؟ بهت میگم ، شما‌ها یک مشت آدمهای بی‌عرضه بیلیقت دروغ گوی هستید. هیچ غلطی نمیتونید بکنید.
جمعه 24 آذر 1391 - 13:36
mehraban1980 - تهران - ایران
توخودت ناراحت نکن
جمعه 24 آذر 1391 - 13:46
parviz1 - کترینگ - انگلستان
دکی واقعاً گند زدی!!!!!!!! آخه مرتیکه احمق تو فکر می‌کنی‌ همه مثل خودت احمق و بیسوادن؟ خزانه دولت را چپاول کردی و به هرچه عرب گشنه گدا و تا اونور دنیا هرچی‌ مفتخور و پفیوز بود دادی و حالا میگی‌ کار دشمن بود که ارزش پول را پائین آوردن.طلا‌ها که تو ترکیه لؤ رفت و گندش درامد هم کار دشمن هست.نکنه منظور از دشمن گدا علی‌ شیره هست.چون همه دنیا فهمید که تو احمق با گدا علی‌ شیره تمام هستی‌ و نیستی‌ کشور را دزدیدید و پشت پرده حتی دریا و چاه‌های نفت و گاز ایران را هم معامله کردید.ولی‌ ملّت از گلوی شما دزدن و خائنین به کشور و ملت و همه کسانیکه دشمن ایران و ایرانی‌ هستن بیرون میکشد . خودتونو برای اون روز آمده کنید که بزودی باید تمام جنایت و دزدیها و .. که طی‌ ۳۳ سال انجام دادید را جوابگو و به اعمال کثیفتان اقرار کرده تا ملّت رسیدگی کنند.هیچ دزد و جنایتکار و وطن فروش و خائن و دیکتاتوری آخر و عاقبت خوسهی‌ ناداشته.بزودی در دادگاه ملی اسد و بعد هم شما را خواهیم دید.حالا هئّ دروغ بگو و عوامفریبی کن.
جمعه 24 آذر 1391 - 13:51
hankooksaram - تهران - ایران
شاتاپ بابا. دشمنان ایران زمین خود شماهایید که میلیارد ها ضربدر میلیارد ها دلار از ثروت کشور رو بین خودتون تقسیم کردید و بخور بخور راه انداختید و بجای ساختار سازی و صرف بودجه مملکت به کارهای زیربنایی و اشتغال و تولید از بیسوادی و خواب بودن مردم سوء استفاده کردید حالا که کفگیر به ته دیگ خورده خارجی ها و دشمنان ساختگی رو مقصر میدونید. مقصر خودتون و خودتونید. با اشاره به اینکه مقصر اصلی خود مردم هستند که خواب تشریف داریم
جمعه 24 آذر 1391 - 15:30
exam292 - تهران - ایران
"persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس" وطن فروش بی ادب!!! تو که درک این رو نداری که "ژاپن چین مالزی کره " همه نوکرای استکبار جهانی هستن.. ولی به کوری چشم امثال شما، به یاری خدا و همت ملت ایران از این جنگ اقتصادی پیروز و سربلند بیرون میایم...
جمعه 24 آذر 1391 - 18:36
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
من نمی دانم اینها خودشان توی ایران حکومت میکنند یا دشمنان داخلی و خارجی شان؟ هر اتفاقی میافتد که ناشی از درمانده گی سران خود رژیم است ربطش میدند به خارج. دشمن شما ناآگاهی و بیسوادی خودتان است که برده دین اسلام شدید و یک مشت گاو و گوسفند بار آمدید. آنکه ضعف درونی دارد همیشه دنبال دشمن بیرونی میگردد. آخر این چه کشور شخمی است که به این راحتی با عملکرد یکی دونفر به این راحتی سیستمش بهم میخورد؟ خاک بر سر همگی ملایتان!
جمعه 24 آذر 1391 - 21:06
ali1111 - تهران - ایران
پرشین گالف ۲۵۳۵ - لند‌ن - انگلیس. آفرین به کامنت قشنگ ‌ات...چشم این طرف اگسم ۲۹۲ در آوردی...این از همون ساندیس خورهای قبلی‌ این سایت است با ‌ای دی جدید...
جمعه 24 آذر 1391 - 22:59
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
از ابتدای آن قلّاب شکوهمند اسلامی کمونیستی این بهانه شروع شد!! شاه نوکر امپریالیسم(((همان امپریالیسمی که همان‌ها اکنون در آن جان خوش کرده و استفراغ آن قلابی))) بعد شد مرگ بر این کشور آن کشور!!! بعد هم شد برادران فلسطینی-ابو عمار خوش آمدی!!!! و اکنون نتیجه ی همان استفراغ هر نقصی در داخل گناه کشوری!!! نوش جانتان!!
شنبه 25 آذر 1391 - 05:24
exam292 - تهران - ایران
"ali1111 - تهران - ایران" و "حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان": شما و امثال شما یا هنوز به این درک نرسیده اید که استکبار جهانی(به رهبری آمریکا) دشمن انقلاب اسلامیست و یا خود شما هم در خط دشمنان این انقلابید!!! (البته به راحتی از روی کامنتهاتون میشه نتیجه گرفت)
شنبه 25 آذر 1391 - 09:08
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
exam292 - تهران -رنگ شما درد اون پیرمرد بیچارائی هستش که کنارخیابون جلوی زنش جون میده چون پول واسه خریدن دارونداشته ٬سرخی رویه شما لرزیدن بچه هایه خانودهایه زلزله زده است که تواین سرما توچادرمیخوابن.اره توفرهنگ شما من وطن فروش وبی ادبم چون مثل شما کورنیستم که ببینم دوربرم چی میگذره ٬من وامسال من اینجا حرف مون رومیزنیم تا تووامسال توچون هیچ غلطی نمتونین بکونین ازدردش بمیرین.
شنبه 25 آذر 1391 - 10:26
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
exam292 - تهران -میشه توضیح بدی این کشورهائی که گفتی چجورنوکری هستند که مردم شون دررفاه اجتمائی زندگی میکنن بدون اینکه سرمایه ملی مثل ایران داشته باشن؟سالهاست که با اسم خدا پیغمبرواستکباراین جورچرندیات سرمایه ملت روبه باد دادین ولی روزجواب پس دادنی هم هست .
شنبه 25 آذر 1391 - 10:36
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
exam292 - تهران -اقایه با ادب وطندوست تووامسال توحق دارین که ازاین احمق ها وسیاستهاشون دفاع کنید چون سفره تون باهمین پاچه خوریهارنگین هستش ولی اینروبدون که رنگینی سفره توازخون اون کارگربدبخت که شرمنده بچه هاشه واسه شام شب و خریدن یه جفت کفش٬رنگ شما درد دل اون کارگرساده ست که واسه خریدن چند تا خرت پرت اسه جهیزه دخترش میره یواشکی کلیه شومیفروشه رنگ شما خون دل اون زن بیوه بی کس واسه سیرکردن شکم پچه هاش چون نمیتونه یه کارپیداکنه خودشوپزک میکنه میره سره خیابون وامیسه..
شنبه 25 آذر 1391 - 10:09
exam292 - تهران - ایران
ali1111 - تهران - ایران: تو هنوز دوست و دشمن خودت رو نمی شناسی!!! وقتی متوجه میشی که دیگه کار از کار گذشته..."ARTEMIS-SW - .پاریس - فرانسه" : تو هم به نظر میرسه تو حال خودت نیستی، توی این حالت کامنت نده...!!!
شنبه 25 آذر 1391 - 15:38
iran e azad - هورتن - نروژ
کدام دشمن! تمام ملت ایران دچار مالیخولیا شد! هالیوود در مقابل شما باید سر تعظیم فرود بیاره و در ساخت موجوداتی که دشمن زمین هستند و واقعی نیستند،از شما سناریو قرض کنه!
دوشنبه 27 آذر 1391 - 02:21
exam292 - تهران - ایران
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس: خوب روضه میخونی!!! تو اگه وطن فروش نیستی، واسه ی ایران چه خدمت بارزی انجام دادی؟!! شکی نیست که هر بیماری برای رسیدن به بهبودی باید یک سری سختیها رو تحمل کنه!!! اینو مردم ایران میفهمن...
دوشنبه 27 آذر 1391 - 12:39
exam292 - تهران - ایران
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس: ژاپن بعد از انفجار اتمی، کاملا مطیع آمریکاست و بدون اجازه آمریکا اجازه ی هیچ فعالیت نظامی نداره و مابقی کشورها نیز توی اقتصاد و سیاست داخلی و خارجی کاملا وابسته هستن....
دوشنبه 27 آذر 1391 - 12:43
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.