اتحادیه اروپا فروش سیگار "منتول" را ممنوع کرد

 

خبر بد برای هلموت اشمیت، صدراعظم پیشین آلمان؛ اتحادیه اروپا فروش سیگار "منتول" را که مورد علاقه‌ی اوست ممنوع اعلام کرده است. مقررات تازه‌ای نیز از جمله برای برچسب اعلام خطر مرگ استعمال دخانیات تعیین شده است.
 

مصرف‌کنندگان دخانیات در سطح اروپا باید خود را با مقررات سخت‌‌تری انطباق دهند. به گزارش روزنامه آلمانی "بیلد"، کمیسیون اتحادیه اروپا بر سر اجرای مقررات جدید استعمال دخانیات به توافق رسید.
 
بر اساس پیش‌نویس این مقررات تازه، برچسب روی پاکت‌های سیگار باید نسبت به خطر استعمال دخانیات به مصرف‌کنندگان هشدار بدهد. همچنین افزودن مواد معطر به سیگار ممنوع خواهد بود.
 

 
نمونه‌هایی از کارزار تصویری اتحادیه اروپا برای مقابله با خطر استعمال دخانیات

 

علاوه بر این، افزودن موادی که دارای طعم هستند و نیز ویتامین‌ها، کافئین، تورین و مواد رنگی به سیگار ممنوع خواهد بود. این بدان معناست که فروش سیگار "منتول" که هلموت اشمیت، صدراعظم پیشین آلمان، آن را شیفته‌وار مصرف می‌کند، مجاز نخواهد بود.
 
این مقررات تعیین کرده که قطر یک نخ سیگار نباید کمتر از ۵/ ۷ میلیمتر باشد. بر این اساس سیگارهای قلمی و نازک محبوب زنان از این پس در دسترس نخواهد بود.

 

از سوی دیگر متن هشداردهنده‌ی "کشیدن سیگار مرگ‌‌آور است" و عکس مرعوب‌کننده‌ی مرتبط با آن باید ۷۵ درصد سطح پشت و روی بسته ‌سیگار را بپوشاند. بنابراین برای مارک سیگار، در کنار دیگر اطلاعات، جایی بیش از ۲۰ درصد باقی نخواهد ماند.
 
مقاومت صاحبان صنعت دخانیات
 
تصویب این مقررات سخت‌گیرانه اتحادیه اروپا به دلیل مقاومت ‌شدید صاحبان صنعت دخانیات بارها به تعویق افتاده بود.
 
بر اساس اطلاعاتی که به هفته‌نامه "اشپیگل" رسیده است، حتی همکاران خوزه مانوئل باروسو، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، نیز تلاش دارند از تشدید مقررات جلوگیری کنند.
 
در طول مذاکراتی که در این زمینه صورت گرفته، جان دالی، از کمیسیون امور درمان و بهداشت اتحادیه اروپا، مجبور شد به اتهام رشوه‌خواری از مقام خود استعفا دهد.

+140
رأی دهید
-26

farhad_dayan - پاریس - فرانسه
اگه یهودی‌ها اجازه بدن این کار انجام می‌شه چون اکثر شرکتهای دخانیات در دنیا زیر نظر کاراکتر‌های بزرگ یهودی می‌باشد...
جمعه 24 آذر 1391 - 00:55
baran10 - برونو‌ام این - اتریش
آخ جووووووووووون منکه سیگارو ترک کردم بعداز ۳۰ سال کشیدن
جمعه 24 آذر 1391 - 06:52
saman sepehr - لوییزیانا - آمریکا
اگر این اتفاق در آمریکا بیافته کارخانه‌های دخانیات ورشکست میشن.به جرات میگم که ۹۹% سیاهپوستهای آمریکا سیگارهای منتول دار مصرف میکنند و در واقع منتول یک برند برای سیاهان هست.
جمعه 24 آذر 1391 - 10:08
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.