احمدی‌‌نژاد: هنوز تصمیم به تحریم اروپا نگرفته‌ایم

 

رئیس جمهور با اشاره به تحریم‌های دشمن علیه ایران گفت: آنها می‌خواهند ما را بر سر یک دو راهی قرار دهند که یک طرفش تسلیم است اما ما از امام، رهبری و شهدا یاد گرفتیم که زیر بار تسلیم نرویم.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان در دهمین همایش فرماندهان و مدیران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا‌ء که عصر امروز برگزار شد ضمن تشکر از خدمات سپاه پاسداران در عرصه سازندگی این اقدامات قرارگاه سازندگی خاتم را ارزشمند، ماندگار و تاثیرگذار توصیف کرد و گفت: انصاف این است که در دوره سازندگی روحیه انقلابی و روحیه دفاع مقدسی و عزم و اراده مومنانه می‌تواند فضای کشور، ادبیات ساختن و استاندارهای طراحی عمران و آبادی و متحول کند که بخش اصلی این اتفاق به دست مجموعه شما عزیزان در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء افتاد.

احمدی‌نژاد گفت: ما حامل پیام الهی و جهانی هستیم و حقانیت یک پیام این است که بتواند در زندگی مردم پیشرفت، رفاه و اعتدال ایجاد کرد.

وی تاکید کرد: ناب‌ترین اندیشه‌ها اگر نتواند در عمل جلوه‌هایی از آرمان‌های الهی و انسانی متجلی کند دوام نخواهد آورد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه ما معتقدیم اندیشه انقلاب و اسلام ناب می‌‌تواند همه بشریت را به سعادت برساند، افزود: این اندیشه باید در عمل نشان دهد که می‌تواند بخش‌های زندگی اجتماعی را بهتر، انسانی‌تر و متعالی‌تر اداره کرد.

احمدی‌‌نژاد در ادامه انقلاب اسلامی ایران را دارای رکوردشکنی در عرصه استقلال و عزت در دنیا دانست و گفت: این انقلاب نشان داد که اگر ملت‌های جهان از این اندیشه پیروی کنند عزت، استقلال و آزادی‌شان تضمین خواهد شد.

وی افزود: ‌البته مدیران اقتصادی، عمرانی و اجتماعی باید حقانیت این اندیشه را در عمل ثابت کنند و این عمل شدنی است.

رئیس جمهور تصریح کرد: زمانی کوچکترین کارهای عمرانی در کشور با هزاران اما و اگر و نهایتا توسط خارجی‌ها انجام می‌شد اما امروز هیچ عرصه‌ای نیست که به متخصصین داخلی عرضه شود و آنها از انجام آن ناتوان باشند.

احمدی‌نژاد ادامه داد: کارها باید به سرعت به جلو رود تا آثار مثبت در زندگی مردم پدیدار شده و کشورمان را به الگوی پیشرفته تبدیل کنیم که البته در این خصوص آنچه باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد موضوع زیرساخت‌هاست چرا که هر فعالیت سازنده اقتصادی نیازمند زیرساخت است.

وی گفت: نمی‌شود ایجاد زیرساخت‌ها چندین سال طول بکشد زیرساخت‌ها آنقدر مهم است که هر ساله همه بودجه کشور به ایجاد این موضوع گره خورده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه البته کارهای خوبی در این زمینه صورت گرفته است، گفت: برای مثال در سال 84-85 یکی از مهمترین بحث‌ها در شورای اقتصاد موضوع سیمان بود در حالی که ما 32 میلیون تن ظرفیت تولید سیمان داشتیم که همه این 32 میلیون تن تولید می‌شد اما هفته قبل در اصفهان گزارش دادند که ظرفیت تولید سیمان به 86 میلیون تن رسیده است که 76 میلیون تن آن تولید می‌شود.

احمدی‌نژاد افزود: برای خط گازکشی از عسلویه به ایرانشهر می‌گفتند 15 سال طول می‌کشد که با کمک قرارگاه سازندگی سپاه دو سال هم طول نکشید.

وی نیروی انسانی تجهیزات، منابع و روحیه خودباوری را از مهمترین موضوعات در عرصه سازندگی عنوان کرد و گفت: این قرارگاه نشان داد که نیروی خوب و همت در کشور وجود دارد تجهیزات هم هست و فقط قدری ظاهرا در منابع مشکل داریم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه بسیاری از سر و صداهای موجود در جهان برای جلوگیری از اقدامات سازندگی در ایران است، گفت: آنها خیال کردند اگر در یک جاهایی دست ما را ببندند ما از منابع خالی می‌شویم اما آنچه معلوم است ما در کشور کمبود منابع نداریم.

احمدی‌نژاد گفت: طبق یک عادت قدیمی نگاه همه دستگاه‌های کشور به خزانه دولت بود تا از آن پول بگیرند و هر کس تلاش می‌کرد تا ردیف بودجه بیشتری به خود اختصاص دهد و چون این سیستم را غربی‌ها ایجاد کرده بودند بیشترین امید را به آن بستند اما کشور ما سرشار از منابع است و آنقدر این منابع زیاد است که اگر از آن درست استفاده کنیم خزانه دولت در مقابل آن هیچ خواهد بود.

رئیس جمهور با بیان این اموال برخی نهادها نامحدود است، گفت: برای مثال دو سال است که صندوق حمایت از کشاورزی ما با فروش زمین و مراکز مازاد خود اداره می‌شود البته هنوز ده‌ها برابر از این میزان مانده است.

وی تاکید کرد: باید فشار دشمن را به عنصر مثبت در ساخت کشور تبدیل کنیم که البته تغییر نگاه در این عرصه از ملزومات است.

احمدی‌‌نژاد گفت: سازمانی به نام سازمان اموال دولت درست کردیم که هر نهادی که هر چه اضافه دارد اعلام کند و آنهایی که نیاز نیست را بفروشیم. برای مثال ساختمان وزارت کشاورزی در بلوار کشاورز به مبلغ 240 میلیارد تومان به قوه قضائیه فروخته شد که البته بخش خصوصی هم خواهان آن بود اما دستگاه قضا اعلام کرد که به این ساختمان نیاز دارد.

وی با بیان اینکه ما باید در هزینه‌های مدیریت نیز الگو باشیم، گفت: در خود سپاه و ارتش هم از این موارد زیاد است برای مثال قلعه‌مرغی یا فرودگاه دوشان‌تپه که فکر می‌کنم 65 هکتار در میان شهر است که می‌توان از آن استفاده کرد و اینها علاوه بر چند هزار هکتار در شهرهای مختلف است.

وی گفت: آموزش و پرورش کمترین منابع را دارد اما اگر منابع خود را احیا کند می‌تواند سه سال از آنها استفاده کند.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: درباره مجتمع‌های اقتصادی دولت نیز 130 هزار میلیارد واگذار کردیم که هنوز به نصف هم نرسیده است.

وی با بیان اینکه در احیا و آبادانی نیز باید دشمن را مایوس کرد، گفت: لازم نیست که به آنها چیزی بگوییم بلکه همین قدر که پروژه‌های عمرانی افتتاح شود و اخبار آن منتشر شود تاثیرگذار خواهد بود.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه متاسفانه در سرمایه‌گذاری تولیدی عده‌ای عادت به چسبیدن به منابع دولتی کردند، گفت: الان حجم اقتصاد ما هزار و 100 هزار میلیارد تومان شده است و ما به سرعت در اقتصاد هفدهم در دنیا به سمت اقتصاد پانزدهم حرکت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه دشمن به کمک عده‌ای در داخل برای پایین آوردن ارزش پول ملی تلاش کرد، گفت: ما با این موضوع مخالفیم و در تلاش برای درست کردن آن هستیم و ظرف دو، سه سال خواهند دید که اصلا درآمد نفت در اقتصاد ایران سهم خود را از دست خواهد داد.

رئیس جمهور با بیان اینکه سال قبل درآمد نفتی ما 65 میلیارد دلار بود، گفت: در همان سال صادرات غیرنفتی 53 میلیارد دلار شد و امسال اگر صادرکنندگان همت کنند از 65 میلیارد دلار فراتر رفته و باحفظ همین روند در سال‌های بعد به 100 میلیارد دلار می‌رسد.

وی گفت: بودجه 157 هزار میلیارد بود که آن را به 95 هزار میلیارد رساندیم و می‌بینیم که کشور با همین رقم اداره می‌شود و هیچ نقص قابل توجهی هم نداریم.

احمدی‌نژاد تاکید کرد: دشمن از ایران پیشرفته و دارای آرمان و مکتب می‌ترسد و تمام بهانه‌جویی‌ها برای تحقق این پدیده مبارک است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه همه دلسوزان دست به دست هم داده و دشمن را ناکام کنند، گفت:‌بخش عمده‌ای از یاس دشمن از قبل همین ساخت کشور است.

وی افزود: البته باید کمی دست دولت را باز بگذارند و نه اینکه دست ما را ببندند و اگر هم بستن به آن وزنه آویزان نکنند.

احمدی‌نژاد درباره کشورهای تحریم کننده ایران، گفت: برخی از این کشورها اصلا ارزش اسم آوردن ندارند و باید بروند خودشان را جمع کنند.

وی تصریح کرد: تحریم تنها کاری است که از دست آنها برمی‌آید و این در حالی است که ما اصلا به آمریکا مراودات اقتصادی نداشتیم که بخواهند تحریم کنند در خصوص اروپا هم ببینند که آیا وضع اجتماعی ما بدتر است یا آنها هستند که دچار بحران شدند و این در حالی است که ما هنوز تصمیم به تحریم اروپا نگرفته‌ایم.

احمدی‌نژاد افزود: آنها می‌خواهند ما را بر سر دوراهی قرار دهند که یک طرفش تسلیم است اما ما از امام، رهبری و شهدا یاد گرفتیم که زیر بار ظلم و ستم نرویم.

وی خاطرنشان کرد: زمانی همه این کشورها با هم بودند و ملت ایران تنها با آنها مقابله کرد و آنها را به قعر تاریخ عقب راند اما امروز همه چیز عوض شده و دنیا با سرعت  به سمت آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران حرکت می‌کند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: من به جاهای بسیاری از دنیا رفتم و می‌بینم که جوهره انقلاب اسلامی ما در همه جا تکرار می‌شود. امروز تمام مناسبات قدرت‌های بزرگ حتی در خود آمریکا به هم ریخته زیرا پایشان سست شده و بزودی فرو می‌ریزند.

وی در پایان گفت: کاش صدا و سیما فیلم جلسه ما با 70 تن از مسئولان اقتصادی و سیاسی در نیویورک را که برخی از آنها صاحب کارتل‌های بزرگ بودند پخش کند تا ببینند که آنها چقدر مایوس از آینده هستند اما این طرف احساس نور، روشنایی و عزت است.

+35
رأی دهید
-111

m4ssod - لندن - انگلستان
اینقدر مزخرف گفته بود که اصلا نتونستم همه مقاله را بخونم.
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 22:59
Madjid aramesh - پاریس - فرانسه
مثل اینکه سنگ پا تو قزوین حراج شده
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 23:35
htafas - مادرید - اسپانیا
مردک : تا جوراب پاتون یا از خارج میاد یا دستگاهای ساختش از خارج میاد.تازه اگر چیزی بی‌ کیفیت هم ساخته باشید باز کپی از نمونه خارجیش بوده...فقط ادعا (فقط تولید آخوند بومیه)
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 23:37
ghafas - مشهد - ایران
من می رم اردوی راهیان نور ثبت نام کنم !! دیگه این یکی رو نمی تونم تحمل کنم ..
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 23:15
htafas - مادرید - اسپانیا
مردک : تا جوراب پاتون یا از خارج میاد یا دستگاهای ساختش از خارج میاد.تازه اگر چیزی بی‌ کیفیت هم ساخته باشید باز کپی از نمونه خارجیش بوده...فقط ادعا .....(فقط تولید آخوند بومیه)
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 23:38
irane aziz - وین - اتریش
همه بیماران روانی‌ بستری در بیمارستان روزبه هم همینطور توهم می‌زنن،و همینا رو میگن
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 23:42
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
مموتی تو رو جون ننت یهو اروپا رو تحریم نکنی که همه بیچاره می شیم ها! بگفته شاعر: نونم پیاز و اشگنه - ..زم چنارو می شکنه!
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 23:59
star44 - یوتبوری - سوئد
تا حالا اینقدر نخندیده بودم :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).
جمعه 24 آذر 1391 - 00:41
ekman - شیراز - ‫ایران
چی داری از عزت،رفاه،سعادت و خوشبختی در این انقلاب صخبت میکنی؟بیکاری،اعتیاد،گرانی،دزدی،تن فروشی،فروختن کلیه،گرسنکی و بی ارزشی پول ملّی ،همه اینها اگر بقول شما عزت و رفاه است، پس باید از ادبیات خودت استفاده کنیم و بگوئیم که ارواح خیک عمه جانت.
جمعه 24 آذر 1391 - 00:00
رستگار501 - برن - سویئس
مموتی را تو اروپا راه نمیدن سراغ کدخدا را میگیره.
جمعه 24 آذر 1391 - 01:42
parviz1 - کترینگ - انگلستان
والله این مرتییکه دیوانه هست. آخه دروغ هم اندازه و معیاری داره.این دیگر از حکایت گنجیشک و تیر چراغ برق با بالاتر هست.
جمعه 24 آذر 1391 - 02:31
avicenna - لندن - انگلیس
هاهاها
جمعه 24 آذر 1391 - 03:23
naderan - یوتوبوری - سوید
احمقی نژاد خیلی شوته بابا.هر روز خودش را بهتر لو میده کسی نیست به این گاو راهنمای.کنه بجای علف چیز دیگر نخوره.بابا این یارو اوسگوله.سال قبل میخواست مدیریت جهانی را.اداره کنه ر.. تو ایران.دنیا رو هم میخواست بر... از این پس من ایشان را گاو صدا میکنم.
جمعه 24 آذر 1391 - 02:43
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
خیلی‌ ممنون که موجبات خنده ملت ایران را فراهم نمودی:))))
جمعه 24 آذر 1391 - 04:12
hossein75 - جوهور - مالزی
ببند گاله رو ...
جمعه 24 آذر 1391 - 05:28
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
بابا این چی میزنه!؟؟؟ منم از همین میخوام!!
جمعه 24 آذر 1391 - 06:12
kobalt - کرج - ایران
نابغه زده کشاورزی رو نابود کرده ساختمانشم دیگه مازاد بوده فروخته به قوه قضائیه احتمالا ساختمان های صنعتی رو هم به سازمان زندانها بفروشه چون تنها این دو نهاد خیلی فعالن اینو میگن اقتصاد توحیدی یا ازین جیب به اون جیب کجائی داش اسمیت.
جمعه 24 آذر 1391 - 07:04
max payne - تهران - ایران
بمیر بابا
جمعه 24 آذر 1391 - 08:04
shytoon - وادوز - لیچتن اشتین
جواب شما : زرشگ!.
جمعه 24 آذر 1391 - 08:11
exam292 - تهران - ایران
htafas - مادرید - اسپانیا: وطن فروشهایی مثل شما، بهتره که توی همین خیالات واهی باشید!!! ارابابای استکباریتون بهتر میدونن که ایران شدیدا در همه ی علوم در حال پیشرفته...(اخیرا دانشمندان ایرانی با استفاده از سلولهای بنیادی توانستند سرطان چشم یه کودک رو معالجه کنن.. به کوری چشم دشمنان)
جمعه 24 آذر 1391 - 08:59
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
میدونستید ایران تا حتی چوب بستنی رو از خارج وارد میکنه؟ اونوقت اینا میخواهند برن جنگ ابر قدرت‌های جهان!
جمعه 24 آذر 1391 - 09:00
tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
برو بمیر
جمعه 24 آذر 1391 - 08:31
Tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
این مردک روانیه
جمعه 24 آذر 1391 - 09:37
aminmdn5 - تهران - ايران
اقا من اصلا حرفای این یارو نمیخونم فقط میام کامنت های دوستان بخونم تا درجه میمون بودن احمقی نزاد نزد دوستان بدونم
جمعه 24 آذر 1391 - 09:39
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
خبر مرگت و رژیمی‌‌های سا یت‌ زودتر تحریم کن!!!!!!
جمعه 24 آذر 1391 - 09:59
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
فکرمیکنم این چلغوزهم شیشه میزنه که اینجوری توّهم برش میداره وچرت وپرت میگه واگرهم چیزی نزنه واقعآ خیلی هنرمیخواد اینجوری دروغ گفتن.
جمعه 24 آذر 1391 - 11:15
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
نه دیگه دیره که از جاهل وقیح حمایت کنی/ مجبوره تحملت کنه ترسوی ریزه میزه و طبل تو خالی/ خر خودتی و خر سوار هم اعظم جونت/ حالا برو با خیال راحت به نشخوارِ تون مشغول شید/ دستمالی که برداشتی باعث میشه اون یابو علفی عر عر و بهت کاری نداشته باشه تا به حساب و کتاب اصلیت از طرف پروردگار جهان رسیدگی شود.
جمعه 24 آذر 1391 - 12:53
Azadikhah - تكسل - هلند
زرشک!
جمعه 24 آذر 1391 - 14:13
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
خیلی‌ خندیدم، یعنی‌ ۱۰ دقیقه است که نشستم فقط دارم میخندم. یه جورایی احساس می‌کنم که این بابا باید یه شو تلویزیونی بهش بدن. باور کنید، شنبه شب‌ها پرایم تایم فکر کنم نصف جمعیت آلمان اینو به عنوان کمدین قبولش دارن.
جمعه 24 آذر 1391 - 15:02
kobalt - کرج - ایران
گویند فتحعلیشاه قاجار در حالی که ارتشش توسط روسها نابود و دشمن تا اعماق خاک ایران نفوذ کرده بود لباس غضب معروف خود را پوشیده و خطاب به امرا و وزرا فریاد میزد اگر امروز فرمان دهم لشکر تبریز به روسها حمله کند چه میشود امرا جمله پاسخ میدادند وای بر اروس وای بر اروس و باز میگفت اگر فرمان دهم توپخانه قزوین آتش بر این کفار ببارد چه دگر بار امرا بر سر زنان فریاد میزدند وای بر اروس وای بر اروس خلاصه این مضحکه آنقدر تکرار میشد که امرا میگفتند شاها از خطای اروس در گذر وبه ایشان رحم کن وقضیه با واگذاری بخشی دیگر از خاک ایران زمین به اروس (روسیه)پایان می یافت حال باید گفت وای بر اروپ وای بر اروپ
جمعه 24 آذر 1391 - 16:32
exam292 - تهران - ایران
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا: اربابای استکبارید بیش از 30 ساله که به هر دری میزنن تا انقلاب اسلامی رو ساقط کنن.. ولی هیچ غلطی نمی توانن بکنن... خلیج فارس، محل دفن دشمنان ایرانه...
جمعه 24 آذر 1391 - 19:38
SHEKAN - تهران - ايران
مموت ترا بخدا اینکار رو نکن . رحم کن به اروپا . یکی بیاد جلوی مموتو بگیره .
شنبه 25 آذر 1391 - 10:31
Afshin London - لندن - انگلستان
جون هر کی دوست داری تحریمشون کن یخورده بیشتر به ریش خودت و این ساندیسخورا بخندیم
شنبه 25 آذر 1391 - 16:55
exam292 - تهران - ایران
Afshin London - لندن - انگلستان: حتما میگی بحران اقتصادی در اروپا و آمریکا و جنبش وال استریت یه توهم هستش!!!! خدا شفا بده...
دوشنبه 27 آذر 1391 - 14:55
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.