وزارت بهداشت: به جای دارو به غذای سگ، زین اسب، دسته بیل و لوازم آرایشی ارز دادند

 

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: وزارت بهداشت شاکی اصلی در اختصاص ارز مرجع برای کالاهای لوکس و آرایشی است. مسئولان اختصاص ارز باید توضیح دهند که چرا به جای دارو به لوازم آرایشی،غذای سگ، زین اسب، دسته بیل و ... ارز مرجع اختصاص داده‌اند.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، احمد شیبانی با رد اظهارات یکی از مسئولان بانک مرکزی که گفته بود ارز اختصاص یافته و در اختیار وزارت بهداشت صرف خرید کالاهای آرایشی شده است گفت: این موضوع از طرف کسی که خود را از مقامات بانک مرکزی معرفی کرده و خواسته نامش فاش نشود کذب محض بوده و اتفاقاً ما شاکی هستیم که چرا به جای اینکه ارز مرجع را به داروهای حیاتی و مورد نیاز و نیز برخی تجهیزات پزشکی که امروز از مهمترین اولویت‌های کشور است اختصاص دهند آن را برای خرید و واردات لوازم آرایشی و خودروهای لوکس اختصاص داده‌اند.

رئیس سازمان غذا و دارو همچنین گفت: از اسفند سال 1390 کمیته تدابیر ویژه در وزارت بهداشت و درمان به شدت دنبال تأمین و ذخیره‌سازی داروهای حیاتی و مورد نیاز کشور بود که متأسفانه با وجود همه پیگیری‌ها و مکاتبات فراوان که اسناد آن موجود است تا امروز فقط یک سوم ارز مورد نیاز برای تأمین دارو در اختیار حوزه سلامت قرار گرفته و امیدواریم با تعامل خوبی که با مسئولان بانک مرکزی ایجاد شده است در ماه‌های آینده باقیمانده دو سوم ارز مورد نیاز به موقع تأمین شود و ما همچنان برای وصول این مطالبات که حق مردم است پیگیری خواهیم کرد.

شیبانی تصریح کرد: انتشار اخباری از منبع ناشناخته یا کسی که خود را از مسئولان بانک مرکزی معرفی کرده، که خواسته نامش هم فاش نشود سندیت ندارد و بیان غیرواقع چنین مطالب کذبی نشان می‌دهد که این فرد یا اطلاع کافی در این خصوص ندارد یا این احتمال وجود دارد که مبالغ بسیار بیشتری از آنچه که تاکنون تصور می‌شد و همواره مورد گلایه و شکایت وزارت بهداشت و درمان بوده است بدون کسب نظر این وزارتخانه و برخلاف توافقات قبلی به کالاهای غیرضرور همچون کالاهای آرایشی، غذای سگ، زین اسب، دسته بیل و ... داده شده است.

رئیس سازمان غذا و دارو همچنین افزود: کسانی که از الفبای تخصیص ارز اطلاع دارند می‌دانند که هیچگونه ارزی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای توزیع داده نمی‌شود و ارز تخصیص داده شده از مبداء در اختیار شرکت‌های دارویی و سایر شرکت‌ها قرار می‌گیرد که شرکت‌های دارویی پس از گشایش اعتبار در بانک‌های عامل به خرید و وارد کردن فقط دارو اقدام می‌کنند و اینکه گفته شده است وزارت بهداشت و درمان ارز در اختیار شرکت‌های واردکننده کالاهای آرایشی قرار داده است دروغ محض است چرا که اصولاً امکان جابجایی ارز بین شرکت‌ها و حتی کالاها وجود ندارد.

شیبانی افزود: مسئولان وزارت بهداشت و درمان مراتب اعتراض و ناخشنودی خود را درخصوص تخصیص ارز دارو به کالاهای غیر ضرور بدون اطلاع و هماهنگی سازمان غذا و دارو به مسئولان ذیربط اعلام کرده است اما به جهت جلوگیری از دامن زندن به التهابات بازار ارز اصراری بر رسانه‌ای کردن این خبر نداشته و تلاش کرده با پیگیری منطقی موضوع از تکرار موارد مشابه جلوگیری کنند.

شیبانی اظهار داشت: اینجانب تاکنون بنا نداشتم در این خصوص با رسانه‌ها مصاحبه کنم اما در پاسخ به اظهارات ناصحیح فردی که خود را از مجموعه بانک مرکزی معرفی کرده و در رسانه‌های جمعی اتهاماتی را به مسئولان وزارت بهداشت و درمان وارد کرده است ناچار به بیان برخی واقعیات شدم. با این حال اینجانب و تمام همکاران من در وزارت متبوع قدردان زحمات رئیس بانک مرکزی و سایر مدیران زحمتکش این بانک هستیم که بخصوص در ماه‌های اخیر و در شرایط حساس کنونی با تدبیر و همدلی برای رفع برخی از کمبودهای ارزی حوزه دارو و ملزومات پزشکی سعی کرده‌اند.

+60
رأی دهید
-15

m4ssod - لندن - انگلستان
۱. دارو سگ مهمّه چون سگ‌های ولایت گشنه نمونن.۲. زین احتیاج است که بزارن رو پشت مردم ایران سواری‌ بکشن ۳. دسته بیل احتیاج است که مخالفان را مورد عنایت قرار بدهند و ۴. لوزد آرایش برای خانوم‌های خیابانی امری ضروریست!
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 23:04
massoudoslo - اسلو - نروژ
هرجا که منفعت و درآمد سیاه و تقلبی زیادتر باشه همانجا برادران قاچاقچی و اقا زاده ها ارز را مصرف میکنند در غیر اینصورت مایحتاج اصلی مردم که برای این آقایان مهم نبوده و نیست .
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 22:47
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
m4ssod - لندن - انگلستان/ مرسی من دیگه چیزی نمیگم شما همه را گفتی.
جمعه 24 آذر 1391 - 00:04
mehraban1980 - تهران - ایران
همه ی اینها ضروری تر از دارو بیمارها نباید مریض بشند که به دارو احتیاج پیدا کنند دولت که ارز اضافی نداره حیف ومیل کنه.
جمعه 24 آذر 1391 - 07:58
exam292 - تهران - ایران
مسائل این مملکت هیچ ربطی به وطن فروشهای خارج نشین نداره....
جمعه 24 آذر 1391 - 09:03
shytoon - وادوز - لیچتن اشتین
خوب تعجب نداره، در ایران آدما آدم نیستند، اونها موجوداتی هستند سرگردان در خیابان‌ها به صورت پیاده یا در ماشینها‌ها تمام وقت از این طرف به اون طرف میروند. هر بلا یی که سرشون بیاوری صداشون در نمیاد. از کسی‌ پرسیدم که چرا این‌ها شمشیر نمیکشند؟ گفت اوائل انقلاب باغ‌ها مردم غصب کردند و چون باغ غصبی بود میوه‌هاشون حروم شد. این میوه‌ها حروم دادند به مردم، خوردند، دیگه بی‌ غیرت شدند. امروز دیگه کسی‌ سرشو بالا نمی‌کنه چه برسه شمشیر بکشه.
جمعه 24 آذر 1391 - 08:24
زمان ۱ - اصفهان - ایران
از همه واجبتر دسته بیل برای این بی ناموس ها است ، تا آدم حسابشون رو بزاره کف دستشون و این اخونها رو یه زحمتی بده .
جمعه 24 آذر 1391 - 09:58
Tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
آقای اگسم۲۹۲ . اولا کا وطن فروش ما نیستیم ما کا از ایران دور هستیم وطن فروش شماین کا اموال بیتال مالِ این کشورو با نفهمیو ندونم کاری دادین دست روسها و چینیا کا دارن کشورو نابود می‌کنن آخوندا و اراذلو اوباش اخوندم کا جای خودشو داره ؛اگه ما تو ایران نیستیم حداقل دلمون از راه دور واسه کشورمون میسوزه
جمعه 24 آذر 1391 - 12:59
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
به این دلیل که برای کالاهایی ارز درنظر گرفته شده که واردکنندگان آنها از خود آقایان هستند و سود کلانی از واردات آن کالاها به جبی می زنند.
جمعه 24 آذر 1391 - 16:09
m4ssod - لندن - انگلستان
آقای عزیز اگه مسائل داخل کشور ربطی‌ به ما نداره جنابعالی واسه چی‌ سرتو چپوندی تو این سایت خارج از کشور ببینی‌ ما چی‌ میگیم؟ هااااااا؟؟
جمعه 24 آذر 1391 - 16:51
بت شکن - مونترال - کانادا
exam292--تهران-ایران-- مگر در مملکت امام زمان مسٔله یا مشکلی‌ هم هست!!وطن فروش‌ها که همه فرار کردند فقط شما وطن پرست‌ها موندید، پس چرا این همه مسایل!!تازه مردم دارن می‌فهمند که تا مغز استخوان وابسته بوده و هستید که حتی غذای سگ و گربه و دسته بیل را هم وارد کنید!!خود کفأی که میگفتید همین بود؟؟ نمیدونم چطوری قانون را دور زدی فیلتر شکن گرفتید تا وارد این سایت شوید، مگر قانون دولت امام زمانی‌ را دور زدن، خیانت و حرام نیست؟؟بهتر نیست در شعار وطن پرستیتان کمی‌ تأمل کنید بد نیست
جمعه 24 آذر 1391 - 16:57
exam292 - تهران - ایران
"Tiz bin 4 - پاریس - فرانسه" و "بت شکن - مونترال - کانادا" : ای کاش حرف شما درست بود و تمامی خائنین و وطن فروشها خارج از کشور بودند، اونوقت نیازی به وارد کردن غذای سگ و گربه و دسته بیل نبود!!!
شنبه 25 آذر 1391 - 13:43
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.