خانواده ستار بهشتی در مراسم چهلمش مورد 'ضرب و شتم' قرار گرفتند

 

خواهر ستار بهشتی گفته است تنها خواسته مادر او "قصاص عامل قتل فرزندش" است

 مراسم چهلم ستار بهشتی، کارگر وبلاگ‌نویسی که در بازداشت درگذشت، امروز پنج‌شنبه ۲۳ آذرماه در قبرستان رباط کریم با حضور گسترده نیروهای امنیتی برگزار شد.

بعد از مرگ آقای بهشتی، گزارش هایی در مورد شکنجه شدن او در جریان بازداشتش منتشر شد و مادرش نیز گفت که فرزندش به قتل رسیده است.

به گفته یک منبع آگاه، با پایان مراسم امروز، نیروهای امنیتی به سمت خانواده ستار بهشتی حمله کردند.

این منبع آگاه با اعلام این خبر به بی‌بی‌سی فارسی گفت:" با پایان مراسم، ماموران به خانواده ستار بهشتی حمله کردند و خواهر و مادر او را مورد ضرب و شتم قرار دادند به طوریکه روسری از سر خواهر ستار افتاد. همچنین تلاش کردند که برادر ستار را بازداشت کنند، اما با مقاومت مردم محلی نتوانستند او را با خود ببرند. اما یکی از اهالی که برای کمک به خانواده رفته بود توسط ماموران امنیتی بازداشت شد."

این در حالی است که سحر بهشتی، خواهر این وبلاگ‌نویس، امروز در گفت و گو با سایت کلمه ابراز امیدواری کرده بود که مراسم چهلم متفاوت از مراسم خاکسپاری و هفتم وی برگزار شود.

او همچنین گفته که این خانواده به شدت تحت فشار نیروهای امنیتی هستند و تنها خواسته مادر او "قصاص عامل قتل فرزندش" است.

گوهر عشقی،مادر ستار بهشتی نیز پیشتر در گفت و گویی از تهدید شدن دختر خود توسط نیروهای امنیتی خبر داد و گفته بود: "دخترم را تهدید کردند و بهش گفتند اگر به خودت رحم نمی کنی حداقل به بچه ۶ ماهه ات رحم کن."

مادر ستار بهشتی همچنین درخصوص شائبه مرگ فرزندش گفته بود: " ستار ۳۵ سالش بود و سالم. نه بیماری قلبی داشت که می گویند قلبش گرفته است و نه هیچ مشکل دیگری داشت. سه شنبه ای بچه ام را بردند سه شنبه هفته بعدش گفتند بیا و جنازه اش را بگیر. آخر من چطور می توانم باور کنم که مرگ او طبیعی بوده است."

مرگ این وبلاگ‌نویس واکنش‌های مختلفی را به دنبال داشت، تا آنجا که مجلس ایران نماینده‌ای را مسئول پیگیری این پرونده کرد.

همچنین در آخرین اظهارنظر مقامات قضایی ایران غلامحسین محسنی‌ اژ‌ه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران گفت که تعدادی از مأموران پلیس سایبری ایران در ارتباط با پرونده ستار بهشتی در بازداشت هستند و تأیید کرده که در این پرونده "تاکنون ضرب و شتم و بددهانی مشخص شده است".

سخنگوی قوه قضائیه همچنین با توجه به گزارش هفت نفره پزشکان گفته که محتمل ترین علت منجر به فوت آقای بهشتی "پدیده شوک" است.

او گفت که پزشکان اعلام کردند این شوک می تواند روانی یا فیزیکی باشد که "من از آنها پرسیدم اگر فیزیکی بوده آیا آثاری از خود به جا نگذاشته است که آنها اعلام کردند آثاری در این زمینه دیده نشده است."

این در حالی است که آقای محسنی اژه‌ای پیشتر اعلام کرده بود که روی جسد آقای بهشتی آثار کبودی وجود داشته است.

مقام های قضایی تایید کرده اند که ستار بهشتی در روز نهم آبان توسط پلیس سایبری تهران دستگیر و به زندان اوین تهران منتقل شد، اما چهار روز بعد در حالی که در بازداشتگاه پلیس نگهداری می شد، درگذشت. پس از انتقادهای مطرح شده از پلیس فتا و پیگیری برخی از نمایندگان مجلس ایران، اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده پلیس ایران تصمیم گرفت سرهنگ محمدحسن شکریان، رییس پلیس فتای تهران را از کار برکنار کند.

اما بعد از مدتی اعلام شد که برکناری رئیس پلیس فتا ارتباطی با مرگ این وبلاگ نویس ندارد.

+105
رأی دهید
-52

ghafas - مشهد - ایران
حق مردم ما اینه
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 22:01
mina minavand - هانور - آلمان
چه دردی،هم بچه شو از دست داده هم باید کتک بخورن.با همه اعتقادی که به خدا دارم بعضی‌ وقتها شک می‌کنم که هستش.ستار دوست من بود و تا اونجا که من میدونم سالم بود.مرگ بر شما ریا کاران.
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 22:46
Freedomforiran - لندن - انگلستان
. پدر عزیزم شاهنشاه اریامهر روحتان شادویادتان گرامى باد . اسوده بخوابید که این ملت نمکنشناس و بى غیرت هر روز توان نمکنشناسشان را دارند پس مى دهند
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 22:30
vabaye akhondi - ایران - ایران
اون روزی میرسه که آخوندای بی‌پدر را از چونه به تیر چراغ برق آویزون کنن اون روز دیر نیست
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 23:16
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
عحب خانواد ه با استقامت و مبارزی هستند اینها, امیدوارم که براشون حادثه ای درست نکنند , این نظام کثیف هر کاری انجام میده که دهن مخالفان را ببنده.
جمعه 24 آذر 1391 - 00:11
romano - تهران - ایران
ghafas - مشهد - ایران اطلاعاتی چطوری بابا 7000 تومان می‌رسه اینها که دارند زندانی کشته شکنجه میشن حتما از اسکیموهای قطب شمالند. زنده باد مردم شریف، بزرگ و مبارز ما
جمعه 24 آذر 1391 - 00:45
freedomforiran - لندن - انگلستان
vabaye akhondi - ایران - ایران هموظن خوبم هنوز آمریکا و انگلیس برای استفادهایشان و نابودی آن منطقه به این ملا های عرب صفت نیاز دارند
جمعه 24 آذر 1391 - 00:39
بی خیال - کرمان - ایران
Freedomforiran - لندن - انگلستان. «پدر عزیزم شاهنشاه اریامهر » دیکتاتور پرست. الان خامنه ای رو به پرست
جمعه 24 آذر 1391 - 06:30
tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
انقلاب اسـ... میخواستین ؛بخورین
جمعه 24 آذر 1391 - 08:34
exam292 - تهران - ایران
صدها وبلاگ نویس مخالف نظام دارن فعالیت میکنن.. سوال اینه که ستار بهشتی چرا توی رسانه ها اینقدر معروف شد(هر عقل سلیمی تشخیص میده که زیر این کاسه، نیم کاسه ایست!!!)
جمعه 24 آذر 1391 - 09:29
sange_sabor - نامور - بلژیک
این حرامیها از این ستار‌ها خیلی کشتن و بازم میکشن زمانی‌ بشه که نوبت ما هم میرسه که عزیزانمونو که این اشغالهای لجن کشتن تابانه این همه ظلم رو بگیریم من خودم دو تا از فامیلمو از دست دادم دارد خانواده بهشتی‌ رو میفهمم و باهاشون همدردی می‌کنم
جمعه 24 آذر 1391 - 10:21
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
مساله ی بودن دوست دختر رونالدو با پسر ایرانی‌ مهمتر از این واقعه است!!!! کسانی‌ که در آنجا خود را تکه پاره کردند اینجا نظر ندهند بوقلمون ها!!
جمعه 24 آذر 1391 - 10:03
فريادزيره آب - اهواز - ایران
تهران_exam؛نترس اونارو هم میگیرن مثل ستاربیچاره میکشن؛نفرین مادران فرزند از دست داده دامنتون میگیره
جمعه 24 آذر 1391 - 13:22
Azadikhah - تكسل - هلند
وبلاگ نویس را می‌کشند و مادرش را میزنند! این است سرزمین امام زمان
جمعه 24 آذر 1391 - 13:53
exam292 - تهران - ایران
"فریادزیره آب - اهواز - ایران" و "Azadikhah - تکسل - هلند" :وقتی اربابای استکباریتون در مقابل قتل عام مردم در زاهدان(توسط ریگی ملعون) و توی میانمار، بحرین و .. سکوت اختیار میکنن.. اونوقت مرگ یک وبلاگ نویس رو با این پوشش گستره ی خبری!!!(حتما کاسه ای زیر نیم کاسه است)
شنبه 25 آذر 1391 - 14:04
Azadikhah - تكسل - هلند
ارباب ما اینجا نداریم ولی‌ امیدوارم ارباب جناب عالی‌ که همون ولایت فقیه باشه با تمام آدم کشان به درک واصل بشوند
شنبه 25 آذر 1391 - 19:58
classic - تهران - ایران
بازم بگید در ایران آزادی نیست. کجای دنیا اینقدر آزادی وجود داره که یک روز بیان جوون مردم رو ببرند بازداشتگاه یک هفته بعد تماس بگیرند با خونوادش بگویند بیایید جنازه بچتون رو تحویل بگیرید. به همین راحتی. انقدر آزاده همه چی. حتی کشتن جوونای مردم. به نظرمن اینقدر آزادی توی جنگل هم وجود نداره. باز هی بگید آزادی نیست
یکشنبه 26 آذر 1391 - 12:51
classic - تهران - ایران
exam292 - تهران - ایران. مساله کشتن یک فرد نیست. مساله جوانه زدن خوی دیکتاتوریه که هر روز بیشتر میشه. مساله ترس مزمن از عقاید مخالفه که یکی از نشانه های مشترک در تمام دیکتاتوری های دنیا است. مثل این مورد خیلی داشتیم. اگر سواد داری میتونی یک جستجویی در اخبار بکنی تا متوجه بشی. البته در مملکتی که کشته شدن مردمش یک مساله فرعی به حساب میاد دیگه انتظار بیشتری نمیشه داشت
یکشنبه 26 آذر 1391 - 13:12
exam292 - تهران - ایران
classic - تهران - ایران: اتفاقا مساله، درست کردن یک کوه از کاه هستش!!! سوال اینه که، چرا مرگ یک وبلاگ نویس اینقدر در خارج از کشور انعکاس داده میشه! ولی همین رسانه ها مقابل کشته شدن دهها نفر ایرانی بیگناه توی هواپیما بر روی خلیج فارس توسط شلیک موشک آمریکایی، لال میشن و سکوت اختیار میکنن؟!!!
دوشنبه 27 آذر 1391 - 17:18
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.