ترک سیگار 10 سال به عمر افراد اضافه می‌کند

 

رئیس جامعه پزشکان داخلی ایران با بیان اینکه قطع استعمال سیگار 10 سال به طول عمر اضافه می کند گفت: افراد سیگاری که قبل از سن 35 سالگی مصرف سیگار را ترک کرده اند نسبت به گروه های سیگاری عوارض مصرف سیگار کمتری داشته، به طور چشمگیری عوارض در آنان فروکش کرده است.

دکتر ایرج خسرونیا در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر استعمال سیگار در افراد جوان به خصوص دانش آموزان و دانشجویان افزایش یافته است گفت: عدم توجه به عوارض مصرف سیگار موجب بروز عواقب و عوارض آن در سالهای آینده می‌شود.
 
وی در ادامه با تاکید بر اینکه مصرف سیگار موجب بروز عوارضی جدی و جبران ناپذیر می‌شود خاطر نشان کرد: ابتلا به سرطان‌هایی مانند سرطان ریه، پانکراس و مثانه عوارضی است که گریبانگیر افراد سیگاری می شود.
 
رئیس جامعه پزشکان داخلی ایران با استناد بر تحقیقات انجام شده در خصوص عوارض مصرف سیگار گفت: مطالعات نشان می‌دهد قطع زودهنگام مصرف سیگار، قبل از سن 35 سالگی، 10 سال به عمر انسان اضافه می‌کند.
 
وی همچنین افزود: بر اساس نتایج این بررسی‌ها که در سایر کشورها به انجام رسیده، در جمعیت 70 هزار و 100 نفر فرد سیگاری که از سن 20سالگی شروع به استعمال دخانیات کرده‌اند، 72درصد آنها بعد از قطع استعمال سیگار تا 70 سالگی عمر کرده، مردانی که اصلا سیگار نمی‌کشیدند هشت سال بیشتر از سایر افراد زندگی کردند، در این تحقیق 79 درصد زنان بعد از قطع سیگار تا 70 سالگی زندگی کردند و زنانی که اصلا سیگاری نبودند تا 80 سالگی عمر کرده‌اند.
 
این متخصص داخلی در پایان یادآور شد: افراد سیگاری که قبل از سن 35 سالگی مصرف سیگار را ترک کرده اند نسبت به گروه‌های سیگاری عوارض مصرف سیگار کمتری داشته، به طور چشمگیری عوارض در آنان فروکش کرده است.

+61
رأی دهید
-9

feminism - لندن - انگلستان
یعنی به عبارتی یا ترک سیگار و یا ترک دنیا :-)
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 15:48
pull.over - دوحه - قطر
من بارها اینجا گفتم سیگار رو ترک کردم. نمیخوام از خودم تعریف کنم ولی اینکه تونستم بعد از 10 سال سیگار ترک کنم واسه خودم واقعا لذت بخشه. اونایی که میگن ترک سیگار محاله فقط خودشون رو میترسونند. نمیخوام بگن منم خیلی راحت تونستم ولی بالاخره حالا که فکرشو میکنم اونجوری نیست که خودم رو میترسوندم. ضمن اینکه وسوسه ش به هر حال گاه و بیگاه میاد سراغ آدم ولی خوب 5 ماهه که ترک کردم.حیفه، در اصل خاک بر سر بودنم رو نشون خواهم داد اگه دوباره بخوام بیفتم تو این منجلاب! خوشحالم با این کار 10 سال به عمرم افزودم:-) امیدوارم یه روزی بیاد که هیچ کس در کره زمین سیگار نکشه. سیگار واقعا شروع بدبختیی هاست.
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 16:02
hossein-87 - تهران - ایران
نمیدونم این جمله از کیه،ولی بسیار جالب بود و تو این مایه ها بود که : " سیگار چیست؟لوله ای باریک و کوتاه که یک سر آن آتش و سر دیگر آن یک احمق است!" دوستان عزیز سیگاری من، انصافا، دوستانه و برادرانه،بدون هرگونه جبهه و موضع گیری خصمانه و بی منظور، چرا به اینهمه آسیبی که به خودتون با کشیدن سیگار میزنید فکر نمیکنید؟گذشته از خودتون،دارید به اطرافیان و عزیزانتون نه تنها آسیب میزنید بلکه آزارشون هم میدید و شاید بخاطر علاقه ای که به شما دارن، دم نمیزنن.
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 16:52
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
یکسری ساندیسخورها و مزدوران رژیم ملاها و مسلمانهای متعصب مغز خشک سیگار بکشند بهتره تا عمرشان ده سال نه بلکه بیست سی سال کم بشه! هرکی موافقه بگه آمین!
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 21:12
htafas - مادرید - اسپانیا
الان یه جوری شده که اگه سیگاری باشی‌ از شخصیت اجتماعی کم می‌شه، یعنی‌ سیگاری نبودن یک امتیاز محسوب میشه،
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 21:56
modire behesht - هایدلبرگ - آلمان
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان. -- با شما موافقم دوست عزیز و همیشه گرامی !
جمعه 24 آذر 1391 - 04:23
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.