راه اندازی بزرگترین بندر خاورمیانه در امارات

فاز نخست بندر خلیفه در ابوظبی امارات افتتاح شد. مقامات اماراتی می گویند خلیفه، بزرگترین بندر خارومیانه است.


به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه کویتی القبس، ظرفیت نهایی این بندر تا سال 2030 تکمیل می شود.

 سلطان احمد جابر رئیس هیئت مدیره شرکت بنادر ابوظبی در این باره گفت: این بندر برای ارسال و دریافت همه کالاها  آمادگی دارد اما بر پهلوگیری کشتی های غول پیکر متمرکز است. همچنین عمق حوضچه این بندر و کانال ورودی 16 متر است که تا 18 متر قابل افزایش است.

وی افزود: این بندر هم اکنون ظرفیت جابجایی سالانه 2.5 میلیون کانتینر را دارد که قابلیت افزایش تا 15 میلیون کانتینر در سال را دارد. این بندر می تواند بزرگترین کشتی ها را میزبانی کند . تلاش می شود با استفاده از جدیدترین فناوری ها، پهلوگیری کشتی ها، دریافت و ارسال کالاها با حداقل هزینه همراه شود.

 

 

 

+62
رأی دهید
-59

alm2580 - لوس انجلس - آمریکا
ای خاک بر سرمون از کجا به کجا رسیدیم اون زمانی‌ که در کیش کنکورد می‌نشست کجا بودید و الان کجأید و ما کجاییم! بندر عباس بندر چابهار بندر خرم،شهر بندر... ما باید بر بام دنیا بودیم چه آمد بر سرمون. خاک و مردم ناسپاس به ما می‌گویند!
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 16:08
ali1111 - تهران - ایران
اینها تمامی‌ تلاش را برای ساخت و ساز کشورشون انجام میدهند اونوقت ما هر چی‌ داریم را برای ساخت بمب هسته‌ی خرج می‌کنیم و اختلاس‌های میلیاردی!! استاندارد زندگی‌ اینها داره به کجا میرسه مال ما به کجا که بچه‌ها تو مدرسه میسوزند بخاطر بخاری غیر استاندارد!!!! آن هم در مملکت نفت خیز...اونوقت آنها سوسمار خور هستند و ما آدم!
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 15:01
massoudoslo - اسلو - نروژ
ایجاد شغل و در آمد یکی از شاخصه های پیشرفت در هر مملکت است و دولت هایی که نمیتوانند این مهم را عملی کنند دیر یا زود به زباله میروند مثل جمهوری اسلامی .
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 18:37
paksan - آمریکا - آمریکا
بندر عباس و بندر شاه قدیم خمینی جدید و بندر چابهار و لنگه و بندر خرمشهر هم در حد همون بندر ماهیگیری موندن دیگه .. قیمت نفت 500 دلار هم بشه اینا به فکر کشور نیستند 499 دلار رو می فرستن سوریه و لبنان و فلسطین و ونزوئلا و کوبا و بارکینافاسو .. و سایر ممالک ناشناخته تازه کشف شده توسط احمدی نژاد بقیش باید با بدبختی و مشقت و تلاش خستگی ناپذیر و بی خوابی های برادران قاچاقچی و خود آقا خرج ساختن موشک و ماهواره (آبگرمکن فضایی) و خرید لوزام کره ای و چینی و رنگ کردن و اسم ایرانی گذاشتن روی آنها شود که واقعاً کار طاقت فرسایی است .
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 18:48
modire behesht - هایدلبرگ - آلمان
آخوندها کشور ما ایران را ۵۰۰ سال عقب انداختند !!،، !!،،، تمام کشورهای حوزه دارند جهت پیشرفت توریست و و کشورشان چهار نعل میتازند !، ولی‌ ما نه تنها به عقب برگشتیم ، بلکه آن مقدار درامدی که از طریق فروش نفت عاید میشود نصفش را میفرستند برای فلسطین و لبنان و سوریه و عراق و نصف دیگرش را هم اسلحه و مواد منفجره و بمب و هواپیماهای نظامی میخرند !!!،،،، ملت ایران نیز آنقدر از لحاظ اقتصادی در فشار هستند که نای گره کردن مشتشان را هم ندارند !، و بیچاره‌ها از تخم رفته‌اند !!،، غیرت میرت دیگه یوخ !!
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 23:55
رستگار501 - برن - سویئس
خاک بر سر جمهوری اسلامی . نه فقط با دین و خرافات ممکت را خراب کرد . بلکه با کارهای احمقانه مثل خرج چندملیون دلاری برای موشکهای که از درامد نفتی با هزار دشواری و حمل آنها از کشوری به کشور دیگر آنها را به غزه ببرد تا شاید با پرتاب سه هزار موشک چهارتا اسرائیلی را بکشد . و بعد جوانهای خودش را در اوین و کهریزک و ... زیر شکنجه می کشد. لعنت به این دین و حکومت.
جمعه 24 آذر 1391 - 01:39
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.