تفکرات غلط نوزادی را کشت

تعصبات کور و تفکرات غلط از مهم‌ترین عوامل به وقوع پیوستن جنایات است. اگر انسان‌ها یاد بگیرند درست بیندیشند، یاد می‌گیرند که باید به حق حیات آدم‌های دیگر هم احترام بگذارند و یاد می‌گیرند زنی را به دلیل به دنیا آوردن نوزادی دختر تحقیر نکنند.

 

 


این‌گونه افراد کسانی هستند که مانند اعراب دوران جاهلیت فکر می‌کنند؛  متاسفانه در عصر حاضر می‌بینیم افرادی اینچنین هنوز وجود دارند.

چند سال قبل پرونده‌ای را مورد رسیدگی قرار دادم که در آن زنی به دلیل تحقیر‌های شوهرش دست به قتل دختر نوزادش زده‌ بود.

این زن دختر دو روزه‌اش را در بیمارستان خفه و فرار کرده‌ بود. وقتی پرستاران این گزارش را به ماموران داده ‌بودند از روی آدرس و نشانی‌هایی که این زن در پرونده داشت موفق شدند او را شناسایی کنند.

زن جوان که صاحب چند دختر بود، بعد از بازداشت به پلیس گفته‌ بود که از ترس تهدید‌های شوهرش دست به این کار زده ‌است.

او گفته‌ بود: ما چند دختر داریم و شوهرم گفته ‌بود اگر یکبار دیگر دختردار شوم باید بروم خانه پدرم و بچه‌ها را هم با خودم ببرم. شوهرم اصلا دخترها را تحویل نمی‌گرفت. خیلی نگران بودم چون می‌دانستم اگر این‌بار هم فرزندم دختر شود حتما شوهرم کاری را که گفته، عملی می‌کند. چون نمی‌توانستم به خانه پدرم برگردم و چاره‌ای جز ماندن در خانه شوهر نداشتم، دست به این‌کار زدم.
 
این زن در مورد این‌که چطور بچه را کشته ‌است، گفته ‌بود: وقتی فهمیدم بچه دختر است، می‌خواستم آن را سقط کنم اما دلم نیامد و به شوهرم نگفتم که بچه دختر است. چند هفته بعد دکتر به شوهرم گفته ‌بود و او هم عصبانی به خانه آمد. خیلی ناراحت شد. گفت که دیگر نمی‌تواند من را تحمل کند. آن موقع بود که تصمیم گرفتم بچه را از بین ببرم اما چون هفت ماهه بودم کسی قبول نمی‌کرد. دو ماه بعد بچه به دنیا آمد.

شوهرم من را تنها گذاشت و بیمارستان نیامد و زمانی که درد زایمان گرفتم مجبور شدم با همسایه‌ به بیمارستان بروم. خیلی تنها بودم از خانواده خودم هم کسی نیامده‌ بود، آنها هم به من اهمیت نمی‌دادند فقط دختر بزرگم آمد و کنارم بود تا این‌که بچه را آوردند شیر بدهم. این‌کار را کردم اما از این بچه متنفر بودم.

فردای آن روز دوباره بچه را آوردند و من هم به او شیر دادم و بعد دستم را روی گلویش گذاشتم و خفه‌اش کردم.

جسد بچه را به پرستار دادم او فکر کرد بچه خوابیده و بدون توجه به رنگ نوزاد او را برد. من هم بلافاصله از بیمارستان خارج شدم و به شوهرم گفتم بچه مرده ‌است. فردای آن روز بود که سراغم آمدند و بازداشت شدم.

روز دادگاه که فرا رسید این زن دوباره گفته‌هایش را تکرار کرد و گفت که از ترس شوهرش دست به این کار زده و حالا هم خیلی پشیمان است. شوهر این زن بدون قید و شرط رضایت داده‌ بود و حتی در جلسه دادگاه هم شرکت نکرد.

روز دادگاه بود که از این زن شنیدم شوهرش زنی صیغه کرده تا برایش فرزند پسر بیاورد و از وقتی شنیده این زن باردار است و جنین پسر دارد دیگر سراغ آنها نیامده ‌است.

زن بیچاره خیلی مستاصل و ناراحت بود. می‌گفت از کاری که کرده، خیلی عذاب می‌کشد و هر شب خواب دخترش را می‌بیند.

با توجه به این‌که رضایت گرفته ‌بود او را به حبس تعلیقی محکوم کردیم اما به دلیل رفتار پدر خانواده که مثل اعراب دوران جاهلیت بود و درست مثل آنها دختر را که خداوند گفته رحمت یک خانواده ‌است تحقیر می‌کرد، خیلی ناراحت شدم و این پرونده برای همیشه یادم ماند

+41
رأی دهید
-97

leila leila - گوتنبرگ - سوئد
متنفرم از مردانی که میگن دوست دارن پسر داشته باشن
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 21:10
*Fanoos* - ایران - ایران
آخه احمق آشغال جنسیت نوزاد که به زن بستگی ندارد بلکه بستگی به مرد داره اینو بفهمید ترس شوهر کیلویی چنده؟!! متاسفم زن ِ باید به راحتی از شوهرش جدا میشد نه اینکه از واهمه بیخودی دست به جنایت طفل معصوم بزنه. چنین مسائلی همچنان در ایران پاپرجاست!من خانواده ای رو میشناسم که به شدت عاشق پسر بودن وقتی زنش باردار شد دختر زایمان کرد بشدت عصبانی شد و مجدا باردار شد بازم دختر وقتی بهش گفتن چرا نرفتی به دیدن همسرت در بیمارستان گفت خمپاره که نخورده برم !!!بازم زنش باردار شد و پسر زائید با چه رویی شادی از زنش استقبال کرد گوشت کباب کرد و با دستش دهن زنش گذاشت گفت بخور آفرین آفرین پسر زائیدی واقعا خاک بر سر چنین مردمان بیسواد و بی فرهنگ !! اینجور افراد باید اجاق کور شن نه بارور !!.
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 21:55
*Fanoos* - ایران - ایران
خیلی ناراحت کننده است مثلا وقتی خانواده ای صاحب اولاد دختر میشن اکثرت به اتفاق قریب میگن عیب نداره سالم باشه انشاالله بچه بعدی پسر بشه !حالا وقتی اولاد اول خانواده ای پسر باشه همگی میگن ماشاالله ماشاالله ماشاالله آفرین که پسر زائیدی خدا بخشه براتون !..در هر صورت از این مردمان متنفرم واقعا چندش آورن اه اه اه من موندم مگه پسر چه تحفه ای ؟!!. اینهایی که عاشق پسرن خیلی بیجا میکنن میرن خواستگاری و عروس میگیرن !!!. باور کنید 75 میلیون جمعیت ایران 60 % عاشق پسرن !!!
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 22:05
kian iran - واشینگتن - امریکا
پست فطرت مطمئنم که پسر تو و زن صیغه ایت بزرگ که بشه یه کثافتی میشه بدتر از خودت
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 22:58
perser68 - فلوریدا - امریکا
انگار مادراشون یه روزی دختر نبودن!!!مامان جان مامان جان می‌کنن ولی‌ از دختر متنفرن،یه چنین جونورایی چون دیگر مرد‌ها رو مثل خودشون میدونن،نگران این هستن که نکنه دخترانشون نسیب این زیر شکمی‌ها شن!!!تا زمانی که این تفکرات اسلامی عربی‌ مالیخولیایی وجود داره و میزانش هم کم نیست،مملکت گًل و گلاب ناب محمدی پا بر جاست!!!
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 23:03
مانش رومشکانی - کرماشان - ایران
بعضی از پدر و مادرهای جاهل پسر دوست به این فکر نمیکنند که این دخترها هستند که برای آنها بیشتر دلسوزی میکنند و نه پسرها.یک پیرزن همسایه از دست و پا افتاده داریم که پسرش از ترس زنش میخواست او را به خانه سالمندان ببرد ولی یکی از دخترهایش با وجود نارضایتی و تهدید شوهرش به طلاق باز او را پیش خودش نگه میدارد و حاضرنیست مادرش را به خانه سالمندان بفرستد در حالی که پسرش از ارث و میراث او لذت مییبرد ولی دخترش برایش دلسوزی میکند
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 01:04
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
این زنده بگور کردن دختران در دوره ی جاهلیت!!! ارواح عمّه یشان اکنون جاهل نیستند!! یک افسانه است!! تنها یک قبیله ی کوچک در عربستان این رسم کثیف را داشت!!!اگر چنین بود چطور امامان و رهبر این دین و اکثر عربها حرمسرا داشتند؟؟؟؟و زنان و دین نیز قبل از اسلام آزادتر!! -دلیل ۱۷۰ بت با بزرگترینشان الله!! در خانه ی کعبه!!!
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 22:52
*Fanoos* - ایران - ایران
اصلاح میکنم منظورم از 75 میلیون جمعیت ایران 60 میلیون نفرشان عاشق پسرن !
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 00:45
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
آخه این جور مردها باباشون زائیده واسه همین دوست دارند بچه شون پسر باشه.
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 02:04
Iran e azad - هورتن - نروژ
علم نشان داده که مرد جنسیت بچه را در آمیزش تعیین می‌کند. تخمک زن در تعیین جنسیت نوزاد هیچ نقشی‌ ندارد.زن میتواند با رژیم غذایی و. محیط رحم را برای دریافت یکی‌ از هزاران اسپرم مرد،آماده کند. لطفا کمی‌ تحقیق کنید! بیچاره خانم‌هایی‌ که به دلیل بی‌سوادی ،مشکلات و کمبود‌های فرهنگی‌،ورود فرهنگ ملخی سالها تحقیر شده و میشوند!
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 02:32
princesse - تهران - پرژن
خدایا به من ۴جین دختر بده .پسر چه تحفه‌ای هست یک مشت بی‌سواد پسر دوست هستن .
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 03:14
Allan888888 - ونکور - کانادا
ان پسر احتمالا پسر ان مرد نیست .زن صیغه ایی با مرد دیگری خوابیده و برا ش پسر آورده است. تعیین کننده جنسیت فرزند با مرد است نه با زن.
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 06:08
feminism - لندن - انگلستان
نرینه های کودن ، بی شعور و احمق . وحشی تر و ناانسان تر اون زنیکه ای که جگر گوشۀ خودش رو خفه میکنه!! چطور ممکنه مادری نوزاد خودش رو خفه کنه :( چه بسیار افرادی هستند که حسرت داشتن یک فرزند را دارند و همه تلاش و کوشش خود را میکنند که فرزندی را به دنیا بیاورند بعد این ناکسانِ وحشی بر سر زندگی کودکی قمار میکنند!! در ضمن از این آمارهای آبکی که مردم ایران پسر را بیشتر ترجیج میدهند را از خشتکتان در نیاورید با این حساب چرتکه ای یعنی فقط 15 میلیون نفر باقیمانده شامل نوزادان ، خردسالان ، افراد مسن و کهنسالان هستند و الباقی بارور هستند !!! جقدر احمقانه !!! گویی که رئیس اداره آمار هستند و خانه به خانه پرس و جو کرده اند. آنچه را که در خانوادۀ خودشون رایج است را جمع میبندند.
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 11:00
goleshab - اوگسبورگ - المان
. خدایا چه چیز‌های می‌شنوم . امروز که ۳تا دخترام از مهد و مدرسه آمدند ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ بار مبوسمشون . پدرشون هم که طبق معمول وقتی‌ از سر کار برمیگرده اینقدر محکم بوسشون می‌کنه تا به گریه بیفتند . خدایاااااااا شکرت‌ .
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 11:47
feminism - لندن - انگلستان
princesse / منم عاشق دخترم. من خود این را تجربه کرده و دیده ام که تعداد بسیاری از آذری ها پسر دوست هستند :( باسواد وبیسواد هم نداره باور کن. همانطوری که سه چهارم از مراجعان به دعانویس‌ها و رمالان را افراد تحصیل‌کرده تشکیل میدهند!!!! غیرقابل و تهوع آوره !!!
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 12:02
*Fanoos* - ایران - ایران
goleshab - درود بر شما دوست عزیزم چنین خانواده هایی باید شما و همسر محترمتان رو الگوی خویش قرار بدهند خدا برایتان ببخشه دخترهای گل و نازنینتون رو
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 13:22
*Fanoos* - ایران - ایران
Royan رویان جان کاشکی من همین حالا پیش شما بودم و اون روی ماهت رو میبوسیدم ...اینقدر زیبا گفتید من هم کامنت شمارو به دلیل زیبا گفتن مجددا تکرار میکنم "آخه این جور مردها باباشون زائیده واسه همین دوست دارند بچه شون پسر باشه. " like. +++++++++++. کسی نیست به این جور افرادهای بی فرهنگ و بیسواد بگه آخه احمق کودن وقتی جنس زن نباشه نسل چطوری زیاد بشه ؟!!و یا ....
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 13:28
princesse - تهران - پرژن
فمینیسم -عزیز فرمایشتون رو تایید می‌کنم حق با شماست .
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 17:21
celtic warrior - سلتیک - اسکاتلند
این خبررادیدم خیلی ناراحت شدم ولی ازنظراتی که خانمهادادندبیشترناراحت شدم اینکه بگیدپسرچه تحفه ای هست خیلی ناراحت کننده هست من که مردم ونمیدونم مادربودن چه جوری هست ولی فکرنکنم پسریادخترداشتن واسشون فرقی داشته باشه خانمfemnismقبلاکه نظراتتون رومیخوندم طرزفکرخوبی ازتون داشتم ولی بادادن این نظرشخصیتتون روشناختم princesseدرموردحرفی نزنم بهتره معلوم نیست چه عقده ای ازجنس مذکرداری 24ساعته اینجایی یه خبراینجوری ببینی عقده گشایی کنی میگن مردهابیشترشون سنگدلندشماکه لطیف هستیدچرابایدازاین حرفهابزنید؟
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 19:18
princesse - تهران - پرژن
celtic warrior زیاد که نه در واقع نظرت اصلا مهم نیست .و لازم به توضیح اضافی هم نیست.(رجوع کن به ارشیو بد ذات بودن مردها )-:)
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 21:40
feminism - لندن - انگلستان
سلتیک جان / چطور شد که با یک یا دو کامنت من در این صفحه طرز فکر خودت را زیر سؤال بردی. یعنی طرز فکر این نرینه را که با رفتار احمقانه اش موجباتِ قتل نوزادی را فراهم کرده را تأئید میکنی ؟!! و یا اینکه عمل وحشیانۀ آن مادر سنگدل و احمق تر از شوهرش را توجیه میکنی ؟!؟ شاید هم با بیان کردن تجربۀ خودم در مورد برخی از آذری ها ، مخالف هستی ؟!؟ اگر در مورد سه چهارم افراد تحصیلکرده ای که به خرافات و موهومات اعتقاد دارند هم اعتراضی داری ، باید با منبع و مأخذش که کارشناسانِ وزارت بهداشت و درمان هستند به گفتمان بنشینی. من در مورد نظردادنم تعصبی برخورد نکرده و تبعیض جنسیتی هم قائل نمیشوم و این را کاربرانی که قدیمی تر هستند بخوبی میدانند. امیدوارم که سوء تفاهم برطرف شود.
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 23:28
celtic warrior - سلتیک - اسکاتلند
حالافکرکردی اصلانظرت واسم مهمه؟نه جانم ازاین خبرهانیست اصلاشخصیت وموقعیت اجتماعی من طوری نیست که به خودم اجازه بدم هرکی روحساب کنم بعضیهاتواین سایت منوخوب میشناسندکه چه موقعیتی دارم
جمعه 24 آذر 1391 - 00:02
goleshab - اوگسبورگ - المان
فانوس* - ایران - ایران - محبت داری عزیزم .
جمعه 24 آذر 1391 - 09:06
princesse - تهران - پرژن
اوه اوه نکنه شما هم پرنس هری تشریف دارید ؟؟؟اگه نظرم مهم نبود واکنش نشون نمیدادی من هم کلی‌ تحویلت گرفتم جوابتو دادم حالا برو خوش باش .
جمعه 24 آذر 1391 - 12:17
celtic warrior - سلتیک - اسکاتلند
femnism من که درابتدای نظرم گفتم ازخواندن خبرناراحت شدم ولی ازاینکه میبینم بایک حادثه ی تلخ به این شکل جنس مذکر کوبیده میشود ناراحت میشوم اصلاهم کاراین مرتیکه پفیوزراتاییدنکردم
جمعه 24 آذر 1391 - 10:03
celtic warrior - سلتیک - اسکاتلند
میدونی دندانپزشک بودن درگلاسکوچه معنایی داره؟درضمن مرسی که تحویلم گرفتی پرنسسسسسسس
جمعه 24 آذر 1391 - 18:43
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.