انفجار سه بمب در ساختمان وزارت کشور سوریه

رسانه‌های سوریه از انفجار سه بمب در ساختمان وزارت کشور و کشته و زخمی شدن چندین تن خبر داده‌اند. هنوز جزئیات دقیق تلفات و خسارات اعلام نشده است. یک کارمند سفارت مصر نیز در این انفجارها زخمی‌شده است.
 

خبرگزاری دولتی سانا در روز چهارشنبه (۱۲ دسامبر/۲۲ آذر) گزارش داد سه بمب که یکی از آنها در یک خودرو جاسازی شده بود، در مقابل درب ورودی ساختمان وزارت کشور در منطقه "کفر سوسة" در جنوب غربی دمشق منفجر شد. این خبرگزاری به "کشته و زخمی شدن چندین تن" اشاره کرده است.
 
در همین حال "الخباریة"، یکی از شبکه‌های تلویزیونی هوادار دولت، تصاویری را منتشر کرده که در آنها انبوهی از آوار و نیز رد خون بر زمین دیده می‌شوند. همزمان خبرگزاری رسمی مصر نیز گزارش داده که این انفجار به ساختمان سفارت این کشور در دمشق خسارت وارد آورده و یکی از کارکنان سفارت مجروح شده است.
 
از زمان آغاز اعتراضات مردمی علیه بشار اسد تا کنون چندین انفجار از جمله انفجارهای انتحاری در دمشق به وقوع پیوسته که هدف اکثر آنان ساختمان‌ها و مراکز دولتی و امنیتی بوده‌اند.
 
به گزارش خبرگزاری آلمان، گفته می‌شود که هدف انفجارهای روز چهارشنبه کاروان وزیر کشور سوریه، محمد الشعار، بودند.
خبرگزاری سانا این انفجارها را "تروریستی" توصیف کرده است.

+75
رأی دهید
-13

modire behesht - هایدلبرگ - آلمان
چه کم ؟!،، انتظار بیشتر از اینها را داشتم !!
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 21:08
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
دقت کردین فقط در کشور‌های اسلامی برای رسیدن به صلح آدم کشی‌ میکنند!؟؟ این منطق اسلام هست! ما خودمون تو ایران میگیم امام زمان (کینه جوئ بزرگ) قراره ظهور کنه که صلح برقرار بکنه روی کرهٔ زمین! و برای صلح برقرار کردن یک لشکر میاره که همه کافران و ظالمان رو بکشه!!!‌ای بابا!اینم شد منطق؟که طرف می‌خواد آدم بکشه که صلح بر قرار کنه! حالا در سوریه هم همین جریان بر قراره از نعمت برکات منطقه اسلامی!
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 01:05
hossein-87 - تهران - ایران
انقدر بزنید،بکشید. ایران انقلاب شد،جنگ شد،اینهمه آدم کشته شد،باز همون آش و همون کاسه. اون از مصر.اون از لیبی.این از ایران.اون از سوریه..! اینها همش اتفاقیه و واقعا خیزش مردمیه؟! نه والا.
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 16:46
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.