درگذشت راوی شانکار، معروف‌ترین سی‌تارنواز جهان

راوی شانکار، استاد پرآوازه سی‌تارنوازی و موسیقی هند در سن ۹۲ سالگی درگذشت. او که سه بار موفق به دریافت جایزه معتبر گرمی شده بود، موسیقی هندی را در غرب محبوب ساخت و بر موسیقی پاپ  و راک نیز تاثیر گذاشت.

برای دیدن تصاویر کامل این گزارش , بر روی عکس زیر کلیک کنید

+76
رأی دهید
-21

پرشز-تهران-ایران - تهران - ایران
از اونجایی که ساز وموسیقی با شعر وشاعری هم خوانی داره میخواستم یه شعری از خودم بخونم امیدوارم دوستان نظراتشون رو بدن (دل من موج زند درطلب دیدارت.شده دل غرق به خون از غم واز هجرانت.بلبل از دوری تو میل به خواندن نکند .هوس گلشن وگلچین وگلستان نکند.انتظارم به سرامد خبراز یارنشد.عجلم امد واما خبری ازتونشد.ای سفرکرده زدل راهی شو به این خانه. که سفرکردم ازین خانه واین کاشانه.
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 20:37
silencio - پاریس - فرانسه
راااااوییییییی...................****
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 22:07
kobalt - کرج - ایران
گر چه موسقی حرام است و آلات موسیقی الات گناه اما این کافر عجب پنجه ای داشت مرحوم عباس مهر پویا مدتی از شاگردان آن مرحوم مغفور بود ایشان نیز زیبا مینواخت وتنها نوازنده سیتار در این ملک بود صدای زیبائیم خدا وند مرحمتش فرموده بود یاد هردو گرامی .تنها صداست که میماند .
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 22:21
mehrdad2010 - ونکوور - کانادا
پرشز-تهران-ایران. دل که از روز ازل درتب دیدار نبود/ غرقه در خون ز غم و دوری دلدار نبود.. بلبل از دوری او یار خش و خار نشد/ هجر او موجب این زمزمه زار نشد...ما چه نالیم که هر کس بر ما باز امد/ دلم ما بود که از شوق به پرواز آمد...خیز تا بهر خود آزاده و مغرور شویم/ ز تمنای وصال دگران دور شویم.
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 20:35
ba ham bashim - آذربایجان - ایران
بله آقای کوبالت- کرج-kobalt جای آن هست که یادی از مهرپویا بکنیم که فکر میکنم برای خیلی از ایرانیهای نسلهای اخیر ناشناخته باشد. ضمنا خوب بود آقای مهرداد-کانادا-mehrdad2010 اسم شاعر غزلی را که نوشته بود محض اطلاع علاقه مندان اضافه میکرد.
جمعه 24 آذر 1391 - 00:58
mehrdad2010 - ونکوور - کانادا
ba ham bashim - آذربایجان - ایران. عزیز این چهار بیت را خودم در پاسخ به دوستمان از تهران گفتم. قالب آن هم مثنوی است و نه غزل
جمعه 24 آذر 1391 - 18:38
ba ham bashim - آذربایجان - ایران
mehrdad2010 ممنون از توجه، پاسخ و توضیح شما. حقیر سری در رشتۀ شعر و ادب ندارم ولی حفظ وزن و آهنگ آن کلمه ها را دلنشین کرده بود. موفق باشید.
شنبه 25 آذر 1391 - 00:13
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.