نتانیاهو: در سال ۲۰۱۳ باید به چالش هسته‌ای ایران رسیدگی شود

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل می‌گوید که ایران احتمالا تا اوایل سال آینده میلادی به هدف خود در برنامه هسته‌ای نزدیک‌تر می‌شود و جهان در سال ۲۰۱۳ باید با مساله هسته‌ای ایران روبه‌رو شد.

بنیامین نتانیاهو که روز دوشنبه، ۲۰ آذر در دیدار با خبرنگاران خارجی، این سخنان را مطرح کرده، هشدار داد که ایران بیش از همیشه به توانایی ساخت بمب هسته‌ای نزدیک شده است.
 
نخست‌ وزیر اسرائیل گفت: ایران دو ماه و نیم به عبور از خط قرمز نزدیک‌تر شده است و تردیدی نیست که در سال آینده (میلادی) باید به این چالش بزرگ رسیدگی شود.
 
مقامات اسرائیلی مایل هستند که ایالات متحده آمریکا، رهبری حمله‌ نظامی به تاسیسات هسته‌ای ایران را برعهده بگیرد اما در محافل غیررسمی می‌گویند در صورت لزوم به تنهایی این کار را انجام خواهند داد. به اعتقاد آن‌ها ایران مسلح به سلاح هسته‌ای خطری بالقوه برای دولت یهودی است.
 
آقای نتانیاهو در ادامه سخنانش، یادآور شد که اسرائیل به خط قرمزی که او در ماه سپتامبر مطرح کرد، پایبند است. نخست وزیر اسرائیل دو ماه پیش در مجمع عمومی سازمان ملل گفته بود که ایران نباید مقدار اورانیوم غنی شده کافی برای حتی یک سلاح هسته‌ای را داشته باشد.
 
او گفت: من تایید کردم که وقتی ایران از آن حد غنی‌سازی عبور کند شانس ما برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران کاهش خواهد یافت.
 
آقای نتانیاهو گفت: تحریم‌ها علیه ایران به اقتصاد این کشور آسیب می‌زند. شکی نیست. اما ما هیچ نشانه‌ای ندیدیم که ایران برنامه هسته‌ای‌اش را متوقف کرده باشد.
 
نخست‌وزیر اسرائیل که خود را برای پیروزی مجدد در انتخابات ۲۲ ژانویه آماده می‌کند، ادامه داد: اسرائیل امروز بیش از چهار سال پیش که من نخست‌وزیر شدم می‌تواند به مساله‌ ایران رسیدگی کند.
 
اسرائیل یکی از بزرگترین نیروهای هوایی جهان را دارد و گفته می‌شود تنها کشور در خاورمیانه است که دارای زرادخانه اتمی است.
 
اسرائیل، آمریکا و بسیاری از کشورهای غربی، ایران را متهم می‌کنند که به دنبال دستیابی به سلاح هسته‌ای است. ایران این اتهام را رد می کند و می‌گوید برنامه‌های هسته‌ای‌اش صرفا اهداف صلح‌آمیز دارد.
 
کارشناسان اسرائیلی گفته‌اند که ایران اورانیوم کافی برای ساخت یک کلاهک هسته‌ای را در بهار تا تابستان آینده غنی‌سازی کرده است. قدرت‌های غربی برای منصرف کردن ایران تحریم‌های شدید اقتصادی را علیه این کشور اعمال کرده‌اند.
 
اما در حالی که اسرائیل بر تعیین خطر قرمز تاکید می‌کند و کشورهای غربی نیز حلقه تحریم‌ها را تنگ‌تر می‌کنند، اخیرا اعلام شد که دور تازه مذاکرات ایران و گروه کشورهای ۱+۵ بر سر برنامه هسته‌ای ایران بار دیگر برگزار خواهد.
 
اسرائیل، رفتار ایران در مذاکرات هسته‌ای را «وقت‌کشی» خوانده است و در مقابل ایران تاکید کرده که جمهوری اسلامی آمادگی دارد برای برطرف کردن نگرانی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در دور جدید مذاکرات حاضر شود و امیدوار است که آژانس هم با «رویکردی منطقی» به مذاکرات نگاه کند.

+44
رأی دهید
-38

vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی
این نتانیاهو طبل تو خالی هست...هیج غلطی نمیتواند بکند...ازحماس شکست خورد...دیگه ایران که حسابش جداست.
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 12:46
darkoob-1390 - قم - ایران
اول به خودت و اون کشور زپرتیت رسیدگی کن ،هرچند دل خوشی‌ از حکومت ایران ندارم ولی‌ از تو اون اون همدست‌های جنایت کارتم متنفرم .
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 12:43
tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
آقای آن هوو اگه میتنیو مردی کا حمله کن ببینم چی‌ کار میکنی‌ اگه هم کا نه بذار بزرگترات کاره خودشونو انجام بدن؛خودتم میدونی‌ کا اگه حمله کنی‌ میفرستیمت تو کوه‌ها تا گاو بپرستین.منتظری کا با ناع پدریت بیای
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 13:00
hossein-87 - تهران - ایران
تو یکی بخواب که تو و محمود مثل زنهای فاحشه فقط بلدین داد و بیداد راه بندازین.مرتیکه آشغال آدمکش.
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 13:18
پرشز-تهران-ایران - تهران - ایران
ازوقتی فهمیدم این مردک خونخوار ادم کش اصالتا یزدی هست از ایران زده شدم
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 14:13
Azadikhah - تكسل - هلند
چالشها‌ای هسته‌ای اسرائیل هم باید بررسی بشه!
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 14:12
Azadikhah - تكسل - هلند
1-کی از فامیل‌ها معلم است. می گوید شوفاژ مدرسه خراب شده. چند روزی سرمای شدید باعث مریضی بچه‌ها و دشواری تدریس معلم‌ها شده. حتی معلم‌ها تصمیم گرفتند مدرسه را تعطیل کنند. مدیر برای تعمیر شوفاژ چند باری به آموزش و پرورش مراجعه کرده. سرآخر رئیس اداره گفته: «امسال کسری بودجه داریم. نداریم پولی بابت شوفاژ مدرسه شما بدیم. از اولیا بگیرید.» مدیر بیچاره وقتی به اولیا مراجعه کرده اکثرشان (به حق) گفته‌اند:«ما واسه مخارج مدرسه اول سال تحصیلی کلی پول دادیم. این رو باید آموزش و پرورش درست کنه. اگه داشتیم اینجوری پول بدیم بچه‌مون رو می‌بردیم غیرانتفاعی، نه مدرسه دولتی. پس وظیفه‌ی آموزش و پرورش چیه؟» آخر پاییز است. دانش‌آموزان و معلم‌ها هنوز از سرما می‌لرزند و راه حلی پیدا نشده!
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 14:23
Azadikhah - تكسل - هلند
2-بسیاری از مدارسی که دچار چنین حادثه‌هایی می‌شوند به دلیلی کاملاً مشابه مجبورند از بخاری‌های کهنه و غیراستاندارد استفاده کنند. معلم‌هایی که حقوق شان حدود ۵۰۰ هزار تومان در ماه است هم چیزی ندارند تا به خودشان و شاگردهایشان کمک کنند. راستی با هر موشک فجر ۵ چند تا بخاری استاندارد می شود خرید؟ در ضمن اگر چنین فاجعه‌های مکرری در مدارس کره و ژاپن یا اروپا (یا هر جایی که اندک شرم و حیایی هست) رخ می‌داد: وزیرشان استعفا می‌داد؟ یا رئیس دولت؟ یا کل کابینه دست جمعی خودکشی می‌کردند؟
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 14:24
m4ssod - لندن - انگلستان
برو یاهو جون اینقدر وق وق نکن دیگه حوصلمون ازت سر رفته...
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 18:10
Iran e azad - هورتن - نروژ
من به هیچ وجه با جنگ و خونریزی در هیچ جای دنیا موافق نیستم.اما چند سوال همیشه در ذهنم بوده و هست،. واقعا اگر عرب‌ها قدرت اسرائیل را داشتند ، با طرف مقابل چه میکردند؟؟؟؟. آیا شما تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید؟. قرن‌ها قبل از اینکه اسلامی وجود داشته باشد،فلسطین سرزمین یهودی‌ها بوده،حالا مسلمان‌ها به بهانه اینکه در دوره‌ای از قدس به عنوان کعبه استفاده شده،این سرزمین را عربی‌ میخوانند. این جمهوری اسلامی هست که چوب لای چرخ اسرائیل می‌گذرد یا بر عکس؟. اگر دولتی،رهبری دائماً بگوید ایران را از نقشه پاک می‌کنیم چه واکنشی نشان میدهیم؟. کدام دفعه عرب‌ها واسه ایران مفید بودند که ایرانی‌ باید بهای جنگ آنها را بپردازه؟
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 02:49
exam292 - تهران - ایران
Azadikhah - تکسل - هلند: تو اگه یه ایرانی هستی!!! که بعید میدونم.. چه خدمتی واسه مردم ایران کردی که قابل بیان باشه!!!
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 09:05
Azadikhah - تكسل - هلند
exam292 - تهران - ایران:دلایلی نمی‌بینم بخوام توضیحی بدم و برام مهم نیست که من رو ایرانی‌ بدونی یا ندانی ولی‌ مطمئنا سنگ حماس و حزب شیطان رو به سینه نمی‌زنم و از جنایت ولایت فقیه حمایت نمیکنم!اگر این دلیل وطن پرستی‌ هست ارزونی خودتان!آب رو بریز ...
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 14:36
hossein-87 - تهران - ایران
Iran e azad - هورتن - نروژ - عزیزم،آمریکا هم قبل از اینکه توسط کریستف کلمپ یا هرکس دیگه ای کشف بشه،محل سکونت سرخپوست ها بوده. شما که خیلی فکر میکنی، بگو چرا الان سرخپوستا نمیریزن و همه ی سفید پوستای آمریکا رو قتل عام کنن؟اما اینکه ما نباید بهای جنگ اونها رو بپردازیم که کاملا درسته ولی حکومت ایران توجیهش اینه که فلسطین و لبنان خط مقدم جنگ آمریکا و اسرائیل با ایران هستش و برای جلوگیری از رسیدن جنگ به خاک ایران،باید اون جبهه رو مستحکم نگه داشت!!.من این طرز فکر رو تائید یا تکذیب نمیکنم و فقط محض اطلاع گفتم.
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 16:30
exam292 - تهران - ایران
Azadikhah - تکسل - هلند: عزیزم حداقل یه انسان آزاده باش.. اونوقت "منطق" و "صداقت" و "عدم لجبازی" محور کارت میشه...
دوشنبه 27 آذر 1391 - 14:23
Azadikhah - تكسل - هلند
معلم اخلاقی‌ که خودش به بقیه توهین میکنه حرف‌هاش ارزشی نداره!
دوشنبه 27 آذر 1391 - 20:37
Azadikhah - تكسل - هلند
معلم اخلاقی‌ که خودش به بقیه توهین میکنه حرف‌هاش ارزشی نداره!
دوشنبه 27 آذر 1391 - 20:35
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.