قلعه‌نویی: نکونام حرفی از جدایی نزده است

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: من هم اعتقاد دارم باید به نکونام آرامش بدهیم ولی او حرفی از جدایی از استقلال به من نزده است.

 

امیر قلعه‌نویی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص آخرین وضعیت تیمش قبل از دیدار با سایپا، دیدار تدارکاتی مقابل پیکان و شایعاتی که پیرامون جدایی جواد نکونام از استقلال مطرح می‌شود صحبت‌هایی را انجام داده که در زیر می‌خوانید.

شرایط تیمتان چطور است؟

 بعد از دیدار دوستانه که مقابل پیکان انجام دادیم تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و برای بازی روز جمعه آماده می‌شویم. سایپا تیم خوب و جوانی است اما همه بازی‌ها برای ما مهم و با اهمیت است و برای پیروزی به میدان می‌رویم.

این روزها به نحوه یارگیری نیم فصل دوم استقلال ایراد‌هایی وارد می‌شود مثلا عده‌ای معتقدند این بازیکنان در حد نام استقلال نیستند.

تیم‌ما دو سه مشکل داشت که یکی از آنها این بود که در سمت راست و چپمان توازن برقرار نشد. ما این بازیکنان را به خدمت گرفتیم که تا حدودی این مشکل را برطرف کنیم البته تأکید می‌کنم که تا حدودی. در جناح چپ اشجاری حتی در زمانی که مربی سپاهان بودم در لیست من بود و با توجه به اینکه احسان حاج صفی سرباز محسوب می‌شد این بازیکن را می‌خواستم و دیدید که پس از ما هم سپاهان نیز او را جذب کرد. عباس محمدرضایی‌ هم امتحان خود را در لیگ پس داده ولی در این محیط چگونه جواب بدهد نمی‌دانم اما در مجموع نفرات جذب شده بر اساس افکار تاکتیکی ما به استقلال آمده‌اند.

قرار بود در خط حمله بازیکنان دیگری هم جذب شوند و آیا بازیکنی مثل حاتمی مد نظر شما بود؟

 ما دست مدیرعامل را باز گذاشتم و مهره‌ها را اولویت‌بندی کردیم مثلا ترکیب تیم را می‌کشیم و مهره‌ها را جای آنها می‌گذاریم. چند نفر در فهرست ما بودند اما باز هم تأکید می‌کنم نفرات جذب شده مد نظر استقلال بودند.

این روزها شایعاتی مبنی بر جدایی جواد نکونام از استقلال مطرح شده و این مسئله باعث ایجاد نگرانی برای هواداران شده است آیا این موضوع صحت دارد؟

 نکونام سرمایه ملی است درست مثل فرهاد مجیدی و علی دایی. ما نکونام را با شرایط خاص جذب کردیم و حتی اگر همین حالا از استقلال برود 3 تا 4 میلیارد تومان گیر باشگاه می‌آید. شاید او اوایل کارایی لازم را نداشت ولی حالا به یکی از بازیکنان خوب ما تبدیل شده و خودش هم می‌داند شاید اگر در ایران انتخاب دیگری می‌کرد این قدر راحت نمی‌توانست به شرایط برگردد. اینکه دلخوری نکونام چه چیزی است را نمی‌دانم اما ما سعی کردیم که قداست او را حفظ کنیم و باور کنید وقتی او به کره جنوبی گل زد من از جواد بیشتر خوشحال شدم.

اما ظاهرا او پیشنهاداتی هم دارد؟

 من هم شنیده‌ام که او پیشنهاداتی دارد ولی باید در نقل و انتقالات 3 چیز را لحاظ کرد اول احساس، دوم بازیکن و سوم منافع باشگاه. اگر نکونام آرامش نداشته باشد و احساس کنیم نمی‌‌تواند کارایی لازم داشته باشد مشکلی با این مسئله نداریم ولی من هم معتقدم باید به نکونام آرامش بدهیم.

 

در حین تمرین دیروز او با شما در مورد جدایی صحبت نکرد؟

 آن بحث که به خاطر چیز دیگری بود اما نکونام در مورد جدایی حرفی به من نزده و من هم چیزی از او نشنیدم.

ظاهرا ساموئل هم بدقولی کرده است؟

 اگر شما می‌دانید او کجا است من هم می‌دانم اما من شنیده‌ام که او طی امروز و فردا به ایران برمی‌گردد. ظاهرا این بازیکن یک مشکل پاسپورتی داشت که در حال حل شدن است.

میرشاد ماجدی هم به عنوان رئیس کمیته جوانان انتخاب شد.

اولا به او تبریک می‌گویم و دوم خوشحال هستم که ما 4 - 5 ماه جلوتر هستیم، ماجدی جوانی است که قابلیت‌های زیادی دارد. او پرانرژی، باسواد و باهوش است و ارتباطات بین‌المللی خوبی دارد. خوشحالم که او به این پست رسید و من مطمئن هستم ماجدی منشأ تحولات خوبی می‌شود.

 او از استقلال جدا نمی‌شود؟

 من چنین مسئله‌ای را از شما می‌شنوم ولی می‌دانم که ریاست کمیته جوانان برای خودش دنیایی دارد.

چگونه می‌خواهید با رقبایتان در آسیا مبارزه کنید؟

 ما به گروه سختی خورده‌ایم و من نمی‌دانم چرا در تمام 4 سالی که با تیم‌های مختلف شرکت کرده‌ام هم قرعه سختی داریم و هم گروه سختی. تیم‌های حریف خرج زیادی می‌کنند ولی ما هم از یک لحاظ خیالمان راحت است چون نیروی انسانی خوبی داریم. می‌‌دانم که کار سختی داریم ولی باید تمام تلاشمان را هم انجام دهیم. در حال حاضر در فکر یارگیری هستیم و یک بازیکن بولیویایی هم به جمع‌مان اضافه شده و امیدوارم با کمک خدا و اهل بیت در این راه هم موفق باشیم.

+38
رأی دهید
-24

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.