آمریکا ائتلاف ملی سوریه را به رسمیت شناخت

ایالات متحده "ائتلاف ملی سوریه" را به عنوان "نماینده ‌مشروع ملت سوریه" به رسمیت می‌شناسد. از سوی دیگر آلمان اعلام کرد که کمک‌های مالی خود برای یاری‌رسانی به قربانیان جنگ در سوریه را افزایش می‌دهد.
 

پس از اتحادیه اروپا، حال ایالات متحده آمریکا اعلام کرده است که "ائتلاف ملی سوریه" را به عنوان نماینده‌ی ملت سوریه به رسمیت می‌شناسد. 

 

باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا، در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی ای‌بی‌سی ضمن اعلام این خبر از گامی بزرگ سخن گفت و تصریح کرد: «به رسمیت شناخته شدن طبیعتا به معنی مسئولیت‌پذیری نیز است.»
 
شبکه ای‌بی‌سی با استناد به محافل دولتی آمریکا گزارش داد که به رسمیت‌شناختن "ائتلاف ملی سوریه" از سوی واشنگتن به معنای ارسال سلاح برای نیروهای مخالف حکومت سوریه نخواهد بود، اما حال راهی به سوی این هدف گشوده شده است.
 
روز چهارشنبه (۱۲ دسامبر / ۲۲ آذر) مراکش میزبان برگزاری کنفرانسی بین‌المللی تحت عنوان «دوستان سوریه» است که در آن نمایندگان ده‌ها کشور و سازمان جهانی روند کنونی اوضاع سوریه و چشم‌انداز تحولات در این کشور را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهند.
 
مهمترین اقدام کنفرانس مراکش این است که گروه "ائتلاف ملی سوریه" به عنوان "تنها نماینده مشروع ملت سوریه" به رسمیت شناخته می‌شود.
 
"ائتلاف ملی سوریه" که در ماه نوامبر سال جاری با حمایت ایالات متحده آمریکا شکل گرفت، پیش از این فقط "تجلی امیدهای ملت سوریه" خوانده شده بود، اما حال موقعیت و جایگاه بالاتری پیدا می‌کند.
 
افزایش کمک‌های مالی آلمان
 
از سوی دیگر دولت آلمان اعلام کرد که کمک‌های مالی خود برای یاری رساندن به قربانیان جنگ سوریه را به میزان ۲۲ میلیون یورو افزایش می‌دهد. به این ترتیب حجم کمک‌های مالی آلمان در این راستا به بیش از ۹۰ میلیون یورو می‌رسد.


 
گیدو وستروله، وزیر خارجه آلمان

 

گیدو وستروله، وزیر خارجه آلمان در آستانه آغاز کنفرانس مراکش ضمن اعلام این خبر گفت که اپوزیسیون سوریه باید افزون بر پیام‌هایی سیاسی که با به رسمیت‌شناخته شدن دریافت می‌کند، از کمک‌های مشخصی برخوردار شود که به فعالیت آن و همچنین مردم این کشور یاری می‌رساند.
 
کمک‌های آلمان در وهله نخست در اختیار کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، برنامه کمک‌های غذایی سازمان ملل و همچنین کمیساریای این سازمان برای کمک به آوارگان قرار خواهد گرفت. آلمان یکی از بزرگ‌ترین یاری‌رسانان مالی به سوریه محسوب می‌شود.
 
کارشناسان سازمان ملل پیش‌بینی می‌کنند که در آغاز سال جاری میلادی حدود چهار میلیون نفر در سوریه نیازمند کمک‌های خارجی باشند. نزدیک به نیم میلیون نفر از مردم سوریه نیز برای گریز از جنگ و نجات جان خود به کشورهای دیگر از جمله به اردن، لبنان و ترکیه پناه برده‌اند.

+47
رأی دهید
-20

bahram$hiroshima - هیروشیما - ژاپن
تسلیت به ساندیس خوران
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 12:06
Kamran631 - لیون - فرانسه
تسلیت به ساندیس خوران، و بای بای به بشار اسد گردن دراز !!
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 16:22
invisible kid - ریو دو ژانیرو - برزیل
کجا هستن جیره خوارن بیت رهبری و ساندیسی‌های سایت ؟!؟!!؟
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 17:10
sepherdad - سیدنی - استرالیا
عجله کردین جناب اوباما! ۱۳۰ کشور به رسمیت شناختن!!
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 10:02
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.