هواداران فوتبال در انگلستان دوباره می‌توانند بایستند؟

بنا به گفته یکی از گروه‌های هواداران فوتبال در انگلستان، سیزده باشگاه لیگ‌های این کشور، از در نظر گرفتن جایگاه‌هایی برای تماشای ایستاده فوتبال حمایت خواهند کرد.

فدراسیون هواداران فوتبال امیدوار است با کمک نمایندگان پارلمان این طرح آزمایشی را در مقیاس کوچک در باشگاه‌های لیگ برتر اجرا کنند.

در این طرح جایگاه هایی برای ایستادن تماشاگران در نظر خواهد گرفته شد، موضوعی که بعد از حادثه هیدلزبورو در سال ۱۹۸۹ ممنوع اعلام شده بود.

بعد از گزارش قاضی پرونده حادثه هیدلزبورو، از سال ۱۹۹۴ به بعد همه تماشاگران باید در همه ورزشگاه‌ها در لیگ برتر بازی را نشسته تماشا کنند.

برخی از نهاد‌های مرتبط با هواداران فوتبال معتقدند؛ تماشای ایستاده فوتبال در انگلستان امروز دیگر مانند ده سال گذشته خطرناک نیست و هوادران باشگاه‌های مختلف می توانند با آرامش و در امنیت فوتبال را ایستاده تماشا کنند.

اما بعضی مسوولان لیگ برتر هنوز فکر می کنند ایستادن تماشاگران ضریب ایمنی را کاهش می دهد.

فدراسیون هواداران فوتبال برای عملی شدن این طرح، پیشنهاد طراحی و ساخت "صندلی‌های ریلی متحرک" را ارائه کرده است، صندلی‌هایی که هم اکنون در برخی از کشورهای اروپایی مانند آلمان از آن‌ها استفاده می شود.

این صندلی ها به دلیل اینکه تاشو هستند، قابلیت این را دارند در زمان بازی جمع می شوند و تماشاگران می توانند در میان این دو ردیف بایستند. این صندلی‌ها وقتی جمع می شوند مانند نوعی حائل بین تماشاگران عمل می کنند.

+31
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.