تیموریان:رویایم حضور دوباره در جام‌جهانی است

هافبک ملی‌پوش الخریطیات قطر گفت: رویایم حضور برای دومین بار در جام جهانی است.

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس، آندرانیک تیموریان ملی‌پوش فصل گذشته استقلال و فصل جاری الخریطیات قطر با یکی از رسانه‌های قطری مصاحبه متفاوتی را انجام داده است که متن آن در زیر می‌آید:

با تجربه حضور در لیگ انگلیس چطور شد به لیگ قطر آمدی؟

 در اینکه در قطر بازی کنم هیچ تردیدی به خود راه ندادم. قبل از من دوستان دیگری از ایران به خصوص حسین کعبی در السد و خلعتبری و فرهاد مجیدی در الغرافه و هادی عقیلی در العربی بازی کرده‌اند. بازیکنان دیگری هم از کشورهای دیگر در قطر بازی کرده‌اند. می‌دانم که سطح لیگ قطر خوب است.

چرا علی کریمی را فراموش کردی که در الغرافه بازی می‌کرد؟

بر عکس. فراموش نکردم. او قبل از من در قطر بازی کرده است و الان یکی از بهترین بازیکنان لیگ ایران است. او از دوستان نزدیک من است و خیلی دوست داشتم که نظرش را بدانم.

قبل از امضای قرارداد با الخریطیات چه پیشنهادهایی داشتی؟

تعداد زیادی پیشنهاد داشتم که مهمترین‌ آنها از النصر امارات بود. سال گذشته هم پیشنهادهای دیگری نیز بود از جمله از باشگاه الجیش ولی من با استقلال ایران قرارداد داشتم.

چرا پیشنهاد الخریطیات را قبول کردی؟

 این کار برای من یک چالش جدی بود. با مدیر برنامه‌هایم زیاد صحبت کردم. تأکید می‌کنم که مسئولان باشگاه همه امکانات را برای تیم فراهم کردند و ما شایستگی این را داریم که در جایگاهی بهتر از نهمی در جدول باشیم. ما فقط شانس نداریم.

آیا از عملکرد خودت راضی هستی؟

 به گفته خیلی از تحلیلگران در این کشور الخریطیات یکی از تیم‌های خوب این لیگ است اما نتایج مناسب نیست. فکر می‌کنم تاکنون عملکرد خوبی ارائه کرده‌ام و از خودم راضی هستم، هر چند که می‌توانیم سطح بهتری از خود به نمایش بگذاریم. ما الان فقط پیروزی کم داریم.

فرق میان تجربه‌ای که در انگلیس داشتی با قطر چیست؟

 پیشنهاد می‌کنم برای احساس کردن این فرق به انگلیس سفر کنیم و یک مسابقه را از نزدیک ببینیم.

می‌خواهم احساس شخصی تو را زمانی که در زمین هستی بدانم.

بر اساس تجربه ای که دارم باید بگویم که هر بازیکنی که در لیگ برتر انگلیس بازی کند، به درد گردن دچار خواهد شد.

برای چه؟

 برای اینکه بازیکن ناچار است در کمتر از پنج دقیقه با تغییر جهت توپ به چپ و راست، حداقل 5 بار جهت خود را عوض کند. برای همین الان به درد گردن دچار شده‌ام. این نشان دهنده سرعت عملکرد است. برای همین بهترین بازیکنان دنیا در لیگ انگلیس بازی می‌کنند.

 

 

چرا به کار خود در لیگ انگلیس ادامه ندادی و به ایران برگشتی؟

 ابتدا برای اینکه مجوز کار خود در بولتون را به دست آورم (ابتدای سال 2006) مشکلات بزرگی داشتم. اما پس از انتقالم به باشگاه فولام از سال 2008 تا 2010 به طور قرضی به بارنزلی رفتم و نتوانستم به دلیل مصدومیت تیم ملی ایران را آنطور که باید همراهی کنم. برای همین نتوانستم در لیگ برتر انگلیس کارم را ادامه بدهم.

تصور کن فصل آینده از یکی از باشگاههای انگلیس و یکی از باشگاه‌های ایران پیشنهاد داشته باشی و فرصت تمدید قرارداد هم با الخریطیات داشته باشی، کدام را انتخاب می‌کنی؟

چون باید تصور کنم، تصمیم گرفتن به طور مشخص سخت است چون همه تمرکزم در فصل کنونی روی الخریطیات است و نمی‌دانم بعداً چه اتفاقی خواهد افتاد.

ترجیح می دهی که با الخریطیات ادامه بدهی یا بار دیگر به اروپا بروی؟

 سوال سختی است و نمی‌توانم الان به آن جواب بدهم.
 
نظر کی‌روش درباره انتقالت به لیگ قطر چیست؟

قطعاً کی‌روش (عملکرد) مرا در لیگ قطر با تیم الخریطیات دنبال می‌کند. فکر نمی‌کنم او با چشم بسته مرا به تیم ملی دعوت کند. به هر حال او معتقد است که حضور من در لیگ قطر کم و بیش به تیم ملی کمک می‌کند و هر کس نظرش خلاف این است در حقیقت لیگ قطر را کم اهمیت می‌پندارد. اینجا باید تاکید کنم که بین بازی کردن در باشگاه با بازی کردن در تیم ملی تفاوت دارد.

پیش بینی‌ات از چهار تیم اول این فصل قطر؟

السد، الریان، لخویا و الجیش

پس الخریطیات برای چه هدفی مبارزه می‌کند؟

امیدوارم ششم جدول بشود.

پیش بینی‌ات از لیگ قهرمانان آسیا؟

 امیدوارم که تیم تراکتور صعود کند. چون در این تیم بازی کردم. همینطور برای تیم الجیش هم آرزوی موفقیت میکنم.

نظرت درباره گروه چهارم که استقلال هم در آن است چیست؟

 این گروه خیلی پیچیده و سخت است. نمی‌توانم بگویم که کدام تیم شایسته صعود است. شاید هر یک از تیم‌های این گروه بتوانند به دیدار فینال برسند. همه این چهار تیم می‌توانند به این هدف برسند.

فرق این تیم‌ها در چیست؟ هوادارانشان یا بازیکنان ذخیره خوب یا آمادگی بدنی و یا پیروزی‌هایشان در زمین خودی؟

 فکر می‌کنم عامل شانس در این گروه موثر باشد. چون سطح این چهار تیم به هم نزدیک است و احتمال می‌دهم پیروزی‌ها با اختلاف یک گل باشد.

 
  

 

نظرت در مورد دیدار ایران و ازبکستان چیست؟

 

 ازبک‌ها در صدد به دست آوردن مساوی مقابل بودند و امیدشان پیروزی در دو بازی باقی مانده بود ولی در یک ضد حمله پیروز شدند.

 

شانس کره و قطر را در کنار ایران و ازبک‌ها را چقدر می‌بینی؟

ازبکستان الان در صدر است. کره هنوز یک بازی کمتر دارد و فکر می‌کنم فرصتشان برای صعود مستقیم بیشتر باشد. امیدوارم ایران هم تیم دوم باشد.

نظرت درباره بازی ایران مقابل قطر چیست؟

 خیلی سخت است. چون ما در هوایی گرم با رطوبت نسبتا بالا بازی خواهیم کرد. ایران به این هوا عادت ندارد. اما چاره ای جز پیروزی نداریم. چون بازنده از کورس خارج خواهد شد.

چه رویایی داری؟

 دوست دارم برای دومین بار در جام جهانی بازی کنم.

+72
رأی دهید
-17

be_pa.khaste - هارلم - هلند
سوو تغذیه داره بنده خدا
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 00:01
perspolisi - سیدنی - استرالیا
"پیش بینی‌ات از لیگ قهرمانان آسیا؟. امیدوارم که تیم تراکتور صعود کند. چون در این تیم بازی کردم. همینطور برای تیم الجیش هم آرزوی موفقیت میکنم". پس استقلال چی‌؟ یادت رفت. گذشته از این از تیموریان خوشم میاد، بازیکن خوبیه، فرقی‌ نمی‌کنه کدوم تیم باشه
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 03:22
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.