خون مقتول دامن قاتل را گرفت

عامل جنایت که پس از قتل راننده‌ای در حوالی تبریز، قصد داشت با خرید ارز از کشور فرار کند، توسط ماموران پلیس دستگیر شد.

 


به گزارش روز سه شنبه جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، عصر روز دوشنبه 20 آذر ماه سال جاری مأموران یگان امداد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در تقاطع جمهوری ـ خیابان فردوسی به فردی به هویت «موسی . ل» 32 ساله مظنون شده که در بازرسی از وی یک قبضه سلاح کلت کمری کشف می گردد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «حمل غیرمجاز سلاح گرم» و احتمال ارتکاب دیگر جرایم، به دستور شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ناحیه 20 تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان اداره یکم در بازرسی دقیق اموال و وسایل همراه متهم موفق به شناسایی محل اختفا و نگهداری برگه قبض یک پارکینگ عمومی در شهر ارومیه شدند که بلافاصله پس از بدست آمدن برگه قبض پارکینگ که به صورت ماهرانه ای در داخل کیف جیبی متهم جاساز شده بود، حالت روحی متهم دگرگون شد که با توجه به تناقضات متعدد متهم در خصوص قبض پارکینگ، کارآگاهان بلافاصله به بررسی قبض بدست آمده از کیف متهم پرداختند.

با بررسی برگه قبض پارکینگ و استعلام شماره پلاک خودرو ثبت شده داخل قبض، کارآگاهان اداره یکم اطلاع پیدا کردند که شماره پلاک درج شده در داخل قبض پارکینگ، متعلق به یک دستگاه خودرو پراید است که دستور توقیف خودرو و همچنین دستگیری سرنشینان آن از سوی معاونت جرائم جنایی پلیس آگاهی تبریز ، در سیستم جامع پلیس ثبت شده است.

بلافاصله هماهنگی لازم با پلیس آگاهی تبریز انجام و مشخص شد که مالک خودرو به هویت «کمال . هـ»، در جاده سراب به بستان آباد به ضرب شلیک دو گلوله به قتل رسیده و خودرو وی نیز سرقت شده است.

در ادامه رسیدگی به پرونده، متهم در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جنایت شده اما با توجه به کشف سلاح گرم و دیگر دلایل غیر قابل انکار، به ناچار لب به اعتراف گشود و در اعترافات اولیه به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.

متهم در اعترافات خود به کارآگاهان اظهارداشت: قصد داشتم تا به صورت غیرقانونی از کشور خارج شوم؛ به همین علت بامداد روز دوشنبه 10 مهرماه از تبریز و به عنوان مسافر سوار یک دستگاه خودرو پراید نقره ای با دو نفر سرنشین شدم تا به ارومیه و از آنجا به شهر بازرگان بروم که در بین راه راننده و سرنشین پراید با تهدید اسلحه قصد زورگیری از مرا داشتند که من نیز با چاقویی که همراهم بودم ضربه ای به دست راننده زده و پس از گرفتن اسلحه، با شلیک دو گلوله به سر راننده وی را به قتل رساندم و سرنشین خودرو نیز از محل متواری شد سپس ماشین را در پارکینگی واقع در شهرستان ارومیه گذاشته و با تهیه غیرمجاز یک جلد گذرنامه، جهت تهیه ارز به تهران آمدم که توسط مأموران دستگیر شدم و با کشف اسلحه به پلیس آگاهی منتقل شدم.

 
 
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه اعلام این خبر، افزود: در ادامه تحقیقات و با هماهنگی های بعمل آمده با پلیس آگاهی شهرستان تبریز ، برخی اظهارات ضد و نقیض در اعترافات متهم پرونده بدست آمد که موضوع جهت بررسی صحت و سقم آنها و مشخص شدن واقعیت در دستور کار کارآگاهان قرار گرفته است.
 
وی افزود: به عنوان مثال متهم در اعترافات خود عنوان داشته که در زمان سوار شدن به خودرو پراید ، مقتول به همراه فرد دیگری سوار بر ماشین بوده در حالیکه بنا بر تحقیقات انجام شده از سوی پلیس آگاهی تبریز، متهم اقدام به کرایه دربست ماشین از محل اقامت خود در یکی از هتل های شهر تبریز کرده و به احتمال فراوان، سرنشین دوم پراید وجود خارجی نداشته است.
 
سرهنگ آریا حاجی زاده تصریح کرد: از سوی دیگر در بررسی سوابق متهم مشخص شد که وی پیش از این دارای سابقه دستگیری بوده و پیش از این نیز به اتهام حمل غیرمجاز سلاح گرم دستگیر و روانه زندان شده است. ضمن آنکه متهم مدعی شده که راننده پراید قصد زورگیری و سرقت اموال وی را داشته در حالیکه با توجه به سن بالای مقتول (حدودا 60 ساله ) و همچنین دیگر اطلاعات بدست آمده در خصوص هویت مقتول، این احتمال وجود دارد که متهم تلاش دارد تا به گمان خود در مسیر تحقیقات پلیسی ایجاد انحراف کند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: با توجه به اعتراف اولیه متهم به ارتکاب جنایت ، متهم جهت انجام تحقیقات در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و صبح امروز سه شنبه 21 آذر ماه جهت صدور قرار قانونی به دادسرای امور جنایی اعزام شد.

+92
رأی دهید
-22

hamidesabz - لندن - انگلیس
یک نفر دیگر به نیرو های بسیجی ویژه سرکوب اعتراضات خیابانی اضافه شد!
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 23:40
moci 30 - دوحه - قطر
اون بار اول که به خاطر سلاح کرم دستکیر شد 15 سال حبس میشد الان تو خیابون نبود که ادم بکشه.حمل سلاح کرم باید حبس طولانى و غیر قابل بخشش داشته باشه,مرخصى و وثیقه و سند هم تعطیل,واسه اینکه اینجور ادمها خطرناکن و واسه جامعه مضر
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 05:26
bakhtiyar - گوتنبرگ - سوئد
ای ... دروغگو.محاسنت دلیل راستگوییته
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 07:02
peace.fellows - تگزاس - آمریکا
کیا مس من فک کردن این یارو حامد بهداد هس؟ :d
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 07:52
goleshab - اوگسبورگ - المان
پیس.فللوس - تگزاس - آمریکا - به چه حسابی‌ فک کردی که یارو حامد بهداد هس ؟
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 13:22
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.