اعتراض ژیلا بنی‌یعقوب به محرومیت از دیدار با همسرش در زندان

 

ژیلا بنی‌یعقوب، روزنامه‌نگار زندانی در اوین، طی نامه‌ای به این که بیش از پنج ماه است اجازه نیافته با همسر‌ زندانی‌اش دیدار کند، اعتراض کرده است. وی در نامه خود می‌گوید هیچ دستورالعملی وجود ندارد که ملاقات زن و شوهری که هر دو زندانی هستند را ممنوع کند.
 
به گزارش وبسایت کلمه، خانم بنی‌یعقوب در این نامه که روز سه شنبه ۲۱ آذر منتشر شده، نوشته است: «بار‌ها آیین نامه سازمان زندان‌ها را ورق زده‌ام، در هیچ ماده و تبصره آن ملاقات یک زوج زندانی ممنوع اعلام نشده است و من هر بار از خودم می‌پرسم در کجای این سیستم و چه کسی، ملاقات من و بهمن را مضر به حال امنیت ملی تشخیص داده؟ بر اساس کدام استدلال به این نتیجه رسیده که حتی من حق ندارم نیم ساعت روبروی همسرم بنشینم و برای دقایقی دست‌هایش را در میان دستانم بگیرم و به او بگویم: بیشتر از همیشه دوستت دارم.»
 
این گزارش می‌گوید زندانیانی که به صورت خانوادگی در زندان نگهداری می‌شوند، ماهی یک بار می‌توانند با یکدیگر ملاقات کنند.
 
بهمن احمدی امویی و همسرش ژیلا بنی یعقوب ۳۰ خرداد ماه سال ۸۸ و پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران ایران بازداشت شدند.
 
بهمن احمدی امویی، به پنج سال و چهار ماه حبس محکوم شده و ژیلا بنی یعقوب پس از برگزاری دادگاه به یک سال زندان و ۳۰ سال محرومیت از حرفه روزنامه‌نگاری محکوم شده است.
 
ژیلا بنی‌یعقوب ۱۲ شهریور سال جاری برای گذراندن حکم یک سال حبس خود از سوی دایره اجرای احکام به زندان اوین فراخوانده شد.
 
پیشتر هم وبسایت کلمه گزارش کرده بود که زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر پنجشنبه‌ها و یک هفته در میان می‌توانند خانواده‌های خود را ببینند اما بهمن احمدی امویی از زمانی که همسرش به زندان اوین رفته ملاقات کننده‌ای نداشته، چرا که خانواده او در شهرستان زندگی می‌کنند و مادر ۸۰ ساله‌اش به دلیل بیماری قادر نیست برای دیدار او به زندان رجایی شهر کرج مراجعه کند.

+61
رأی دهید
-16

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.