دادستانی تهران از بازداشت ۲۸ فرد مرتبط با «ضد انقلاب» خبر داد

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران  

دادستان عمومی و انقلاب تهران روز سه شنبه، ۲۱ آذرماه، اعلام کرد که ۲۸ نفر از کسانی که به گفته وی با «شبکه های ضد انقلاب» همکاری می کردند بازداشت شده اند.
 
عباس جعفری دولت آبادی در مراسم معارفه سرپرست دادسرای ارشاد گفت که این افراد با همکاری نیروهای وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران دستگیر شده اند.
 
به گزارش خبرگزاری های ایران، آقای جعفری گفته که افراد بازداشت شده «در نقاط مختلف کار می کردند، سازماندهی داشته و دستگیری این تعداد ضربه سنگینی به شبکه ضد انقلاب بود. برخی از آنها با شبکه های بهائیت همکاری می کردند.»
 
وی توضیحی درباره هویت این افراد و اتهام آنها نداده است ولی سایت «باشگاه خبرنگاران» که زیر نظر رادیو و تلویزیون دولتی ایران است، روز دوشنبه به نقل از «یک منبع آگاه» نوشت که در پی بازداشت «مدیر یک شبکه ماهواره ای»، طی روزهای اخیر دستکم «۳۰ نفر» به اتهام فعالیت در «استودیوهای زیر زمینی» و «همکاری با شبکه های ماهواره ای» بازداشت شده اند.
 
این سایت، افراد بازداشتی را «عوامل همراهی کننده با شبکه‌های ماهواره‌ای بیگانه، ضدانقلاب، شبکه‌های مارک‌دار وابسته به سرویس‌های جاسوسی دشمنان ملت ایران و متصل به فرقه ضاله جهانی بهائیت» معرفی کرده است و مدعی شده که آنها «با دریافت وجوه کلان، آن هم از مجاری و روش‌های موسوم به پولشویی و با اغفال تعدادی از افراد ساده‌لوح، به تامین برنامه‌ برای شبکه‌های ضدانقلاب، مبتذل و ضداسلامی می‌پرداختند.»
 
باشگاه خبرنگاران اسم «مدیر شبکه ماهواره ای» بازداشت شده و اسامی دیگر بازداشت شدگان را منتشر نکرده اما نوشته است: «یکی از مهمترین شکار هایی که به احتمال زیاد عملیات فوق الذکر را تسهیل کرد، بازداشت مدتی پیش مدیر یکی از شبکه های ماهواره ای معاند مستقر در آمریکا بود» که «با دام گذاری دقیق و هدفمند به تور ضابطین قوه قضائیه افتاده است.»
 
مقام های جمهوری اسلامی ایران از شبکه های ماهواره ای به عنوان ابزار «جنگ نرم دشمن» یاد می کنند که به گفته آنها، هدفشان زیر پا گذاشتن «خطوط قرمز اخلاقی، اعتقادی و فرهنگی جامعه» است.
 
پیشتر نیز گزارش هایی درباره دستگیری افراد متهم به همکاری با شبکه های تلویزیونی خارج از ایران، و یا فعال در استودیوهای زیر زمینی که کار دوبله فیلم ها و سریال های پخش شده از این شبکه ها را بر عهده داشتند، منتشر شده بود.
 
دادستانی عمومی و انقلاب تهران در سخنان روز سه شنبه خود همچنین درباره سرانجام ماموران بازداشت شده در پرونده ستار بهشتی گفت که «فعلا سه نفر از ماموران در بازداشت به سر می برند و این افراد، مامورانی هستند که بر روی پرونده کار می کردند.»
 
آقای جعفری با بیان اینکه «تحقیقات کماکان ادامه دارد» افزوده که بازپرس در تلاش است تا برخی ابهام را برطرف کند و «هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است.»
 
ستار بهشتی از وبلاگ‌نویسان منتقد حاکمیت بود که پلیس سایبری ایران (فتا) روز ۹ آبان او را بازداشت کرد و در نهایت، پنج روز بعد در زندان درگذشت. مادر این وبلاگ نویس گفته است که فرزندش را در زندان کشته اند.
 
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران روز ۱۱ آذرماه رییس پلیس فتای تهران را به علت «ضعف در نظارت و رسیدگی به پرونده» ستار بهشتی برکنار کرد.
 
دادستان تهران در ادامه اظهارات خود گفته که علی کفاشیان، رییس فدراسیون فوتبال ایران، با قرار تامین مناسب آزاد شده است اما رسیدگی به پرونده وی همچنان ادامه دارد. آقای کفاشیان روز ۱۳ آذرماه در ارتباط با فساد مالی یکی از مشاوران سابق خود برای ساعت ها در زندان اوین بازجویی شد.
 
جعفری دولت آبادی همچنین اعلام کرده است سعید تاجیک که به خانواده اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، فحاشی کرده بود و به همین دلیل زندانی شد، «به مرخصی رفته است».
 
وی افزوده است: «همان زمان به خانم (فائزه) هاشمی گفتیم حال که سعید تاجیک از مرخصی استفاده کرده شما هم اگر بخواهید می توانید از مرخصی استفاده کنید که ایشان صلاح دانستند از مرخصی استفاده نکنند.»
 
فائزه هاشمی روز اول مهرماه برای اجرای شش ماه حکم حبس خود به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، توسط ماموران امنیتی بازداشت و روانه بند امنیتی زندان اوین شد.

+24
رأی دهید
-75

ذک گرجی - فررارا - ایتالیا
اینها وقتی می خواهند مطرح کنند هر از گاهی یک زری می زنند وداستان سر هم می کنند ولی اگر سوال دوبار تکرار کنید جواب دیگری می دهند چون رف زدن انها روی هواست نه بت ودرک ودلیل.
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 18:17
rezgar - لینشوپینگ - سوئد
کسانی را به خاطر اینکه بهائیی بودند دستگیر شدهاند و به دروغ اتهاماتی همچون ارتباط با شبکه ضد انقلاب برایشان از طرف نیروهای اطلاعات رژیم درست شده است تا بتوانند بدین شیوه مردم ایران را بترسانند و کسی به نظام اسلامی اعترض نکند.
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 18:53
sange_sabor - نامور - بلژیک
خوب دارید با زورو کتکو عدم کسی‌ کار خودتنو پیش می‌بارید حرامیها ولی‌ ظلم هیچ وقت پایدار نمی‌ماند تا با نش رو حتماً پس خواهید داد مفت خورهای مارمولک
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 00:03
modire behesht - هایدلبرگ - آلمان
( 1 ) --- من چون سوادم پایین است و ریاضی هم اصلا بلد نیستم ، لطفاً یک آدم خیّر باسوادی بیاید و حساب کند که ببیند این چقدر میشود ؟،،،>> ۳۴ سال است که دادستانی تهران هر روز اعلام می‌کند و خبر بازداشت میانگین ۲۸ تا ۳۸۲ نفر ایرانیانی که مرتبط با «ضد انقلاب» بوده اند خبر میدهند ؟!،،،،+،،،، و ژاندارمری مستقر در مرز‌های کشور نیز خبر از دستگیری هر روز متوسط بین ۲۵۰ تا ۷۵۰ نفر ایرانیانی که با ضّد انقلاب و شبکه‌های وابسته به کشورهای خارجی مرتبط بوده اند را نیز میدهند !؟ ،،، ++ ،،، اطلاعات سپاه هم هر روز جداگانه خبر دستگیری ۶۴۳ تا ۸۹۶ ایرانیانی را میدهد که در سپاه نفوذ کرده و وابسته به ضّد انقلاب و شبکه‌های جاسوسی بیگانه بوده اند نیز خبر میدهد ،،، ++ ،،، نیروهای قدس سپاه پاسداران شاخه برون مرزی نیز هر روز به صورت محرمانه و گاها" باز خبر دستگیری عده‌ای به طور متوسط بین ۵۳۲ تا ۷۳۹ نفر ایرانیانی را میدهد که با نیروهای ضّد انقلاب و سازمانهای جاسوسی دول غربی در ارتباط بوده اند !!،،،++ >>>
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 04:38
modire behesht - هایدلبرگ - آلمان
( 2 ) -- ،،، ، وزارت اطلاعات نیز هر روز خبر دستگیری متوسط بین ۷۶۹ تا ۱۳۵۷ نفر ایرانیانی را میدهد که با گروه‌های ضّد انقلاب و شبکه‌های جاسوسی اسرائیل و آمریکا و اروپا در ارتباط بوده اند !!،،++,,,,،،، اخیرا هر روز بین ۱۵۳ تا ۳۳۵ نفر ایرانی را هم به جرم جمع آوری اطلاعات از مراکز حساس و هسته‌ای کشور و ارسال آنها به سازمان موساد و سیا !!!!،،،،، البته همه میدانید که جرم جاسوسی در جمهوری اسلامی ۱۰۰% اعدام است !،،، لطفاً من بی‌ سواد را یاری نمائید و مجموعه کّل این تعداد نفراتی را که در روز دستگیر میکنند را ضربدر یک‌سال کنید و سپس ضربدر ۳۴ سال کنید ببینید آیا دیگر چیزی از ایرانیان باقی‌ میماند به من بگویید !، از همکاری شما متشکرم !!
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 04:39
zedehal2020 - مانهایم - آلمان
modire behesht - هایدلبرگ - آلمان- لازم به ذکر نبود ، ما خودمون میدونیم که شما سواد ندارید . لذا از خواندن باقی کامنت مبارک خودداری کرده و شما رو به خوردن ماست دعوت می کنیم !
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 23:12
Iran e azad - هورتن - نروژ
zedehal2020 - مانهایم - آلمان-modire behesht - هایدلبرگ - آلمان. برخی‌ از دوستان مثل حاج آقا به همدیگر لطف دارند!!!!!! بارها همدیگر را دقیقا مثل حج آقا متهم کرده و میکنند! خوشبختانه حکم آنها با ماست خوری ختم میشود.!!!!. شما ۲تا دوست عزیز تو آلمان واقعا به هم گیر دادید ها!!!! دمتون گرم واسه این همه انرژی،رو کم کنی‌ و.....
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 04:00
modire behesht - هایدلبرگ - آلمان
Iran e azad - هورتن - نروژ. -- دوست عزیز از اینکه وقت و انرژیمان را اینگونه بی‌خودی به هدر میدهیم قطعا حرکت درستی نیست یک آدم عاقل اینکار را نمیکند ، بنابر این حرفتان کاملاً بجاست !،، ولی‌ لطفاً به تمام کامنتها یی که بین من و ایشان رد و بدل شده است خوب توجه کنید ؛ من هیچ وقت شروع کننده نبودم بلکه ایشان همیشه بی‌ تربیتی‌ و اهانت کرده و من هم مجبور شدم که جوابش را بدهم !!،، در ضمن ایشان یهو از فرای بوورگ پرید مانهایم !!،، عقده ی ایشان چیز جدیدی نیست !، از آنجا شروع شده که من در یکی‌ از کامنت‌هایم از آخوندهای عرب مسلک سخن گفته بودم !،، و ایشان هم چون خودش آخوند نژاد عرب هست از من ناراحت شده است و دارد اینجوری خودش را تخلیه می‌کند ؛ ولی‌ نمیداند که بیشتر منفور میشود !، در ضمن خیلی ‌آدم حسودی است !، عین بچه‌های دبستانی حسادت دارد !، حسادت یک نوع مریضی است که باید معالجه شود و اگر معالجه نشود ، ممکن است که طرف خودکشی کنند !
جمعه 24 آذر 1391 - 07:31
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.