آیا اتحادیه‌ی اروپا شایسته‌ی جایزه‌ی صلح نوبل بود؟

در اتحادیه‌ی اروپا مناقشه‌ها با گفت‌وگو حل می‌شوند.  کشورهایی اکثرا بدون مرز با همسایه. اتحادیه‌ای برای صلح و رشد اقتصادی. اما برای برخی از آلمانی‌ها صلح امری بدیهی است و اتحادیه اروپا برای آنها  مترادف است با بحران مالی. آیا این اتحادیه شایسته جایزه‌ی صلح نوبل بود؟

+60
رأی دهید
-76

alborzi - کرج - ایران
تو لیبی که صلح ایجاد کردو نفتشم مفت چنگش بعنوان جایزه !
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 16:02
MartinT - هایدلبرگ - آلمان
من واقعا متاثر شدم وقتی‌ شنیدم که این جایزه معنوی رو به لاشخورهای سیاستمدار دادن که هر آن به دنبال راهی‌ برای برقراری رابطه اقتصادی بدون در نظر گرفتن نقض حقوق انسانی‌ در ایران هستن
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 16:09
morid - بوشهر - ایران
شاید آلفرد نوبل هیچگاه تصور نمیکرد که روزی جایزه صلح او به دست جنگ سالاران و حامیان واقعی تروریستها برسد.نگاهی به گیرندگان این جایزه مثل نخست وزیر اسرائیل قصاب فلسطینیها،باراک اوباما فروشنده 70 درصد سلاحهای مرگبار به سران دیکتاتور عرب و حامی تروریستهای منافق در ایران و رهبر تروریستها و آدمکشان سوری...همه اینها این نکته را یاد آور میشود که گیرندگان بعدی خود تروریستها و جانیان خواهند بود!!!!
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 15:55
Achile - پاریس - فرانسه
حتما کسی‌ دیگر را لیاقتِ این جایزه پیدا نکردند،مثلِ آن سال که نوبلِ صلح را به اوباما دادند،چند سالیست که انجمن صلح نوبل همچو خرِ دست شکسته‌ای لنگ می‌‌زند و اسباب خنده برای ما زمین نشنینان است.
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 15:57
yas abi - ببرسل - لز
از وقتی‌ به اون صهیونیست آدمکش جایزه صلح نوبل دادند گند این جایزه در آمد. اتحادیه اروپا ۲ کار بسیار مهم کرد و جایزه صلح نوبل گرفت: یکی‌ نتوانست جلو بدبختی کشور‌های اروپا را بگیرد و همینطور در سراشیبی اقتصادی پایین میرند و بین کشور‌ها تفرقه ایجاد شد و کار مهم دوم این بود که علیه ایران تحریم صادر کرد که به اولی‌ کمک کرد!. واقعا که مجامع بین ملل در بی‌ لیاقتی و بی‌ تعادلی و فساد سیاسی غرق شدند که انسان تعجب می‌کند.
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 16:28
espirit - اتویل - آلمان
صد البته خیر. این روزها مد است جایزه ها را به کسانی بدهند که هیچ لیاقتی برای گرفتن آن ندارند. سال گذشته اوباما و امسال اتحادیه اروپا. در حالیکه بسیار کسانی هستند که هر روز در راه صلح جهانی کوشش می کنند این اشخاص می بایست جایزه را می گرفتند.. بسیار متأسفم برای اکادمی نوبل که اینگونه به پستی گرائیده.. بسیار متأسفم. بد نیست یک جایزه هم به لیدی گاگا بدهند تا حسابی وضعیتشان مشخص شود.
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 15:55
vahid_ - گلاسگو - انگلستان
جایزه نوبل لول ،،،، باراک اوباما و اتحادیه اروپا دستشون به خونه هزاران انسان بی گوناه آلوده هست ،، کدوم جایزه .. فقط خمینی با هیتلر نگرفتن ،،،اگه اونا میگرفتن جمعشون تکمیل میشود ...
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 20:24
no_rasicm - استکهلم - سوید
اتحادیه اروپا لایق تر از این حرفها است مردمی هوشیار دانا و زرنگ درود بر اروپا که ، می فهمند دمکراسی و حقوق بشر چیست ، شما هم زرنگ باشید دست از خرافات بردارید و کشوری متمدن و پیسرفته شوید ملت فارس کسی را قبول نداره ، به اروپا میگید بی لیاقت ، به عرب میگید سوسمار خور ، به ترک میگید این به کرد میگید آن شما ها همدیگر را هم قبول ندارید از اروپایی که دمکراسی و آسایش و و آرامش برای مردمش درست کرده گیر میدید ، پس سما ها کی را قبول دارید ؟
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 20:37
ghomar baz - کوپنهاگ - دانمارک
خودشون به خودشون جایزه میدهند.
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 20:51
porharfi - آرنم - هلند
یه مُـــفتخورایی ند آن اعضای اتحاد ِ مُفتخوری در اروپا!!! که من یه نمونه ش را به چشمم دیدم!!..
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 00:16
ali1111 - تهران - ایران
جالبه که تمام پناهنده‌های دروغین ایرانی‌ مقیم اروپا که از آزادی، دموکراسی آن بهره مند هستند این‌گونه از اروپا بد می‌گویند....این ملت نمک نشناس اخمقی نژاد و علی‌ چلاق هم از سرش زیاده...آزادی بده ببین چجوری ریشه ‌ات را میکنند. نه‌ بیان جایزه نوبل را به شما بدند بخاطر، درستی‌، راستگویی، تملق، پاچه خواری، دو رویی، نژاد پرستی‌، خود ستأی، خود بزرگ بینی‌، کلاه برداری...تمامی‌ نداره خصلت‌های زیبای ما و از همه بدتر کور خود و بینای دیگران...
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 00:02
perser68 - فلوریدا - امریکا
به دوستان بر نخوره،یه مقدار منصف باشید،سوئدی‌ها که به قول عقابی دماغ طلا در فنلاند بی‌ ادب تشریف دارن،و فنلاندی‌ها بدتر،تازه آقا ایرانی‌‌ها رو هم قبول نداره،ایرانی‌ خارج نشین رو هم قبول نداره.خامنه‌ای که نکبت!!!شاه که بد بود!!!لطفا به ما یه فرنگ رفته بگه که اشکال اورپایها چیه که ما هم بدونیم و قدر اخوندای فاسد کلاه بردار رو بیشتر بدونیم!!!شاید به خامنه‌ای منفور باید جایزه صلح بدن ما خبر نداریم!!!می‌گفتن نمک میخوره نمک دون می‌شکنه راسته پس!!!بازم هوش ایرونی که میدونه اروپا لیاقت نداره!!!
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 00:36
باريك بين - تهران - ایران
چه طور تا زمانی که به نسرین ستوده و شیرین عبادی این جایزه رو میدن ارزش داره ولی حالا دیگه شد بی ارزش؟ امان از شما نون به نرخ روز خورهای خارج نشین. این جوایز همه دستاویزی بیش برای پیشبرد اهداف غرب نیست. خودشون جایزه تعیین میکنند حالا یکبار هم دوست داشتند به خودشون این جایزه رو بدن به کسی هم ربطی نداره. جوایزی مثل ساخاروف، صلح نوبل، اسکار و غیره همه برای تحت فشار گذاشتن حکومتهایی هست که در مقابل غرب قرار میگیرند. وگرنه باید جایزه ساخاروف رو به کسانی میدادند که در جنبش وال استریت کتک خوردند. واقعا که دنیای خنده داری شده. واسه من که دانای این سایت هستم از اول بازیچه بودن این جوایز مشخص بود امیدوارم نادانها و شعبون بیمخ های سایت هم اگاه شده باشند.
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 03:26
marius111 - بو خارست - روماني
حالا اگه ما نمیگفتیم نه این جایز رو نمی دادن به اتحادیه اروپا کالاه بردار.
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 06:08
vahid_ - گلاسگو - انگلستان
ali1111 - تهران - ایران. چیزی تو ازش میگی ربطی به صلح نوبل نداره ،،، شما فرهنگ با صلح نوبل اشتباه گرفتی . صلح نوبل جایزه یی هست برای کسی که در برقراری صلح در بین ملتها تلاش بی وقفه کرده باشه که شامل نه باراک اوباما میشه نه اتحادیه اروپا نه هیچ سیاستمداره دیگه ،، الکی هم اینجا شلوغش نکن .
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 09:02
MartinT - هایدلبرگ - آلمان
باریک بین - تهران - ایران در مقابل غرب ایستادن نه به قیمت گرسنگی مردم،نه به قیمت سوختن عزیزانمون در کلاس درس ،نه بقیمت بذل و بخشش‌های ملی‌ به روسیه و چین....،لطفا دهنتون رو ببندید
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 13:34
ali1111 - تهران - ایران
وحید_ - گلاسگو - انگلستان. یعنی‌ چی‌ الکی‌ هم اینجا شلوغش نکن؟!! تو کی‌ هستی‌ که اینجا شده‌ای کلانتر محله؟که کسی‌ بیاد شلوغ کنه یا نکنه ؟!! دوست نداری کامنت منو نخون، مثل من که اصلا نمیدونم تو چی‌ نوشتی‌...ولی‌ مطمئن باش اون کسانی‌ که این جوایز را میدهند از من و تو فهم بیشتری دارند و بهتر میدونند به کی‌ این جایزه را اهدا کنند...نشستی اون بالا ته اسکاتلند به بزرگتر از خودت ایراد میگیری...
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 13:35
V.I.P - آمستردام - هلند
vahid_ - گلاسگو - انگلستان صد در صد درست میگی بعضیها استاد ربط دادن گودرز به شقایق هستند اگر یک واقعیت تلخ را که خود رسانه ها و حتی متفکرین اروپایی هم بهش واقفند به بعضی ایرانی ها بگی فوراً داستان نمکدون را پیش میکشند.
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 13:28
ali1111 - تهران - ایران
اونهایی که در راس امور هستند ، نمی‌دونند باید این جایزه را به کی‌ بدهند و یک مشت در پیتی، آدم داغون تو این سایت میاند آنها را به باد انتقاد میگیرند؟!! در عجب‌ام از بهر این ملت....
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 13:41
kobalt - کرج - ایران
جایزه رو خودشون درست کردن به هر کی دوست دارن اهداش میکنن اتحاد رفیق و برودر هم میتونه جایزه مخصوص خودشو درست کنه و به مبارزین ضد امپریالیسم واستکبار و استثمار و استحمار وهرچی مار دیگس تقدیم کنه من مجسمه چاورز مزین با زیر شلواری مارکس و عبای وحدت رو پیشنهاد میکنم اولین کاندیدم میتونه ملا عمر یا نوام چامسکی باشه.
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 17:57
Sam-Antwerpen - آنتورپن - بلژیک
به نظر من لیاقتش رو داشت که باید زودتر از اینا هم می‌گرفت!. فقط یادتون باشه توی بوسنی، آمریکا و اروپا جلوی کشتار مسلمونا رو گرفتن (ای کاش نمیگرفتن!) ضمنا اینجا گداخونهٔ هرچی‌ شکمگندهٔ بی‌ریختِ مسلمون شده که از بی‌ کاری و بی‌ عاری ول شدن توی اروپا!. بقیشم حوصله ندارم توضیح بدم، هرکی‌ بفهم باشه خودش می‌فهمه...
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 19:06
Sam-Antwerpen - آنتورپن - بلژیک
در لیبی‌، تونس، مصر، فلسطین،.. اتحادیه اروپا همیشه نظر درستی‌ راجع به دموکراسی‌ داشته و حتا اکتیویست‌های اروپایی جونشون رو از حمایت از مردم فلسطین مایه گذاشتن( نمونش خانم دانمارکی (آندراس ایس) که ۱۴ آوریل ۲۰۱۲ در جریان تظاهرات بر علیه اسرائیل زخمی شد و همیه دنیا دیدن،،، اینم یوتیوب لینک برید شجاعت یاد بگیرید و زیاد جفنگ نگید!. https://www.youtube.com/watch?v=RYc۲x-vyQiM. حالا مسلمونا خودشون دوباره دیکتاتور میشن ربطی‌ به اروپا نداره!!! (نمونش مصر!!!)
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 19:23
vahid_ - گلاسگو - انگلستان
ali1111 - تهران - ایران. منظورم از شلوغش نکنید این بود جو سازی نکنید ،، عزیز هر انسانی حق انتقاد داره . ولی بهتره که انسان با دیدی باز به مسائل نگاه کنه ،، منم میگم اونا از ما فهمیده تر هستند ،،در این شکی نیست ..ولی اونا این فهمیدگی فقط در راستای منافع خودشون مصرف میکنند . منظورم این هست هر کاری میکنند که همیشه خاور میانه به این صورت باقی بمونه حالا به هر نحوی باشه ...حتا اگه شده هزاران انسان کشته بشه فرقی نمیکنه ،،فقط شرایط خاورمیانه نباید فرق بکنه. چون با این شرایط خاورمیانه هم میتونند مسلط باشند ،،هم میتونند بدزدند ،،هم میتونند صنعت و تکنولوژی به قیمت خیلی بالا به خاور میانه بفروشند .،،،حالا کدوم صلح و کدوم نوبل ،، کدوم کشک ،،.
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 20:47
ali1111 - تهران - ایران
وحید_ - گلاسگو - انگلستان. ممنون از نظرت. ببخش اگر من هم کمی‌ تند رفتم.
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 23:52
vahid_ - گلاسگو - انگلستان
ali1111 - تهران - ایران. علی جان اختیار دارید...من به نظر همه احترام میزارم ولی بعضی وقتها سوء تفاهم میشه چون اینجا ما فقط مینویسیم و هر کسی یه جوری برداشت میکنه . موفق باشید
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 01:22
perser68 - فلوریدا - امریکا
kobaltکرج‌ایران. ۲۰ برای تو دوست عزیز
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 04:42
Azadikhah - تكسل - هلند
no_rasicm - استکهلم - سوید:دقیقا حرفتون درست هست به همه ایراد میگیریم و کشورمون وضعش از همه جا بدتره.دلشنو به موشک به حماس و حزب‌ا‌لله دادند خوش کردند و اونها هم توی دهان خامنه‌ای زدند این صفت اینها هست! اونوقت در یک مدرسه در ایران بخاری آتیش میگیره بچه‌ها میسوزند و تلفات میده.قلم امام خمینی کاش خرد شده بود پاشو در این مملکت نذاشته بود که غیر از بدبختی چیزی ارمغانش نبود.
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 13:24
arashbehdin - اتلانتا - امریکا
جایزه برای کدام صلح در اروپا؟ کشورهای جنوبی اروپا ورشکسته یا در حال ورشکستگی بوده و مردمشان به دلیل سیاست های نادرست اقتصادی اروپا به بدبختی افتاده اند (یونان و اسپانیا). مردم راهپیمایی میکنند و علیه کمکهای بیلیونی دولتها به انستیتو های مالی شعار میدهند. از سوی دیگر چند کشور ناتو با تاختن به لیبی و بمباران شهرهای ان کشور به روشنی وارد جنگ با کشوری دیگر شده اند. اینها با فروش جنگ افزارهای پیشرفته و ابزار شنود به خودکامگان تازی و دیگر کشورها راه را برای جنگهای منطقه ای هموار میکنند. روشن نیست اینها برای کدام صلح کاری سودمند انجام داده اند که سزاوار این جایزه باشند.
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 23:39
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.