پیام خود را با آب بنویسید!

ایسنا: دانشمندان با استفاده از فناوری نانو توانسته‌اند مواد مرطوب گزینشی را تولید کنند که برای نوشتن پیام‌های طولانی‌مدت با استفاده از آب قابل استفاده هستند. این محققان اخیرا با تیمی از دانش‌آموزان و استادان دبیرستان مریماک، مفهوم موسوم به «hydroglyphics» را بصورت یک نسخه نمایشی آموزشی درآورده‌اند.
 
این نسخه به مردم در تجسم تفاوت میان سطوح دافع آب یا خیس شده کمک می‌کند. اصل اساسی این نسخه که به معنی «خط هیروگلیف آبی» بوده، این است که با تغییر ویژگیهای یک سطح می‌توان با استفاده از آب از چاپهای دلخواه برخوردار شد.

برای این کار به برچسبهای اسفنجی، یک فنر اصلاح شده تسلا و یک ظرف آزمایشگاهی نیاز است. در این نمایش هر فرد یک برچسب را در انتهای ظرف آزمایشگاهی قرار داده و در زیر مارپیچ تسلا قرار می‌گیرد که این کاغذ را از بین می‌برد. در این زمان یک جرقه بنفش رنگ با صدای بلند ایجاد می‌شود. سپس به این ظرف آب افزوده شده و تمام بخشهای ظرف بجز محل چسب را پر می‌کند. این کار باعث نوعی حکاکی شده که تا یک ماه باقی می‌ماند.

 

 

ظروف آزمایشگاهی در اصل از یک ساختار پلاستیکی برخوردارند که دافع آب است. هنگامی که با فنر تسلا مورد درمان قرار می‌گیرند، هوا به شکل رسانا درآمده و اکسیژن با پلاستیک ترکیب می‌شود که باعث جذب آن توسط سطح این ماده خواهد شد.
 
با این حال ناحیه زیر برچسب از هوا مصون بوده از این رو هنوز آب را از خود دفع می‌کند. آب درون ظرف به بخشهای جاذب چسبیده و بخش پیام را خشک نگه می‌دارد.

+67
رأی دهید
-17

modire behesht - هایدلبرگ - آلمان
البته بهترین راه دیگر آن این است که حساب‌های مشتریانی که از شما نسیه میبرند و یا پول قرض میکنند را روی یک تکه یخ بنویسید و بگذارید جلوی آفتاب خشک شود !!!
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 19:04
jahangir404 - تهران - ایران
modire behesht - هایدلبرگ - آلمان- کی به تو گفته بامزه هستی ؟ مادر گرامی و یا پدر جان ؟
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 00:54
goleshab - اوگسبورگ - المان
این هم راه تورو خدا با این همه دردسر کی‌ حوصله داره ، کم راه برای نوشتن پیام هست حالا بیایم این روش را انتخاب کنیم .
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 09:35
modire behesht - هایدلبرگ - آلمان
jahangir404 - تهران - ایران. -- الان دیگر کاربران, هم کامنت مرا و هم ترا میخوانند, و پی‌ به بیماری افسردگی تو میبرند, و این برایت خوب نیست!، یادم هست که آخرین بار (Error) بهت گفتم از بیمارستانی که در آن بستری هستی‌ لطفاً به هیچ وجه بدون اجازه پرستاران و یا دکترت از اطاقت خارج نشو !، چونکه این بیماری خیلی‌ خطرناک است!, و باید همیشه تحت کنترل و مراقبت باشی‌ ؛ چون بیماری افسردگی و روانی خطر ناک است که باید همیشه تحت نظر باشی‌ که خدایی ناکرده (دپرسیو ) نشی‌ خودتو از طبقه چهارم آن بیمارستانی که در آن بستری هستی‌ به پایین پرتاب کنی‌ و خودکشی‌ کنی‌ و همه ما را عزادار کنی‌ !!،، ببین عزیز ، می‌دونم که این بیماری که تو با آن دست و پنجه نرم میکنی‌ ، آنقدر حس حسادت را نسبت به دیگران در تو بالا میبرد که میخواهی‌ از درون منفجر شوی !؛ و این خیلی‌ عزابت میده !، ولی‌ سعی‌ کن امید به زندگی‌ داشته باشی‌ و به تو قول میدهم که روز بروز از حسادت‌هایت نسبت به دیگران کمتر میشود !،کمی‌ زمان میبرد تا خوب بشی‌ !، پس صبر داشته باش و به خدا متوسل شو , و ما و دیگر کاربران نیز برایت 2A می‌کنیم !، آمین
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 12:02
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.