نطق 17 سال قبل یک نماینده‌ درمورد احمدی‌نژاد

تغییر گسترده درسطوح مدیریتی و دخالت در امر دستگاههای تخصصی، توسط محمود احمدی نژاد ربطی به دوران ریاست جمهوری او ندارد. شاهدی در دست است که او در زمان استانداری اردبیل نیز رفتار مشابهی داشته است.
 
به گزارش خبرآنلاین؛ احمدهمتی نماینده مشکین شهر (استان اردبیل)در مجلس چهارم  در نطقی که 17 سال قبل در چنین روزهایی در مجلس ایراد کرده به این موضوع اشاره کرده است.

در بخشهایی از سخنان نماینده مشکین شهر در جلسه علنی 12 آذر1374آمده است:

جناب استاندار! لیست و جدولی که در اختیار دارم کاملاً نمایانگر دخالت مستقیم استانداری در وظایف دستگاههای تخصصی است.

واقعاً این چه مدیریتی است که استانداری بجای هماهنگی و کار ستادی، در تمام زمینه‌ها وارد کار اجرایی و پیمانکاری می‌شود؟ آقای استاندار! هنوز بودجه ابلاغ نشده، دستور توزیع اعتبارات لایحه را طی لیستی در تاریخ 21/1/74صادر فرمودید.

در صورتیکه قانون در تاریخ 11/2/74ابلاغ شده است و در تاریخ 22/2/74نیز اعتبارات براساس شاخصهای توزیع در کمیته برنامه‌ریزی استان به تصویب رسیده است.

در این صورتجلسات ملاحظه خواهید کرد که در فصل ساختمانهای دولتی مثل موضوع احداث استانداری در عمران شهرها، موضوع محیط زیست در فصل بناهای تعطیل شده سدهای نیمه‌تمام، در فصل راه روستاها چه اعمال نظر و تغییراتی انجام یافته است.

آقای استاندار! ساختمان قبلی استانداری اردبیل را با نزدیک به (5) هزار مترمربع زیربنا و حدود (100) میلیون تومان اعتبار در مراحل پایانی تحویل گرفتید و ساختمان جدیدی شروع کردید.

آیا ساختمان قبلی را فروخته‌اید و آیا مجوز قانونی دارید بفروشید و چرا بعد از فروختن، آجرنما کردید و آیا توسعه منطقه از نظر شما همین است؟ ای کاش چند بار که به قول خودتان به شهرستانها سفر فرموده‌اید، یک بار هم زحمت سفر به مناطق محروم یافت مشگین‌شهر و امثال آن تقبل می‌فرمودید آنوقت چنین حاتم بخشی و ولخرجی را نمی‌کردید.

لابد یادتان هست که درسال گذشته که ریش گرفتم و التماس کردم که در معیّت رئیس سازمان جهاد استان یک بار هم که باشد به چرچیلو سفر کنید، شما تحمل آنرا نکردید.

جناب استاندار! اعتبارات مربوط به برق رسانی، آبرسانی و تأسیسات شهری را دست کاری کرده و مبلغ قابل توجهی از آنها را که برخلاف بند (2) تبصره (6) قانون بودجه می‌باشد برای احداث ساختمان جدید که (باز خلاف است) به مصرف می‌رسانید و یا مبلغ دیگری که از اعتبار فصل عمرانی شهرها جهت تسهیل، تأسیسات و تسهیلات شهری و حل معضلات شهری، تخصیص یافته است برای طرح ملی شورابیل به مصرف می‌رسانید؟

آقای استاندار! موضوع هزینه (3) میلیون تومان و (5) میلیون تومان مجدد مربوط به مناطق محروم که جهت احداث راه شبلی و کوه‌ساره بود، لطفاً بفرمایید به کجا انجامیده است و چرا مسیر تغییر داده شده است؟

آقای استاندار! این چه مدیریتی است که در طول دوسال استانداری، مدیران هر قسمت خود را مکرراً‌ (حتی تا چهار) نوبت تعویض کرده‌اید. پستهای مدیریتی، برنامه‌ریزی، امور اقتصادی‌ـ سیاسی، امور اجتماعی، انتخابات معوض شده، پستهای مدیریتی فنی و مالی و اداری رسیدگی به شکایات دفتر استانداری که دو بار یا بیشتر عوض شده‌اند.

آقای استاندار شما ادعا می‌کنید وضع‌تان درست شده است، صفهای طویل اردبیل علاوه بر مشگین‌شهر را چه می‌گویید؟ آقای استاندار فرماندار دانشجوی شما که در مشگین‌شهر در تهران تحصیل ‌می‌کند و متأسفانه به معاون محترم حقوقی و امور مجلس وزارت کشور نیز خلاف فرمودید که او ترک تحصیل کرده است ولی او مشغول تحصیل است به فکر امور اقتصادی و اشتغال و رفاه مردم نیست به فکر کارهای جناحی و حاشیه‌ای افتاده است ...

+201
رأی دهید
-17

OnLine. - تهران - ايران
این میمون از همون اولش دله دزده پاپتی بوده ،نکبت خاک بر سر،ایشالا دنیا داغتو ببینه بوزینه......
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 02:10
farnia - تهران - ایران
اونوقت بگین ایران دموکراسی نیست ؟ یه بچه بسیجی میاد تا بالاترین رده مملکت میشینه !!! جایی که کسی حتی خوابشو نمیبینه !! از باغ گل میچینه !!! آخرسر رو سر ملت و .... می... ؟
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 04:47
razmandeh - استکهلم - سوئد
نگید بابا!!! هاله نورش در مسجد النبی رویت شده ایمان بیاورید و این‌قدر به این مموتی ایراد نگیرید یک روز عصبانی‌ می‌شه همتونو سوسک می‌کنه .
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 05:16
طالب حق - تهران - ایران
عجب قیافه ای گرفته تو عکس . ظاهرا خیلی خیلی با اخلاص داره نماز میخونه . ریا کار عوضی دروغگوی پست فطرت
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 06:21
robinsson77 - استکهلم - سوئد
همینه که مخفف اسمش میشه ا.ن :))))
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 09:51
tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
آقای همتی تو ایران کا عطف به ما صباغ نمی‌شود کا فقط امر امر علی‌ چلاقِ .همون طوری کا میگن ۲ خط مساوی هیچ واگت به هم نمیرسن مگر به فرمان علی‌ چلاق
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 09:57
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.